Циклоферон®

Код ATХ: 
L03AX
Регистрационный номер: 
UA/7671/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
01.03.2013 до 01.03.2018
Название на английском: 
CYCLOFERON®

Склад

діюча речовина: 1 таблетка містить кислоти акридоноцтової 150 мг (0,15 г);

допоміжні речовини: меглюмін, повідон, кальцію стеарат, гіпромелоза, полісорбат 80; кишковорозчинна оболонка: метакрилатного сополімеру дисперсія, пропіленгліколь.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група

Iмуностимулятори.Код ATC L03АХ.

Клінічні характеристики

Показання

Лікування у дорослих у складі комплексної терапії:

• герпетичних інфекцій;

• гострих кишкових інфекцій;

• хронічних вірусних гепатитів В і С;

• грипу і гострих респіраторних захворювань;

• нейроінфекцій (серозні менінгіти, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма);

• Віл-інфекції (стадії 2А-2В);

• вторинних імунодефіцитів, що асоціюються з хронічними бактерійними і грибковими інфекціями.

Лікування у дітей віком від 4 років:

• гострих і хронічних гепатитів В і С;

• герпетичних інфекцій;

• профілактика та лікування грипу та гострих респіраторних захворювань;

• гострих кишкових інфекцій;

• у комплексній терапії Віл-інфекції (стадія 2А-2

Протипоказання

Декомпенсований цироз печінки. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Спосіб застосування та дози

ЦИКЛОФЕРОН® застосовують внутрішньо 1 раз на день за півгодини до їди. Таблетку слід ковтати цілою, не розжовуючи.

оросли:

1. При герпетичній інфекції препарат застосовують по 2–4 таблетки за один прийом на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 і 23-й день лікування (курс – 3–6 г, 20–40 таблеток). Лікування розпочинають на початку загострення.

2. При лікуванні грипу і гострих респіраторних захворювань застосовують по 2–4 таблетки за прийом на 1, 2, 4, 6, 8-у добу (курс – 1,5–3 г, 10–20 таблеток). Лікування необхідно починати при перших симптомах інфекції. При тяжкому перебігу захворювання за перший прийом застосовують 6 таблеток. При необхідності додатково проводять симптоматичну терапію (жарознижувальні, болезаспокійливі, відхаркувальні засоби).

3. При хронічних вірусних гепатитах В і С препарат застосовують по 4 таблетки за один прийом на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 і 23-ю добу лікування і далі – за підтримувальною схемою: 1 раз на 3–5 днів протягом 2,5 місяця при збереженні реплікативної і цитолітичної активності патологічного процесу (курс – 100–150 таблеток). При хронічному гепатиті С і мікст-формах гепатиту курс лікування обов'язково повторюють 1–2 рази через місяць після закінчення попереднього. Рекомендується поєднання з інтерферонами і противірусними препаратами.

4. У комплексній терапії кишкових інфекцій застосовують базовий курс по 2 таблетки за один прийом на 1, 2, 4, 6, 8-й день і далі – по 2 таблетки на 11, 14, 17, 20 і 23-й день
(курс – 3 г, 20 таблеток).

5. При нейроінфекціях застосовують базовий курс по 4 таблетки за один прийом на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 і 23-ю добу і далі – за підтримувальною схемою по 4 таблетки за один прийом 1 раз на 5 днів протягом 2,5 місяця (курс 15 г, або100 таблеток).

6. При ВІЛ-інфекції (стадія 2А–2В) препарат застосовують на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, 23-й день по 4 таблетки на прийом, далі – підтримувальне лікування по 4 таблетки один раз у 3–5 днів протягом 2,5 місяців (курс – 100–150 таблеток). Повторний курс проводять через
2–3 тижні після закінчення попереднього.

7. При імунодефіцитних станах застосовують базовий курс по 2 таблетки за один прийом на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, 23-й день (курс 3 г, або 20 таблеток).

Дітям віком від 4 років ЦИКЛОФЕРОН® призначають за такою базовою схемою:

4–6 років – по 0,15 г (одна таблетка), 7–11 років – по 0,3 г (2 таблетки), віком від 12 років – 0,45 г (3 таблетки) за один прийом 1 раз на добу. Повторний курс доцільно проводити через 2–3 тижні після закінчення першого курсу.

1. При гострих вірусних гепатитах В і С призначають у вказаних вище дозах за 2 прийоми з інтервалом 24 год, далі – за 3 прийоми з інтервалом 48 год, далі – за 5 прийомів з інтервалом 72 год (курс, залежно від віку, – 10–30 таблеток).

2. При хронічних формах гепатиту В і/або С препарат призначають у вказаних дозах з інтервалом у 48 год (курс, залежно від віку, – 50–150 таблеток).

3. При ВІЛ-інфекції (стадії 2А-2В) препарат застосовують за базовою схемою на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20-й день терапії, далі – по одному разу на 3–5 днів протягом 5 місяців.

4. При герпетичній інфекції застосовують на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14-й день лікування. Курс лікування може варіювати залежно від тяжкості стану і вираженості клінічних симптомів.

5. При гострих кишкових інфекціях препарат призначають на 1, 2, 4, 6, 8, 11-й день лікування один раз на добу (курс – 6–18 таблеток).

6. Як засіб екстреної неспецифічної профілактики гострих респіраторних захворювань і грипу в період підвищеного підйому захворюваності препарат призначають у вказаних вікових дозах на 1, 2, 4, 6, 8-й день, далі – ще 5 прийомів з інтервалом 72 год (курс – 10–30 таблеток).

