Никоретте Ледяная Мята

Код ATХ: 
N07BA01
Регистрационный номер: 
UA/14535/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
04.08.2015 до 04.08.2020
Название на английском: 
NICORETTE® ICYMINT

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 льодяник пресований містить нікотину резинату 10,5 мг або 21 мг, що еквівалентно нікотину 2 мг або 4 мг;

допоміжні речовини: ядро – маніт (Е 421); ксантанова камедь; ароматизатор Winterfresh RDE4-149, висушений розпиленням; натрію карбонат безводний; сахаралоза; калію ацесульфам; магнію стеарат; покриття – гіпромелоза; ароматизатор Winterfresh RDE4-149; титану діоксид (E 171); сахаралоза; полірувальний агент Sepifilm; калію ацесульфам; полісорбат 80.

Лікарська форма. Льодяники пресовані.

Овальні таблетки, вкриті плівковою оболонкою від білого до майже білого кольору, із тисненням “n” з одного боку та “2” (льодяники 2 мг) або “4” (льодяники 4 мг) з другого боку.

Назва і місцезнаходження виробника

МакНіл АБ, Норрброплатсен 2, Хельсінгборг, 25109, Швеція.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовують при адиктивних розладах. Препарати для лікування нікотинової залежності.

Код АТХ N07B A01.

Нікотин – основний алкалоїд тютюнових продуктів, що в природі зустрічається у вигляді автономної речовини, – є агоністом нікотинових рецепторів периферичної та центральної нервової системи і чинить виражений вплив на ЦНС та серцево-судинну систему. Доведено, що при споживанні у вигляді тютюнової продукції нікотин викликає звикання, а при припиненні його вживання спостерігаються потяг до паління та симптоми відміни. Цей потяг та симптоми відміни включають потребу запалити, пригнічений настрій, безсоння, дратівливість, фрустрацію або гнів, тривожність, труднощі при концентрації, неспокій та підвищений апетит чи збільшення маси тіла. Льодяники замінюють деяку частку нікотину, що надходив з тютюном, і сприяють зменшенню потягу до паління та полегшенню симптомів відміни.

Після прийому препарату «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяників пресованих, у більшості учасників дослідження біоеквівалентності спостерігалося зменшення потягу до паління (тобто ослаблення потреби палити), починаючи з 5-ї хвилини.

Фармакокінетика.

Всмоктування

Препарат «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяники пресовані, повністю розчиняється у ротовій порожнині, а уся кількість нікотину, що міститься у льодяниках, всмоктується через слизову оболонку ротової порожнини або після прийому внутрішньо (проковтування). Повне розчинення препарату «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяників пресованих, звичайно досягається протягом 16-19 хвилин. При одночасному вживанні рідин, що знижують рН у ротовій порожнині, таких як кава, сік чи безалкогольні напої, всмоктування нікотину з ротової порожнини може значною мірою зменшуватися. Максимальна концентрація нікотину у плазмі крові, що досягається після одноразового прийому, становить приблизно 5 нг/мл (льодяники 2 мг) або 8 нг/мл для (льодяники 4 мг). При недотриманні рекомендацій щодо прийому препарату «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяників пресованих (жуючи, затримуючи у ротовій порожнині та проковтуючи; жуючи та негайно проковтуючи), всмоктування нікотину сповільнюється і дещо зменшується.

Розподіл

Оскільки зв’язування нікотину з білками плазми крові є незначним (4,9-20 %), об’єм розподілу нікотину великий (2,5 л/кг). Розподіл нікотину у тканини є рН-залежним; при цьому найвищі концентрації нікотину виявлені у головному мозку, шлунку, нирках та печінці.

Біотрансформація

Нікотин активно метаболізується з утворенням численних метаболітів, які є менш активними, ніж вихідна сполука. Метаболізм нікотину відбувається переважно у печінці, але також у легенях та нирках. Внаслідок метаболізму нікотину утворюється переважно котинін, але також нікотин-N-оксид. Період напіввиведення котиніну становить 15-20 годин, а його рівні у крові у 10 разів перевищують концентрації нікотину. Далі котинін окиснюється з утворенням транс-3-гідроксикотиніну, що є найбільш поширеним метаболітом нікотину у сечі. І нікотин, і котинін піддаються глюкуронізації.

