Циклоферон®

Код ATХ: 
L03AX
Регистрационный номер: 
UA/7671/03/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
02.04.2015 до 02.04.2020
Название на английском: 
CYCLOFERON®

Склад

діюча речовина:кислота акридоноцтова;

1 мл лініменту містить кислоти акридоноцтової 50 мг;

допоміжні речовини: меглюмін, бензалконію хлорид, пропіленгліколь.

Лікарська форма

Лінімент.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина жовтого кольору зі слабким специфічним запахом.

Фармакотерапевтична група

Iмуностимулятори. Код ATХ L03A Х.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Циклоферон® має широкий спектр фармакологічної активності: противірусний, імунокоригуючий, протизапальний.

Основний клінічний ефект дії препарату Циклоферон® пов'язаний з індукцією раннього альфа-інтерферону. Основними клітинами-продуцентами інтерферону, після введення лініменту, є епітеліальні клітини і лімфоїдні елементи слизової оболонки. Залежно від типу інфекції має місце переважання активності тієї або іншої ланки імунітету. Циклоферон® активує Т-лімфоцити і природні клітини кілери, нормалізує баланс між субпопуляціями
Т-хелперів і Т-супресорів.

Препарат підвищує біосинтез функціонально повноцінних антитіл (високоавідних), що сприяють ефективнішій терапії, нормалізує показники клітинного імунітету. Протизапальна активність препарату забезпечується за рахунок посилення функціональної активності нейтрофілів, активації фагоцитозу.

Циклоферон® ефективний щодо вірусу герпесу, цитомегаловірусу, вірусу імунодефіциту людини, вірусу папіломи та інших вірусів (перешкоджає репродукції, пригнічує розмноження вірусів). Показана ефективність лініменту у комплексній терапії гострих і хронічних бактерійних інфекцій (хламідіози, бактерійні і грибкові інфекції сечостатевої сфери) як компонента імунотерапії.

Фармакокінетика.

При трансдермальному нанесенні препарат проникає у системний кровотік через 30 хв у мінімальних кількостях (біодоступність препарату становить не більше 3 %).

При інтрауретарному та інтравагінальному введенні препарат проникає в системний кровотік приблизно через 30 хв у мінімальних кількостях (біодоступність препарату становить від 7 до 9 %).

Середній час знаходження препарату в організмі становить від 3,5 до 5 годин.

Клінічні характеристики

Показання

У дорослих у комплексній терапії при:

-герпетичній інфекції шкіри і слизових оболонок, зокрема генітального герпесу (Herpes simplex);

-уретритах і баланопоститах неспецифічної і специфічної (гонорейної, кандидозної, хламідіозної і трихомонадної) етіології;

-неспецифічних вагінітах і вагінозах;

-хронічних пародонтитах.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Циклоферон® лінімент сумісний і добре поєднується зі всіма лікарськими препаратами, які традиційно застосовують при лікуванні вказаних захворювань (препарати хіміотерапії та ін.).

Посилює дію антибіотиків, антисептиків і протигрибкових препаратів.

Особливості застосування

При терапії уретритів специфічної етіології рекомендоване поєднане застосування внутрішньоуретральних інстиляцій ЦИКЛОФЕРОНу® зі специфічними антимікробними лікарськими засобами за традиційними схемами. При наявності показань інстиляції препаратом ЦИКЛОФЕРОН ® слід поєднувати з введенням препарату у вигляді ін’єкцій.

Препарат має гіркий смак.

Не рекомендується втирати препарат у ясна.

Не допускати потрапляння препарату на слизову оболонку очей. У разі потрапляння – промити очі водою.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не рекомендується застосовувати жінкам у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Препаратне впливає на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом та роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати місцево.

При герпетичній інфекції лінімент наносити тонким шаром на уражену ділянку 1-2 рази на добу протягом п'яти днів. При генітальному герпесі – інтравагінальні (внутрішньоуретральні) інстиляції 1 раз на добу по 5 мл протягом 10-15 днів щодня. Можливе поєднання лініменту з іншими протигерпетичними засобами (як системними, так і місцевими).

При терапії неспецифічних і кандидозних уретритів: внутрішньоуретральні інстиляції в об'ємі 5-10 мл залежно від рівня ураження сечовипускального каналу. При ураженні верхнього відділу уретри у чоловіків канюлю шприца з лініментом вводити у зовнішній отвір сечовипускального каналу, потім отвір затискати на 1,5-3 хв, після чого інсталяційний розчин евакуюється самовитоком. Через 30 хвилин пацієнтові рекомендується помочитися. Триваліша експозиція може призвести до набряку слизової уретри. Курс лікування становить 10-14 днів.

При ураженні заднього відділу уретри, ділянки сім’яних залоз слід застосовувати внутрішньоуретральні інстиляції по катетеру в об'ємі 5-10 мл препарату протягом 10-14 днів через день (на курс – 5-7 інстиляцій).

При терапії уретритів специфічної етіології – поєднане застосування внутрішньоуретральних інстиляцій препарату Циклоферон® зі специфічними антимікробними лікарськими засобами за традиційними схемами.

При баланопоститах обробляти головку статевого члена і крайню плоть лініментом 1 раз на добу (1/2 туби по 5 мл) протягом 10-14 днів.

