Флуцинар®

Код ATХ: 
D07AC04
Регистрационный номер: 
UA/2878/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
20.03.2015 до 20.03.2020
Название на английском: 
FLUCINAR®

Склад

діюча речовина: флуоцинолон;

1 г гелю міститьфлуоцинолону ацетоніду 0,25 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, етанол 96 %, динатрію едетат, кислота лимонна моногідрат, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), триетаноламін, карбомер, вода очищена.

Лікарська форма

Гель.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвний прозорий гель зі слабкою опалесценцією та запахом етилового спирту.

Фармакотерапевтична група

Кортикостероїди для застосування у дерматології.

Код АТX D07A C04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Флуоцинолону ацетонід є високоактивним синтетичним глюкокортикостероїдом для зовнішнього застосування. При застосуванні у вигляді гелю у концентрації 0,025 % чинить сильну протизапальну, протисвербіжну, протиалергічну та судинозвужувальну дію. Має ліпофільні властивості і легко абсорбується через шкіру. Уже після нанесення 2 г гелю може знижуватися продукція адренокортикотропного гормону (АКТГ) гіпофізом у результаті пригнічення системи надниркові залози-гіпофіз.

Механізм протизапальної дії флуоцинолону ацетоніду до кінця не вивчено, і вважається, що даний засіб зменшує запальні процеси шляхом пригнічення продукування простагландинів і лейкотриєнів у результаті зниження активності фосфоліпази А2 і вивільнення арахоїдонової кислоти з фосфоліпідів оболонки клітини. Протиалергічну дію чинить шляхом пригнічення розвитку місцевих реакцій підвищеної чутливості. У результаті місцевої судинозвужувальної дії знижує ризик розвитку ексудативних реакцій. Знижує синтез білків і відкладення колагену. Прискорює розпад білків у шкірі і ослаблює проліферативні процеси.

Фармакокінетика.

Флуоцинолону ацетонід легко проникає у роговий шар шкіри, де поступово кумулюється і визначається навіть через 15 днів після нанесення. Не біотрансформується у шкірі. Після всмоктування системно біотрансформується в основному в печінці. Виводиться із сечею і в менших кількостях із жовчею, в основному у вигляді сполуки з глюкуроновою кислотою, а також у невеликій кількості у незміненому стані.

Всмоктування флуоцинолону ацетоніду через шкіру посилюється при нанесенні на чутливу шкіру в ділянці анатомічних складок тіла та обличчя, а також на шкіру з пошкодженим епідермісом або наявним запальним процесом. Застосування оклюзійної пов’язки спричиняє підвищення температури і вологості шкіри, що також призводить до посилення всмоктування флуоцинолону ацетоніду. Окрім того, всмоктування посилюється при частому застосуванні лікарського засобу і на великих ділянках шкіри. Всмоктування через шкіру є вищим у підлітків, ніж у дорослих.

Клінічні характеристики

Показання

Нетривале місцеве лікування гострих і тяжких неінфекційних запальних захворювань шкіри (сухі форми), які супроводжуються стійким свербежем або гіперкератозом та реагують на лікування глюкокортикостероїдами: себорейного дерматиту, уртикарного лишаю, атопічного дерматиту, контактної алергічної екземи, мультиформної еритеми, червоного вовчака, псоріазу волосяних ділянок шкіри, запущеного псоріазу, плескатого лишаю.

Протипоказання.

Піодермія, вітряна віспа, герпес, актиномікоз, бластомікоз, споротрихоз, численні псоріатичні бляшки, шкірні прояви сифілісу, туберкульоз шкіри, ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту, рани на ділянках аплікацій, невус, атерома, меланома, гемангіома, ксантома, саркома, пухлини шкірного покриву, рак шкіри, рожеві та вульгарні вугрі, періанальний та генітальний свербіж, періоральний дерматит, пелюшковий дерматит, тромбофлебіт та трофічні виразки на тлі варикозного розширення вен. Не застосовувати після вакцинації. Не слід застосовувати препарат на великих ділянках шкіри, особливо на рани, що довго не загоюються, наприклад, глибокі опікові рани. Препарат не застосовувати в офтальмології.

