Баралгин®

Код ATХ: 
A03DA02
Регистрационный номер: 
UA/13828/02/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
21.06.2016 до 21.06.2021
Название на английском: 
BARALGIN®

Склад

діючі речовини: 1 таблетка містить метамізолу натрію 500 мг,пітофенону гідрохлориду 5 мг, фенпіверинію броміду 0,1 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон (К-30), метилпарагідроксибензоат (Е 218), тальк, магнію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки блідо-жовтого кольору, пласкі, круглі, зі скошеними краями, з лінією розлому з одного боку та написом MICRO, видавленому на іншому боці.

Фармакотерапевтична група

Спазмолітичні засоби у комбінації з аналгетиками.

 Код АТХ A03D A02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат містить три активні компоненти. Завдяки комбінації спазмолітичного (пітофенону гідрохлорид і фенпіверину бромід) та аналгетичного (натрію метамізол) компонентів препарат застосовують у разі, коли необхідно отримати швидкий та довготривалий спазмолітичний ефект, а саме: при нирковій коліці, спазмах гладких м’язів сечовивідних шляхів, спазмах шлунка, кишечнику, жовчній коліці, спастичній дисменореї, мігренеподібних станах та в інших випадках, що супроводжуються спазмом гладкої мускулатури та больовим синдромом. Аналгетична дія метамізолу натрію пов’язана з центральним і периферичним механізмами. Метамізол натрію пригнічує циклооксигеназний шлях метаболізму арахідонової кислоти, а також перешкоджає вивільненню простагландинів, які підвищують чутливість організму до больових подразників. Пітофенон, подібно до папаверину, чинить пряму міотропну дію на гладкі м’язи та спричиняє їх розслаблення. Фенпіверин за рахунок холіноблокуючої дії виявляє додатковий розслаблюючий вплив на гладкі м’язи.

Фармакокінетика.

Метамізол метаболізується в печінці та виводиться з організму нирками. Період напіввиведення  його основного метаболіту становить 1,8-4,6 години. Метамізол проходить через плаценту та потрапляє в грудне молоко.

Клінічні характеристики

Показання

Г? Больовий синдром при спазмах гладкої мускулатури внутрішніх органів: ниркова коліка, спазми сечового міхура  та сечовивідних шляхів, печінкова коліка, спазми шлунка і кишечнику, спастична дисменорея, дискінезія жовчних шляхів;

Г? для короткочасного купірування болю при артралгії, невралгії, ішіалгії;

Г? як допоміжний засіб для послаблення болю після хірургічних втручань і діагностичних процедур;

Г? для короткочасного симптоматичного лікування головного болю, мігренозного болю, міалгії;

Г? купірування болю при стенокардії та інфаркті міокарда.

Протипоказання

Підвищена чутливість до метамізолу, до похідних піразолону та/або до будь-якого компонента лікарського засобу. Шлунково-кишкова непрохідність та мегаколон; атонія жовчного або сечового міхура; тяжкі порушення функції нирок та печінки; зміна складу периферичної крові (агранулоцитоз, лейкопенія); захворювання крові (анемія будь-якої етіології, цитостатична або інфекційна нейтропенія); дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; порфірія печінки; закритокутова глаукома; підозра на гостру хірургічну патологію; бронхіальна астма; колаптоїдні стани; тахіаритмія; гіпертрофія передміхурової залози з тенденцією до затримки сечі.

Особливі заходи безпеки

Препарат з обережністю застосовують:

– при порушенні функції нирок та/або печінки;

– при захворюваннях шлунка (ахалазія, гастроезофагеальний рефлюкс, стеноз пілоричного відділу шлунка);

– при гіперплазії передміхурової залози;

– при схильності до гіпотензії та ортостатичних реакцій;

– за наявності гіпертиреоїдизму.

