Неуробекс®

Код ATХ: 
A11DB
Регистрационный номер: 
UA/7313/01/02
Срок действия регистрационного удостоверения: 
04.10.2013 до 04.10.2018
Название на английском: 
NEUROBEX®

Склад лікарського засобу

діючі речовини: тіаміну нітрат (вітамін В1), піридоксину гідрохлорид (вітамін В6), ціанокобаламін (вітамін В12);

1 таблетка містить:

тіаміну нітрату (вітамін В1) 15 мг;
піридоксину гідрохлориду (вітамін В6) 10 мг;

ціанокобаламіну (вітамін В12)

0,02 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль пшеничний, тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, повідон, Kollicoat Protect, титану діоксид (Е 171),
понсо 4R (Е 124).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Круглі двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою. Колір – рожевий.

Назва і місцезнаходження виробника

Балканфарма-Дупниця АТ;

2600, Дупниця, вул. Самоковське шосе, 3, Болгарія.

Балканфарма-Разград АТ;

Бул. Апрельского восстанія 68, Разград 7200, Болгарія.

Фармакотерапевтична група

Вітаміни. Препарати вітаміну В1 у комбінації з вітамінами В6та В12. Код АТС А11D В.

Дія препарату визначається вітамінами, які входять до його складу.

Тіамін (вітаміну B1) бере активну участь в обміні вуглеводів і жирів, необхідний для синтезу нуклеїнових кислот. Потенціює дію ацетилхоліну, що бере участь у передачі нервового імпульсу. Відіграє важливу роль у регулюванні функцій м’язової та вегетативної нервової системи. Посилює тканинне дихання, покращує надходження кисню до клітин шкіри.

Піридоксин (вітамін В6) – компонент, необхідний для метаболізму амінокислот, жирів і вуглеводів, а також для синтезу фізіологічних регуляторів, таких як серотонін і гістамін. Бере участь у розщепленні холестерину, синтезі і живленні мієлінової оболонки периферичного нерва та аксону. Недостатність вітаміну В6 призводить до розвитку нейром’язової дистрофії і судом.

Ціанокобаламін (вітамін В12) бере участь у білковому, жировому і вуглеводному обмінах. Запобігає жировому переродженню печінки. Сприяє зниженню рівня холестерину у крові та його виведенню із кровоносних судин. Стимулюючи синтез білка, нормалізує процеси росту і розвитку. Регулює процеси кровотворення. Підвищуючи фагоцитарну активність лейкоцитів та активізуючи діяльність ретикулоендотеліальної системи, посилює імунологічний захист організму.

Компоненти комплексу Неуробекс® абсорбуються у тонкій кишці, зв’язуються з білками плазми крові, розподіляються в усіх тканинах. В організмі піддаються біотрансформації, виводяться переважно із сечею (як у незміненому стані, так і у вигляді метаболітів).

Показання для застосування

У комплексному лікуванні невритів, поліневритів і невралгій, таких як:

– невралгія трійчастого нерва;

– міжреберна невралгія;

– ішіас;

– поперековий синдром (люмбаго);

– плексит (шийного та плечового сплетінь);

– корінцеві неврити внаслідок дегенеративних захворювань хребта;

– прозоплегія (ураження лицьового нерва);

– постінфекційні та токсичні ураження нервової тканини при алкоголізмі, діабетичній полінейропатії, інтоксикації лікарськими засобами.

Протипоказання. Гіперчутливість до тіаміну нітрату, піридоксину гідрохлориду, ціанокобаламіну та до будь-яких інших компонентів препарату.

Вітамін В1протипоказано застосовувати при алергічних захворюваннях.

Вітамін В6 протипоказано застосовувати при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення (оскільки можливе підвищення кислотності шлункового соку).

Вітамін В12 протипоказано застосовувати при еритремії, еритроцитозі, тромбоемболії.

Належні заходи безпеки при застосуванні

При застосуванні вітаміну В12 клінічна картина, а також лабораторні аналізи при фунікулярному мієлозі або перніціозній анемії можуть втрачати свою специфічність.

Прийом алкоголю та чорного чаю знижує абсорбцію тіаміну.

Вживання напоїв, що містять сульфіти (наприклад вино), підвищує деградацію тіаміну.

Оскільки Неуробекс® містить вітамін В6,який може спричинити підвищення кислотності шлункового соку,слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам з пептичною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, вираженими порушеннями функції нирок і печінки.

Пацієнтам з новоутвореннями, за винятком випадків, що супроводжуються мегалобластичною анемією та дефіцитом вітаміну В12, не слід застосовувати препарат. Препарат не застосовувати при тяжкій або гострій формі декомпенсації серцевої діяльності та стенокардії.

Оскільки Неуробекс® містить лактозу у якості допоміжної речовини, його не можна застосовувати хворим із лактазною недостатністю, галактоземією чи глюкозно- галактозним синдромом мальабсорбції. Також до складу препарату входить крохмаль пшеничний, тому хворим з глютеновою ентеропатією не можна приймати його.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат слід призначати тільки після ретельної оцінки співвідношення користі для матері та ризику для плода,оскільки недостатньо даних щодо безпеки застосування препарату у період вагітності.

Вітаміни В1, В6 та В12 екскретуються у грудне молоко. Великі концентрації вітаміну В6 можуть пригнічувати лактацію. Дослідження щодо ступеня секреції вітамінів у грудне молоко не проводились. Рішення щодо припинення годування груддю або застосування препарату необхідно приймати з урахуванням необхідності застосування препарату для матері. У разі необхідності застосування препарату слід припинити годування груддю на цей період.

