Трентал®

Код ATХ: 
C04AD03
Регистрационный номер: 
UA/9232/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
01.09.2015 до 01.09.2020
Название на английском: 
TRENTALГ’

Склад

діюча  речовина:пентоксифілін;

1 мл розчину містить 20 мг пентоксифіліну;

допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін`єкцій (для в/в інфузій і повільних в/в ін`єкцій).

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

Фармакотерапевтична група

Периферичні вазодилататори. Код АТX С04А D03.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Пентоксифілін є похідним метилксантину. Механізм дії пентоксифіліну пов`язують з пригніченням фосфодіестерази і накопиченням цАМФ у клітинах гладкої мускулатури судин, клітинах крові, а також в інших тканинах і органах. Пентоксифілін гальмує агрегацію тромбоцитів і еритроцитів, підвищує їх гнучкість, зменшує підвищену концентрацію фібриногену у плазмі крові та підсилює фібриноліз, що зменшує в`язкість крові і поліпшує її реологічні властивості. Крім того, пентоксифілін спричиняє слабку міотропну судинорозширювальну дію, дещо зменшує загальний периферичний судинний опір та має позитивний інотропний ефект. Внаслідок застосування пентоксифіліну покращується мікроциркуляція та постачання тканин киснем, найбільше – в кінцівках, ЦНС, помірно – у нирках. Препарат незначно розширює коронарні судини.

Фармакокінетика.

Головний фармакологічно активний метаболіт 1-(5-гідроксигексил)-3,7-диметилксантин  (метаболіт  I)  визначається  у плазмі крові у концентрації, що перевищує у  2 рази концентрацію незмінної речовини і перебуває з ним у стані зворотної біохімічної рівноваги. У звязку з чим потрібен систематичний контроль рівня гемоглобіну та гематокриту);

· пацієнтів, для яких зниження артеріального тиску становить високий ризик (наприклад, пацієнтів з  тяжкою з ішемічною хворобою серця або стенозом судин, які постачають кров до мозку);

· пацієнтів, які одночасно отримують лікування пентоксифіліном та антивітамінами К або інгібіторами агрегації тромбоцитів (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»);

· пацієнтів, які одночасно отримують лікування пентоксифіліном та протидіабетичними засобами  (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»);

· пацієнтів, які одночасно отримують лікування пентоксифіліном та ципрофлоксацином (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

· пацієнтів, які одночасно отримують лікування пентоксифіліном та теофіліном (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність

Існує недостатньо досвіду застосування препарату вагітним жінкам. Через це призначати Трентал® у період  вагітності не рекомендується.

Годування груддю

Пентоксифіллін у незначних кількостях проникає у грудне молоко. Якщо призначається лікування препаратом Трентал®, необхідно припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Внутрішньовенні інфузії є найбільш ефективними формами парентерального введення препарату, які краще переносяться. Режим дозування визначається лікарем і залежить від ступеня тяжкості циркуляторних порушень, маси тіла і переносимості лікування. Інфузію можна проводити тільки у випадку, якщо розчин є прозорим.

Рекомендовано дорослим такі схеми лікування:

1. Внутрішньовенна інфузія 100-600 мг пентоксифіліну у 100-500 мл розчину Рінгера лактату, 0,9 % розчину натрію хлориду або 5 % розчину глюкози 1-2 рази на добу. Тривалість внутрішньовенної крапельної інфузії становить 60-360 хвилин, тобто введення 100 мг пентоксифіліну має тривати щонайменше 60 хвилин. Інфузія може бути доповнена пероральним прийомом Тренталу® (400 мг) з розрахунку, що максимальна добова доза (інфузійна і пероральна) становить 1200 мг.

2. При тяжкому стані пацієнта (особливо при постійному болю, при гангрені або трофічних виразках) можливе проведення інфузії Тренталу® протягом 24 годин. За умови такої схеми введення дозу слід  визначати із розрахунку 0,6 мг/кг/год. Розрахована таким чином добова доза для пацієнта з масою тіла 70 кг становить 1000 мг, для пацієнта з массою тіла 80 кг – 1150 мг. Незалежно від маси тіла пацієнта максимальна добова доза становить 1200 мг. Об`єм інфузійного розчину розраховується індивідуально з урахуванням супутніх захворювань, стану пацієнта та становить у середьому 1-1,5 л на добу.

3. В  окремих  випадках  препарат можна  застосовувати  шляхом внутрішньовенної  ін`єкції  по  5  мл  (100 мг). Ін`єкцію слід виконувати повільно, протягом 5 хвилин, положення пацієнта – лежачи.

Тривалість парентерального курсу лікування визначається лікарем, який проводить лікування. Після поліпшення стану пацієнта рекомендовано продовжити лікування, застосовуючи таблетовану форму препарату Трентал®.

Діти

Досвід застосування  препарату Трентал®  дітям відсутній.

