Троксевазин®

Код ATХ: 
C05CA04
Регистрационный номер: 
UA/3368/02/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
30.04.2015 до 30.04.2020
Название на английском: 
TROXEVASIN®

Склад

діюча речовина: troxerutin;

1 капсула містить троксерутину 300 мг;

допоміжні речовини: магнію стеарат, лактози моногідрат;хіноліновий жовтий (Е 104), жовтий захід (Е 110), титану діоксид (Е 171), желатин.

Лікарська форма

Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості: тверді циліндричні желатинові капсули, No 1, жовтого кольору (корпус – жовтий; кришечка – жовта); вміст капсул – порошок від жовтого до жовто-коричневого кольору, допускається наявність конгломератів, які при надавлюванні розпадаються.

Фармакотерапевтична група

Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби.

Код АТХ С05С А04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Троксевазин – це суміш біофлавоноїдів, яка містить не менше 95 % троксерутину; капіляротонізуючий та венотонізуючий засіб. Проявляє протизапальну та антиоксидантну дію, пригнічує гіалуронідазу. Запобігає окисненню гіалуронової, аскорбінової кислоти та адреналіну, пригнічує перекисне окислення ліпідів. Троксерутин зменшує підвищену проникність і ламкість капілярів і запобігає пошкодженню базальної мембрани ендотеліальних клітин різними факторами, і крім цього, має ще антиоксидантну, мембраностабілізуючу, антигеморагічну, протизапальну, венотонізуючу дією. Зменшує набряк, покращує трофіку, покращує мікроциркуляцію і мікросудинну перфузію та інші симптоми, пов'язані з венозною недостатністю або порушенням відтоку лімфатичної рідини.

Фармакокінетика.

Максимальні плазмові концентрації встановлюються між 1-9 годиною після перорального застосування. Зниження плазмової концентрації – біоекспоненціальне. Зв’язування з білками плазми крові у межах 27-29 %, в найбільших кількостях накопичується в ендотеліальній тканині. Не проникає через гемато-енцефалічний бар’єр, проникає через плацентарний бар’єр в незначній кількості, в мінімальній кількості проникає у грудне молоко. Метаболізується шляхом глюкуронізації в печінці. В основному виводиться з організму з жовчю, в незначній кількості – з сечею.

Клінічні характеристики

Показання

Троксевазин капсули застосовувати для симптоматичного лікування таких захворювань:

· передварикозний і варикозний синдром, варикозні виразки;

· поверхневий тромбофлебіт, флебіт і післяфлебітні стани;

· хронічна венозна недостатність;

· геморой;

· у комплексній терапії діабетичної ретинопатії;

· набряки і біль при травмах і варикозних венах; варикозний дерматит;

· комбіноване лікування контузій, розтягнень, вивихів, симптомів м’язових крампі (судомне стягування литкових м’язів).

Протипоказання

Троксевазин протипоказаний хворим із підвищеною чутливістю до троксерутину або до будь-якої допоміжної речовини препарату; виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічний гастрит (у фазі загострення).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат посилює дію аскорбінової кислоти на зміцнення структури та зменшення проникності судинної стінки.

Особливості застосування

Препарат Троксевазин неефективний при набряку нижніх кінцівок, які зумовлені захворюваннями печінки, нирок або серцево-судинної системи.

Препарат з обережністю призначати пацієнтам із тяжкими захворюваннями печінки і жовчного міхура.

Оскільки препарат може подразнювати слизову оболонку шлунка, Троксевазин слід застосовувати під час їди.

Препарат містить лактозу, тому його не слід застосовувати пацієнтам з рідкісними спадковими проблемами, такими як непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа або глюкозо-галактозна мальабсорбція.

Ризик алергії вищий у пацієнтів із підвищеною чутливістю до ацетилсаліцилової кислоти.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність.

Немає даних стосовно негативного впливу троксерутину на вагітних і жінок, які годують груддю, але незважаючи на це, його застосування у І триместрі вагітності не рекомендується.

Годування груддю.

Препарат проникає у грудне молоко у мінімальних кількостях, але немає даних, що вони спричинили клінічно значущі реакції у новонароджених. Рішення про можливість застосування препарату цій категорії жінок приймає лікар залежно від переваги користі від лікування матері над потенційним ризиком для плода або немовляти.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Троксевазин не впливає на здатність керувати автомобілем та роботу з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Троксевазин капсули застосовувати внутрішньо, під час їди. Дозування та тривалість прийому лікарського засобу визначає лікар залежно від характеру тяжкості та перебігу захворювання.

Звичайна доза – по 2 капсули на добу. Підтримуюче лікування – по 1 капсулі на добу протягом 3-4 тижнів. Це лікування можна комбінувати з одночасним застосуванням Троксевазину гелю. Ефективність лікування Троксевазином залежить від регулярності прийому, правильного дозування і тривалості терапії. Клінічний досвід доводить, що іноді бажаний ефект спостерігається у дозах, які перевищують 600 мг (2 капсули) на добу.