Не рекомендується застосовувати Флуцинар® гель при бактеріальних, вірусних та грибкових інфекціях шкіри, звичайних та рожевих вуграх, пелюшковому дерматиті, періоральному дерматиті, після профілактичних щеплень, періанальному та генітальному свербежі, а також у випадку підтвердженої підвищеної чутливості до флуоцинолону ацетоніду або до інших глюкокортикостероїдів і до інших компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами ті інші види взаємодій.

Взаємодій при зовнішньому застосуванні глюкокортикостероїдів не спостерігалось. Однак слід зауважити, що під час лікування препаратом не рекомендується робити щеплення проти віспи, а також проводити інші види імунізації (особливо при тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри) через можливу відсутність адекватної імунологічної відповіді у вигляді продукції відповідних антитіл.

Препарати глюкокортикостероїдів системної дії підвищують ефективність препарату, але разом з тим підвищують вірогідність розвитку побічних ефектів. Сумісне застосування з

нестероїдними протизапальними засобами підвищує ризик розвитку системних та місцевих побічних ефектів. Знижує активність гіпотензивних, діуретичних, антиаритмічних лікарських засобів, препаратів калію. Діуретичні лікарські засоби (крім калійзберігаючих) підвищують імовірність розвитку гіпокаліємії.

Флуцинар® гель може посилювати дію імуносупресивних і послаблювати ефект імуностимулюючих лікарських засобів.

Особливості застосування.

Гель особливо підходить для лікування шкіри, вкритої волоссям, і у хворих, які погано переносять основу мазей та кремів. Форма гелю дозволяє наносити його у невеликих кількостях, і, таким чином, застосовувати менші дози лікарського засобу на великі ділянки шкіри, а також застосовувати на шкіру частин тіла, вкритих волоссям.

Не слід застосовувати з іншими лікарськими засобами для зовнішнього застосування.

Хворим, у яких розвинулися симптоми подразнення, алергії (свербіж, печіння або почервоніння), або суперінфекція, препарат необхідно відмінити.

Не застосовувати препарат безперервно понад 2 тижні. При довготривалому застосуванні на великих ділянках шкіри збільшується частота виникнення побічних ефектів і можливість розвитку набряків, артеріальної гіпертензії, гіперглікемії, зниження опірності організму.

Слід уникати контакту препарату із слизовими оболонками, нанесення препарату на великі ділянки шкіри, під оклюзійну пов’язку, також слід уникати застосування препарату дітьми.

Порівняно з дорослими у дітей може абсорбуватися пропорційно більша кількість топічного кортикостероїду, і тому вони більш сприйнятливі до системних побічних ефектів. Це пов’язано з тим, що діти мають недорозвинутий шкірний бар’єр та більшу поверхню шкіри відносно маси тіла порівняно з дорослими.

При зовнішньому застосуванні препарату можливі: зниження продукції адренокортикотропного гормону гіпофізом через пригнічення системи надниркові залози-гіпофіз, зниження рівня кортизолу в крові та розвиток ятрогенного синдрому Кушинга, що зникає після припинення застосування препарату. Показаний періодичний контроль функції кори надниркових залоз шляхом визначення кортизолу в крові і в сечі після стимуляції надниркових залоз АКТГ при тривалому застосуванні.

У випадку розвитку інфекції у місці застосування гелю слід провести відповідне антибактеріальне або протигрибкове лікування. Якщо симптоми інфекції не зникають, необхідно припинити застосування препарату на період лікування інфекції.

Слід уникати нанесення препарату на повіки або шкіру навколо очей пацієнтам, хворим на закритокутову та відкритокутову глаукому, а також пацієнтам із катарактою через можливе посилення симптомів захворювання.

Слід обережно застосовувати препарат хворим на псоріаз, тому що місцеве застосування глюкокортикостероїдів на ділянках, уражених псоріазом, може призвести до поширення рецидиву, спричиненого розвитком толерантності, ризику генералізованного пустульозного псоріазу та системної токсичності, спричиненої дисфункцією шкіри.

На шкірі обличчя, пахвин, а також у паховій ділянці застосовувати тільки в разі особливої необхідності, оскільки можливе підвищення всмоктування та високий ризик розвитку побічних ефектів (телеангіектазії, періорального дерматиту), навіть після нетривалого застосування.

Слід обережно застосовувати лікарський засіб при наявності атрофії підшкірної клітковини, особливо особам літнього віку.

