Розчин альбуміну донорського 5 %, 10 %

Код ATХ: 
B05AA01
Регистрационный номер: 
902/13-300200000
Срок действия регистрационного удостоверения: 
01.03.2013 до 01.03.2018

Загальна характеристика:

міжнародна непатентована назва: albumin;

основні властивості лікарської форми: плазмозамінний засіб, що отримують шляхом фракціонування плазми крові людини. Прозора в'язка рідина від жовтуватого до світло-коричневого кольору, допускається зеленуватий відтінок.

[[:table:]]

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Код АТС. В05А А01. Кровозамінники і білкові фракції плазми крові. Альбумін. Імунологічні і біологічні властивості

Альбумін - білкова фракція плазми крові людини. При внутрішньовенному введенні реципієнту альбумін підтримує онкотичний тиск у циркулюючій крові, швидко підвищує артеріальний тиск, сприяє надходженню тканинної рідини у кров'яне русло та її збереженню, бере участь в обмінних процесах між тканинами та кров'ю, є джерелом білкового живлення організму.

Показання для застосування

Препарат призначають при травматичному та операційному шоках, опіках, які супроводжуються дегідратацією та концентруванням крові; при гіпопротеїнемії та гіпоальбумінемії різного походження (нефротичний синдром, цироз печінки, довготривалі септичні та гнійні процеси тощо. Застосування розчину альбуміну рекомендується також при хворобах шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба, пухлини, зменшення прохідності шлунково-кишкового анастомозу), при гострому панкреатиті, операціях з екстракорпоральним кровообігом.

Спосіб застосування і дози:

розчин альбуміну 5%: препарат вводять внутрішньовенно, краплинно, а при шокових станах з метою швидкого підвищення артеріального тиску - струменевим методом в дозі 500 мл і більше. При цьому швидкість введення має бути не вищою 200 мл за годину;

розчин альбуміну 10%: препарат вводять внутрішньовенно, краплинно (50 - 60 крапель за хв.), а при шокових станах з метою швидкого підвищення артеріального тиску - струменевим методом в дозі від 250 мл до 500 мл;

Дозу встановлюють індивідуально. Разова доза залежить від стану хворого і може бути обмежена ІООмл. За необхідністю доза може бути збільшена до ЗООмл. В педіатричній практиці дозу препарату встановлюють індивідуально, з урахуванням показань, клінічного стану, ваги тіла, концентрації розчинів альбуміну. Дозування розраховують в мілілітрах на кілограм ваги тіла дитини (не більш 3 мл на кг маси тіла дитини).

В похилому віці слід уникати застосування концентрованих ( 20% ) розчинів і швидкого введення 5 - 10% розчину альбуміну, оскільки це може привести до перевантаження серцево-судинної системи.

В осіб з важкими порушеннями діяльності серцево-судинної системи лікарський засіб застосовують з обережністю внаслідок можливого виникнення гострої серцевої недостатності.

Побічна дія

Іноді під час введення розчинів альбуміну спостерігається:

- короткочасне підвищення температури тіла;

- біль у попереку;

- кропив'янка, ангіоневротичний набряк, еритематозний висип;

- гіпотензивні реакції під час швидкого внутрішньовенного введення розчину;

- анафілактоїдна реакція та анафілактичний шок при гіперчутливості до розчинів альбуміну;

- при введенні надмірної кількості може виникнути гостра серцева недостатність , порушення роботи легень та нирок.

Протипоказання

Тромбози, гіпертонія, внутрішні кровотечі, підвищена чутливість до білкових препаратів крові.

Особливості застосування

Застосовують тільки в умовах стаціонару.

Перед введенням довести препарат до кімнатної температури. Відкриття пляшки з розчином альбуміну і процедуру введення здійснюють при суворому дотримані правил асептики. Не підлягає застосуванню препарат у пляшках з порушенням герметичності, маркування, при закінченні терміну придатності, при неправильному зберіганні, а також при зміні візуальних властивостей (кольору, прозорості та ін.). Використовують виключно прозорий розчин.

При виникненні алергічних або анафілактичних реакцій слід негайно припинити введення препарату і почати відповідне лікування. При проведенні інфузії препарату необхідно забезпечити ретельний контроль параметрів кровообігу, у тому числі AT, ЧСС, діурезу.

При перших ознаках симптомів перевантаження серцево-судинної системи введення препарату припиняють і встановлюють постійний контроль за станом кровообігу, проводять симптоматичну терапію з врахуванням клінічного стану пацієнта. Специфічні антидоти відсутні.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 2 до 8°С. Транспортування

Транспортування всіма видами критого транспорту при температурі від 2 до 8 °С.

Термін придатності

З роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Пакування

5% розчин по 50 мл, 100 мл, 200 мл, 400 мл; по 1 пляшці, разом з інструкцією про застосування в картонній коробці;

10% розчин по 50 мл, 100 мл, 200 мл; по 1 пляшці, разом з інструкцією про застосування в картонній коробці;

Виробник: Комунальна установа «Центр крові», Україна.

Адреса: 99011, м. Севастополь, вул. Адм. Октябрьського, 19, тел/факс (0692) 55-71-35

Про всі випадки незвичайних реакцій необхідно інформувати до:

Управління лікарських засобів та медичної продукції МОЗ України (01021, м. Київ, вул. Грушевського, 7, тел. (044) 253-61-94);

ДУ «Інститут гематології та трансфузіології НАМН України» (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 12, тел. (044) 440-27-44);

[[:table:]]

Державне підприємство «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України» (03151,м. Київ, вул. Ушинського, 40,тел. (044)393-75-86) та на адресу підприємства виробника.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Albumin
Реклама препарата: 
реклама препарата Розчин альбуміну донорського 5 %, 10 % на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Кровозамінники і білкові фракції плазми крові. Альбумін.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 58.