Импланон НКСТ

Код ATХ: 
G03AC08
Регистрационный номер: 
UA/13728/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
10.07.2014 до 10.07.2019
Название на английском: 
IMPLANON® NXT

Склад

діюча речовина: 1 імплантат містить 68 мг етоногестрелу;

допоміжні речовини: етилену та вінілацетату сополімер (28 % вінілацетату), барію сульфат, магнію стеарат, етилену та вінілацетату сополімер (15 % вінілацетату).

Лікарська форма

Імплантат для підшкірного введення.

Фармакотерапевтична група

Прогестагени. Код АТС G03А С08.

Клінічні характеристики

Показання

Запобігання вагітності (контрацепція).

Протипоказання

За наявності будь-якого із зазначених нижче станів не слід застосовувати контрацептиви, що містять лише прогестаген. Якщо будь-який із цих станів з’явиться під час застосування Імпланон® НКСТ, застосування препарату слід негайно припинити.

· Встановлена або підозрювана вагітність.

· Венозні тромбоемболічні порушення в активній формі.

· Встановлені або підозрювані злоякісні пухлини, залежні від статевих стероїдів.

· Встановлені або підозрювані пухлини печінки (злоякісні або доброякісні).

· Серйозне захворювання печінки (на даний час або в анамнезі), до нормалізації показників функції печінки.

· Вагінальна кровотеча нез’ясованої етіології.

· Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого з допоміжних компонентів препарату.

Спосіб застосування та дози

Перед введенням імплантата Імпланон® НКСТ слід виключити вагітність.

Медичним працівникам слід пройти спеціальне навчання для ознайомлення із застосуванням препарату Імпланон® НКСТ та методиками введення і видалення імплантата, а також, якщо це необхідно, пройти практику, перш ніж самостійно вводити та видаляти імплантат.

Як застосовувати Імпланон® НКСТ

Імпланон® НКСТ - гормональний контрацептив тривалої дії. Підшкірно вводиться один імплантат, який може залишатися на місці протягом трьох років. Слід видаляти імплантат не пізніше ніж через три роки після дати його введення. Жінку слід поінформувати, що вона може попросити видалити імплантат у будь-який час. Медичні працівники можуть призначати більш ранню заміну імплантата для жінок з підвищеною масою тіла. Після видалення імплантата негайне введення іншого імплантата призведе до продовження контрацептивного захисту. Якщо жінка не хоче застосовувати Імпланон® НКСТ, але бажає і надалі уникати вагітності, слід порекомендувати їй інший спосіб контрацепції.

Основою успішного застосування та подальшого видалення імплантата Імпланон® НКСТ є правильне та ретельно виконане підшкірне введення імплантата згідно з інструкцією. Імплантат, що введений більш глибоко, ніж підшкірно (глибоке введення), може не виявлятися пальпацією та визначення його локалізації та/або видалення можуть бути утрудненими (дивіться розділи «Як слід видаляти Імпланон® НКСТ» та «Особливості застосування»). Якщо умови введення імплантата порушено, це може призвести до непередбаченої вагітності.

Імплантат Імпланон® НКСТ слід вводити підшкірно, безпосередньо під шкіру з внутрішнього боку плеча, уникаючи попадання в борозну (канавку) між двогловим та тригловим м’язами та травмування крупних кровоносних судин та нервів, що розташовані в судинно – нервовому пучці глибше у підшкірній тканині.

Негайно після введення наявність імплантата слід перевірити шляхом пальпації. Якщо імплантат не пальпується або коли наявність імплантата викликає сумніви, дивіться розділ «Як слід вводити Імпланон® НКСТ».

Упаковка з препаратом Імпланон® НКСТ містить картку пацієнта, призначену для жінки, яка записує туди номер партії імплантата. Медичні працівники повинні записати у картку пацієнта дату введення, руку, куди введений імплантат, а також призначену дату його видалення. В упаковці також знаходяться клейкі етикетки, куди медичний працівник повинен записати номер партії.

Коли вводити Імпланон® НКСТ

ВАЖЛИВО: Перед введенням імплантата потрібно переконатись у відсутності вагітності.

Час введення імплантата залежить від того, який вид контрацепції застосовувала жінка останнім часом.