Пацієнти з бронхіальною астмою, а також схильні до хронічних респіраторних інфекцій і інших реакцій гіперчутливості, а також гіперчутливі до інших речовин, які не є лікарськими засобами, належать до групи  ризику, в якій при використанні будь-якого аналгетика або протиревматичного лікарського засобу може виникнути стан шоку (непереносимість анальгетика). Така схильність до непереносимості лікарського засобу може також існувати у пацієнтів, які реагують чханням, сльозотечею або сильним почервонінням обличчя на вживання невеликої кількості алкоголю.

При виникненні підозри на наявність агранулоцитозу або тромбоцитопенії слід негайно припинити застосування лікарського засобу. Ризик виникнення стану шоку значно вищий після парентерального введення, ніж після перорального. Перед початком лікування Баралгіном® пацієнта потрібно опитати щодо історії реакцій на гіперчутливість. Особливу увагу необхідно приділити показанням до застосування Баралгіну®, а також провести медичне обстеження пацієнтів із систолічним артеріальним тиском нижче 100 мм рт. ст. і з нестабільною стенокардією, недостатністю кровообігу (внаслідок інфаркту міокарда).

Метаболіти метамізолу натрію можуть змінити колір сечі на червоний, що не має значення для клініки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При прийомі одночасно: H1-рецептора, бутирофенону, фенотіазину, амантадину або хініну з Баралгіном® можливе посилення антихолінергічного ефекту Баралгіну®. При введенні Баралгіну® одночасно з циклоспорином можливе зниження рівня циклоспорину. У період лікування вживання алкоголю заборонено. Можливе забарвлення сечі в червоний колір. У наслідок виведення з організму продуктів метаболізму. Колір сечі відновлюється після закінчення лікування. Баралгін® може сприяти не точному визначенню рівня цукру в крові (показувати занадто низький результат) за методом глюкозооксидази. Барбітурати, фенілбутазон та інші індуктори ферментів печінки послаблюють дію метамізолу натрію. Трициклічні антидепресанти, пероральні контрацептиви, а також алопуринол порушують метаболізм метамізолу натрію та підвищують його токсичність.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Баралгін® заборонено застосовувати протягом періоду вагітності.

При необхідності застосування в період лактації, слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні транспортом або іншими механізмами.

Під час лікування Баралгіном® можливе зменшення психіко-фізичної активності у пацієнтів, які керують транспортними засобами, а також у осіб, що займаються видами діяльності, яка потребує швидкої фізичної та психічної реакції, тому слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами, що вимагає швидкої реакції.

Спосіб застосування та дози

Дозування для дорослих та дітей віком від 15 років: рекомендована доза становить 1-2 таблетки 2-3 рази на день (максимальна добова доза – 6 таблеток) протягом не більше ніж 3 днів.

Збільшення добової дози або тривалості лікування  можливе тільки під наглядом лікаря.

Баралгін® повинен застосовуватися  тільки за призначенням та під наглядом лікаря.

Діти

Дозування для дітей залежить від віку: діти віком від 13 до 15 років – по 1 таблетці 2-3 рази на день.  Максимальна добова доза – 3 таблетки.

Передозування

Симптоми: блювання, зниження артеріального тиску, сонливість, сплутаність свідомості, нудота, сухість у роті, болі в епігастральній ділянці, зміна потовиділення, порушення функції печінки і нирок, судоми.

Лікування: у разі отруєння або передозування лікування симптоматичне. Необхідне промивання шлунка або прийом всередину активованого вугілля.

Побічні реакції

Алергічні реакції: кропив’янка, шкірний висип, свербіж; рідко – бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок та дуже рідко – токсичний епідермальний некроліз і синдром Стівенса-Джонсона.

З боку травного тракту: дискомфорт, сухість у роті, запор, загострення гастриту та виразкової хвороби шлунка.

З боку серцево-судинної системи: зниження артеріального тиску, тахікардія, порушення серцевого ритму.

З боку органів кровотворення: агранулоцитоз, тромбоцитопенія, лейкопенія.

Антихолінергічні ефекти: зниження потовиділення, парез акомодації, тахікардія, утруднене сечовипускання.

З боку центральної нервової системи: запаморочення, порушення зору.

