ПОСТЕРИЗАН ФОРТЕ

Код ATХ: 
C05AA
Регистрационный номер: 
UA/4864/01/02
Срок действия регистрационного удостоверения: 
31.10.2016 до 31.10.2021

Склад

діючі речовини:  1 г мазі містить: 166,70 мг стандартизованої суспензії культури бактерій (містить     5,0 х 108 E.coli, убитих і законсервованих у 3,3 мг зрідженого фенолу), 2,50 мг гідрокортизону;

допоміжні речовини: ланолін, парафін жовтий м’який.

Лікарська форма

  Мазь.

 

Основні фізико-хімічні властивості: однорідна мазь, від білого до бежевого кольору, з характерним запахом фенолу.

Фармакотерапевтична група

 

Засоби для лікування геморою та анальних тріщин для місцевого застосування.

Код АТХ С05А А.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат стимулює процеси місцевого імунітету за рахунок антигенної дії, спричиняючи як неспецифічну, так і специфічну імунні реакції, внаслідок чого підвищується місцевий імунний опір. Прискорює та покращує загоювання ран, має протизапальний ефект, попереджає реінфекцію та суперінфекцію.

Фармакокінетика.

Внаслідок сорбції або трансцитозу компоненти суспензії культури бактерій діють як антигени та ініціюють процес місцевої імунізації, що, у свою чергу, спричиняє захисну імунну реакцію.

Клінічні характеристики

Показання

Місцеве лікування симптомів геморою, екземи та тріщин анальної ділянки.

Протипоказання

Підвищена  чутливість  до  діючої  речовини або до будь-якого компонента препарату.

Специфічні стани шкіри (туберкульоз, сифіліс, гонорея) у зоні застосування, вітряна віспа, реакція на вакцинацію, грибкові захворювання, запальні захворювання шкіри обличчя (пероральний дерматит, розацеа), інші бактеріальні, вірусні, паразитарні інфекції у місці застосування, виразкові ураження та атрофічні зміни у місці застосування, пухлини аноректальної зони.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

 

 

При одночасному застосуванні мазі Постеризан форте з іншими препаратами, які містять кортикостероїди (у формі таблеток, крапель або ін’єкцій), можливе посилення терапевтичних та побічних ефектів кортикостероїдів.

Особливості застосування

Лікування продовжувати до зникнення симптомів, але не довше 5-7 днів.

При застосуванні будь-яких топічних стероїдів слід пам’ятати про можливість системної абсорбції.

У випадку грибкових інфекцій необхідно одночасно застосовувати місцевий протигрибковий лікарський засіб.

Під час лікування маззю Постеризан форте міцність презервативів на розрив може зменшитися через вміст  компонента жовтого м'якого парафіну, і, таким чином це може негативно вплинути на якість презерватива.

Містить ланолін. Може спричинити місцеві реакції шкіри (наприклад, контактний дерматит).

Застосування у період вагітності або годування груддю

 

Вагітність. Кортикостероїди проникають через плаценту. На даний час відсутні чіткі відомості щодо розвитку тератогенних ефектів у людини, подібні до тих, що спостерігалися у дослідах на тваринах. При системному застосуванні великих доз кортикостероїдів повідомлялося про вплив на плід або новонароджену дитину (затримка росту у матці, адренокортикальна супресія).

Незважаючи на малу кількість інформації щодо застосування кортикостероїдів у вигляді мазі у період вагітності, з огляду на їх обмежену системну абсорбцію можливе застосування кортикостероїдів слабкої та помірної дії (клас 1 та клас 2), таких як гідрокортизон, протягом коротких періодів часу та на обмежених ділянках шкіри. Вищезгадані ефекти не можна виключати при довготривалому застосуванні або нанесенні на великі ділянки шкіри. Це можна робити лише при наявності особливих показань.

Годування груддю. Гідрокортизон можна застосовувати жінкам, які годують груддю, лише за умов короткочасного лікування і нанесення на невеликі ділянки шкіри. При довгостроковому лікуванні або нанесенні на великі ділянки ураженої шкіри слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Дані відсутні.

Спосіб застосування та дози

Перед застосуванням необхідно здійснити  гігієнічні процедури анальної ділянки.

Дорослим наносити мазь на уражену ділянку шкіри та слизові оболонки 2 рази на добу (зранку та ввечері), по можливості після дефекації, обережно втерти пальцем.

Для введення мазі в анальний канал та пряму кишку можна використовувати аплікатор з боковими отворами, який знаходиться в упаковці.

Тривалість курсу лікування  визначає лікар, залежно від характеру та перебігу захворювання. Зазвичай термін застосування становить  5-7 днів.

