КАЛЬЦИЯ ГЛЮКОНАТ

Код ATХ: 
A12AA03
Регистрационный номер: 
UA/8474/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
09.08.2013 до 09.08.2018
Название на английском: 
CALCIUMGLUCONATE

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 таблетка містить кальцію глюконат 500 мг (0,5 г);

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Таблетки білого кольору з плоскою поверхнею, рискою та фаскою.

Назва і місцезнаходження виробника

ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».

61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

Фармакотерапевтична група

Мінеральні добавки. Препарати кальцію. Кальцію глюконат.

Код АТС А12А А03.

Іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладеньких та поперечносмугастих м'язів, функціонуванні серцевого м'яза, процесах згортання крові; вони необхідні для формування кісткової тканини, функціонування інших систем та органів. Кальцію глюконат зменшує проникність судин, запобігає розвитку запальних реакцій, підвищує стійкість організму до інфекцій, чинить протиалергічну та кровоспинну дію.

Показання для застосування

Захворювання, що супроводжуються гіпокальціємією, підвищенням проникності клітинних мембран, порушенням проведення нервових імпульсів у м’язовій тканині.

Гіпопаратиреоз (латентна тетанія, остеопороз), порушення обміну вітаміну Д (рахіт, спазмофілія, остеомаляція), гіперфосфатемія у хворих із хронічною нирковою недостатністю.

Підвищена потреба у кальції (період інтенсивного росту дітей та підлітків, вагітність або період годування груддю), недостатній вміст Са2+ у їжі, порушення його обміну у постменопаузальному періоді, переломи кісток.

Посилене виведення Са2+ (тривалий постільний режим, хронічна діарея, гіпокальціємія при тривалому застосуванні діуретиків, протиепілептичних лікарських засобів, глюкокортикостероїдів). У комплексній терапії: кровотечі різної етіології; алергічні захворювання (сироваткова хвороба, кропив’янка, пропасний синдром, сверблячі дерматози, ангіоневротичний набряк); бронхіальна астма, дистрофічні аліментарні набряки, легеневий туберкульоз, еклампсія, паренхіматозний гепатит, токсичні ураження печінки, нефрит.

Отруєння солями магнію, щавлевою кислотою, розчинними солями фтористої кислоти (при взаємодії з кальцію глюконатом утворюються нерозчинні та нетоксичні кальцію оксалат та кальцію фторид).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату, гіперкальціємія (концентрація кальцію у крові понад 12 мг% = 6 мЕкв/л), виражена гіперкальціурія, гіперкоагуляція, підвищене згортання крові, схильність до тромбоутворення, виражений атеросклероз, тяжка ниркова недостатність, нефроуролітіаз (кальцієвий), саркоїдоз, застосування препаратів наперстянки.

Належні заходи безпеки при застосуванні

З обережністю і при регулярному контролі рівня екскреції кальцію з сечею призначати пацієнтам з помірною гіперкальціурією, що перевищує 300 мг (7,5 ммоль на добу), нерізко вираженими порушеннями функції нирок, сечокам’яною хворобою в анамнезі. При необхідності слід зменшити дозу препарату або відмінити його. Хворим зі схильністю до утворення конкрементів у сечовивідних шляхах під час лікування рекомендується збільшити об’єм споживаної рідини.

При застосуванні пацієнтам, які одержують серцеві глікозиди і /або діуретики, а також при тривалому лікуванні слід контролювати концентрацію кальцію і креатиніну у крові. У випадку підвищення їх концентрації слід зменшити дозу препарату або тимчасово припинити його застосування. У зв’язку з тим, що вітамін Д3 підвищує абсорбцію кальцію з травного тракту, щоб уникнути передозування кальцію, необхідно враховувати надходження вітаміну Д3 і кальцію з інших джерел. Тому при лікуванні препаратом слід уникати застосування високих доз вітаміну Д або його похідних, якщо тільки для цього немає особливих показань.

Слід дотримуватись інтервалу не менше 3 годин між прийомом препарату і препаратів для перорального застосування: естрамустину, етидронату та інших біфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, антибіотиків тетрациклінового ряду, пероральних препаратів заліза і препаратів фтору.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування препарату допустиме з урахуванням співвідношення користь для жінки/ризик для плода (дитини), яке визначає лікар. При прийомі препаратів кальцію у період годування груддю можливе його проникнення у грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Не застосовувати дітям віком до 3 років.