Під час лікування рекомендується носити просторий одяг. Для лікування захворювань шкіри, що супроводжуються інфекцією, рекомендується призначати препарат разом з антимікробними засобами.

Не застосовувати на шкірі молочних залоз.

Препарат містить парагідроксибензоати, які можуть спричинити алергічні реакції (можливо, відтерміновані).

Препарат містить пропіленгліколь, який може спричинити подразнення шкіри.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

У результаті досліджень на тваринах підтверджено, що глюкокортикостероїди чинять тератогенну дію навіть при застосуванні у малих дозах. Тератогенний вплив у тварин підтверджувався також при нанесенні сильних кортикостероїдів на шкіру. Контрольовані дослідження для оцінки можливої тератогенної дії у вагітних жінок при місцевому застосуванні на шкіру не проводились, тому дані стосовно ефектів препарату на перебіг вагітності та/або ембріональний розвиток, розвиток плода, пологи, постнатальний розвиток недостатні. Потенціальний ризик для людини невідомий.

Період годування груддю.

Невідомо, чи може флуоцинолону ацетонід проникати в грудне молоко після місцевого застосування. Після застосування внутрішньо глюкокортикостероїдів, що потенційно можуть спричинити побічні ефекти у новонародженої дитини, значущі концентрації у грудному молоці не визначались.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Лікарський засіб не обмежує психічну та рухову активність, а також здатність керувати транспортними засобами та механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Гель слід нанести тонким шаром на уражену шкіру. Спочатку гель застосовують 2-3 рази протягом доби, а потім, після пом’якшення гострого запального стану, не частіше 1-2 разів на добу. Лікування не слід проводити безперервно понад 2 тижні. Не можна застосовувати на шкіру обличчя більше 1 тижня. Протягом тижня рекомендується застосувати не більше 15 г гелю (1 туба).

При необхідності глибокого проникнення діючої речовини гель можна обережно втирати в шкіру в місці застосування. Не слід застосовувати гель під оклюзійну пов’язку. Під час лікування рекомендується носити просторий одяг.

Слід з обережністю, під контролем лікаря застосовувати препарат дітям віком від 2 років тільки 1 раз на добу на невеликій ділянці шкіри; не наносити на шкіру обличчя дитини.

Діти

Препарат не застосовувати дітям віком до 2 років.

Передозування.

При тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри можуть з’явитися симптоми передозування, що проявляються посиленням місцевих побічних ефектів (набряки, артеріальна гіпертензія, гіперглікемія, зниження імунітету, глюкозурія), а в тяжких випадках - розвитком синдрому Кушинга. У випадку передозування слід припинити застосування лікарського засобу або використовувати кортикостероїди меншої сили дії.

Побічні реакції.

Побічні реакції, що зустрічаються при застосуванні Флуцинар® гелю, перераховані нижче за частотою: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100,

(≥ 1/10000,

З боку органів зору: частота невідома – при зовнішньому застосуванні на шкіру повік іноді може розвинутися катаракта або глаукома.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: нечасто – атрофія підшкірної клітковини та порушення цілісності шкіри, атрофічні смуги, пригнічення росту епідермісу, телеангіоектазія; поодинокі – гіпертрихоз; частота невідома – знебарвлення або гіперпігментація шкіри, стероїдні вугрі, сухість шкіри, надмірний ріст волосся на тілі або алопеція, свербіж, відчуття печіння, подразнення шкіри, контактний дерматит; поодинокі: кропив’янка, уртикарне або плямисто-папульозне висипання або загострення існуючих змін.

З боку імунної системи: можливі алергічні реакції або реакції гіперчутливості.

Системні розлади: тривале застосування гелю на великих ділянках шкіри або під оклюзійну пов’язку, або дітям, враховуючи підвищене всмоктування флуоцинолону ацетоніду, може спричинити сильну загальносистемну дію, що проявляється у вигляді набряків, артеріальної гіпертензії, зниження імунітету, пригнічення росту і розвитку у дітей, гіперглікемії, глюкозурії, розвитку синдрому Кушинга, зміщення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникової осі.

Інфекції та інвазії: нечасто – вторинні інфекції.