Діти

Не застосовувати дітям.

Передозування

Про випадки передозування або інтоксикації не повідомлялося. Передозування спричиняє пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи. У разі випадкового перорального введення мазі (наприклад, дітьми) можливі розлади шлунково-кишкового тракту (біль у животі, нудота).

Тривале застосування у великих дозах посилює резорбцію та підвищує ризик розвитку системних ефектів гідрокортизону, таких як порушення менструального циклу, підвищення артеріального тиску, сповільнення загоєння ран, м’язова слабкість, безсоння, підвищення рівня цукру в крові.

У випадку, якщо спостерігаються симптоми гіперкортицизму, лікування слід припинити.

Побічні реакції.

В окремих випадках у хворих із підвищеною чутливістю до компонентів мазі Постеризан форте можуть спостерігатися реакції гіперчутливості, включаючи свербіж і печіння, депігментація, гіпертрихоз, сухість шкіри.

Може спричиняти контактний дерматит (наприклад через гіперчутливість до фенолу).

При тривалому використанні препарату у високих дозах можливі наступні дерматологічні реакції: дерматит, екзема, сповільнення загоєння ран і тріщин, розвиток вторинної інфекції, атрофія слизової оболонки, атрофія шкіри, адренокортикальна супресія, розширення капілярів (телеангіектазія), поява розтяжок на шкірі (стриїв) та стероїдних вугрів.

Термін придатності

3 роки.

 

Умови зберігання

 

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей і сухому, захищеному від світла місці.

Упаковка

По 25 г у тубі алюмінієвій з аплікатором.

По 1 тубі в картонній пачці.

Категорія відпуску

 

Без рецепта.

Виробник

Др. Каде Фармацевтична Фабрика ГмбХ, Німеччина.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Опельштрассе, 2, 78467 Констанц, Німеччина.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
комбинированный препарат, МНН не присвоен.
Фармакотерапевтическая группа: 
Засоби для лікування геморою та анальних тріщин для місцевого застосування.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 46.
Консультации по препарату
Зуд вокруг анального отверстия!
Вопрос
02.07.2013 18:52:01
Можно ли применять эту мазь Белосалик при зуде вокруг заднего прохода?
Ответ специалиста
Нет. Мазь "Белосалик" предназначена только для наружного применения на коже и/или волосистой части головы. Следует избегать попадания мази в глаза и на слизистые оболочки. Вокруг анального отверстия находится слизистая оболочка, поэтому применять для этой цели нельзя. Для смазывания кожи вокруг анального отверстия можно пользоваться "пастой Лассара", мазью "Ауробин", "Целестодерм", "Постеризан".
Пимафукорт
Вопрос
26.06.2013 07:53:40
Здравствуйте! Беспокоит сильнейший аногенитальный зуд. Фармацевт аптеки предложил купить пимафукорт. При этом, в противопоказаниях как раз присутствует аногенитальный зуд. Что делать, какой лучше препарат использовать, вместо П.?
Ответ специалиста
Вам нужно обратиться к врачу-дерматологу, чтобы выявить причину возникновения зуда. Это может быть: эндокринные и метаболические нарушения (сахарный диабет, гипертиреоз, гипотиреоз, климакс, гиперпаратиреоз); заболевания печени (билиарный цирроз печени, внепочечный холестаз, гепатиты различной этиологии и др.); хроническая почечная недостаточность; заболевания крови (железодефицитная анемия, истинная полицитемия, лимфогранулематоз, лейкозы, мастоцитоз); опухоли внутренних органов, меланомы; аутоиммунные заболевания; инфекционные и паразитарные (ВИЧ-инфекция, гельминтозы); неврологические заболевания; психоневрозы; беременность; прием лекарственных редств; возраст (сенильный зуд). В зависимости от причины и лечение будет различным. Вы можете начать принимать "Активированный уголь" (10 таблеток в день, можно принимать за 2-3 раза, запивая броьшим количеством чистой воды) в течении месяца. Это поможет очистить организм и снять раздражение кожи. Также можно принимать какой-то антигистаминный препарат ("Супрастин", "Эриус", "Лоратадин"). Обязательно отказаться от ношения синтетического нижнего белья, ежедневных прокладок. Можно делать сидячие ванночки с травами (череда, ромашка, кора дуба и т.д.). После ванночки кожу желательно не вытирать полотенцем, а высушивать на воздухе. Чаще делать воздушные ванны. Для смазывания кожи можно пользоваться "пастой Лассара", мазью "Ауробин", "Целестодерм", "Постеризан" или детской присыпкой на сухую кожу.