Раствор альбумина 5 %, 10 %

Код ATХ: 
B05AA01
Регистрационный номер: 
663/13-300200000
Срок действия регистрационного удостоверения: 
01.03.2013 до 01.03.2018

Загальна характеристика:

міжнародна непатентована назва: albumin;

Назва інгредієнта

Вміст на 1 л

5%

10%

Діюча речовина:

альбумінова фракція плазми крові людини

45,0-55,0 г

90,0-110,0г

Допоміжні речовини:

натрій каприловокислий

натрію хлорид

вода для ін'єкцій

1,4-1,6 г

 7,0-8,0 г

 до 1,0 л

2,8-3,2 г

4,0-4,2 г

 до 1,0 л

основні властивості лікарської форми: плазмозамінний засіб, що отримують шляхом фракціонування плазми крові людини. Прозора, в'язка рідина від жовтуватого до світло-коричневого кольору, допускається зеленуватий відтінок.

Якісний та кількісний склад:


Форма випуску. Розчин для інфузій

Код за АТС: В05А А01. Кровозамінники і білкові фракції плазми крові. Альбумін. Імунологічні і біологічні властивості

Альбумін - білкова фракція плазми крові людини. При внутрішньовенному введенні в організмі підтримує онкотичний тиск у циркулюючій крові, швидко підвищує артеріальний тиск, сприяє надходженню та утриманню тканинної рідини в кров'яному руслі, бере участь в обміні речовин між тканинами і кров'ю, є джерелом білкового живлення організму.

Показання для застосування

Препарат призначають при травматичному та операційному шоках, опіках, які супроводжуються дегідратацією і концентруванням крові, при гіпопротеїнемії та гіпоальбумінемії різного походження (нефротичний синдром, цироз печінки, тривалі септичні та гнійні процеси тощо). Застосування розчинів / альбуміну


рекомендується також у разі хвороб шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба, пухлини, зменшення прохідності шлунково-кишкового анастомозу), гострого панкреатиту та операцій з екстракорпоральним кровообігом.

Спосіб застосування і дози:

розчин альбуміну донорського 5%: препарат вводять внутрішньовенно, крапельно, а при шокових станах з метою швидкого підвищення артеріального тиску - струменевим методом в дозі 500 мл и більше. При цьому швидкість введення має бути не вищою 200 мл за годину.

розчин альбуміну донорського 10%: препарат вводять внутрішньовенно, крапельно, а при шокових станах з метою швидкого підвищення артеріального тиску - струменевим методом в дозі від 250 до 500 мл.

В педіатричній практиці (з врахуванням концентрації розчину альбуміну) дози препарату розраховують в мл на кг маси тіла (не більше 3 мл на кг маси тіла дитини).

В похилому віці слід уникати використання концентрованих розчинів і швидкого введення розчинів 5 та 10% альбуміну, оскільки це може привести до перевантаження серцево-судинної системи.

В осіб з важкими порушеннями діяльності серцево-судинної системи лікарський засіб застосовують з обережністю внаслідок можливого виникнення гострої серцевої недостатності.

Побічна дія

Іноді під час введення альбуміну спостерігається:

- короткочасне підвищення температури тіла;

- біль у попереку;

- кропив'янка, ангіоневротичний набряк, еритематозний висип;

- гіпотензивні реакції під час швидкого внутрішньовенного введення розчину;

- анафілактоїдна реакція та анафілактичний шок при гіперчутливості до розчинів альбуміну;

- при введенні надмірної кількості може виникнути гостра серцева недостатність, порушення роботи легень та нирок.

Протипоказання

Тромбози, гіпертонія, внутрішні кровотечі, підвищена чутливість до білкових препаратів крові.

Особливості застосування

Застосовують лише в умовах стаціонару.

Перед введенням довести препарат до кімнатної температури. Відкриття пляшки з розчином альбуміну і процедуру введення здійснюють при суворому дотриманні правил асептики. Не підлягає застосуванню препарат у пляшках з порушенням герметичності, маркування, при закінченні терміну придатності, при неправильному зберіганні, а також при зміні візуальних властивостей (кольору, прозорості та ін.). Використовують виключно прозорий розчин.

При виникненні алергічних або анафілактичних реакцій слід негайно припинити введення препарату і почати відповідне лікування. При проведенні інфузії препарату необхідно забезпечити ретельний контроль параметрів кровообігу, у тому числі AT, ЧСС, діурезу.

При перших ознаках симптомів перевантаження серцево-судинної системи введення препарату припиняють і встановлюють постійний контроль за станом кровообігу, проводять симптоматичну терапію з врахуванням клінічного стану пацієнта. Специфічні антидоти відсутні.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 2 до 8 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Транспортування

Всіма видами критого транспорту при температурі від 2 до 8 °С.

Термін придатності

З роки.

Умови відпуску

За рецептом лікаря.

Пакування

5% розчин альбуміну по 100 мл у пляшці; по 1 пляшці, разом з інструкцією про застосування в картонній коробці;

10% розчин альбуміну по 50, 100 або 200 мл у пляшці; по 1 пляшці, разом з інструкцією про застосування в картонній коробці.

Виробник: Закарпатська обласна станція переливання крові, Україна.

Адреса: 88017, м. Ужгород, вул. Л.Толстого, 6.15, тел/факс: (03122) 3-70-00.

Про всі випадки незвичайних реакцій необхідно інформувати:

Управління лікарських засобів та медичної продукції МОЗ України: (01021, м. Київ, вул. Грушевського,7, тел.: (044)253-61-94);

ДУ «Інститут гематології та трансфузіології НАМН України» (04060,м. Київ, вул. Максима Берлинського, 12, тел.: (044)440-27-44 );

Державне підприємство «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України»(03151.м. Київ. вул. Упшнського. 40. тел.: (044)393-75-86) та на адресу підприємства виробника.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Albumin
Реклама препарата: 
реклама препарата Раствор альбумина 5 %, 10 % на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Кровозамінники і білкові фракції плазми крові. Альбумін.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 34.