При зовнішньому застосуванні кортикостероїдів спостерігалися місцеві побічні реакції, що також можуть мати місце при застосуванні флуоцинолону ацетоніду: фолікуліт, мацерація шкіри, стероїдна пурпура, періоральний дерматит, погіршання перебігу екземи (феномен рикошету). Також можливі гіперкератоз, фурункульоз, загострення існуючих патологічних уражень, гірсутизм, при нанесенні на великі ділянки шкіри можливі гастрит, стероїдна виразка шлунка, стероїдний цукровий діабет, недостатність надниркових залоз. При тривалому застосуванні можливі:вторинний імунодефіцит (загострення хронічних інфекційних захворювань, генералізація інфекційного процесу, розвиток опортуністичних інфекцій), уповільнення репаративних процесів.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ºС.Не заморожувати.

Упаковка

По 15 г у тубі; по 1 тубі в коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Фармзавод Єльфа A.Т.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

58-500 м. Єленя Гура, вул. Вінцентего Полa, 21, Польща.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Реклама препарата: 
реклама препарата Флуцинар® на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Кортикостероїди для застосування у дерматології.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 100.
Консультации по препарату
Фторокорт
Вопрос
22.04.2017 09:41:15
Здравствуйте, применяю фторокорт 4 день при ладонноподошвенном псориазе, эффект очень слабый. Лучше поменять препарат или продолжать лечение. До этого использовала акридерм СК, на 3 раз ли него уже не было результата, попробовала фторокорт, но результата нет. Если менять , то на какой препарат ?
Ответ специалиста
Здравствуйте. Гормональные препараты нельзя применять постоянно, т. к. это приводит к своеобразному привыканию, которое требует постоянного повышения дозировки, и в конце концов препарат перестает вообще помогать. Вам, конечно, желательно посоветоваться с лечащим врачом по этому поводу, т. к. самостоятельно подбирать гормональные мази не стоит. При слабом эффекте, конечно, нет особого смысла продолжать лечение, лучше поменять препарат. Посоветуйтесь с врачом по поводу применения "Флуцинара". Можно также использовать для смазывания сухой кожи оливковое масло (постоянно) или "Аевит" (раз в неделю). Почитайте здесь о народных методах лечения, может что - то найдете. http://psora.net/?p=6410. http://netderm.ru/ladonno-podoshvennyy-psoriaz/.
Мазь от аллергии при сахарном диабете
Вопрос
29.06.2016 20:36:11
У женщины 64 лет сахарный диабет второго типа и повышенное давление, аритмия. От приёма лекарств началась аллергия в виде кожного зуда и высыпаний на теле. Какую мазь вы можете посоветовать?
Ответ специалиста
Во - первых, можно попринимать сорбенты, которые очистят организм и печень, в частности. Как известно, кожные аллергические высыпания, прежде всего говорят о том, что печень не справляется со своей функцией по очистке организма. Можно попринимать "Активировнный уголь" по 8 - 10 таблеток в день в течении 1 - 2 - 3 - 4 -х недель, в зависимости от самочувствия и состояния кожи. Пить при этом нужно не меньше 2-х литров чистой воды, чтобы не провоцировать запоры. Также можно попринимать желчегонные препараты (если нет камней в желчном пузыре): "Силибор", "Фламин", "Карсил", "Гепабене" и т. п. Можно ежедневно принимать ванны с морской солью или простые. Кожа является самым большим органом выделения и таким образом тоже будет происходить очистка организма. Применение только мазей для снятия зуда будет носить временный эффект, т. к. причина останется. Поэтому, прежде всего нужно чистить организм. Также можно больше гулять на свежем воздухе, плавать. Из мазей самыми сильными являются гормональные ("Флуцинар" и т. п.), которые должны назначаться врачом. Самостоятельно можно попробовать "Фенистил" гель, но, повторюсь, что эффект будет временный.
Нужен совет
Вопрос
23.09.2015 02:51:30
Здравствуйте! Я использовала гелевый пластырь (от бессонницы) "Extraplast" (aroma), который наклеивают на лоб. Неплохое средство, помогает. Но, проблема в том, что теперь у меня на лбу небольшое раздражение (очевидно после использования этого пластыря)!? Вопрос: какие антисептики Вы могли бы посоветовать в этом случае? Спасибо заранее! С уважением, Лидия
Ответ специалиста
Здравствуйте, Лидия. Быстрый эффект в данном случае дают гормональные мази, например, "Флуцинар". Вполне возможно, что будет достаточно 1 - 2 раза намазать место раздражения. Можно использовать также "Цинковую мазь".