Бепантен®

Код ATХ: 
D03AX03
Регистрационный номер: 
UA/4157/02/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
29.12.2015 до 29.12.2020
Название на английском: 
BEPANTHEN®

Cклад:

діюча речовина: 1 г мазі містить декспантенолу 50 мг;

­до­по­м­іжні ­ре­чо­вини: спирт цетиловий, спирт стеариловий, віск білий, ланолін, парафін білий м’який, олія мигдальна рафінована, олія мінеральна, протегін Х (олія мінеральна, парафін жовтий м’який, озокерит, гліцерол олеат, ланоліновий спирт), вода очищена.

Лікарська форма. Мазь. Основні фізико-хімічні властивості: гомогенна мазь білого з кремовим відтінком кольору, зі специфічним запахом ланоліну.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що сприяють загоєнню (рубцюванню) ран.

Код АТХ D03A X03.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Декспантенол, діюча речовина Бепантен® мазі, у клітинах швидко перетворюється у пантотенову кислоту і діє як вітамін. Декспантенол легше, ніж пантотенова кислота, абсорбується після місцевого застосування.

Пантотенова кислота є компонентом есенціального коензиму А (СоА). У цій формі ацетилкоензиму А, СоА відіграє центральну роль у метаболізмі кожної клітини. Пантотенова кислота є таким чином необхідною для відновлення і регенерації пошкодженних шкіри і слизових оболонок.

Фармакокінетика.

Декспантенол швидко абсорбується шкірою. Після чого одразу перетворюється на пантотенову кислоту та додається до внутрішього депо цього вітаміну.

У крові пантотенова кислота зв’язується з протеїнами плазми крові (переважно з β-глобулінами та альбуміном). У здорових дорослих пацієнтів концентрація становить приблизно 500-1000 мкг/л та 100 мкг/л у крові та сироватці крові відповідно.

Пантотенова кислота не метаболізується в організмі та виводиться у незміненому вигляді. Після перорального застосування 60-70 % дози препарату виводиться з сечею, решта – з калом. У дорослих виділяється з сечею 2-7 мг пантотенової кислоти на добу, у дітей – 2-3 мг.

Клінічні характеристики

Показання

Бепантен® мазь застосовувати у наступних випадках:

— для прискорення загоєння та епітелізації шкіри при мікроушкодженнях (нетяжкі опіки та подряпини); при подразненнях шкіри (наприклад, унаслідок радіотерапії, фототерапії або опромінення ультрафіолетовими променями); при хронічних виразках шкіри та пролежнях; анальних тріщинах; ерозіях шийки матки та після пересадки шкіри;

— для профілактики та лікування потрісканої або шершавої та сухої шкіри;

— для регулярного профілактичного догляду за молочними залозами у жінок, які годують груддю, та для лікування подразнень та тріщин сосків;

— для догляду за немовлятами: профілактика та лікування пелюшкового дерматиту;

— для обробки шкіри пацієнтів під час та після місцевого застосування кортикостероїдів.

Протипоказання

Підвищена чутливість до декспантенолу або до інших компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Випадки взаємодії з іншими лікарськими засобами невідомі.

Особливості застосування

При застосуванні препарату слід уникати контакту з очима.

Цетиловий спирт, стеариловий спирт, ланолін можуть спричиняти місцеві шкірні реакції (наприклад, контактний дерматит).

Застосування Бепантен® мазі для загоєння та лікування ран у ділянці статевих органів або заднього проходу при одночасному використанні презервативів із латексу призводить до зменшення міцності та надійності презервативів через допоміжну речовину – парафін білий м’який.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Немає жодних підстав вважати, що застосування препарату у період вагітності або годування груддю є ризикованим. Протягом вагітності препарат слід застосовувати за призначенням лікаря.

При застосуванні для лікування тріщин сосків протягом годування груддю препарат слід змити перед годуванням.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Лікування поверхневих ран будь-якого походження та профілактика потрісканої, сухої або шершавої шкіри: застосовувати Бепантен® мазь 1 або кілька разів на добу при необхідності.

Догляд за молочними залозами у жінок, які годують груддю: наносити мазь на соски після кожного годування груддю.

