Кетотифен-В

МНН: 
Код ATХ: 
R06AX17
Регистрационный номер: 
UA/1554/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
17.10.2014 до 17.10.2019
Название на английском: 
КЕТОТИФЕН–В

(KETOTIFEN–V)

Склад

діюча речовина: ketotifen;

1 капсула містить кетотифену фумарату – 1,375 мг, що еквівалентно 1 мг кетотифену;

допоміжні речовини: кальцію стеарат, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат;

желатин, натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), титану діоксид (Е 171), патентований синій V (Е 131), діамантовий чорний (Е 151).

Лікарська форма

Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з непрозорою кришечкою блакитного кольору і непрозорим корпусом білого кольору. Вміст капсули – порошок білого кольору зі злегка жовтуватим відтінком.

Фармакотерапевтична група

Антигістамінні засоби для системного застосування.

Код АТХ R06A X17.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Кетотифен належить до групи циклогептотіофенонів і має виражений антигістамінний ефект. Він належить до групи небронходилатуючих протиастматичних засобів. Механізм його дії пов'язаний з гальмуванням вивільнення гістаміну та інших медіаторів мастацитами, з блокуванням гістамінових Н1-рецепторів і пригніченням ферменту фосфодіестерази, у результаті чого підвищується рівень цАМФ в опасистих клітинах. Пригнічує ефекти ТАФ (тромбоцито-активуючого фактора). При самостійному застосуванні не купірує напади бронхіальної астми, а попереджає їх появу і призводить до скорочення їх тривалості та інтенсивності, при цьому у деяких випадках вони повністю зникають.

Фармакокінетика.

Майже повністю всмоктується з травного тракту. Максимальний плазмовий рівень досягається через 2-4 години. Рівноважний стан досягається після прийому мінімальної добової дози, яка становить 2 мг. Зв'язується з білками плазми крові приблизно на 75 %. Об'єм розподілу – 2,7 л/кг.

Близько 60 % прийнятої дози метаболізується у печінці трьома шляхами: деметилювання, N-окислення, N-глюкурокон'югація, до таких метаболітів: кетотифен-N-глюкуронід (фармакологічно неактивний), норкетотифен (з фармакологічною активністю, подібною до активності незміненого кетотифену), N-оксид кетотифен і 10-гідроксикетотифен (з невідомою фармакологічною активністю).

Виводиться біфазно, з коротким періодом напіввиведення від 3 до 5 годин і більш тривалим – 21 година. Близько 1 % виділяється у незміненому стані з сечею протягом 48 годин, 60-70 % – у формі метаболітів.

Клінічні характеристики

Показання

Профілактичне лікування бронхіальної астми, особливо атопічної.

Симптоматичне лікування алергічних станів, включаючи алергічний риніт і кон'юнктивіт.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до кетотифену або до інших компонентів препарату.

Уникати одночасного застосування кетотифену і пероральних протидіабетичних засобів (ризику розвитку оборотної тромбоцитопенії) до того часу, доки цей феномен не буде достатньо вивчений.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні кетотифену і пероральних протидіабетичних засобів існує ризик розвитку оборотної тромбоцитопенії. Таким хворим рекомендується проводити контрольні визначення кількості тромбоцитів.

При одночасному застосуванні атропіну, засобів з атропіноподібною дією і кетотифену підвищується ризик виникнення побічних дій, таких як затримка сечі, констипація, сухість у роті.

Кетотифен може потенціювати ефекти інших лікарських засобів, які пригнічують центральну нервову систему (седативні, снодійні).

Одночасне застосування кетотифену з іншими антигістамінними засобами може призвести до взаємного потенціювання їхніх ефектів.

Етанол посилює депресивний ефект кетотифену на центральну нервову систему.

Особливості застосування.

Препарат неефективний при лікуванні гострої алергічної реакції та нападів ядухи при астмі.

Максимальний терапевтичний ефект препарату настає після кількох тижнів систематичного прийому.

Нормалізація функції гіпофіз-наднирковозалозної системи може тривати до 1 року. Тому у перші тижні застосування кетотифену попереднє лікування рекомендується продовжувати і відміняти його поступово та тривалий час.

На початку тривалого лікування кетотифеном не можна раптово припиняти лікування іншими протиастматичними препаратами, особливо кортикостероїдами. У пацієнтів зі стероїдною залежністю може спостерігатися розвиток адренокортикальної недостатності.

У випадку інтеркурентної інфекції необхідно проводити специфічну протиінфекційну терапію.

При лікуванні препаратом необхідно перебувати під наглядом лікаря, враховуючи можливість виникнення судом.

Кетотифен слід обережно призначати пацієнтам з епілепсією в анамнезі через можливість зниження судомного порога при лікуванні препаратом.

Під час лікування кетотифеном не слід вживати алкоголь, оскільки він посилює депресивний ефект кетотифену на центральну нервову систему.

Слід припинити прийом препарату за 10-14 днів до проведення шкірних тестів для визначення алергії.

Якщо необхідно припинити лікування кетотифеном, дозу поступово зменшують протягом 2-4 тижнів, щоб запобігти повторному виникненню симптомі астми.

Слід додержуватися обережності при застосуванні Кетотифену пацієнтам із порушенням функції печінки.

Враховуючи, що одночасне застосування з пероральними гіпоглікемічними препаратами може спричинити тромбоцитопенію, слід уникати такої комбінації препаратів або ретельно контролювати рівень тромбоцитів, якщо рекомендовано саме таке лікування.