Гормональні контрацептиви не застосовувалися протягом останнього місяця

Імплантат слід вводити в період між 1 днем (перший день менструальної кровотечі) та 5 днем менструального циклу, навіть якщо кровотеча ще не припинилась.

При належному введенні імплантата немає потреби використовувати інші методи контрацепції. Якщо є відхилення від рекомендованого періоду введення імплантата, потрібно використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом 7 днів з моменту введення. Якщо були статеві контакти, потрібно виключити вагітність.

Перехід з комбінованих гормональних контрацептивів (комбіновані пероральні контрацептиви (КПК), вагінальне кільце або трансдермальний пластир)

Імплантат найкраще вводити наступного дня після прийому останньої активної таблетки (таблетки, що містить активні речовини) попереднього КПК, але не пізніше наступного дня після дня, коли таблетку не приймали, або приймали таблетки плацебо попереднього курсу КПК. У разі застосування вагінального кільця або трансдермального пластиру імплантат найкраще вводити у день видалення, але не пізніше часу їх наступного застосування.

При належному введенні імплантата немає потреби використовувати інші методи контрацепції. Якщо є відхилення від рекомендованого періоду введення імплантата, потрібно використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом 7 днів з моменту введення. Якщо були статеві контакти, потрібно виключити вагітність.

Перехід з контрацептивів, що містять лише прогестаген (прогестагенові пігулки, ін’єкції, імплантат або внутрішньоматкова система (ВМС)

Оскільки існує декілька типів контрацептивів, де застосовується лише прогестаген, введення імплантата слід виконувати таким чином:

· Ін’єкційні контрацептиви: імплантат слід вводити у день, коли слід було б виконати наступну ін’єкцію.

· Прогестагенові пігулки: жінка може перейти на Імпланон® НКСТ з цих пігулок у будь - який день. Імплантат слід вводити протягом 24 годин після прийому останньої прогестагенової пігулки.

· Імплантат/внутрішньоматкова система (ВМС): імплантат слід вводити у день видалення попереднього імплантата або ВМС.

 • При належному введенні імплантата немає потреби використовувати інші методи контрацепції. Якщо є відхилення від рекомендованого періоду введення імплантата, потрібно використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом 7 днів з моменту введення. Якщо були статеві контакти, потрібно виключити вагітність.

Після аборту або викидня

· Перший триместр: імплантат слід вводити протягом 5 днів після аборту або викидня в першому триместрі вагітності. Якщо імплантат не введений протягом п’яти днів після аборту або викидня в першому триместрі вагітності, слід діяти відповідно до пункту «Гормональні контрацептиви не застосовувалися протягом останнього місяця».

· Другий триместр: імплантат слід ввести між 21 та 28 днями після аборту або викидня в другому триместрі вагітності.

При належному введенні імплантата немає потреби використовувати інші методи контрацепції. Якщо є відхилення від рекомендованого періоду введення імплантата, потрібно використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом 7 днів з моменту введення. Якщо були статеві контакти, потрібно виключити вагітність.

Після пологів

 • Без годування груддю: імплантат слід вводити між 21 та 28 днями після пологів. При належному введенні імплантата немає потреби використовувати інші методи контрацепції. Якщо введення імплантата відбувається пізніше 28 днів після пологів, потрібно використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом 7 днів з моменту введення. Якщо були статеві контакти, потрібно виключити вагітність.
 • Годування груддю: імплантат слід вводити через чотири тижні після пологів. Рекомендується користуватись бар’єрним методом контрацепції протягом 7 днів після введення імплантата. Якщо були статеві контакти, потрібно виключити вагітність.

Як слід вводити Імпланон® НКСТ

Основою успішного застосування та подальшого видалення Імпланон® НКСТ є правильне та ретельно виконане підшкірне введення імплантата в недомінантну руку згідно з інструкцією. Необхідно, щоб і медичний працівник, і жінка могли відчувати імплантат під шкірою жінки після його введення.

