БЕПАНТЕН ПЛЮС

Код ATХ: 
D08AC52
Регистрационный номер: 
UA/7805/02/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
01.02.2013 до 01.02.2018
Название на английском: 
Bepanthen® Plus

Склад

діючі речовини:1 мл розчину містить декспантенолу 50 мг; хлоргексидину біглюконату 5 мг, що відповідає 2,88 мг хлоргексидину;

допоміжні речовини: DL-пантолактон, макроголу лауриловий эфір, етанол 96 %, вода очищена.

Лікарська форма

Спрей нашкірний, розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина зі слабким запахом.

Фармакотерапевтична група

Дерматологічні засоби. Антисептичні і дезінфікуючі засоби. Хлоргексидин, комбінації. Код АТХ D08A C52. 

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Декспантенол швидко перетворюється у клітинах на пантотенову кислоту, яка в складі одного з найважливіших коферментів коензиму А відіграє провідну роль у метаболізмі кожної клітини. Пантотенова кислота є незамінною для побудови епітелію шкіри та слизових оболонок. Сприяє зростанню рівня мітозу та збільшує міцність волокон колагену при загоєнні ран.

Хлоргексидину біглюконат належить до відомих антисептиків, що добре переноситься та має бактерицидні властивості щодо грампозитивних бактерій, особливо чутливих штамів Staphylococcusaureus (золотистий стафілокок), які найчастіше пов’язані з інфекціями шкіри. Справляє дещо меншу активність на грамнегативні мікроорганізми. Деякі види Pseudomonas та Proteus є нечутливими. Має слабку дію на гриби та неефективний проти вірусів.

Фармакокінетика.

Декспантенол швидко всмоктується шкірою, одразу ж перетворюється на пантотенову кислоту (вітамін В5) та додається до ендогенних запасів цього вітаміну.

У крові пантотенова кислота зв’язується з протеїнами плазми крові (зокрема з бета-глобуліном та альбуміном). У здорових дорослих концентрація становить приблизно 500-1000 мкг/л у крові та 100 мкг/л у сироватці.

Пантотенова кислота не розщеплюється в організмі  та виводиться у незміненому вигляді.        60-70 % пероральної дози виводиться із сечею, решта – з калом. У дорослих з сечею виводиться приблизно 2-7 мг/добу, у дітей – 2-3 мг/добу.

Абсорбція хлоргексидину через непошкоджену шкіру у дорослих не виявлена. У немовлят, яких купали у миючому 4 % розчині хлоргексидину глюконату, виявлялися низькі концентрації хлоргексидину в крові (≤ 1 мкг/мл).

Клінічні характеристики

Показання

Поверхневі ураження шкіри будь-якого походження, при яких існує ризик інфікування: подряпини, садна, порізи, тріщини шкіри, опіки, гнійники, дерматити (запалення шкіри).

Хронічні ураження шкіри, такі як трофічні виразки ніг та пролежні.

Інфекції шкіри, наприклад, вторинно інфікована екзема та вторинно інфікований нейродерміт.

Лікування тріщин сосків у жінок, які годують груддю.

Малоінвазивна хірургія: травми та хірургічні рани.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Заборонено наносити на перфоровану барабанну перетинку.

Особливі заходи безпеки

Слід уникати контакту з очима, вухами та слизовими оболонками.

Не рекомендується застосовувати для обробки подразнень шкіри, імовірність інфікування яких є низькою (наприклад, при сонячному опіку). В такому випадку рекомендується застосовувати препарати без дезінфектанту.

Якщо симптоми зберігаються або стан погіршується, слід звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не рекомендується застосовувати одночасно з іншими антисептиками, щоб запобігти їх взаємному впливу (протидії або інактивації). Хлоргексидин несумісний з омилювальними речовинами та іншими аніонними сполуками.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю.

При дослідженні репродуктивної токсичності у тварин не виявлено ризику для плода. У період вагітності не слід застосовувати препарат на великих ділянках шкіри, оскільки контрольованих досліджень у вагітних жінок не проводилось.

Препарат можна застосовувати жінкам у період годування груддю, але слід уникати застосування на великих поверхнях шкіри. Якщо препарат застосовувати для лікування тріщин сосків, перед годуванням груддю його слід змити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовувати дорослим, підліткам та дітям: наносити на попередньо очищені рани або запалені ділянки шкіри від 1 до кількох разів на день. При необхідності можна застосовувати пов’язки.

