Эссенциале Н

Код ATХ: 
A05BA
Регистрационный номер: 
UA/8626/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
02.08.2013 до 02.08.2018
Название на английском: 
ESSENTIALE® N

Склад

діюча речовина: 1 мл розчину містить «Есcенціальні фосфоліпіди»®= EPL®-субстанція (фосфоліпіди із соєвих бобів (93 % (3-sn-фосфатидил)холіну), які містять a-токоферол, етанол 96 %) – 50 мг;

допоміжні речовини: спирт бензиловий, кислота дезоксихолева, натрію хлорид, натрію гідроксид, рибофлавін (Е 101), вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група

Гепатотропні препарати. Код АТС А05В А.

Клінічні характеристики

Показання

Неалкогольний стеатогепатит, алкогольний стеатогепатит, гострі і хронічні гепатити різної етіології, цироз печінки, перед- і післяопераційне лікування при хірургічному втручанні на печінці та жовчовивідних шляхах, токсикози вагітності, псоріаз, радіаційний синдром.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Ессенціалє® Н не слід призначати новонародженим і недоношеним немовлятам, оскільки до складу препарату входить бензиловий спирт.

Спосіб застосування та дози

Дорослим та дітям віком від 12 років призначають внутрішньовенно повільно 5-10 мл на добу, а у тяжких випадках – від 10 до 20 мл на добу. 10 мл препарату можна вводити за один раз. Якщо препарат вводять розведеним, рекомендують використовувати власну кров пацієнта і розводити препарат у співвідношенні 1:1. Внутрішньовенну інфузію зазвичай застосовують до 10 діб.

Рекомендується якомога раніше підтримати (доповнити) парентеральну терапію прийомом капсул Ессенціалє®форте Н.

Загальний курс лікування становить 3–6 місяців.

Лікування псоріазу починають із прийому 2 капсул Ессенціалє®форте Н 3 рази на добу протягом 2 тижнів. Після цього рекомендовано 10 внутрішньовенних ін’єкцій по 5 мл з одночасним призначенням PUVA-терапії.

Після закінчення курсу ін’єкцій поновлюють прийом капсул і продовжують застосування препарату протягом 2 місяців.

Побічні реакції

В окремих випадках при застосуванні підвищених доз Ессенціалє® Н можливі порушення з боку шлунково-кишкового тракту (пронос).

У поодиноких випадках можуть виникати реакції гіперчутливості, висипання, свербіж, кропив’янка та реакції у місці введення препарату.

Передозування

Повідомлень про передозування не зафіксовано.

Застосування у період вагітності або годування груддю

У зв’язку з обмеженою кількістю даних клінічних досліджень щодо застосування вагітним та з причини наявності у складі бензилового спирту, який може проходити крізь плацентарний бар’єр, застосування препарату Ессенціалє® Н не рекомендується під час вагітності та годування груддю.

Діти

Розчин Ессенціалє® Н для внутрішньовенних ін’єкцій не можна призначати новонародженим і недоношеним немовлятам, оскільки до складу препарату входить бензиловий спирт. Введення немовлятам та недоношеним малюкам препаратів, що містять бензиловий спирт, супроводжувалося розвитком синдрому задишки з летальним наслідком («гаспінг-синдрому», симптомами якого є раптове виникнення синдрому задишки, артеріальна гіпотензія, брадикардія та серцево-судинний колапс).

Препарат призначений для застосування дітям віком від 12 років та з приблизною масою тіла 43 кг (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Особливі заходи безпеки

Застосовуйте тільки прозорий розчин.

Препарат несумісний з електролітними розчинами (фізіологічний розчин натрію хлориду, розчин Рінгера тощо).

Не можна змішувати в одному шприці з іншими лікарськими засобами.

Препарат слід повільно вводити у вену (внутрішньовенно).

Розчин Ессенціалє® Н для внутрішньовенних ін’єкцій не можна вводити у м’язи (внутрішньом’язово), оскільки це може спричинити місцеве подразнення.

Застереження: розчин Ессенціалє® Н для внутрішньовенного введення містить 0,6 % спирту (за об’ємом).

Особливості застосування

При розведенні Ессенціалє® Н для приготування інфузійного розчину (у разінеможливості використовувати власну кров пацієнта) слід застосовувати розчини, вільні від електролітів, а саме: 5 % або 10 % розчин глюкози (у співвідношенні 1:1), 5 % розчин ксиліту.

Не можна вводити препарат внутрішньом’язово через можливе виникнення місцевого подразнення.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не виявлено.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не можнавикористовувати розчини електролітів для розведення препарату.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. При захворюваннях печінки мембрани гепатоцитів та їх органели завжди зазнають ушкоджень, що може призводити до зміни активності мембрано-зв’язаних ферментів та рецепторних систем, порушення метаболічної функції клітини та зниження інтенсивності регенерації печінки.

Фосфоліпіди, що містяться у препараті Ессенціалє® Н, за своєю хімічною структурою подібні до ендогенних фосфоліпідів, але набагато переважають їх за рахунок високого вмісту поліненасичених (есенціальних) жирних кислот. Ці високоенергетичні молекули вбудовуються переважно у структури клітинних мембран та полегшують відновлення ушкоджених тканин печінки. Оскільки цис-подвійні зв’язки цих полієнових кислот перешкоджають паралельному розташуванню вуглеводневих ланцюгів мембранних фосфоліпідів, щільність розташування фосфоліпідних структур зменшується, внаслідок чого швидкість надходження і виведення речовин зростає. Мембранозв’язані ферменти утворюють функціональні одиниці, які можуть посилювати їх активність та забезпечувати фізіологічне протікання основних метаболічних процесів. Фосфоліпіди впливають на порушений ліпідний метаболізм шляхом регуляції метаболізму ліпопротеїнів, у результаті чого нейтральні жири та холестерин перетворюються на форми, придатні для транспортування, особливо завдяки збільшенню здатності ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ) приєднувати холестерин, та спрямовуються для подальшого окиснення. Під час виведення фосфоліпідів через жовчовивідні шляхи літогенний індекс знижується і відбувається стабілізація жовчі.

