Синафлан

Код ATХ: 
D07AC04
Регистрационный номер: 
UA/4902/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
31.10.2016 до 31.10.2021

Склад

діюча речовина: флуоцинолону ацетонід;

1г мазі містить флуоцинолону ацетоніду 0,25 мг ;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, парафін, ланолін, церезин.

Лікарська форма

Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: мазь від світло-жовтого до жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група

Кортикостероїди для застосування у дерматології.

Код АТХ D07А С04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Діючою речовиною є синтетичний фторований глюкокортикостероїд для зовнішнього застосування – флуоцинолону ацетонід. Препарат чинить протизапальну, протиалергічну, антиексудативну та протисвербіжну дію. Зменшує прояв та усуває запальну реакцію шкіри. Гальмує накопичення макрофагів, лейкоцитів у місці запалення, пригнічує утворення Т- та В-лімфоцитів, порушує їх взаємодію, знижує судинно-тканинну проникність, перешкоджаючи утворенню запальних набряків. Пригнічує фагоцитоз, вивільнення мікросомальних ферментів та медіаторів запалення.

Фармакокінетика.

Флуоцинолону ацетонід легко проникає у шкіру через її зовнішній ороговілий шар. Всмоктування флуоцинилону ацетоніду через шкіру посилюється при нанесенні на чутливу шкіру ділянки анатомічних складок тіла та обличчя, а також на шкіру з пошкодженим епідермісом або запальним процесом. Застосування оклюзійної пов’язки спричиняє підвищення температури і вологості шкіри, що також призводить до посилення всмоктування флуоцинолону ацетоніду. Окрім того, всмоктування посилюється при частому застосуванні лікарського засобу та на великих ділянках шкіри. Всмоктування через шкіру вище у підлітків, ніж у дорослих. Препарат метаболізується переважно у печінці. Незначне всмоктування препарату не чинить системної дії і не пригнічує функції кори надниркових залоз. Застосування оклюзійних пов’язок значною мірою підвищує біодоступність, що може призвести до розвитку загальнорезорбтивних ефектів, характерних для фторованих глюкокортикостероїдів.

Виводиться з сечею та у незначній кількості - з жовчю, у вигляді кон’югатів глюкуронідів у незміненому стані.

Клінічні характеристики

Показання

Алергічні та запальні захворювання шкіри немікробної етіології (себорейний дерматит, екзема різного генезу та локалізації, псоріаз).

Протипоказання

Індивідуальна підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату.

Підтверджена підвищена чутливість до інших глюкокортикостероїдів, численні псоріатичні бляшки, періанальний та генітальний свербіж, тромбофлебіт, звичайні вугри. Бактеріальні, вірусні, грибкові захворювання. Аногенітальний свербіж, періоральний дерматит, піодермія, вітряна віспа, герпес, актиномікоз, бластомікоз, споротрихоз, пухлини шкіри. Інфекційні захворювання шкіри, шкірні прояви сифілісу, туберкульоз шкіри, пелюшковий дерматит, рожеві вугри; трофічні виразки, пов’язані з варикозним розширенням вен; ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту, рани на ділянках аплікацій, рак шкіри, невус, атерома, меланома, гемангіома, ксантома, саркома. Не застосовувати після вакцинації. Не слід застосовувати препарат на великих ділянках шкіри, особливо на рани, що довго не загоюються, наприклад, глибокі опікові рани. Препарат не застосовувати в офтальмології.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарати глюкокортикостероїдів системної дії підвищують ефективність перепарату, але разом з тим підвищують вірогідність розвитку побічних ефектів. Сумісне застосування з нестероїдними протизапальними засобами підвищує ризик розвитку системних та місцевих побічних ефектів. Препарат можна застосовувати з антимікробними лікарськими засобами. Знижує активність гіпотензивних, діуретичних, антиаритмічних лікарських засобів, препаратів калію. Діуретичні лікарські засоби (окрім калійзберігаючих) підвищують ризик розвитку гіпокаліємії. Препарат може посилювати дію імуносупресивних лікарських засобів і пригнічувати дію імуностимулюючих лікарських засобів.

Під час лікування не рекомендується робити щеплення проти віспи, а також проводити інші види імунізацій (особливо при тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри) через можливу відсутність адекватної імунологічної відповіді у вигляді продуктування відповідних антитіл.

Особливості застосування

Не слід застосовувати з іншими лікарськими засобами для зовнішнього застосування. Застосовувати тільки короткими курсами на обмежених ділянках шкіри. Препарат не слід наносити на обличчя. Уникати потрапляння в очі. Під час лікування рекомендується носити просторий одяг. Для лікування захворювань шкіри, які супроводжуються інфекцією, рекомендується призначати препарат разом з антимікробними засобами. Якщо симптоми інфекції не зникають, необхідно припинити застосування препарату на період лікування інфекції.