З боку сечовидільної системи: затримка сечі, розвиток гострої ниркової недостатності та інтерстиціальний нефрит.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

10 таблеток у блістері; по 1, 2 або 10 блістерів у картонній пачці.

Категорія відпуску

Таблетки № 10 (10Г—1), № 20 (10Г—2) – без рецепта.

Таблетки № 100 (10Г—10) – за рецептом.

Виробник

Мікро Лабс Лімітед.

Місцезнаходження

92, Сіпкот Індастриал Комплекс, Хосур, Таміл Наду, IH-635 126, Індія.

Заявник

АЛЕКСФАРМ ГМБХ ЛТД.

Місцезнаходження заявника та/або представника заявника

Офіс 12, 2 поверх, Квінз Хауз 180, Тоттенхем Корт Роуд, Лондон W1T7PD, Велика Британія.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Pitofenone and analgesics
Фармакотерапевтическая группа: 
Спазмолітичні засоби у комбінації з аналгетиками.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 108.
Консультации по препарату
лекарство при болях жолчных путей
Вопрос
11.08.2017 20:25:01
Какое лекарство лучше принять при болях жолчных путей - Дуспалин, или Баралгин?
Ответ специалиста
В данном случае, лучше принять "Дюспаталин", который является миотропным спазмолитиком. Обычно желчная колика возникает из - за спазмов желчных путей, поэтому, после снятия спазмов боль должна пройти. Также можно принимать капли "Холагол", они также хорошо снимают желчные колики.
боль в спине
Вопрос
06.06.2017 22:00:37
Што можно принимать не так токсично для печени если болит спина.диклофенак почти не помогает колим уже третий день.и уже болит все внутри.была кровавая рвота.спасибо.мущина 48 лет.
Ответ специалиста
Здравствуйте. Вы к врачу обращались?? Какой диагноз Вам поставлен по поводу спины? Кровавая рвота может говорить о симптоме желудочного или кишечного (из двенадцатиперстной кишки) кровотечения. Кровотечение может быть из - за язвенной болезни, которую вызвал препарат "Диклофенак". Препарат "Диклофенак" нужно отменить!!! Заниматься самолечением в Вашем случае категорически нельзя!!! Это может быть опасно для Вашего здоровья!! Вам срочно нужно обратиться к врачу - гастроэнтерологу для обследования! До обращения к врачу можно принимать натощак по 1 ст. ложке "Облепихового масла". Это поможет регенерации (заживлению) слизистой и облегчит желудочные боли. От боли в спине разово можно попробовать "Баралгин", но, Вы должны обязательно сходить к врачу, т. к. ситуация у Вас непростая!!!
Изнуряющие головные боли
Вопрос
22.02.2017 12:55:19
У меня сильные изнуряющие боли головы. Второй день лежу, никакие таблетки не помогают. Подозреваю, что наступает климакс (по возможности куплю тест), т.к. более года месячные затягиваются, долго "мажет" и головные боли каждый день. Была у гинеколога - выписал Норколут (УЗД в норме). Не смогла пропить курс из-за побочных действий (покалывания в пол.органах, боли в груди, а у меня и так мастопатия). Проверялась у невропатолога - все в порядке (даже МРТ делали).Последние месячные были 31 декабря 2016. Сейчас не в состоянии куда-то обращаться, т.к. в город далеко, да и очередь не выдержу. Какие самые сильные таблетки от головных болей? Помогите!!!
Ответ специалиста
Здравствуйте. Какие препараты для снятия боли Вы уже принимали? Если причиной боли являются гормональные изменения, тогда, скорее всего, нужно принимать гормональные препараты, чтобы нормализовать гормональный фон, после чего исчезнет причина головных болей, а соответственно и сами боли. Из - за нарушения гормонального фона Вам и не помогают обычные болеутоляющие таблетки (они не действуют на причину). Можно попробовать "Баралгин", "Кетанов" в двойной дозе. При первой возможности нужно обратиться к врачу для консультации и подбора лекарства.