Виведення

Період напіввиведення нікотину становить близько 2 годин (діапазон 1-4 години). Загальний кліренс нікотину знаходиться у діапазоні від 62 до 89 л/год. Розраховано, що позанирковий кліренс нікотину становить близько 75% загального кліренсу. Нікотин та його метаболіти виводяться в основному із сечею. Виведення нирками незміненого нікотину значною мірою залежить від рН сечі: обсяг виведення є найбільшим при кислій рН.

Дані безпеки доклінічних досліджень.Загальна токсичність нікотину добре відома і врахована при визначенні рекомендованого дозування. Результати відповідних аналізів не виявили мутагенності нікотину. Результати досліджень канцерогенності не дали жодних чітких доказів туморогенного ефекту нікотину. У дослідженнях на вагітних тваринах була показана токсичність нікотину для материнських тварин, а також відповідна легка фетальна токсичність. Інші ефекти включали пре- та постнатальну затримку росту та відставання і зміни у постнатальному розвитку ЦНС. Ефекти спостерігалися тільки після експозиції нікотину, рівень якої перевищував ту, що досягається при застосуванні препарату «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяників пресованих, у рекомендованих дозах. Вплив на фертильність не встановлений.

Показання для застосування

Лікування тютюнової залежності шляхом полегшення симптомів відміни нікотину та зниження потягу до паління.

Препарат «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяники пресовані, бажано застосовувати у поєднанні з програмою психологічної підтримки.

Протипоказання. Гіперчутливість до нікотину або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Протипоказано застосування особам, які ніколи не палили.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Користь від припинення тютюнопаління звичайно переважує усі ризики, асоційовані з нікотинзамісною терапією (НЗТ), у разі якщо її проведено правильно.

Для пацієнтів з нижчепереліченими хворобами оцінку співвідношення ризик-користь повинен здійснювати кваліфікований медичний працівник.

  • Нещодавно перенесений інфаркт міокарда, нестабільна або прогресуюча стенокардія, у тому числі стенокардія Принцметала, тяжкі серцеві аритмії, неконтрольована артеріальна гіпертензія, нещодавно перенесене порушення мозкового кровообігу, нестабільна гемодинаміка. Таких пацієнтів слід заохочувати припинити паління за допомогою нефармакологічного втручання (наприклад психотерапії). Якщо це не допомагає, можливе застосування препарату «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяників пресованих, але, оскільки дані з безпеки у цій групі пацієнтів обмежені, починати лікування слід під ретельним медичним наглядом.
  • Стабільні серцево-судинні захворювання, такі як артеріальна гіпертензія, стабільна стенокардія, облітеруючі захворювання периферичних артерій та серцева недостатність.
  • Цукровий діабет. Пацієнтам із цукровим діабетом, коли вони припиняють палити та починають НЗТ, рекомендується більш ретельний моніторинг рівнів цукру у крові, ніж звичайно, оскільки зменшення індукованого нікотином вивільнення катехоламіну може впливати на вуглеводний обмін.
  • Алергічні реакції: схильність до ангіоневротичного набряку та кропив’янки.
  • Порушення функції нирок та печінки: застосування препарату пацієнтам з помірними або тяжкими порушеннями функції печінки та/або тяжким порушенням функції нирок вимагає обережності, оскільки можливе зменшення кліренсу нікотину чи його метаболітів, що підвищує ризик розвитку побічних явищ.
  • Феохромоцитома та неконтрольований гіпертиреоз: застосування препарату пацієнтам з неконтрольованим гіпертиреозом чи феохромоцитомою вимагає обережності, оскільки нікотин спричиняє вивільнення катехоламінів.
  • Захворювання шлунково-кишкового тракту: при проковтуванні нікотин може посилювати симптоми езофагіту, шлункової або пептичної виразки, тому при цих станах пероральну НЗТ слід проводити з обережністю.

Небезпека для дітей молодшого віку: дози нікотину, що задовільно переносяться дорослими та підлітками, можуть спричиняти тяжку токсичність у дітей молодшого віку (в тому числі летальну). Нікотиновмісні продукти не слід залишати у місцях, доступних для дітей (див. також розділ "Передозування").

