Трибестан

Код ATХ: 
G04BX
Регистрационный номер: 
UA/4050/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
21.05.2015 до 21.05.2020
Название на английском: 
TRIBESTAN®

Склад

діюча речовина: якірців сланких трави екстракт сухий (35-45:1);

1 таблетка, вкрита оболонкою, містить якірців сланких трави екстракт сухий (Tribulus terrestris herba extractum siccum), (35-45:1), (екстрагент: метанол 80 %) – 250 мг, що відповідає фуростаноловим сапонінам у перерахуванні на протодіосцин – 112,5 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон, кросповідон, магнію стеарат, тальк;

плівкове покриття: Опадрай АМВ 80W26601 коричневий (частково гідролізований полівініловий спирт, тальк, титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид чорний (Е 172), лецитин, ксантанова камедь, заліза оксид жовтий (Е 172)).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, коричневого кольору зі специфічним запахом.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовують в урології.

Код АТХ G04B X.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат природного походження, отриманий за оригінальною технологією з наземної частини рослини Tribulus Terrestris L. Препарат містить переважно стероїдні сапоніни фуростанолового типу, серед яких переважає протодіосцин. Механізм дії препарату зумовлений цією складовою.

Протодіосцин метаболізується в організмі до дегідроепіандростерону (ДГЕА), який сприятливо впливає на проникність клітинної мембрани, еректильну функцію, метаболізм холестерину та імунітет. Інші активні фуростанолові сапоніни, що входять до складу екстракту рослини Tribulus Terrestris L., імовірно, модулюють ефект протодіосцину.

Трібестан має загальнотонізуючу дію та стимулює деякі функції статевої системи. У чоловіків відновлює і поліпшує лібідо та ерекцію. Проявляє стимулюючий вплив на сперматогенез, збільшуючи кількість сперматозоїдів та їх рухливість, підвищує рівень тестостерону. У жінок Трібестан також поліпшує лібідо, стимулює овуляцію. Сприятливо впливає на вазомоторні прояви при природному та посткастраційному клімактеричному синдромі внаслідок його балансуючої дії на гормональну активність.

Результати у здорових добровольців показують, що Трібестан впливає на сироватковий рівень гормонів гіпофізарно-гонадної вісі, суттєво не змінюючи рівні гормонів надниркових залоз та адренокортикотропного гормону.

Трібестан має гіполіпідемічний ефект, причому у пацієнтів із дисліпопротеїнемією значно знижує рівень загального холестерину і ЛПНЩ (ліпопротеїнів низької щільності), без достовірного впливу на рівень тригліцеридів і ЛПВЩ (ліпопротеїнів високої щільності) у сироватці крові.

Трібестан має відому антигіпертензивну та діуретичну дію.

Фармакокінетика.

Активна речовина протодіосцин швидко виводиться з плазми – вже протягом третьої години його концентрація є незначною. Екскретується переважно з жовчю. Низький відсоток виділення незміненого протодіосцину порівняно з прийнятою дозою підтверджує припущення, що він інтенсивно біотрансформується в організмі.

Клінічні характеристики

Показання

Для профілактики та лікування (монотерапія та комплексне) статевих розладів у чоловіків і жінок. При еректильній дисфункції чоловікам для посилення лібідо, сили і тривалості ерекції. Як монотерапія або у комплексній терапії певних форм безпліддя у чоловіків: безпліддя на базі ідіопатичної олігоастенотератоспермії (зменшення кількості і якості сперматозоїдів у виділеній спермі); безпліддя при відсутності поліпшення спермальних показників протягом одного року після операції з приводу варикоцеле; імунологічно зумовлене безпліддя. Жінкам з клімактеричним і посткастраційним синдромом з виявленими нейровегетативними і нейропсихічними проявами; при ендокринному яєчниковому безплідді. При порушенні жирового обміну (дисліпопротеїнемії) для зниження загального холестерину і ЛПНЩ.

Протипоказання

Трібестан протипоказаний при:

̶ підвищеній чутливості до компонентів препарату;

̶ тяжких серцево-судинних і ниркових захворюваннях;

̶ аденомі передміхурової залози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування препарату Трібестан з лікарськими засобами, які стимулюють овуляцію, призводить до взаємного посилення їх ефектів.

Застосування препарату Трібестан може підсилити ефекти діуретиків і потенціювати гіпотензивну дію антигіпертензивних препаратів.

Особливості застосування

При лікуванні жінок з клімактеричним синдромом перехід з лікувальної на підтримуючу дозу повинен бути поступовим. Після різкого зниження або відміни ефективної дози можливий повторний прояв комплексу клімактеричних симптомів.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Потенційний ризик у людей невідомий. У зв’язку з відсутністю клінічних досліджень у вагітних препарат Трібестан у період вагітності або годування груддю застосовувати протипоказано.