Препарат містить лактозу, тому пацієнти з такими рідкісними спадковими захворюваннями як непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа або порушення мальабсорбції глюкози-галактози, не повинні приймати цей препарат.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

На початку лікування препарат може уповільнити швидкість реакцій. Не рекомендується застосовувати кетотифен водіям транспорту та операторам потенційно небезпечних механізмів, доки не буде відомий індивідуальний ефект від лікування.

Спосіб застосування та дози.

Дорослим приймати внутрішньо по 1 капсулі 2 рази на добу (вранці і ввечері) під час їди.

Пацієнтам, у яких спостерігається значний седативний ефект, що настає у перші дні застосування препарату, слід приймати Кетотифен по 1 капсулі на добу тільки ввечері.

У разі необхідності добову дозу можна збільшити до 4 капсул (4 мг) 2 рази на добу. При застосуванні більш високої дози можна очікувати скорішого настання терапевтичного ефекту.

Дітям віком від 6 років – по 1 капсулі 2 рази на добу.

Тривалість лікування

Лікування є тривалим, при цьому терапевтичний ефект отримується після кількох тижнів терапії. Лікування має тривати не менше 2-3 місяців, особливо у пацієнтів, у яких не спостерігалося покращання самопочуття у перші тижні. Супроводжувальна бронходилататорна терапія: застосування кетотифену одночасно із бронходилататорами може зменшити частоту застосування бронходилататорів.

Припинення терапії

Припиняти лікування кетотифеном слід поступово, протягом 2-4 тижнів, щоб уникнути ризику рецидивів астматичних симптомів.

Пацієнти літнього віку

Немає особливих рекомендацій для пацієнтів літнього віку.

Діти

Препарат у даній лікарській формі призначати дітям віком від 6 років.

Передозування

Симптоми: можливі значні порушення психомоторної реакції, сонливість до вираженої седації, головний біль, дезорієнтація, тахікардія, зниження артеріального тиску, кома (особливо у дітей), симптоми збудження нервової системи, у тому числі судоми.

Також спостерігаються брадикардія, аритмія, пригнічення функції центру дихання, ністагм.

У випадку виникнення вищезазначених симптомів пацієнта слід ретельно обстежити. Лікування: загальні заходи для усунення нерезорбованої кількості лікарського засобу з травного тракту: викликати блювання, промити шлунок. Застосування активованого вугілля може мати сприятливу дію. У разі необхідності рекомендується проведення симптоматичного лікування і моніторинг серцево-судинної та дихальної систем. При станах збудження можна застосовувати барбітурати короткої дії або бензодіазепини.

Побічні реакції

Розлади з боку сечовидільної системи: дизурія, цистит.

З боку імунної системи: шкірні висипання, тяжкі шкірні реакції, мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона.

Метаболічні порушення: збільшення маси тіла через підвищення апетиту.

Психічні порушення: психомоторне збудження, дратівливість, дезорієнтація, сонливість, безсоння, неспокій, нервозність.

З боку нервової системи: запаморочення; рідкісні – седативний ефект; дуже рідко – судоми.

З боку травного тракту: біль у шлунку, закреп, нудота, блювання, сухість у роті, диспептичні розлади.

З боку гепатобіліарної системи: підвищення рівня печінкових ферментів, гепатит.

На початку лікування можуть з'явитися сухість у роті і запаморочення, але вони зазвичай проходять спонтанно у ході лікування. У рідкісних випадках спостерігаються симптоми стимуляції ЦНС, такі як збудження, дратівливість, безсоння і занепокоєння, особливо у дітей.

Препарат містить натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), які можуть спричинити алергічні реакції (можливо, відстрочені). Препарат містить барвник діамантовий чорний (Е 151), який може спричинити алергічні реакції.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у блістері. По 2 блістери у пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПАТ «Монфарм».

Місцезнаходження

Україна, 19100, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Реклама препарата: 
реклама препарата Кетотифен-В на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Антигістамінні засоби для системного застосування.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 55.
Консультации по препарату
кетотифен и цетрин
Вопрос
27.05.2015 23:09:45
Возможно ли применять кетотифен и цетрин при атопическом дерматите?
Ответ специалиста
Атопический дерматит – одно из самых распространенных и тяжелых аллергических заболеваний, кроме того - это самое распространенное аллергическое поражение кожи. Лечат аллергические заболевания антигистаминными препаратами, в том числе "Кетотифеном" и "Цетрином".
Противоаллергические средства при пищевой аллергии
Вопрос
27.02.2014 12:46:22
Как долго можно применять кетотифен?Какие средства можно применять при пищевой аллергии у детей?
Ответ специалиста
Терапия "Кетотифеном" является продолжительной, эффект достигается после нескольких недель терапии. Лечение необходимо проводить в течение не менее 2–3 месяцев, особенно у пациентов, у которых не наблюдался эффект в первые недели. Прекращать лечение "Кетотифеном" следует постепенно, в течение 2–4 недель. Дело в том, что нужно не допускать, чтобы ребенок употреблял продукты, вызывающие аллергию, иначе, никакое лечение не будет эффективным. Только полное запрещение, вызывающих аллергию продуктов, может улучшить состояние. При малейшем попадании запрещенного продукта, аллергия будет обостряться. Можно давать также какой-либо сорбент, чтобы улучшение наступало быстрее.
кетотифен+Ярина
Вопрос
22.04.2011 10:16:23
Подскажите пожалуйста, влияет ли прием Кетотифена на действие оральных контрацептивов, в частности Ярина?
Ответ специалиста
Нет, Кетотифен не снижает контрацептивный эффект Ярины, так как указанные препараты не взаимодействуют друг с другом.