Припинення тютюнопаління: поліциклічні ароматичні вуглеводи, що містяться у тютюновому димі, індукують метаболізм лікарських засобів, що метаболізуються за участю CYP 1A2 (а також, можливо, CYP 1А1). Коли курець припиняє палити, це може призвести до сповільнення метаболізму та відповідного зростання рівнів таких лікарських засобів у крові. Це має потенційне клінічне значення відносно препаратів з вузьким терапевтичним вікном, наприклад теофіліну, такрину, клозапіну та ропініролу.

Перенесення залежності: перенесена залежність спостерігається нечасто; вона є менш шкідливою, ніж нікотинова залежність, її легше позбутися.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність

Шкідливі впливи тютюнопаління на здоров’я матері та дитини (плода) чітко доведені. До них належать низька маса тіла дитини при народженні, підвищений ризик невиношування та підвищений рівень перинатальної смертності. Припинення паління – єдиний найбільш ефективний захід для покращення здоров’я як вагітної матері, так і її маляти, і чим раніше вона припинить палити, тим краще. Нікотин проникає у плід і може спричинити дозозалежні зміни плацентарного кровообігу або кровообігу та дихальних рухів плода. Вагітним жінкам або тим, хто бажає завагітніти, слід рекомендувати припинення паління без застосування нікотинозамісної терапії. Застосування препарату «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяників пресованих, вагітним жінкам із сильною нікотиновою залежністю можливе виключно під наглядом лікаря після ретельної оцінки співвідношення ризик/користь. Застосування НЗТ слід призначати на якомога більш ранніх строках вагітності і тільки на 2-3 місяці.

Препарати для прийому з перервами можуть бути кращим вибором, оскільки вони звичайно забезпечують нижчу добову дозу нікотину, ніж пластирі. Однак, якщо жінка страждає від нудоти під час вагітності, перевагу слід надати пластирам.

Годування груддю

Нікотин вільно проникає у грудне молоко у кількостях, що можуть чинити вплив на дитину, навіть якщо його застосовувати у терапевтичних дозах, тому пацієнткам слід рекомендувати припинити палити без застосування нікотинзамісної терапії. Якщо це неможливо, застосування препарату «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяників пресованих, жінкам, які годують груддю, можливе тільки за рекомендацією лікаря після ретельного оцінювання співвідношення ризик/користь. Щоб звести до мінімуму вміст нікотину у грудному молоці на фоні застосування нікотинзамісної терапії, жінкам слід намагатися годувати груддю безпосередньо перед прийомом препарату і витримувати якомога довші паузи (бажано 2 години) між прийомом препарату та наступним годуванням.

Нікотин та фертильність

У жінок тютюнопаління відстрочує час до зачаття, знижує частоту успіху екстракорпорального запліднення та значно підвищує ризик безпліддя.

У чоловіків тютюнопаління знижує продукцію сперми, посилює оксидативний стрес та спричиняє пошкодження ДНК.

Сперматозоїди курців мають знижену запліднювальну здатність.

Конкретна роль нікотину у цих ефектах у людей не до кінця зрозуміла.

Вплив на репродуктивність

На відміну від добре відомих небажаних впливів тютюнопаління на зачаття та вагітність у людей, ефекти терапевтичного лікування нікотином невідомі. На сьогоднішній день немає конкретних рекомендацій стосовно необхідності жіночої контрацепції – більш доцільним для жінок, які намагаються завагітніти, є утримання як від тютюнопаління, так і від НЗТ. Хоча тютюнопаління може чинити небажані впливи на фертильність чоловіків, доказів необхідності протизаплідних заходів для чоловіків під час НЗТ немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяники пресовані, не чинить або чинить незначний вплив на здатність керувати транспортними засобами чи працювати з механізмами. Однак тим, хто приймає нікотинзамісну терапію, слід знати, що припинення тютюнопаління може спричинити зміни у поведінці.

Діти

Безпека та ефективність препарату «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяників пресованих, для дітей (віком до 18 років) спеціально не вивчалася.