Фармакокінетика. При пероральному прийомі більше 90 % препарату всмоктується в тонкому кишечнику. Основна кількість розщеплюється під дією фосфоліпази-А до 1-ацил-лізо-фосфатидилхоліну, 50 % якого відразу реацилюється в поліненасичений фосфатидилхолін ще під час всмоктування в тонкому кишечнику. Поліненасичений фосфатидилхолін потрапляє в кров через лімфатичні шляхи і далі, переважно у комплексі з ЛПВЩ, транспортується в печінку. Максимальний вміст фосфатидилхоліну у крові через 6–24 годин після перорального прийому становить у середньому 20 %.

Період напіввиведення для холінового компонента становить 66 годин, для насичених жирних кислот – 32 години.

У ході досліджень кінетики в людському організмі менше 5 % кожного із введених ізотопів 3Н і 14С виводилося з фекаліями.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин жовтого кольору, практично вільний від видимих суспендованих часток.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від +2°С до +8°С.

Упаковка

№ 5: по 5 мл в ампулі; по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

АТ «Галичфарм», Україна.

Місцезнаходження

Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.

Власник торгової ліцензії. ТОВ «Санофі-Авентіс Україна», Україна.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Mono
Реклама препарата: 
реклама препарата Эссенциале Н на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Гепатотропні препарати.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 167.
Консультации по препарату
Амоксиклав и линекс (бифиформ), эссенциале
Вопрос
04.04.2018 18:27:48
Добрый день! Были на консультации у хирурга (загноилась рана), врач выписал амоксиклав. Но дело в том, что есть несколько сопутствующих заболеваний жкт, а антибиотик может легко вызвать дизбактериоз. Скажите, пожалуйста, будет ли толк принимать совместно с амоксиклавом препараты типа линекса и бифиформа, или это рекламный ход? Такой же вопрос касательно эссенциале форте. Спасибо!
Ответ специалиста
Здравствуйте. Препараты - пробиотики ("Линекс", "Бифиформ" и т. п. ) принимать совместно с антибиотиками нужно. Дело в том, что антибиотики уничтожают не только патогенные микробы, которые вызвали нагноение, но, и вообще всех микроорганизмов без выбора. т. е. и тех, которые формируют нормальную микрофлору кишечника. Поэтому, и назначаются пробиотики, которые будут восстанавливать погибшую микрофлору и предупреждать дисбактериоз. Одновременно можно попринимать и сорбенты ("Активированный уголь", "Энтеросгель" и др.), которые будут способствовать очищению организма и печени, в том числе, от продуктов распада (токсинов). Также нужно обязательно выпивать не менее 2-х литров чистой воды в день (для предупреждения запоров и быстрейшей очистки организма). Для быстрейшего восстановления нормальной микрофлоры также желательно ежедневно выпивать 1 - 2 стакана свежеприготовленного в домашних условиях кефира или йогурта. "Эссенциале" принимать также можно, этот препарат восстанавливает клетки печени. Но, принимать желательно подольше, от 2-х до 6-ти месяцев по 1 - 2 капсуле 3 раза в день (в данном случае, чем больше, тем лучше).
Ремаксол
Вопрос
30.06.2017 11:33:37
Добрый день.Врач назначил колоть Эссенциале.но т.к сейчас очень много подделок и он мне не помогает я спросил о назначении Ремаксола .на что получил ответ что типо это серьезный препарат и что нужно находится под круглосуточным наблюдением и мы его не колим..почитал инструкцию побочек минимум противопоказаний тоже .так вот вопрос в чем его заключается серьезность препарата ?или просто врач такой что проще сказать что мы его не колим.. если сравнивать с Гепадифом который мне кололи в другом месте и Ремаксолом что эффетивней ?и лучше Толи врачи сейчас такие толи я не прав и Ремаксол серьезный препарат? только не надо отвечатьчто врачу видней по диагнозу и т.д
Ответ специалиста
Здравствуйте. В инструкции к "Ремаксолу" указано, что препарат используется только в условиях стационара. Видимо, это имел в виду Ваш врач, когда говорил о круглосуточном наблюдении. "Эссенциале", "Гепадиф" и "Ремаксол" - это разные препараты, поэтому их нельзя сравнивать по степени эффективности. Их назначение зависит от конкретной ситуации. Кому-то лучше помогает "Эссенциале", кому - то "Гепадиф". "Гепадиф" и "Ремаксол" немного похожи по составу, поэтому если Вам помогал "Гепадиф", можно попробовать и "Ремаксол", эффект должен быть тоже хороший. В любом случае, лучше использовать новые препараты, которые еще не успели начать подделывать.
Болиголов
Вопрос
13.03.2017 21:04:20
Здравствуйте , Любовь Георгиевна !!! Подскажите ,пожалуйста возможен ли прием болиголова и ЛОМФЛОКСа ( метастазы плоскоклеточного рака 4 ст гортони)
Ответ специалиста
Здравствуйте. В принципе, такой прием возможен, но, нужно учитывать, что при таком совмещении в разы возрастает токсическая нагрузка на печень. Поэтому, чтобы минимизировать или вообще избежать осложнений со стороны печени, лучше добавить еще прием "Эссенциале форте" по 2 капсулы 3 раза в день в течении нескольких месяцев (чем больше времени будете принимать "Эссенциале", тем лучше).