7. При гострих респіраторних вірусних інфекціях препарат призначають з інтервалом

24 год 1 раз на добу (курс лікування становить 5–9 прийомів).

Побічні реакції

При застосуванні препарату можливі алергічні реакції, включаючи шкірні висипання, свербіж, кропив'янку, ангіоневротичний набряк, підвищення температури тіла.

Передозування

Не зафіксовано.

Можливе посилення проявів побічних реакцій при передозуванні препарату.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не застосовувати жінкам у період вагітності і годування груддю.

Діти

Не рекомендується застосовувати дітям віком до 4 років.

Особливості застосування

При захворюваннях щитовидної залози слід застосовувати під контролем ендокринолога.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

ЦИКЛОФЕРОН® сумісний з усіма лікарськими засобами, що застосовуються при лікуванні вказаних захворювань (інтерферони, хіміотерапевтичні препарати тощо.).

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. ЦИКЛОФЕРОН® є низькомолекулярним індуктором інтерферону, що обумовлює широкий спектр його біологічної активності (противірусний, імуномодулюючий, протизапальний, антипроліферативний, протипухлинний). Препарат індукує високі титри альфа- і бета-інтерферону в органах і тканинах, що містять лімфоїдні елементи (слизова оболонка тонкого відділу кишечнику, селезінка, печінка, легені), долає гематоенцефалічний бар'єр.

ЦИКЛОФЕРОН® ефективний при лікуванні захворювань, спричинених вірусами кліщового енцефаліту, грипу, гепатиту, герпесу, цитомегаловірусу, вірусу імунодефіциту людини, різних ентеровірусів. Підсилює антибактеріальний ефект антибіотиків, які застосовують для лікування гострих кишкових інфекцій. Препарат чинить антиканцерогенну й антиметастатичну дії, перешкоджаючи утворенню пухлин через активацію імунного захисту організму.

Імуномодулюючий ефект ЦИКЛОФЕРОНу® полягає в активації фагоцитозу, природних клітин-кілерів, цитотоксичних Т-лімфоцитів і корекції імунного статусу організму при імунодефіцитних станах різного походження.

Фармакокінетика. При застосуванні максимально допустимої дози максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2–3 год, поступово знижується протягом наступних до 8 год. Через 24 год ЦИКЛОФЕРОН® виявляється в слідових кількостях. Період напіввиведення препарату становить 4–5 год. Таким чином, застосування ЦИКЛОФЕРОНу® в рекомендованих дозах не створює умов для його кумуляції в організмі.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки двояковипуклі жовтого кольору, вкриті кишковорозчинною оболонкою.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері; по1 або 5 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ «НТФФ «ПОЛІСАН», Російська Федерація.

Місцезнаходження

Російська Федерація, 192102, м. Санкт-Петербург, вул. Салова, б. 72,

к. 2, літ. А, тел./факс: (812) 710-82-25.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Cycloferon
Реклама препарата: 
реклама препарата Циклоферон® на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Імуностимулятори.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 137.
Консультации по препарату
Бронхомунал
Вопрос
20.10.2015 09:29:57
Здравствуйте Скажите мы заболели принимаем Циклоферон Можем ли мы принимать сразу и Этот препарат Бронхомунал 13 лет частые очень заболевания в области горла
Ответ специалиста
Здравствуйте. В принципе, противопоказаний по совместному приему этих препаратов нет, но, такое применение возможно только по назначению лечащего врача.
ацикловит вместо циклоферона
Вопрос
19.09.2015 11:34:59
Добрый день. В аптеке попросила циклоферон. Вместо циклоферона мне продали ацикловит форте. У меня простуда ( верхние дыхательные пути) в начальной стадии. На сколько ацикловит уместен в моем случае?
Ответ специалиста
Здравствуйте. Нет, "Ацикловир форте" в Вашем случае совсем не уместен, т. к. этот препарат применяется при вирусах герпеса. На вирусы ОРВИ и гриппа "Ацикловир" не действует. Подобные противовирусные препараты должны применяться только по назначению врача. Не занимайтесь самолечением, это может быть небезопасно для Вашего здоровья. Организм при попадании вируса вырабатывает собственные антитела, которые помогают бороться с болезнью. Противовирусные препараты, которые принимаются самостоятельно, только ослабляют иммунную систему, т. к. это чужеродные белки, с которыми организму приходится дополнительно бороться. Врач должен знать какие вирусы активны в настоящее время и назначит необходимый препарат именно для этих возбудителей.
Полимик, циклоферон
Вопрос
13.02.2015 19:34:12
Добрый вечер.Мужу врач дерматолог-венеролог приписал циклоферон и полимик, хотя анализы все вроде бы нормальные.Насколько целесообразно принимать эти лекарства в качестве профилактики? И после приема этих лекарств или в это время мы можем забеременеть?Не влияет ли прием лекарств на развитие плода?Или стоит подождать?
Ответ специалиста
Если врач назначил эти лекарства, значит, есть какая-то проблема. Конечно, прежде всего нужно пролечиться, а потом уже беременеть (хотя бы через месяц после лечения). Родители должны быть полностью здоровы, чтобы иметь здорового ребенка. Мужские сперматозоиды тоже очень чувствительны к лекарствам, тем более к таким, как "Полимик", поэтому во время лечения беременеть не стоит.