У разі потреби можна повторити курс через 14 днів.

При терапії кандидозного вагініту, неспецифічного вагініту (ендоцервіциту) і бактерійного вагінозу можливе застосування препарату як у вигляді монотерапії, так і в ході комплексного лікування. Інтравагінально препарат вводити по 5-10 мл щодня протягом 10-15 днів 1-2 рази на добу. Паралельно, у разі поєднаного ураження слизової оболонки піхви і уретри, доцільне застосування інтравагінальних і внутрішньоуретральних інстиляцій в об'ємі (по 5 мл щоденно 10-14 днів). Можливе застосування тампонів, просочених лініментом.

При хронічних формах захворювань препарат добре поєднується зі звичними лікарськими засобами (вагінальні, таблетки, свічки).

При лікуванні хронічного пародонтиту. Перед застосуванням лініменту бажано промити пародонтальні кармани антисептиком, потім нанести ватним тампоном лінімент в об’ємі
1,5 мл (1/3 туби) на ясна методом аплікації (не втирати) 1-2 рази на добу з інтервалом 10-12 годин. Тривалість терапії – 12-14 днів. У разі необхідності повторити курс ще через 14 днів.

Рекомендації щодо інтравагінального застосування: розкрити тубу, проколоти мембрану одноразовою голкою зі шприцом (об'єм 5 мл), набрати лінімент, зняти і викинути голку. Наповнений шприц у лежачому положенні ввести у піхву і за допомогою поршня витиснути лінімент.

При наявності в упаковці вагінального аплікатора: проколоти мембрану туби, встановити аплікатор на отвір туби. Витиснути лінімент у порожнину аплікатора, поки весь поршень не буде виштовхнутий. Наповнений аплікатор зняти з отвору туби, ввести у піхву і за допомогою поршня витиснути лінімент.

Для запобігання вільній евакуації препарату вхід у піхві тампонується невеликим стерильним ватним тампоном на 2-3 години.

У разі потреби можна повторити курс через 14 днів.

Діти

Протипоказано застосування дітям.

Передозування

Не зафіксовано.

Побічні реакції

Алергічні реакції. Можливе короткочасне печіння, незначна локальна гіперемія. Через вміст у складі бензалконію хлориду та пропіленгліколю можливе подразнення шкіри та слизових оболонок. Побічні ефекти слабко виражені і не вимагають відміни препарату.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці!

Упаковка

По 5 мл або 30 мл лініменту в алюмінієвій тубі у картонній пачці.

По 30 мл лініменту в алюмінієвій тубі і 5 аплікаторів вагінальних у картонній пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ «Науково-технологічна фармацевтична фірма «Полісан».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Російська Федерація, 192102, м. Санкт-Петербург, вул. Салова, б. 72, к. 2, літ. А.

тел./факс: (812) 710-82-25.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Cycloferon
Реклама препарата: 
реклама препарата Циклоферон® на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Імуностимулятори.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 148.
Консультации по препарату
Бронхомунал
Вопрос
20.10.2015 09:29:57
Здравствуйте Скажите мы заболели принимаем Циклоферон Можем ли мы принимать сразу и Этот препарат Бронхомунал 13 лет частые очень заболевания в области горла
Ответ специалиста
Здравствуйте. В принципе, противопоказаний по совместному приему этих препаратов нет, но, такое применение возможно только по назначению лечащего врача.
ацикловит вместо циклоферона
Вопрос
19.09.2015 11:34:59
Добрый день. В аптеке попросила циклоферон. Вместо циклоферона мне продали ацикловит форте. У меня простуда ( верхние дыхательные пути) в начальной стадии. На сколько ацикловит уместен в моем случае?
Ответ специалиста
Здравствуйте. Нет, "Ацикловир форте" в Вашем случае совсем не уместен, т. к. этот препарат применяется при вирусах герпеса. На вирусы ОРВИ и гриппа "Ацикловир" не действует. Подобные противовирусные препараты должны применяться только по назначению врача. Не занимайтесь самолечением, это может быть небезопасно для Вашего здоровья. Организм при попадании вируса вырабатывает собственные антитела, которые помогают бороться с болезнью. Противовирусные препараты, которые принимаются самостоятельно, только ослабляют иммунную систему, т. к. это чужеродные белки, с которыми организму приходится дополнительно бороться. Врач должен знать какие вирусы активны в настоящее время и назначит необходимый препарат именно для этих возбудителей.
Полимик, циклоферон
Вопрос
13.02.2015 19:34:12
Добрый вечер.Мужу врач дерматолог-венеролог приписал циклоферон и полимик, хотя анализы все вроде бы нормальные.Насколько целесообразно принимать эти лекарства в качестве профилактики? И после приема этих лекарств или в это время мы можем забеременеть?Не влияет ли прием лекарств на развитие плода?Или стоит подождать?
Ответ специалиста
Если врач назначил эти лекарства, значит, есть какая-то проблема. Конечно, прежде всего нужно пролечиться, а потом уже беременеть (хотя бы через месяц после лечения). Родители должны быть полностью здоровы, чтобы иметь здорового ребенка. Мужские сперматозоиды тоже очень чувствительны к лекарствам, тем более к таким, как "Полимик", поэтому во время лечения беременеть не стоит.