Імплантат потрібно вводити підшкірно! Імплантат, що введений більш глибоко, ніж підшкірно (глибоке введення), може не виявлятися методом пальпації та визначення його локалізації та/або видалення можуть ускладнитися (дивіться розділи “Як слід видаляти Імпланон® НКСТ” та «Особливості застосування»). Якщо імплантат введено глибоко, можливе пошкодження нервів або судин руки. Глибоке або неправильне введення може призвести до парестезії (через пошкодження нервів) та міграції імплантата (через введення у м’яз або фасцію), а у поодиноких випадках - потрапляння імплантата в судинне русло.

Введення Імпланон® НКСТ повинно виконуватися за асептичних умов і лише кваліфікованим медичним працівником, ознайомленим з відповідною методикою. Введення імплантата слід виконувати лише за допомогою спеціального аплікатора.

Медичному працівнику слід перебувати у сидячому положенні протягом усієї процедури введення, таким чином буде добре видно місце введення та рух голки.

[[:table:]]

Побічні реакції

Серйозні небажані ефекти див. розділ «Попередження».

Інші можливі небажані ефекти

Під час застосування Імпланон® НКСТ у жінок зазвичай змінюється характер вагінальної кровотечі, й часто цей характер не можна передбачити. Зміни можуть стосуватися частоти (відсутність, рідше, частіше, безперервно), інтенсивності (знижена, підвищена) або тривалості. Приблизно в 1 з 5 жінок спостерігалася аменорея, в той же час у іншої 1 з 5 жінок кровотеча була більш частою та/або тривалою. В деяких випадках спостерігалася сильна кровотеча. У ході клінічних випробувань зміни характеру кровотечі були найбільш поширеною причиною, через яку припиняли застосування Імпланон® НКСТ (близько 11 %). При застосуванні Імпланон® НКСТ спостерігалася тенденція до полегшення дисменореї. У більшості жінок характер кровотечі, що спостерігається протягом перших трьох місяців, доволі ясно прогнозує майбутній характер кровотечі.

Небажані ефекти, можливо, пов’язані з Імпланон® НКСТ, про які повідомлялося під час клінічних випробувань, викладені в наведеній нижче таблиці. Зв’язок не був ні підтверджений, ні спростований.

[[:table:]]

1 Стани за MedDRA term (версія 10.1), які найбільше підходять для опису конкретної небажаної реакції. Синоніми або споріднені стани в перелік не включені, але їх також слід брати до уваги.

У ході клінічних досліджень повідомлялося про такі побічні реакції: місцеві – у 8,6 %, еритема – 3,3 %. Додатково спостерігались: гематома – у 3 %, синці – 2 %, біль – 1 %, набряк – 0,7 %.

У ході післяреєстраційного спостереження у поодиноких випадках спостерігалося клінічно значуще підвищення артеріального тиску. Також були повідомлення про себорею. Можуть виникати анафілактичні реакції, кропив`янка та ангіоневротичний набряк та/або загострення спадкового ангіоневротичного набряку. При введенні або видаленні імплантата можливий невеликий крововилив, невелике місцеве подразнення, біль або свербіж. На місці розташування імплантата може розвинутися фіброз, утворитися шрам або абсцес. Можлива парестезія або подібні до неї явища. Повідомлялись випадки випадіння або міграції імплантата, включаючи рідкі випадки міграції в стінку грудної клітки. В поодиноких випадках, імплантат було виявлено в судинній системі, в тому числі легеневій артерії. В деяких випадках виявлення імплантата в легеневій артерії, повідомлялось про біль в грудях та/або утруднене дихання; деякі випадки проходили безсимптомно (дивіться розділ «Особливості застосування»).

При видаленні імплантата може бути потрібним хірургічне втручання.

У поодиноких випадках були повідомлення про позаматкові вагітності.

Були повідомлення про виникнення у жінок, які застосовували комбіновані пероральні контрацептивні засоби, численних серйозних побічних ефектів. Це такі явища, як венозні тромбоемболічні порушення, артеріальні тромбоемболічні порушення, гормонозалежні пухлини (наприклад, пухлини печінки, рак молочної залози) та хлоазма, деякі з яких більш детально описані в розділі «Особливості застосування».

Передозування

Перед тим, як ввести новий імплантат, необхідно обов`язково видалити старий. Даних про передозування етоногестрелом немає. Свідчень про серйозні шкідливі впливи від передозування контрацептивами взагалі не існує.