Спосіб застосування та дози

Приймати перед їдою. Перед застосуванням таблетку подрібнити, запиваючи невеликою кількістю води. Дорослі та діти віком від 14 років: 1-3 г (2-6 таблеток) 2-3 рази на добу. Діти віком 3-4 роки – по 1 г (2 таблетки), 5-6 років – по 1-1,5 г (2-3 таблетки), 7-9 років – по 1,5-2 г (3-4 таблетки), від 10 до 14 років – по 2-3 г (4-6 таблеток). Приймати 2-3 рази на добу. Доза для людей літнього віку не має перевищувати 2 г (4 таблетки) на добу. Тривалість лікування лікар визначає індивідуально залежно від перебігу захворювання та стану хворого.

Передозування.

При тривалому застосуванні у висових дозах можлива гіперкальціємія з відкладенням солей кальцію в організмі, можливі диспепсичні явища. Імовірність розвитку гіперкальціємії підвищується при одночасному лікуванні високими дозами вітаміну Д або його похідними.

Симптоми гіперкальціємії: сонливість, слабкість, підвищена втомлюваність, анорексія, біль у животі, блювання, нудота, запор, полідипсія, поліурія, дратівливість, депресія, дегідратація, можливі порушення серцевого ритму, міалгія, артралгія, підвищення артеріального тиску.

Лікування: відміна препарату;у тяжких випадках – парентерально кальцитонін у дозі 5-10 МО/кг маси тіла на добу, розведених у 500 мл 0,9 % розчину натрію хлориду (внутрішньовенно краплинно протягом 6 годин), або внутрішньовенно струминно повільно 2-4 рази на добу.

Побічні ефекти

Зазвичай препарат переноситься добре, але іноді можливі виникнення алергічних реакцій та інші порушення:

з боку травного тракту: нудота, блювання, діарея, біль у животі, запор; при тривалому застосуванні у високих дозах – утворення кальцієвих конкрементів у кишечнику;

з боку серцево-судинної системи: брадикардія;

з боку обміну речовин: гіперкальціємія, гіперкальціурія;

з боку сечовидільної системи: порушення функції нирок (почастішання сечовипускання, набряки нижніх кінцівок).

Зазначені явища швидко зникають після зменшення дози або відміни препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат уповільнює абсорбцію естрамустину, етидронату та інших біфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, антибіотиків тетрациклінового ряду, пероральних препаратів заліза і препаратів фтору (інтервал між їх застосуваннями має бути не менше 3 годин). При одночасному застосуванні з вітаміном Д або його похідними підвищується всмоктуваність кальцію. При одночасному застосуванні з серцевими глікозидами може підвищуватися аритмогенна дія останніх. При сумісному застосуванні з тіазидними діуретиками може посилюватися ризик розвитку гіперкальціємії. Препарат може знижувати ефект кальцитоніну при гіперкальціємії, біодоступність фенітоїну, ефект блокаторів кальцієвих каналів. При одночасному застосуванні з хінідіном можливе уповільнення внутрішньошлуночкової провідності і підвищення токсичності хінідину. Холестеринамін, глюкокортикостероїди і деякі види їжі (шпинат, ревінь, висівки, зернові) зменшують всмоктування кальцію у травному тракті.

Препарат утворює нерозчинні або малорозчинні солі з карбонатами, саліцилатами, сульфатами.

Термін придатності. 5 років.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістерах. По 1 блістеру у пачці або без пачки.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Calcium gluconate
Реклама препарата: 
реклама препарата КАЛЬЦИЯ ГЛЮКОНАТ на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Мінеральні добавки. Препарати кальцію. Кальцію глюконат.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 48.
Консультации по препарату
Препараты кальция на ранних срокахмбеременности
Вопрос
17.01.2014 12:52:24
Добрый день, какае препараты кальция можно применять на ранних сроках беременности, начиная с первой недели?
Ответ специалиста
Препараты кальция должен назначить врач, исходя из состояния беременной женщины. Обычно они назначаются с 14 недели, но, при необходимости можно применять и раньше. Поэтому Вам сначала нужно посоветоваться с Вашим доктором, а потом уже начинать прием лекарств. Можно применять "Кальция глюконат".