Цераксон®

МНН: 
Код ATХ: 
N06BX06
Регистрационный номер: 
UA/4464/03/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
06.11.2014 до 06.11.2019
Название на английском: 
CERAXON®

Склад

діюча речовина: citicoline;

1 таблетка містить 522,5 мг цитиколіну натрію, що еквівалентно 500 мг цитиколіну;

допоміжні речовини: тальк; магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний; натрію кроскармелоза; олія рицинова гідрогенізована; целюлоза мікрокристалічна;

оболонка: тальк; магнію стеарат; титану діоксид (Е 171); поліетиленгліколь 6000; метакрилатний сополімер (тип А).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: білого кольору, довгастої форми таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з тисненням «С500».

Фармакотерапевтична група

Психостимулятори, засоби, що застосовуються при синдромі дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ), ноотропні засоби.

Код АТХ N06В Х06.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Цитиколін стимулює біосинтез структурних фосфоліпідів мембран нейронів, що підтверджено даними магнітно-резонансної спектроскопії. Завдяки такому механізму дії цитиколін проявляє функціонування таких мембранних механізмів як робота іонообмінних насосів та рецепторів, модуляція яких необхідна для нормального проведення нервових імпульсів. Завдяки стабілізуючій дії на мембрану нейронів цитиколін виявляє протинабрякові властивості, які сприяють реабсорбції набряку мозку.

Експериментальні дослідження показали, що цитиколін інгібує активацію деяких фосфоліпаз (А1, А2, С та D), зменшуючи утворення вільних радикалів, запобігає руйнуванню мембранних систем і зберігає антиоксидантні захисні системи, такі як глутатіон.

Цитиколін зберігає запас енергії нейронів, інгібує апоптоз та стимулює синтез ацетилхоліну.

Експериментально доведено, що цитиколін також проявляє профілактичну нейропротекторну дію при фокальній ішемії головного мозку.

Клінічні дослідження показали, що цитиколін достовірно збільшує показники функціонального одужання у пацієнтів із гострим ішемічним порушенням мозкового кровообігу, що співпадає з уповільненням росту ішемічного ураження головного мозку за даними нейровізуалізації.

У пацієнтів із черепно-мозковою травмою цитиколін прискорює відновлення і зменшує тривалість та інтенсивність посттравматичного синдрому.

Цитиколін поліпшує рівень уваги та свідомості, когнітивні та неврологічні розлади, пов’язані з ішемією головного мозку, сприяє зменшенню проявів амнезії.

Фармакокінетика.

Цитиколін добре абсорбується при пероральному введенні. Після введення препарату спостерігається значне підвищення рівня холінів у плазмі крові. При пероральному застосуванні препарат практично повністю всмоктується. Дослідження показали, що біодоступність при пероральному та внутрішньовенному шляхах введення практично однакові.

Препарат метаболізується у кишечнику та печінці з утворенням холіну та цитидину.

Після введення цитиколін широко розподіляється у структурах головного мозку зі швидким включенням фракції холіну в структурні фосфоліпіди та фракції цитидину у цитидинові нуклеотиди і нуклеїнові кислоти. У головного мозку цитиколін вбудовується у клітинні, цитоплазматичні та мітохондріальні мембрани, приймаючи участь у побудові фракції фосфоліпідів.

Лише незначна кількість дози виявляється у сечі і фекаліях (менше 3 %). Приблизно 12 % дози виводиться через СО2, що видихається. Під час виведення препарату з сечею виділяють дві фази: перша фаза – протягом 36 годин, у якій швидкість виведення зменшується швидко, і друга фаза – в якій швидкість виведення зменшується набагато повільніше. Така ж сама фазність спостерігається при виведенні через дихальні шляхи. Швидкість виведення СО2 зменшується швидко приблизно протягом 15 годин, потім – знижується набагато повільніше.

Клінічні характеристики

Показання

- Інсульт, гостра фаза порушень мозкового кровообігу та їх неврологічні наслідки.

- Черепно-мозкова травма та її неврологічні наслідки.

