Мультимакс Юниор

Код ATХ: 
A11AA04
Регистрационный номер: 
UA/6602/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
14.06.2013 до 14.06.2018

Склад лікарського засобу

діючі речовини:1 таблетка містить вітаміну А (у вигляді бета-каротину) 750 мкг (2500 МО); вітаміну Е (альфа-токоферолу ацетату) 10 мг (10 МО); вітаміну D3 (холекальциферолу) 10 мкг (400 МО); вітаміну С (аскорбінової кислоти) 50 мг; вітаміну В1 (у вигляді тіаміну мононітрату) 1,05 мг; вітаміну В2 (рибофлавіну) 1,2 мг; пантотенової кислоти (у вигляді кальцію пантотенату) 5 мг; вітаміну В6 (піридоксину гідрохлориду) 1,05 мг; фолієвої кислоти 30 мкг; вітаміну В12 (ціанокобаламіну) 1 мкг; нікотинаміду 7 мг; біотину 20 мкг; кальцію (у вигляді кальцію карбонату) 25 мг; магнію (у вигляді магнію оксиду) 20 мг; фосфору (у вигляді кальцію фосфату) 10 мг; заліза (у вигляді заліза фумарату) 10 мг; міді (у вигляді міді оксиду) 2 мг; цинку (у вигляді цинку оксиду) 10 мг; марганцю (у вигляді марганцю сульфату) 1 мг; йоду (у вигляді калію йодиду) 90 мкг; молібдену (у вигляді натрію молібдату) 10 мкг; селену (у вигляді натрію селенату) 30 мкг; хрому (у вигляді хрому хлориду) 20 мкг;

допоміжні речовини:цукор кондитерський, кислота стеаринова, магнiю стеарат, cукралоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, барвник спеціальний червоний AG (Е 129), полуничний ароматизатор.

Лікарська форма

Таблетки жувальні.

Круглі двоопуклі таблетки рожево-коричневого кольору зі світлими та темними вкрапленнями.

Назва і місцезнаходження виробника

Юніфарм, Інк.; 350 П’ята Авеню, 6701, Нью-Йорк, 10118, США.

Фармакотерапевтична група

Полівітаміни з мікроелементами.

Код АТС A11А А04.

Збалансований комплекс вітамінів і мінералів для дітей та підлітків. Сприяє корекції метаболічних процесів в організмі, збільшує енергетичні ресурси, підвищує стійкість до несприятливих факторів зовнішнього середовища, поліпшує загальний стан.

Дія препарату визначається властивостями вітамінів та мінералів, що входять до складу препарату.

Вітамін А необхідний для нормального перебігу метаболічних процесів, у тому числі для регуляції росту та розвитку організму. Забезпечує нормальне функціонування органу зору, структурну цілісність тканин, стійкість організму до негативних впливів зовнішнього середовища.

Вітамін Е стимулює та покращує стан імунної системи. Покращує функціональний стан системи м’язів, витривалість щодо фізичних навантажень.

Вітамін D3 необхідний для нормального формування кісток та зубів в організмі, що росте. Підтримує рівень неорганічного фосфору та кальцію у плазмі крові та покращує всмоктування кальцію у тонкій кишці.

Вітамін С відіграє важливу роль в утворенні колагену – білка, що складає значну частину матеріалу сполучних тканин, кісток, хрящів, зубів та шкіри. Має життєво важливе значення для імунної системи та функціонування білих кров’яних тілець, сприяє підвищенню стійкості організму до різних інфекцій. Сприяє абсорбції заліза у кишечнику та бере участь у синтезі гемоглобіну. Є важливим антиоксидантом.

Вітамін В1 бере участь у регуляції вуглеводного та білкового обміну. Необхідний для нормального функціонування нервової системи, травного тракту, серцевої діяльності та ендокринних залоз. Позитивно впливає на проведення нервових імпульсів у синапсах.

Вітамін В2 входить до складу ферментів, що беруть участь у транспортуванні водню та утворенні АТФ у мітохондріях.

Пантотенова кислота бере участь у вуглеводневому та жировому обміні, синтезі ацетилхоліну, кортикостероїдів, енергетичному забезпеченні скорочувальної функції міокарда, покращує процеси регенерації.

Вітамін В6 бере участь у синтезі нейромедіаторів, є необхідним компонентом для нормального функціонування центральної та периферичної нервової систем.