При встановленні вагітності прийом препарату необхідно припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Трібестан не впливає на здатність керувати транспортним засобом та роботі з машинами.

Спосіб застосування та дози

Таблетки приймати перорально, після їди.

При зниженому лібідо, імпотенції та безплідді.

Для чоловіків зі зниженим лібідо, імпотенцією та безпліддям рекомендується дозування по 1-2 таблетки 3 рази на добу. Тривалість лікування – не менше 90 днів. Курс лікування можна повторювати до отримання задовільного терапевтичного ефекту.

Для жінок з ендокринним безпліддям рекомендується дозування по 1-2 таблетки 3 рази на добу, з 1-го по 12-й день менструального циклу. Цей курс можна повторювати періодично до настання вагітності.

Дисліпопротеїнемія.

По 2 таблетки 3 рази на добу. Тривалість лікування – не менше 3 місяців.

Клімактеричний та посткастраційний синдром у жінок.

По 1-2 таблетки 3 рази на добу протягом 60-90 днів. Після поліпшення стану поступово переходити до підтримуючої дози – по 2 таблетки на день протягом 1-2 років.

Діти

Не рекомендується застосовувати препарат пацієнтам віком до 18 років.

Передозування

Дотепер не спостерігалося випадків передозування препарату Трібестан. Немає повідомлень про випадки передозування Трібестану. При прийомі великої кількості препарату проводити симптоматичне лікування.

Побічні реакції

Можливі реакції підвищеної чутливості.

При прийомі до їди препарат може спричинити подразнювальну дію на слизову оболонку шлунка.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від вологи при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток, вкритих оболонкою, у блістері з ПВХ плівки і алюмінієвої фольги; 6 блістерів у картонній пачці. Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник

АТ «Софарма».

ПАТ «Вітаміни».

Місцезнаходження

АТ «Софарма»

вул. Ілієнське шосе, 16, Софія, 1220, Болгарія.

ПАТ «Вітаміни»

Україна, 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Ленінської Іскри, 31.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Tribulus terrestris
Реклама препарата: 
реклама препарата Трибестан на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Засоби, що застосовують в урології.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 59.
Консультации по препарату
Совместимость
Вопрос
26.11.2015 19:43:11
Можно ли принимать препарат Трибестан и одновременно оральные контрацептивы(в частности Джес)? Влияют ли препараты на эффекты друг друга? В данном случае интересует Трибестан в качестве лечения аноргазмии. Спасибо.
Ответ специалиста
Данные препараты можно принимать совместно по назначению врача. Если прием "Трибестана" не способствует учащению дефекации, тогда снижения контрацептивного эффекта препарата "Джес" быть не должно. Вам причину аноргазмии установили??
трибестин или тентекс фор
Вопрос
10.12.2013 08:37:51
что лучше применять при ослабевшей эрекции??? тентекс фор или трибестин??? или есть лучше аналоговые препараты???
Ответ специалиста
Для начала Вам нужно посетить врача-андролога, чтобы выяснить причины ослабления эрекции. Это могут быть гормональные нарушения, стресс, проблемы с сосудами, прием лекарств, проблемы с позвоночником, курение, алкоголь и т. д. и т. п. Поэтому в каждом конкретном случае и лечение будет различным в зависимости от причины. Самолечение в данном случае может только усугубить проблему и привести к полной импотенции. Так что, как можно быстрее сходите к специалисту, который разберется с причинами и назначит нужное лечение.
бесплодие
Вопрос
27.11.2013 17:11:20
Скажите,пожалуйста. названия эффективных лекарств и биодобавок для образования сперматозоидов и увеличения их количества
Ответ специалиста
Для улучшения сперматогенеза нужно соблюдать следующие правила: 1. принимать полноценное питание (белковая диета, витаминны, мед и продукты пчеловодства); 2. отказаться от курения и алкоголя; 3. отказаться от приема антибиотиков и других лекарственных средств; 4. принимать растительные и гомеопатические препараты (Спеман, Трибестан); 5. проводить физические нагрузки; 6. носить свободное белье с нормальной терморегуляцией (из натуральных тканей); 7. делать расслабляющий массаж для снятия стресса. Предварительно, Вам нужно обратиться к врачу-андрологу для консультации. Самолечение в данном вопросе может привести только к ухудшению ситуации, т. к. только специалист может установить истинную причину этой проблемы и назначить необходимое лечение. Помните, что самолечение может закончиться полным бесплодием.