Препарат не слід застосовувати дітям без призначення лікаря.

Протипоказано дітям до 12 років.

Спосіб застосування та дози

Дозування

Вибір необхідного вмісту діючої речовини у льодяниках визначається індивідуальними звичками до паління.

Препарат «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяники пресовані, призначають пацієнтам із значною нікотиновою залежністю, наприклад тим, хто випалює свою першу щоденну цигарку протягом 30 хвилин після пробудження, або тим, хто палить більше ніж 20 цигарок на день.

Препарат не слід застосовувати довше ніж 9 місяців. Якщо пацієнт відчуває потребу у лікуванні після цього терміну, йому слід проконсультуватися з лікарем.

Поведінкова терапія у формі порад та підтримки зазвичай сприяє успіху.

Спосіб застосування

Для застосування у ротовій порожнині.

Один льодяник слід помістити у рот і дати йому розчинитися. Слід періодично переміщувати льодяник з однієї сторони ротової порожнини до іншої і повторювати це, доки льодяник повністю не розчиниться. Льодяник не слід жувати чи ковтати цілим.

Не слід їсти або пити, коли льодяник знаходиться у роті, а також протягом 15 хвилин до чи після застосування препарату. Рідини, що знижують рН у ротовій порожнині, такі як кава, сік чи безалкогольні напої, можуть зменшувати ефективність препарату.

Різке припинення тютюнопаління

Пацієнту слід докласти усіх можливих зусиль, щоб остаточно припинити тютюнопаління під час лікування препаратом.

Льодяники слід застосовувати щоразу, коли виникає бажання запалити.

Щодня слід вживати достатню кількість льодяників; більшість курців звичайно потребують 8-12 льодяників, але не слід перевищувати кількості 15 льодяників.

Тривалість лікування визначається індивідуально, але для зникнення звички до паління рекомендується лікування тривалістю 6 тижнів. Після цього дозу нікотину слід поступово знижувати, зменшуючи загальну кількість вжитих за день льодяників. Лікування слід припинити, коли щоденне споживання зменшиться до 1-2 льодяників.

Слід вживати льодяники щоразу, коли є потреба запалити.

Поступове припинення тютюнопаління шляхом постійного зменшення кількості цигарок

Для курців, які не хочуть або нездатні припинити палити одразу.

Вживайте льодяник між епізодами паління, щоб зменшити потребу палити, подовжити інтервали без паління та зменшити кількість випалених цигарок, наскільки це можливо.

Кількість льодяників на день варіює і залежить від потреб пацієнта. У будь-якому випадку не слід вживати більш ніж 15 льодяників на добу.

Якщо зменшення кількості цигарок на добу не досягається після 6 тижнів, слід звернутися за консультацією до лікаря.

Зменшення споживання тютюну повинно призвести до повного припинення тютюнопаління. Спробу покинути палити слід зробити одразу, як тільки пацієнт відчує себе готовим, але не пізніше ніж через 6 місяців після початку лікування. Якщо кількість цигарок зменшилася до рівня, при якому курець відчуває себе здатним покинути палити повністю, слід застосувати вищеописану схему різкого припинення тютюнопаління. Якщо спроба повного припинення паління не була здійснена протягом 6 місяців після початку лікування, рекомендується проконсультуватись із лікарем.

Передозування. Вважається, що мінімальна летальна доза нікотину у людей становить від 40 до 60 мг. При застосуванні згідно з інструкцією симптоми передозування нікотину можуть спостерігатись у пацієнтів з низьким споживанням нікотину до початку лікування або при одночасному існуванні інших джерел потрапляння нікотину в організм.

Дози нікотину, що задовільно переносяться дорослими курцями під час лікування, можуть спричиняти тяжкі, іноді летальні, симптоми отруєння у дітей молодшого віку. Підозру на отруєння нікотином у дитини слід розглядати як невідкладний стан і негайно розпочати лікування.

Симптоми передозування ті ж самі, що й при гострому отруєнні нікотином, і включають нудоту, блювання, посилене слиновиділення, біль у животі, діарею, пітливість, головний біль, запаморочення, порушення слуху та виражену загальну слабкість. При високих дозах ці симптоми можуть супроводжуватись артеріальною гіпотензією, слабким та нерегулярним пульсом, труднощами при диханні, виснаженням, колапсом кровообігу та термінальними судомами.