При застосуванні оклюзійних пов’язок через підвищену біодоступність можливий розвиток загальнорезорбтивних ефектів, характерних для глюкокортикоїдів. При зовнішньому застосуванні препарату можливі: зниження продукування адренокортикотропного гормону гіпофізом через пригнічення системи надниркові залози-гіпофіз, зниження рівня кортизолу у крові та розвиток ятрогенного синдрому Кушинга, який зникає після припинення застосування препарату. Показаний періодичний контроль функції надниркових залоз шляхом визначення кортизолу у крові та сечі після стимуляції надниркових залоз АКТГ при тривалому застосуванні. Не застосовувати безперервно довше 2 тижнів. При довготривалому застосуванні на великих ділянках шкіри підвищується частота виникнення побічних ефектів та можливість розвитку набряків, артеріальної гіпертензії, гіперглікемії, зниження резистентності організму.

Препарат слід застосовувати з обережністю хворим на псоріаз, тому що місцеве застосування глюкокортикоїдів на ділянках, уражених псоріазом, може призвести до поширення, рецидиву, що спричинений розвитком толерантності, ризику генералізованого постулярного псоріазу та системної токсичності, спричиненої дисфункцією шкіри.

У випадку розвитку інфекції у місці застосування засобу слід відмінити лікування і провести відповідне антибактеріальне або протигрибкове лікування. Слід уникати нанесення мазі на повіки або шкіру навколо очей пацієнтам з закритокутовою та відкритокутовою глаукомою, а також пацієнтам із катарактою, враховуючи можливість посилення симптомів захворювання.

На шкірі обличчя, пахової ділянки застосовувати препарат лише у разі крайньої необхідності, оскільки можливе підвищення всмоктування та високий ризик розвитку побічних ефектів (телеангіектазії, періоральний дерматит), навіть після нетривалого застосування.

Слід з обережністю застосовувати препарат при наявності атрофії підшкірної клітковини, переважно пацієнтам літнього віку.

Під час лікування не рекомендується робити щеплення проти віспи, а також проводити інші види імунізації.

Не застосовувати на шкірі молочних залоз.

Хворим, у яких розвинулися симптоми подразнення, алергії (свербіж, печіння або почервоніння) або суперінфекція, препарат необхідно відмінити.

Слід уникати контакту препарату із слизовими оболонками, нанесення препарату на великі ділянки шкіри, під оклюзійну пов’язку, також слід уникати застосування препарату дітьми. Порівняно з дорослими у дітей може абсорбуватися пропорційно більша кількість топічного кортикостероїду, і тому вони більше сприйнятливі до системних побічних ефектів. Це пов’язано з тим, що діти мають недорозвинений шкірний бар’єр та більшу поверхню шкіри відносно маси тіла порівняно з дорослими.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат не застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений тільки для місцевого застосування. Наносити невелику кількість препарату 1-2 рази на добу і злегка втирати. Тривалість лікування залежить від характеру захворювання і становить зазвичай 5-10 діб, при тривалому перебігу захворювання – не довше 2 тижнів. Дітям віком від 2 років застосовувати з обережністю 1 раз на добу під наглядом лікаря. Не слід застосовувати мазь під оклюзійну пов’язку, лише у випадку псоріазу дозволяється застосовувати препарат під закриту пов’язку, яку слід змінювати кожного дня. Не можна застосовувати на шкіру обличчя довше 1 дня. Мазь переважно рекомендується застосовувати при сухих формах дерматозів. Тривалість призначення дітям не має перевищувати 5 діб.

Діти. Препарат застосовувати дітям віком від 2 років з обережністю під контролем лікаря лише 1 раз на добу на невеликій ділянці шкіри; не наносити на шкіру обличчя дитини.

Передозування

При тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри можуть з’явитися симптоми передозування, що проявляються посиленням побічних ефектів (набряки, артеріальна гіпертензія, зниження опірності організму до інфекцій). Можливий свербіж, печіння у місці нанесення мазі, гіперглікемія, глюкозурія, синдром Іценка-Кушинга. Лікування симптоматичне на тлі поступової відміни препарату.

Побічні реакції

З боку шкіри. Загострення існуючих змін, кропив’янка, алергічний контактний дерматит, подразнення шкіри, атрофічні смуги, плямисто-пуловий висип, мацерація шкіри у місцях аплікації, порушення цілісності шкіри, гіперкератоз, періоральний дерматит, фурункульоз. Можливий розвиток вторинних інфекційних уражень шкіри та атрофічних змін у ній (печіння, шкірний свербіж, сухість шкіри, стероїдні вугри, фолікуліт). При тривалому застосуванні можливі атрофія шкіри, місцевий гірсутизм, телеангіоектазії, пурпура, порушення пігментації, знебарвлення, гіперпігментація шкіри, утрикарні висипання, загострення екземи, пурпура, у т.ч. стероїдна, гіпертрихоз, алопеція, особливо у жінок.

З боку травного тракту. При нанесенні на великі ділянки шкіри можливі гастрит, стероїдна виразка шлунка.