Вітамін В12 активує обмін вуглеводів, білків та ліпідів. Є фактором росту, стимулює функцію кісткового мозку.

Нікотинамід є частиною ферментів, що переносять водень, здійснюють окиснювально-відновні процеси, беруть участь у транспортуванні фосфату.

Біотин – кофермент, що бере участь у реакціях транспортування вуглекислого газу до органічних сполук.

Фолієва кислота стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот, пуринів та піримідинів, а також в обміні холіну.

Кальцій становить разом з фосфором основу кісткової тканини, робить здоровими кістки та зуби, разом з магнієм сприяє функціонуванню серцево-судинної системи, серцевому ритму. Підвищує захисні функції організму, сприяє виведенню важких металів. Сприяє метаболізму заліза в організмі, бере участь у передачі нервових імпульсів. Є необхідним компонентом клітинних структур, бере участь у процесах нервового збудження, скорочення м’язів, секреції гормонів, процесах згортання крові.

Магній відіграє важливу роль у регуляції скорочувальної функції міокарда, забезпечує нормалізацію серцевого ритму. Має антистресові та антидепресивні властивості. Допомагає засвоєнню кальцію, фосфору, калію, вітамінів групи В, С, Е, функціонуванню нервової системи, перетворенню цукру крові.

Фосфор разом з кальцієм входить до складу кісток, зубних тканин, шкіри. Забезпечує підтримку киснево-водневого балансу, йому відводиться провідна роль у діяльності центральної нервової системи.

Залізо входить до складу молекули гемоглобіну, бере участь у забезпеченні клітин киснем. Залізо є необхідним елементом для метаболізму вітамінів групи В, сприяє росту організму та зміцненню імунітету, підвищує толерантність до навантажень.

Мідь покращує засвоєння заліза та його перетворення у гемоглобін, сприяє підвищенню розумової активності та тонусу м’язів.

Цинк необхідний для утворення еритроцитів та інших формених елементів крові. Впливає на синтез статевих гормонів, особливо у період росту та статевого дозрівання. Стабілізує імунні процеси організму.

Марганець регулює функцію ЦНС та репродуктивних органів, сприяє дії вітамінів групи В та С, бере участь в утворенні тиропсину – головного гормона щитовидної залози. Марганець корисний для покращання м’язових рефлексів та пам’яті.

Йод є важливою складовою гормонів щитовидної залози, що виконують життєво важливі функції: регуляція діяльності мозку, нервової системи, статевих та молочних залоз, росту та розвитку організму.

Молібден сприяє метаболізму вуглеводів та жирів.

Селен разом з вітаміном Е та бета-каротином є важливим компонентом антиоксидантних програм.

Хром разом з інсуліном бере участь у метаболізмі цукру, сприяє росту, попередженню діабету та артеріальної гіпертензії.

Показання для застосування

Профілактика і лікування гіповітамінозів, дефіциту вітамінів та мінералів у дітей у період інтенсивного росту, при неповноцінному та незбалансованому харчуванні, під час одужання після перенесених захворювань, при підвищених фізичних, розумових і нервово-психічних навантаженнях, у несприятливих екологічних умовах.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, гіперкальціємія, гіперкальціурія, гіпермагніємія, ниркова недостатність, хронічний гломерулонефрит, нефролітіаз, саркоїдоз в анамнезі, активна форма туберкульозу легенів, гіпервітаміноз А, Е і Д, непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, тромбофлебіт, порушення обміну заліза або міді, виражені порушення функції нирок, подагра, гіперурикемія, еритремія, еритроцитоз, тромбоемболії, тиреотоксикоз, хронічна серцева недостатність, активна пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки (у зв'язку з можливим підвищенням кислотності шлункового соку), одночасний прийом ретиноїдів, селену.

Належні заходи безпеки при застосуванні

З обережністю призначати при ураженнях печінки, пептичній виразці шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, жовчокам’яній хворобі, хронічному панкреатиті, цукровому діабеті, пацієнтам з новоутвореннями, із захворюваннями нирок в анамнезі, схильністю до тромбоутворення та кровотеч (гемофілія, тромбоцитопенія, тромбоцитопатії тощо).

Можливе забарвлення сечі у жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється наявністю у препараті рибофлавіну.