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Імпланон® НКСТ не показаний під час вагітності. Якщо вагітність настала під час застосування Імпланон® НКСТ, імплантат необхідно видалити. Досліди на тваринах показали, що дуже високі дози прогестагенних речовин можуть спричинити маскулінізацію плода жіночої статі. Широкі епідеміологічні дослідження не виявили ні підвищеного ризику вроджених вад у дітей, народжених у жінок, які приймали пероральні контрацептиви до того, як завагітніли, ні тератогенної дії, коли пероральні контрацептиви помилково приймали під час вагітності. Хоча це, вірогідно, стосується всіх пероральних контрацептивів, не ясно, чи це стосується Імпланон® НКСТ.

Дані фармаконагляду стосовно різних комбінованих пероральних контрацептивів, що мають у складі дезогестрел та етоногестрел (метаболітом дезогестрелу є етоногестрел), також не вказують на підвищений ризик.

Імпланон® НКСТ не впливає на продукування або якість (концентрації білка, лактози чи жиру) грудного молока. Однак в невеликій кількості етоногестрел проникає в грудне молоко. Виходячи з середньої щоденної норми споживання молока 150 мл/кг, щоденна середня доза етоногестрелу дитини, підрахована через місяць виділення етоногестрелу, становить приблизно 27 нг/кг/день. Це відповідає приблизно 0,2 % передбаченої абсолютної щоденної дози матері (2,2 %, в перерахунку на 1 кг маси тіла). Згодом протягом періоду лактації концентрація етоногестрелу в грудному молоці зменшується.

Отримано дані довготривалого дослідження а участю 38 дітей, матері яких почали застосовувати Імпланон® НКСТ протягом 4-8 тижня після пологів. Оцінка росту та фізичного й психомоторного розвитку не виявила якихось відмінностей від тих дітей, матері яких застосовували внутрішньоматкові засоби (n=33). Тим не менше, необхідно уважно стежити за розвитком та зростанням дитини. Виходячи з наявних даних, Імпланон® НКСТ можна застосовувати під час годування груддю і слід вводити після 4-го тижня після пологів.

Діти

Дітям препарат не застосовують.

Особливості застосування

Попередження

За наявності будь-якого зі станів або факторів ризику, зазначених нижче, слід зважити користь застосування прогестагену відносно можливих ризиків для кожної жінки окремо та обговорити їх з нею, перш ніж вона почне застосовувати Імпланон® НКСТ. У разі погіршання, загострення або першого прояву будь-якого з цих станів жінці слід звернутися до лікаря. В цьому випадку потрібно вирішити питання доцільності припинення застосування препарату Імпланон® НКСТ.

Рак молочної залози

 • Ризик виникнення раку молочної залози збільшується з віком. Під час застосування комбінованих пероральних контрацептивів (КПК) ризик виникнення раку молочної залози дещо збільшується. Підвищений ризик поступово зникає протягом 10 років після припинення прийому ПК і не пов’язаний з тривалістю прийому, але пов’язаний з віком жінки під час прийому ПК. Очікувана кількість діагностованих випадків раку молочної залози серед 10 000 жінок, які приймали комбіновані ПК (до 10 років після припинення прийому) щодо жінок, які ніколи їх не застосовували, за той же період розрахована для відповідних вікових груп, а саме: 4,5/4 (16-19 років), 17,5/16 (20-24 роки), 48,7/44 (25-29 років), 110/100 (30-34 роки), 180/160 (35-39 років) та 260/230 (40-44 роки). Ризик для тих, хто застосовував методи контрацепції, які містили тільки прогестагени, можливо, такий самий, як і той, що пов’язаний з комбінованими ПК. Однак щодо цих методів свідчення не такі незаперечні. Порівняно з ризиком виникнення раку молочної залози у будь-який момент життя, підвищення ризику, пов’язаного з ПК, невелике. Випадки раку молочної залози, діагностованого у жінок, які приймали КПК, зазвичай менш виражені, ніж у жінок, які не застосовували КПК. Підвищений ризик, що спостерігався у жінок, які приймали КПК, може бути пов’язаний з більш раннім діагностуванням, біологічним ефектом КПК або поєднанням цих факторів.