Здатність впливати на швидкість при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами. У випадках, якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, слід утриматись від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

Діти. Клінічних даних щодо застосування Неуробекс® дітям віком до 3-х років немає.

Спосіб застосування та дози

Неуробекс® застосовувати внутрішньо, під час або після їжі, не розжовуючи, запиваючи водою.

Дорослим та дітям віком від 14 років призначати 2-3 таблетки 3-4 рази на добупротягом
30 днів.

Дітям віком від 8 до 14 років: 1 таблетка 2-3 рази на добу.

Дітям віком від 3 до 8 років: 1 таблетка 1-2 раз на добу.

Індивідуальну дозу та тривалість лікування визначає лікар.

Передозування. Вітамін В1: має широкий терапевтичний діапазон. Дуже високі дози (більше 10 г) проявляють курареподібний ефект, пригнічуючи провідність нервових імпульсів.

Вітамін В6: володіє дуже низькою токсичністю. Довготривалий прийом (понад
6-12 місяців) у дозах більше 50 мг вітаміну В6 щоденно може призвести до периферичної сенсорної нейропатії.

Надмірне застосування вітаміну В6 у дозах більше 1 г на добу протягом кількох місяців може призвести до нейротоксичних ефектів.

Невропатії з атаксією і розлади чутливості, церебральні судоми зі змінами на ЕЕГ, а також в окремих випадках гіпохромна анемія і себорейний дерматит були описані після введення вітаміну В6 більше 2 г на добу.

Вітамін В12: після парентерального введення (у рідкісних випадках – після перорального застосування) більше рекомендованих доз препарату спостерігались алергічні реакції, екзематозні шкірні порушення і доброякісна форма акне.

При тривалому застосуванні вітаміну В12 у високих дозах можливе порушення активності ферментів печінки, біль у ділянці серця, гіперкоагуляція.

Лікування.Промивання шлунка, застосування активованого вугілля та симптоматичних засобів. Ізоніазид застосовувати як антидот вітаміну В6.

Побічні ефекти

При прийомі препарату побічні ефекти маловірогідні. В окремих випадках при прийомі препарату у даній лікарській формі можливі наступні побічні ефекти.

З боку нервової системи: довготривале застосування (понад 6-12 місяців) у дозах більше 50 мг вітаміну В6 щоденно може призвести до периферичної сенсорної нейропатії, нервового збудження, нездужання, запаморочення, головного болю.

З боку травного тракту: шлунково-кишкові розлади, у тому числі нудота, блювання, діарея, біль у животі, підвищення кислотності шлункового соку.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості; підвищена пітливість; тахікардія; задишка; анафілактичний шок;анафілаксія; шкірні реакції, у тому числі свербіж, висипання, кропив’янка.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Дія тіаміну інактивується 5-фторурацилом, оскільки останній конкурентно інгібує фосфорилювання тіаміну у тіамін-пірофосфат.

Антациди знижують всмоктування тіаміну. Петльові діуретики, наприклад фуросемід, що гальмують канальцеву реабсорбцію, під час довготривалої терапії можуть спричинити підвищення екскреції тіаміну і, таким чином, зменшити рівень тіаміну.

Протипоказане одночасне застосування з леводопою, оскільки вітамін В6 може зменшувати протипаркінсонічну дію леводопи. Одночасний прийом з антагоністами піридоксину (наприклад ізоніазид, гідралазин, пеніциламін або циклосерин), пероральними контрацептивами може підвищувати потребу у вітаміні В6.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 60, 90 або 150 таблеток у пластиковій банці. По 1 банці у картонній пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.
Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Vitamin B1 in combination with vitamin B6 and/or vitamin B12
Фармакотерапевтическая группа: 
Вітаміни. Препарати вітаміну В1 у комбінації з вітамінами В6 та В12.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 93.
Консультации по препарату
Консультация о Магне-В6, Магвит-В6 и Неуробекс Нео
Вопрос
01.02.2016 21:54:26
Здравствуйте! Мне дерматолог назначила месяц пропить Магне-В6. Скажите пожалуйста: 1. какая разница между "Магне-В6" и "Магне-В6 Антистресс"? 2. "Магвит-В6" как я понимаю Польский аналог Французского "Магне-В6" - есть ли разница и что лучше? 3. Можно ли одновременно принимать "Неуробекс Нео" и "Магне-В6"/"Магвит-В6"?
Ответ специалиста
Здравствуйте. "Магне В6 антистресс" содержит: магния цитрата 618,43 мг (магния 100 мг) и витамина В6 10 мг. "Магне В6" содержит: магния лактата дигидрата 470 мг (магния 48 мг) и витамина В6 5 мг. Т. е. "Магне В6 антистресс" содержит удвоенную дозировку действующих веществ. "Магвит" - это точный аналог "Магне В6", отличаются эти препараты только производителем. Принимать можно любой из них, они ничем не отличаются по качеству. Принимать совместно "Магвит" ("Магне В6") и "Неуробекс" можно только по назначению врача.
L-карнитин
Вопрос
13.11.2015 00:53:29
млжно ли совмещать прием L-карнитина с препаратом Неуробекс( витамины группы В)
Ответ специалиста
Да, можно. Это разные препараты.
неуробекс
Вопрос
12.08.2015 07:13:18
Возможен ли одновременный прием неуробекса с ноотропами, например с таким как энцефабол ребенку 4,5 лет с моторной алалией
Ответ специалиста
Да, такой прием возможен по назначению врача, нет никаких противопоказаний.