- Когнітивні порушення та порушення поведінки, внаслідок хронічних судинних і дегенеративних церебральних розладів.

Протипоказання

- Підвищена чутливість до цитиколіну або інших компонентів препарату.

- Хворі з високим тонусом парасимпатичної нервової системи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Цитиколін посилює ефект леводопи. Не слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.

Особливості застосування

Немає.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Достатні дані про застосування цитиколіну у вагітних жінок відсутні. Цитиколін не слід застосовувати у період вагітності, окрім випадків нагальної потреби. У період вагітності лікарський препарат призначають тільки тоді, коли очікувана терапевтична користь переважає потенційний ризик. Дані про проникнення цитиколіну в грудне молоко та його дія на плід невідомі.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

В індивідуальних випадках деякі побічні реакції з боку центральної нервової системи можуть впливати на здатність керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Рекомендована доза становить від 500 до 2000 мг на добу (1-4 таблетки), залежно від тяжкості симптомів та стану пацієнта.

Дози препарату та термін лікування встановлюються лікарем.

Пацієнти літнього віку не потребують коригування дози.

Діти

Досвід застосування препарату дітям обмежений, тому лікарський препарат призначають тільки тоді, коли очікувана користь переважає будь-який потенційний ризик.

Передозування

Випадки передозування не відмічені.

Побічні реакції

Побічні реакції виникають дуже рідко (

З боку психіки: галюцинації.

З боку нервової системи: сильнийголовний біль, запаморочення.

З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія, тахікардія.

З боку дихальної системи: диспное.

З боку травного тракту: нудота, блювання, епізодична діарея.

Алергічні реакції, включаючи висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, почервоніння, кропив’янку, екзантему, пурпуру.

Загальні розлади: озноб, набряк.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці!

Упаковка

По 5 таблеток у блістері; по 2 або по 4 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Феррер Інтернаціональ, С.А., Іспанія/Ferrer Internacional, S.A., Spain.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Джоан Бускалла, 19, Сант-Кугат-дель-Валлес, 08173 Барселона, Іспанія / Joan Buscalla, 19, Sant Cugat del Valles, 08173 Barcelona, Spain.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Реклама препарата: 
реклама препарата Цераксон® на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Психостимулятори, засоби, що застосовуються при синдромі дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ), ноотропні засоби.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 81.
Консультации по препарату
Можно ли заменить цераксон пантокальцином
Вопрос
07.01.2015 07:33:37
Здравствуйте, подскажите ребенку год и 10 родился 7мес с гипоксией последнее ЭХО ЭГ и доплерография головы и шеи показала небольшую гидроцефалию(извините если неправильно пишу) и тонус повышенныйс обеих сторон по типу ангиоспазма назначили Цераксон по 2 мл 2 раза в день месяц диакарб, октовегин, аспаркам, меня интересует могу ли я вместо цераксона дать пантокальцин в показаниях есть уменьшение гипоксии, спасибо
Ответ специалиста
Самостоятельно заменить препараты Вы не можете, т. к. это не аналоги, т. е. эти лекарства имеют разные механизмы воздействия на организм. Посоветуйтесь с врачом по поводу замены.
Цераксон
Вопрос
19.04.2014 14:28:29
Добрый день! Моем ребенку 6 месяцев и врач-невропатолог прописала пропить капли Цераксон 30мл/1месяц.Так как цена этого лекарства для нас велика, можете ли Вы порекомендовать какой то аналог этому препарату? (Цераксон нам прописали т.к. ребенок когда хочет что то получить, а ей не дают - подрагивают ручки, но такое бывает редко) Спасибо, жду ответ.
Ответ специалиста
Можно заменить на капли "Нейроксон".
Цераксон
Вопрос
06.04.2014 11:41:21
Раньше покупали Цераксон для приема внутрь розового цвета, в этот раз он прозрачного цвета. Это изменение производителя?
Ответ специалиста
Если в инструкции к препарату написано, что это бесцветный раствор, тогда можете не беспокоиться. Если в инструкции написано, что - розовый, тогда нужно обратиться в аптеку за разьяснением.