Захворювання печінки

 • Якщо спостерігаються гострі або хронічні порушення функції печінки, жінку слід направити на консультацію до спеціаліста.

Тромбоемболія та інші серцево-судинні порушення

 • Дані епідеміологічних досліджень пов’язують КПК із підвищенням захворюваності на венозні тромбоемболії (ВТЕ, тромбоз глибоких вен і легенева емболія). Хоча клінічне значення цього факту для етоногестрелу (біологічно активний метаболіт дезогестрелу), який застосовується для контрацепції за відсутності естрогенного компонента, невідома, цей імплантат слід видаляти у разі виникнення тромбозу. Питання видалення імплантата також слід розглядати у випадку довгострокової іммобілізації через хірургічне втручання або хворобу. Хоча імплантат є контрацептивом, який містить лише прогестаген, рекомендується оцінити фактори ризику, пов’язані зі збільшенням ризику венозної та артеріальної тромбоемболії. Жінок, які мали у минулому тромбоемболічні порушення, слід попередити про можливість рецидиву.
 • Під час постмаркетингових досліджень повідомлялося про серйозні артеріальні та венозні тромбоемболічні ускладнення, включаючи тромбоемболію легеневої артерії, глибокі верхні тромбози, інфаркти міокарда та інсульти у жінок, які використовували нерентгеноконтрастні етоногестрелові імплантати. Імпланон® НКСТ слід видалити при появі вищезазначених явищ.

Підвищений тиск

 • Якщо під час застосування препарату Імпланон® НКСТ розвивається стійка артеріальна гіпертензія або при значному підвищенні артеріального тиску немає адекватної реакції на антигіпертензивну терапію, слід припинити застосування імплантата.

Метаболізм вуглеводів та ліпідів

 • Хоча прогестагени можуть впливати на периферичну інсулінорезистентність та толерантність до глюкози, немає свідчень на користь того, що хворим на діабет, які застосовують контрацептиви, що містять лише прогестаген, слід змінювати схему лікування. Однак жінки, хворі на діабет, повинні бути під особливим наглядом під час застосування контрацептивів, що містять лише прогестаген.
 • Жінки, які отримують лікування щодо гіперліпідемії, повинні бути під наглядом під час застосування Імпланон® НКСТ. Деякі прогестагени можуть підвищувати рівень ліпопротеїдів низької щільності, тому контроль за гіперліпідемією ускладнюється.

Хлоазма

 • Іноді може виникати хлоазма, зокрема у тих жінок, які мають в анамнезі плями вагітних. Жінки, які мають схильність до виникнення пігментних плям, повинні уникати сонячних променів або ультрафіолетового випромінювання під час застосування препарату Імпланон® НКСТ.

Маса тіла

 • Контрацептивний ефект імплантата пов’язаний з рівнем етоногестрелу в плазмі крові, який, у свою чергу, обернено пропорційний масі тіла і зменшується з часом після введення. Клінічний досвід щодо жінок з підвищеною масою тіла на третьому році застосування імплантата обмежений. Тому не можна виключити того, що контрацептивний ефект у цих жінок на третьому році застосування імплантата може бути нижчим, ніж у жінок з нормальною масою тіла. Тому медичні працівники можуть розглянути питання про більш ранню заміну імплантата у жінок з підвищеною масою тіла.

Ускладнення введення

 • Може статися випадіння імплантата, зокрема у випадках, коли імплантат був введений із порушенням інструкцій, викладених у розділі «Як слід вводити Імпланон® НКСТ», або внаслідок місцевого запалення.
 • Повідомлялось про випадки міграції імплантата у руці відносно місця введення, які можуть бути пов’язані з глибоким першим введенням або із зовнішніми умовами (такими як маніпуляції з імплантатом або контактні види спорту). Також були рідкі постмаркетингові повідомлення про розміщення імплантата в судинах руки або в легеневій артерії, що також може бути пов’язано з глибоким першим введенням або інтраваскулярним введенням. У випадках міграції імплантата відносно місця введення, визначення місця знаходження імплантата може бути більш складним, а видалення може вимагати проведення хірургічної процедури з виконанням більшого розтину або хірургічної процедури в операційній кімнаті. У випадках міграції імплантата у легеневу артерію, може знадобитися проведення ендоваскулярної або хірургічної (дивіться розділ «Як видали Імпланон® НКСТ») процедури для видалення імплантата. Якщо в будь-який момент місцезнаходження імплантата не визначається пальпацією, слід встановити локалізацію імплантата та рекомендується його видалити. Якщо імплантат не видалений, контрацептивна дія та ризик виникнення небажаних ефектів, пов’язаних з прогестагеном, можуть тривати довше часу, бажаного для жінки.
 • Кісти яєчників