Діти

Застосовувати дітям віком від 1 року.

Передозування

Декспантенол, навіть у високих дозах, добре переноситься та вважається нетоксичним. Гіпервітаміноз невідомий.

Описане підвищення рівня амінотрансферази після самоотруєння хлоргексидином. Після частого повторного місцевого застосування на ті самі ділянки шкіри може виникати її подразнення. Препарат призначений для лікування поверхневих пошкоджень шкіри. Слід уникати застосування на великих ділянках шкіри.

Побічні реакції

З боку імунної системи, шкіри та підшкірних тканин. Рідко можуть спостерігатися алергічні реакції на шкірі, відчуття жару. Повідомлялося про контактний дерматит, алергічний дерматит, свербіж, еритему, екзему, висипання, кропив’янку, набряк, подразнення шкіри та пухирці. Гіперчутливість, алергічні реакції та анафілактичний шок (що потенційно загрожує життю) з відповідними лабораторними та клінічними проявами, що включають синдром астми, реакції від легкого до середнього ступеня тяжкості, які потенційно уражують шкіру, дихальну систему, шлунково-кишковий тракт, серцево-судинну систему, включаючи серцево-легеневу недостатність.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.

Упаковка

По 30 мл у флаконі з розприскувачем та пластиковою кришечкою у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Ліхтенхельдт ГмбХ Фармацойтіше Фабрік, Німеччина/

Lichtenheldt GmbH Pharmazeutische Fabrik, Germany.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Ліхтенхельдт ГмбХ - Дільниця І - Індустріештрассе 7-11, 23812 Вальштедт, Німеччина/ Lichtenheldt GmbH - Werk I - Industriestrasse 7-11, 23812 Wahlstedt, Germany.

Заявник

Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія/

Bayer Consumer Care AG, Switzerland.

Місцезнаходження

Петер Меріан-Штрассе 84, 4052 Базель, Швейцарія/

Peter Merian-Strasse 84, 4052 Basel, Switzerland.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Chlorhexidine, combinations
Фармакотерапевтическая группа: 
Дерматологічні засоби. Антисептичні і дезінфікуючі засоби. Хлоргексидин, комбінації.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 56.
Консультации по препарату
Судокрем для ребёнка 8 мес.от прелости
Вопрос
06.04.2014 21:36:54
Добрый вечер! Можете подсказать,чем можно заменить СУДОКРЕМ, если его запретили(((, что можете посоветовать? Уже всё перепробывали и ничего не помогает((
Ответ специалиста
"Бепантен", "Детский крем", "вазелиновое масло", "цинковая мазь". Нужно отказаться от памперсов, пользоваться подгузниками, сшитыми из натуральных тканей (можно использовать старые хлопчатобумажные простыни) или марлю из старых запасов. Главное, чтобы подгузники были из натуральных тканей. Возможно, у ребенка непереносимость материалов, из которых сделаны памперсы. Также купайте и подмывайте ребенка настоями трав (ромашка, череда, шалфей) и чаще держите на воздухе без одежды, чтобы кожа "дышала".
траумель мазь
Вопрос
17.12.2013 15:38:45
здравствуйте, малыш 19 мес. обморозил щеки, сегодня под краснотой заметила незначительное уплотнение. Посоветовали мазь траумель, но в аптеках Житомира ее нет, так как препарат на перерегистрации. Чем можно его заменить?
Ответ специалиста
Можно попробовать "Бепантен", "Пантенол".
Бепантен или пантенол?
Вопрос
18.06.2013 22:46:52
Добрый день!! У меня (наверное), давильное банальный вопрос: Если активное вещество и его количество одинаковое в этих двух препаратах, с цена в 4 раза отличается, почему это? Оправдано ли хоть как-то или только из-ха повышенной разрекламированности бепантена? Использовала дорогой бепантен для ребенка давно. Аллергия была в младенчестве. Пол года ежедневно применялв мазь, чтобы кожу поддерживать. Сейчас хочу использовать для себя. В летний период. Но бепантен в 4 раза дороже пантенол спрея. (Да и крема) В чем принципиальная разница для меня, как пользователя этими средствами? Есть ли разница вообще!?)) и если для ребенка? Спасибо!!
Ответ специалиста
Можно ли использовать бепантен для обработки полового члена у ребенка?