Лікування дефектів слизової оболонки шийки матки: застосовувати мазь 1 або кілька разів на добу під наглядом лікаря.

Догляд за немовлятами: застосовувати Бепантен® мазь після кожної зміни пелюшок (підгузника).

Бепантен® мазь, діючою речовиною якої є декспантенол, має основу, що містить велику кількість жиру. Для застосування на мокнучих ранах, незахищених поверхнях шкіри (обличчя) та волосистій шкірі краще застосовувати Бепантен® крем, що швидко проникає у шкіру.

Діти

Препарат застосовують дітям різних вікових груп, включаючи немовлят.

Передозування

Діюча речовина Бепантен® мазі, декспантенол, добре переноситься і таким чином у літературі розглядається як нетоксична. Гіпервітаміноз не описаний.

Побічні реакції

З боку імунної системи, а також шкіри та підшкірних тканин. Повідомлялося про алергічні реакції та алергічні реакції з боку шкіри: контактний дерматит, алергічний дерматит, свербіж, еритема, екзема, висипання, кропив’янка, подразнення шкіри та пухирці.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі нижче 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 3,5 г, або по 30 г або 100 г у тубі. По 1 тубі у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ГП Грензах Продуктіонс ГмбХ, Німеччина/

GP Grenzach Produktions GmbH, Germany.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Еміл-Барелль-Штраcсе 7, 79639 Грензах-Вілєн, Німеччина/

Emil-Barell-Strasse 7, 79639 Grenzach-Wyhlen, Germany.

Заявник

Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія/

Bayer Сonsumer Care AG, Switzerland

Місцезнаходження

Петер Меріан-Штрассе 84, 4052 Базель, Швейцарія/

Peter Merian-Strasse 84, 4052 Basel, Switzerland.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Фармакотерапевтическая группа: 
Препарати, що сприяють загоєнню (рубцюванню) ран.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 119.
Консультации по препарату
Судокрем для ребёнка 8 мес.от прелости
Вопрос
06.04.2014 21:36:54
Добрый вечер! Можете подсказать,чем можно заменить СУДОКРЕМ, если его запретили(((, что можете посоветовать? Уже всё перепробывали и ничего не помогает((
Ответ специалиста
"Бепантен", "Детский крем", "вазелиновое масло", "цинковая мазь". Нужно отказаться от памперсов, пользоваться подгузниками, сшитыми из натуральных тканей (можно использовать старые хлопчатобумажные простыни) или марлю из старых запасов. Главное, чтобы подгузники были из натуральных тканей. Возможно, у ребенка непереносимость материалов, из которых сделаны памперсы. Также купайте и подмывайте ребенка настоями трав (ромашка, череда, шалфей) и чаще держите на воздухе без одежды, чтобы кожа "дышала".
траумель мазь
Вопрос
17.12.2013 15:38:45
здравствуйте, малыш 19 мес. обморозил щеки, сегодня под краснотой заметила незначительное уплотнение. Посоветовали мазь траумель, но в аптеках Житомира ее нет, так как препарат на перерегистрации. Чем можно его заменить?
Ответ специалиста
Можно попробовать "Бепантен", "Пантенол".
Бепантен или пантенол?
Вопрос
18.06.2013 22:46:52
Добрый день!! У меня (наверное), давильное банальный вопрос: Если активное вещество и его количество одинаковое в этих двух препаратах, с цена в 4 раза отличается, почему это? Оправдано ли хоть как-то или только из-ха повышенной разрекламированности бепантена? Использовала дорогой бепантен для ребенка давно. Аллергия была в младенчестве. Пол года ежедневно применялв мазь, чтобы кожу поддерживать. Сейчас хочу использовать для себя. В летний период. Но бепантен в 4 раза дороже пантенол спрея. (Да и крема) В чем принципиальная разница для меня, как пользователя этими средствами? Есть ли разница вообще!?)) и если для ребенка? Спасибо!!
Ответ специалиста
Если Вам "Пантенол" помогает также, как "Бепантен", пользуйтесь спокойно. Разница в цене из-за известности бренда. Для детей можно использовать оба препарата.