Оскільки препарат містить йод, особам із захворюваннями щитовидної залози слід проконсультуватися з лікарем щодо доцільності застосування препарату.

Препарат не рекомендується призначати разом з іншими полівітамінами та мікроелементами, оскільки можливе передозування. Не слід перевищувати рекомендовану дозу препарату.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Оскільки досліджень щодо безпеки застосування лікарського засобу у період вагітності або годування груддю не проводилось, не слід застосовувати препарат цій категорії пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Під час лікування слід дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і заняттями з іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Діти

Лікарський засіб застосовують дітям віком від 6 років.

Спосіб застосування та дози. Приймати внутрішньо під час або після їди.

Дітям з 6 років – по 1 таблетці на добу. Таблетки слід розжовувати. Тривалість застосування визначається з урахуванням ступеня дефіциту вітамінів та мінералів.

Передозування. При передозуванні препаратом можливе посилення проявів побічних реакцій, здуття живота. При передозуванні залізом можливі нудота, блювання, пронос, біль у животі, гематемези, ректальна кровотеча, млявість, гостра судинна недостатність.Можуть також статися гіперглікемія та ацидоз.

Лікування. Необхідно викликати блювання. Подальше лікування симптоматичне.

Побічні ефекти

З боку імунної системи: в осіб з підвищеною чутливістю можливі виникнення алергічних реакцій, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіпертермію.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, кропив'янка, відчуття свербежу, почервоніння шкіри, рідко – бронхоспазм.

З боку обміну речовин: зміни показників сечі, збільшення вмісту кальцію в крові та сечі, кальцидоз м’яких тканин, нирок, легень, судин; зниження згортання крові.

З боку травного тракту: диспептичні розлади, нудота, блювання, біль у шлунку, відрижка, запор, діарея, збільшення секреції шлункового соку, печія.

З боку нервовоїсистеми: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, сонливість.

Інші: порушення зору, пітливість, можливе забарвлення сечі у жовтий колір.

При триваломузастосуванні у високих дозах можутьвиникнути: подразнення слизової оболонки травного тракту, гіперкальціємія, гіперкальціурія, аритмії, парестезії, гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Вітамін А та Е взаємно посилюють дію і є синергістами. Ретинол знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів. Не можна одночасно приймати з нітритами і холестираміном, тому що вони порушують всмоктування ретинолу. Вітамін А не можна назначати з ретиноїдами, тому що їх комбінація є токсичною. Препарати, що містять залізо, пригнічують дію вітаміну Е. Вітамін Е не можна застосовувати разом із препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін тощо), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин тощо). Альфа-токоферолу ацетат посилює ефект стероїдних та нестероїдних протизапальних засобів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон тощо). Вітамін С посилює дію і токсичність сульфаніламідів (можливість кристалурії), пеніциліну, підвищує всмоктування заліза, знижує ефективність гепарину та непрямих коагулянтів. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами. Вітамін В6 послаблює дію леводопи, запобігає або зменшує токсичні прояви, які спостерігаються при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів. Тіамін, впливаючи на процеси поляризації в області нервово-м’язових синапсів, може послаблювати курареподібну дію. ПАСК, циметидин, препарати калію, алкоголь зменшують всмоктування вітаміну В12. Фолієва кислота знижує плазмові концентрації фенітоїну, з іншими протиепілептичними засобами можливе взаємне зниження клінічної ефективності. Рибофлавін несумісний зі стрептоміцином і зменшує ефективність антибактеріальних препаратів (окситетрацикліну, доксицикліну, еритроцикліну, тетрацикліну і лінкоміцину). Трициклічні антидепресанти, іміпрамін і амітриптилін інгібують метаболізм рибофлавіну, особливо у тканинах серця. При одночасному застосуванні з хініном можуть посилитися геморагії.

Оскільки препарат містить залізо та кальцій, у травному тракті затримується всмоктування антибіотиків групи тетрациклінів і фторхінолонів. Антацидні препарати, що містять алюміній, магній, кальцій, а також холестирамін зменшують всмоктування заліза.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.
Упаковка. По 30 таблеток у блістері, по 1, або 2, або 3 блістери в коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.
Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Multivitamins and trace elements
Фармакотерапевтическая группа: 
Полівітаміни з мікроелементами.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 28.