З боку ендокринної системи. Гіперглікемія. При нанесенні на великі ділянки шкіри можливі системні прояви: недостатність надниркових залоз, синдром Іценко-Кушинга, стероїдний цукровий діабет, глюкозурія, зміщення гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової осі.

З боку імунної системи. Реакції гіперчутливості, зниження імунітету організму. При тривалому застосуванні можливі: вторинний імунодефіцит (загострення хронічних інфекційних захворювань, генералізація інфекційного процесу, розвиток опортуністичних інфекцій), уповільнення репаративних процесів.

З боку серцево-судинної системи. Артеріальна гіпертензія, можливий розвиток набряків.

З боку органів зору. Катаракта або глаукома.

Термін придатності

5 років.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 20 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 15 г у тубі.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

АТ «НИЖФАРМ».

Місцезнаходження

603950, Російська Федерація, м. Нижній Новгород, вул. Салганська, 7.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Реклама препарата: 
реклама препарата Синафлан на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Кортикостероїди для застосування у дерматології.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 85.
Консультации по препарату
Синафлан мазь
Вопрос
06.09.2015 05:59:37
Здравствуйте! Я мазала мазь Синафлан на все лицо на 4 часа,тогда еще не знала,что нельзя мазать на лицо,и после этого с каждым часом мое лицо становилось все красивее и красивее и где-то через 12 часов, кожа на лице стала необычайно красивой-рельеф кожи стал очень ровным и гладким, и также сильно побелела и даже когда у меня в душном помещении горело лицо,я подошла к зеркалу,а оно все равно белое..Говоря по-короче-я не узнала свое лицо в зеркале,оно было идеальным,как после салонного пилинга,даже окружающие начали спрашивать чем я пользуюсь? И вот,а наследующий день проснувшись утром щеки начали гореть сами по себе,и подойдя к зеркалу- я ужаснулась,лицо стало бордового цвета и кожа будто получила небольшой ожог.Ощущение,что Синфлан продолжать все дальше и дальше удалять верхний отмерший слой кожи,но убирать уже было нечего и он новредил уже здоровую кожу. Кожа выглядела какой-то старой,не ровной и обожженной.Но на следующий день, помазав Синафлан снова на лицо-все начинается заново,а если не мазать-то становится обратно таким же каким был.Теперь мой вопрос-что в составе этого средства отвечает за удаление верхнего слоя кожи и существует ли какой-то нейтрализатор этой мази.Также я слышала,что мазь гормональная и теперь вижу,что ее нельзя мазать на лицо. Подскажите пожалуйста какое средство может заменить его,с похожим составом и без вреда для кожи? Прошу прощения за очень длинный вопрос,но спросить больше некого. Спасибо!
Ответ специалиста
Здравствуйте. Как Вы правильно заметили, "Синафлан" - мазь гормональная. Именно гормон и оказывает такое явное действие на кожу. Утром же проявляется уже побочный эффект от передозировки (долго держали и много намазали). Среди побочных эффектов возможны: жжение, кожный зуд, сухость кожи, «стероидные» угри, фолликулит. Также возможно развитие вторичных инфекционных поражений кожи и атрофических изменений: атрофия кожи, гирсутизм (избыточный рост волос по мужскому типу) в месте нанесения препарата, телеангиэктазии (сосудистые звёздочки или сеточки), пурпура, нарушение пигментации. При вторичном использовании мази на следующий день опять проявляется противовоспалительный, противоаллергический, антиэкссудативный и противозудный эффект и состояние кожи временно улучшается. Затем опять будет появляться побочный от передозировки мази (наносили на 4 часа и на все лицо). Т. е. у Вас получается замкнутый круг. Надеюсь, Вы поняли, что гормональные мази на лицо использовать нельзя ни в коем случае!!! Можно попробовать "Солкосерил" или "Актовегин" (для сухой кожи - мазь, для жирной - гель). Это регенерирующие средства с хорошим эффектом и без побочных действий (кроме аллергических реакций, которые бывают очень редко и не у всех).
про синафлан
Вопрос
06.05.2015 16:54:38
Добрый день! Скажите пожалуйста у меня у губах после простуды бываетже красный синофлан поможет?
Ответ специалиста
"Синафлан" - это гормональная мазь с сильным противовоспалительным эффектом. Непонятно, какие высыпания у Вас бывают, возможно, это герпес или бактериальная инфекция. Самостоятельно мазь "Синафлан" лучше не использовать, т. к. препарат противопоказан при инфекциях, вызванных бактериями, вирусами, грибами, при пиодермии, герпесе. Предварительно посоветуйтесь в врачом - дерматологом, чтобы установить точный диагноз и избегнуть осложнений. Возможно, что Вам потребуется совсем другое лечение.
синафлан
Вопрос
07.09.2013 16:54:51
здравствуйте. скажите при экземе между пальцами рук можно использовать синафлан?
Ответ специалиста
Да, "Синафлан" можно использовать, но, лучше обратиться к врачу-дерматологу, возможно, Вам нужен какой-то другой препарат.