Липомин

Код ATХ: 
A08AX
Регистрационный номер: 
UA/8477/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
23.08.2013 до 23.08.2018

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 таблетка містить екстракту сухого листя зеленого чаю (12:1) (екстрагент вода) 40 мг, гідроксицитратного комплексу 150 мг (еквівалентно гідроксилимонній кислоті 82,5 мг), хрому піколінату 10 мкг (еквівалентно хрому 1,24 мкг), квасолі звичайної бобів екстракту сухого (12:1) (екстрагент вода) 66,67 мг, чорниці плодів екстракту сухого (100:1) (екстрагент вода) 10 мг, винограду насіння екстракту сухого (120:1) (екстрагент вода) 8,34 мг, джимнеми сільвестре листя екстракту сухого (16:1) (екстрагент вода) 46,88 мг, померанцю плодів екстракту сухого (25:1) (екстрагент вода) 30 мг, фенхеля плодів екстракту сухого (4,4:1) (екстрагент вода) 113,64 мг, Galega officinalis трави екстракту сухого (4:1) (екстрагент вода) 125 мг, імбиру кореневища екстракту сухого (11:1) (екстрагент етанол 75 %) 13,64 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, акація, мальтодекстрин, декстрин, кальцію гідрогенфосфат, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, повідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, гіпромелоза, макрогол 400, макрогол 8000, віск карнаубський, тальк, Opadry White Y17000 ARTG № 4625.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Таблетки, вкриті оболонкою, білого кольору, капсуловидної форми, з лінією розлому.

Назва і місцезнаходження виробника

Австраліан Фармасьютікал Мануфектурерс Пті Лтд, 25 Пікерінг Роуд, Малгрейв Вікторія 3170, Австралія.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при ожирінні, за виключенням дієтичних продуктів.

Код АТС А08А Х.

Комплексний лікарський засіб, властивості якого обумовлені діючими речовинами, що входять до його складу.

Листя зеленого чаю сприяють зниженню маси тіла, впливаючи на термогенез, окиснення жирів та пригнічення лептину у жінок.

Гідроксицитратний комплекс знижує апетит, пригнічує синтез жирів. Також при наявності гідроксицитратного комплексу відмічається підвищений рівень глікогену, який активує глюкорецептори, що призводить до відчуття ситості та зниження апетиту.

Хрому піколінат поліпшує глікемічний контроль, покращує зв’язування інсуліну з клітинами, покращує чутливість бета-клітин, збільшує кількість інсулінових рецепторів.

Квасолі звичайної боби можуть знижувати рівень ліпідів. Також зв’язують холінові кислоти і жири, що знижує всмоктування останніх. Квасолі боби мають здатність блокувати альфа-амілазу, що призводить до зниження розпаду та всмоктування карбогідрату в травному тракті.

Чорниці свіжої плоди містять антоціанозиди, які впливають на тромбоцитарну активність. Також плоди чорниці виявляють протизапальну та протинабрякову властивості.

Винограду насіння має антиоксидантну, антитромбоцитарну, вазодилататорну та антиліпопероксидантну властивості. Проантоціанідини, які містяться в насінні, беруть участь у нейтралізації вільних радикалів.

Джимнеми сільвестре листя містять пептид гурмарин, який блокує солодкий смак глюкози та цукрози. Гурмарин тимчасово зв’язується з рецепторами солодкого смаку язика і таким чином знижує смакові відчуття. Джимнема проявляє гіпоглікемічні властивості, регулює рівень інсуліну, шляхом більш ефективного його використання; знижує рівень холестерина в крові, зменшує апетит та поліпшує перистальтику, що сприяє зниженню маси тіла.

Померанцю плоди заміщують функцію епінефрину, підвищують метаболізм та термогенез.

Фенхеля плоди прискорюють просування їжі по травному тракту.

Козлятника аптечного трава має гіпоглікемічний ефект.

Імбиру кореневища знижують рівень вільних радикалів та підвищують активність ендогенних антиоксидантів і каталази та мають помірний вплив на вітаміни С та Е. Імбиру кореневища підвищують моторику шлунка, стимулюють секрецію жовчі, мають вітрогінні та протиблювотні властивості. Знижують запалення шляхом інгібування простагландинів.

Показання для застосування

Підвищений апетит; корекція надлишкової маси тіла у поєднанні з дієтотерапією.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату, до рослин родини Apiaceae (селерових) (аніс, кмин, селера, коріандр, кріп, фенхель) або до анетолу.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Препарат може знижувати рівень глюкози в крові, що слід враховувати при призначенні Ліпоміну пацієнтам з порушенням толерантності до глюкози та хворим на цукровий діабет.

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатності лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Протипоказано застосовувати препарат в період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Немає даних щодо застосування препарату дітям, тому препарат не призначають цій віковій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози

Дорослі застосовують по 1-2 таблетки 2 рази на добу під час або одразу після їди, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально, залежно від стану пацієнта. Зазвичай препарат приймають 3-4 тижні. За призначенням лікаря курс лікування можна повторити через місяць.

Передозування.

Немає даних щодо передозування препаратом, можливе посилення проявів побічних реакцій. Лікування симптоматичне.

Побічні ефекти

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту, включаючи розлади шлунка, відрижку, диспепсію, нудоту.

Препарат може знижувати рівень глюкози в крові.

У осіб з індивідуальною непереносимістю можливі прояви алергічних реакцій, включаючи зміни з боку шкіри, дихальні порушення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Можливе посилення ефекту гіпоглікемічних засобів.

Надмірні дози препаратів, що містять у своєму складі фенхель, через естрогенну активність можуть впливати на результати гормональної терапії, застосування протизаплідних таблеток.

Термін придатності. 4 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері; по 6 блістерів у картонній пачці;
по 15 таблеток у блістері; по 4 блістери у картонній пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.
Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
комбинированный препарат, МНН не присвоен.
Реклама препарата: 
реклама препарата Липомин на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Засоби, що застосовуються при ожирінні, за виключенням дієтичних продуктів.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 62.