Передозування

Початковими симптомами гострого  передозування  пентоксифіліном є нудота, запаморочення або зниження артеріального тиску. Крім того, можуть розвиватися такі симптоми як гарячка, збудження, відчуття жару (припливи), тахікардія, втрата свідомості, арефлексія, аритмія, тоніко-клонічні судоми та блювотні маси у вигляді  «кавової гущі» як ознака шлунково-кишкової кровотечі.

Лікування  передозування

З метою лікування гострого передозування і попередження виникнення ускладнень необхідне  загальне і специфічне інтенсивне медичне спостереження і вжиття терапевтичних заходів.

Побічні реакції

Нижче наведені випадки побічних реакцій, що виникали під час клінічних досліджень та у постмаркетинговий період. Частота виникнення невідома.

Системи органів

Побічні реакції

Лабораторні показники

Підвищення рівня трансаміназ

Порушення серцевої функції

Аритмія, тахікардія, стенокардія, зниження артеріального тиску, підвищення артеріального тиску

Порушення функції кровотворної та лімфатичної системи

Тромбоцитопеніяз тромбоцитопенічною пурпурою  та апластична анемія (часткове або повне припинення утворення всіх клітин крові, панцитопенія), що може мати летальний наслідок, лейкопенія/нейтропенія

Розлади нервової системи

Запаморочення, головний біль, асептичний менінгіт, тремор, парестезія, судоми

Порушення функції шлунково-кишкового тракту

Шлунково-кишкові розлади, відчуття тиску у шлунку, метеоризм, нудота, блювання, діарея, запор, гіперсалівація

Реакції з боку шкіри та підшкірних тканин

Свербіж, почервоніння шкіри і кропив’янка, токсичний епідермальний некроліз і синдром Стівенса-Джонсона, висипання

Порушення з боку судин

Відчуття жару (припливи), кровотечі, периферичні набряки

Реакції з боку імунної системи

Анафілактичні реакції, анафілактоїдні реакції, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм та анафілактичний шок

Порушення з боку печінки і жовчовивідних шляхів

Внутрішньопечінковий холестаз

Психічні розлади

Збудження та порушення сну, галюцинації

Порушення з боку органів зору

Порушення зору, кон’юнктивіт, крововиливи у сітківку, відшарування сітківки

Інші

Повідомлялося про випадки виникнення гіпоглікемії, підвищеної пітливості, підвищення температури тіла

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температуріне вище  30 ВєС.

Несумісність

Препарат не слід змішувати з іншими розчинами в одній ємності за винятком розчинів, зазначених у розділі «Спосіб застосування та дози».

Упаковка

№ 5: по 5 мл в ампулі, по 5 ампул у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ХІНОЇН Завод Фармацевтичних та Хімічних Продуктів Прайвіт Ко. Лтд., Угорщина/

CHINOIN Pharmaceutical and Chemical Works Private Co. Ltd., Hungary.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

3510, Мішкольц, Чаніквельдь, Угорщина/

3510 Miskolc, Csanyikvölgy, Hungary.

Заявник

ТОВ «Санофі-Авентіс Україна», Україна/Sanofi-Aventis Ukraine LLC, Ukraine.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Реклама препарата: 
реклама препарата Трентал® на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Периферичні вазодилататори.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 180.
Консультации по препарату
консультация
Вопрос
15.03.2016 23:09:44
Здравствуйте, У меня вопрос по применению Трентала (100 мг) - я после ЕКО, до и после принимаю препараты Трентал (100 мг) и Эндометрин. Прошло 20 дней после ЕКО, анализ подтвердил беременность. Врач скзазал, чтобы я продолжала принимать эти препараты. Но в инструкции Трентала в "противопоказаниях" и прочитала что нельзя принимать во время беременности. К тому же у меня варикоз. Как мне быть? Довериться врачу или инструкциям к препарату? Спасибо
Ответ специалиста
Здравствуйте. "Трентал" при беременности применяется по показаниям в случае необходимости и только по назначению лечащего врача. Нужно, наверное, довериться врачу. http://beremennost.net/trental-pri-beremennosti.
трентал
Вопрос
03.05.2015 21:25:32
Здравствуйте! У меня во сне очень сильно немеют руки и ноги. Скажите мне поможет "трентал" и в какой дозе его принимать? Мне 28 лет.
Ответ специалиста
Вам нужно обратиться к врачу, возможно, это происходит из - за остеохондроза, в данном случае "Трентал" будет совершенно бесполезен. Самостоятельно принимать "Трентал" не стоит, препарат имеет побочные эффекты и противопоказания. Попробуйте делать гимнастику, можно заняться Йогой, плаванием. Также можно делать массаж. Самостоятельно можно попробовать принимать "Сольвенций", но, к врачу нужно обратиться обязательно.
совместимость лек.средств
Вопрос
16.01.2015 04:55:05
Можно ли назначить одновременно трентал и кавинтон
Ответ специалиста
Это примерно одинаковые препараты, поэтому вполне достаточно одного из них.