Діти

Досвіду застосування препарату для лікування дітей немає.

Передозування

Симптоми. Можуть посилюватися прояви побічних реакцій.

Лікування. Припинити прийом препарату. Рекомендується викликати блювання або зробити промивання шлунка і провести симптоматичне лікування. У разі необхідності можна призначати перитонеальний діаліз.

Побічні реакції

При лікуванні капсулами Троксевазину рідко виникають небажані реакції.

З боку імунної системи: шкірні алергічні реакції – висипання, свербіж, кропив’янка; дуже рідко – анафілактичний шок, анафілактоїдні реакції, реакції гіперчутливості.

З боку нервової системи: дуже рідко – запаморочення, головний біль і порушення сну.

Судинні порушення: дуже рідко – екхімоз.

З боку травного тракту: рідко можливі біль у шлунку, дискомфорт в області шлунка, диспепсія, в т.ч. нудота, блювання, метеоризм, діарея.

Загальні порушення: дуже рідко – підвищена втомлюваність.

Через наявність барвника (Е 110) лікування препаратом може спричинити алергічну реакцію, у тому числі астму.

Термін придатності

5 років.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ºС в оригінальній упаковці.

Зберігати у місцях, недоступних для дітей.

Упаковка

По 10 капсул у блістері; по 5 або 10 блістерів у картонній пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник.

Балканфарма-Разград АТ/Balkanpharma-Razgrad AD.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Бул. Апрельского восстанія 68, Разград 7200, Болгарія/68 Aprilsko Vastanie Blvd., Razgrad 7200, Bulgaria.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Фармакотерапевтическая группа: 
Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 154.
Консультации по препарату
геморрой
Вопрос
25.03.2017 12:50:45
Чем можно лечить наружный геморрой у девушки только что появившийся без симптомов.
Ответ специалиста
Можно поприкладывать тампоны с гелем "Троксевазин". Это должно уменьшить узлы и снять неприятные или болезненные ощущения. И обязательно нужно показаться врачу - проктологу, чтобы установить причины геморроя. В зависимости от причины появления геморроя, врач может назначить прием таблеток, например, "Детралекс", "Нормовен" и т. п., а также использование свечей ("Анузол", "Прокто-гливенол", "Релиф" и т. п.). Также обязательно нужно устранить запоры, если они имеются. Для этого можно попринимать желчегонные травки или таблетки ("Фламин", "Силибор" и т. п.).
Болит задняя часть колена
Вопрос
20.06.2016 15:48:11
Здравствуйте, мне 23 года. Вчера вечером ни с того ни с чего стала болеть (тянуть) задняя часть колена в "ямке", при этом внешне заметила разрыв нескольких мелких сосудов. При наклонах тянущая боль усиливается. Падений и каких-либо других травм за последние несколько лет не было. Со вчерашнего вечера по настоящий момент состояние не улучшилось. Могло ли послужить причиной очень частое хождение на высоких каблуках? Подскажите, что делать в данной ситуации и какими препаратами необходимо воспользоваться?
Ответ специалиста
Здравствуйте. Вполне возможно, что это воспалилась вена. Конечно, хождение н высоких каблуках провоцирует развитие варикозной болезни. Вам нужно обратиться к врачу - флебологу для консультации. Возможно, что врач назначит прием препаратов - венотоников ("Флебодия", "Детралекс" и т. п.). Самостоятельно можно попробовать смазывать больное место "Гепариновой мазью" ("Троксевазином", "Лиотоном" и т. п.). Ногу желательно держать на возвышении. Разрыв мелких сосудов может говорить о начале варикозной болезни.
Прием детралекса подростком
Вопрос
07.04.2016 13:30:26
Добрый день! В какой дозировке принимать детралекс девочке 15 лет? Сосудистым хирургом поставлен диагноз: варикоз вен нижних конечностей. Ноги не болят, но венки заметны. Доктор *ждет нас в гости через несколько лет* и посоветовал компрессионный трикотаж, что мы и приобрели. Хотелось бы попринимать детралекс ... 2 таблетки в день? Или достаточно 1 таблетки? Живем не в областном центре, дополнительную консультацию получить сложно. Спасибо.
Ответ специалиста
Здравствуйте. Нет, нужно принимать 2 таблетки, тем более, что поставлен диагноз - варикоз. Курсы - 2 раза в год. Можно заменить на "Нормовен" http://medbrowse.com.ua/normoven-cena/kharkov (здесь можно посмотреть цену и наличие препарата в аптеках вашего города). Также хороший эффект дает яблочный уксус (можно принимать внутрь или смазывать ноги). http://stopvarikoz.net/varikoz/lechenie-narodnoe/yablochnyj-uksus-pri-varikoze.html. Девочке нужно плавать, можно заняться йогой, там есть специальные упражнения для лечения и профилактики варикоза. Наружно можно применять гель "Троксевазин" (он есть и в таблетках, можно принимать вместо "Детралекса"), "Гепариновую мазь", "Венорутон" и т. п. Если будут вопросы, пишите. Не запускайте процесс.