Лікування передозування: слід негайно припинити прийом нікотину і лікувати пацієнта симптоматично. Активоване вугілля зменшує всмоктування нікотину із шлунково-кишкового тракту.

Побічніефекти. Нікотинозамісна терапія може спричиняти небажані реакції, подібні до тих, що асоціюються з потраплянням нікотину іншими шляхами, у тому числі при тютюнопалінні. Їх можна пояснити фармакологічними ефектами нікотину, деякі з яких є дозозалежними. Не було виявлено жодних серйозних небажаних ефектів при застосуванні препарату «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяників пресованих, у рекомендованих дозах. Надмірне споживання препарату «Нікоретте® Крижана м’ята», льодяників пресованих, людьми, які не мають звички до вдихання тютюнового диму, може призвести до нудоти, запаморочення та головного болю.

Повідомлялось про деякі симптоми, такі як депресія, дратівливість, тривожність, підвищений апетит та безсоння, що можуть являти собою симптоми відміни, пов’язані з припиненням паління. У людей, які припиняють палити у будь-який спосіб, можна очікувати появи головного болю, запаморочення, порушення сну, посилення кашлю чи застуди.

У кожній групі за частотою небажані ефекти представлені в порядку зменшення їх серйозності: дуже часто (≥1/10), часто (від ≥1/100 до

З боку імунної системи

Дуже рідко: гіперчутливість (у тому числі алергічні та анафілактичні реакції), ангіоневротичний набряк.

З боку психіки

Часто: дратівливість, тривожність, порушення сну, включаючи незвичайні сновидіння.

Нечасто: нервозність, депресія.

З боку нервової системи

Часто: запаморочення, головний біль.

З боку серцево-судинної системи

Нечасто: посилене серцебиття, підвищена частота серцевих скорочень.

Рідко: передсердна аритмія.

З боку дихальної системи

Часто: кашель, біль у горлі.

З боку травної системи

Дуже часто: нудота, подразнення ротової порожнини/горла та язика.

Часто: блювання, діарея, неприємні відчуття з боку шлунково-кишкового тракту, здуття, гикання, печія, диспепсія.

З боку шкіри та підшкірної тканини

Нечасто: висип, еритема, кропив’янка.

Загальні розлади

Нечасто: підвищена втомлюваність, нездужання, біль у грудній клітці.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Припинення тютюнопаління з використанням замінників тютюну або без них може впливати на реакцію на одночасне медикаментозне лікування у колишніх курців. Може виникнути потреба у корекції дози лікарських засобів, а у разі застосування лікарських засобів з вузьким терапевтичним профілем, таких як теофілін, припинення тютюнопаління слід супроводжувати ретельним клінічним і навіть лабораторним моніторингом; також слід поінформувати пацієнта про ризик передозування.

При припиненні тютюнопаління може виникнути потреба у корекції дози таких лікарських засобів:

Може потребуватися зменшення дози при припиненні тютюнопаління

Можливий механізм дії

Кофеїн, теофілін, іміпрамін, пентазоцин, фенацетин, фенілбутазон, такрин, кломіпрамід, оланзапін, флувоксамін, клозапін, флекаїнід, ропінірол.

Зменшення індукції CYP 1A2

 

Інсулін

Посилення всмоктування при підшкірному введенні інсуліну

Адренергічні антагоністи, наприклад празозин, пропранолол

Зниження рівнів циркулюючих катехоламінів

Може потребуватися збільшення дози при припиненні тютюнопаління

 Можливий механізм дії

Адренергічні агоністи, наприклад ізопреналін, сальбутамол

Зниження рівнів циркулюючих катехоламінів

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 20 льодяників пресованих у поліпропіленовій фліп-упаковці у пластиковому покритті (bubble) на картонній основі.

Категорія відпуску

Без рецепта.
Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Nicotine
Фармакотерапевтическая группа: 
Засоби, що застосовують при адиктивних розладах. Препарати для лікування нікотинової залежності.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 40.