Прийом усіх низькодозових гормональних контрацептивів може спричинити розвиток фолікулів, і іноді такі фолікули можуть продовжувати рости до розміру більшого, ніж при нормальному циклі. Взагалі фолікули великого розміру зникають спонтанно. Часто вони безсимптомні, але іноді можуть бути пов’язані зі слабкими абдомінальними болями. Вони рідко вимагають хірургічного втручання.

 • Позаматкова вагітність

Захист від позаматкової вагітності за допомогою традиційних контрацептивів, що містять лише прогестаген, не такий надійний, як за допомогою комбінованих ПК. Не зважаючи на те, що Імпланон® НКСТ незмінно інгібує овуляцію, слід мати на увазі можливість позаматкової вагітності при диференційній діагностиці у разі аменореї або абдомінального болю.

 • Інші стани

Про виникнення зазначених далі станів повідомлялося як під час вагітності, так і під час застосування статевих стероїдів, однак зв’язок з прийомом прогестагенів не був встановлений: жовтяниця та/або свербіж, пов’язані з холестазом; утворення жовчних конкрементів; порфірія; системний червоний вовчак; гемолітико-уремічний синдром; хорея Сіденгама; герпес вагітних; втрата слуху, пов'язана з отосклерозом, та спадковий ангіоневротичний набряк.

Медичний огляд/консультація

Перед початком застосування або заміною Імпланон® НКСТ слід вивчити весь анамнез (включаючи родинний анамнез) та виключити можливість вагітності. Слід виміряти артеріальний тиск, а також провести фізичний огляд, беручи до уваги протипоказання та застереження. Бажано, щоб жінка з’явилася для медичного контролю через три місяці після введення Імпланон® НКСТ. Під час такого медичного контролю слід виміряти артеріальний тиск а також провести опитування щодо можливих питань, скарг або виникнення небажаних наслідків. Періодичність та зміст наступних регулярних перевірок слід встановлювати для кожної жінки окремо, залежно від клінічної оцінки.

Жінці слід пояснити, що Імпланон® НКСТ не захищає від ВІЛ (СНІДу) та інших хвороб, які передаються статевим шляхом.

Зменшення ефективності при супутній терапії

Ефективність препарату може зменшуватися при одночасному прийомі деяких препаратів комплексної терапії, що зменшують концентрацію етоногестрелу в плазмі крові (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Зміни менструального режиму

Під час застосування Імпланон® НКСТ у жінок часто виникають зміни в режимі менструацій. Це можуть бути зміни у частоті (відсутність, зменшення чи збільшення частоти, безперервність), інтенсивності (зниження чи підвищення) або тривалості менструацій. Про аменорею повідомляла приблизно 1 з 5 жінок і 1 з 5 жінок говорила про збільшення частоти та/або тривалості менструацій. Стан у разі дисменореї зазвичай покращувався під час застосування імплантата. Той режим менструацій, який складався у перші три місяці, найчастіше зберігався у багатьох жінок і надалі. Інформація, консультування та використання щоденника менструацій може допомогти жінці звикнути до нового режиму. Оцінку вагінальних кровотеч слід робити для кожного випадку окремо, і вона має включати гінекологічний огляд для виключення гінекологічних патологій або вагітності.

Лабораторні тести

Дані, отримані для комбінованих ПК, показали, що стероїдні контрацептиви можуть впливати на деякі лабораторні показники, включаючи біохімічні показники функції печінки, щитовидної та надниркової залози, а також нирок, вміст у сироватці крові білків (включаючи транспортери), наприклад, кортикостероїдзв'язуючих глобулінів та ліпідних/ліпопротеїнових фракцій, параметри вуглеводного обміну та показники згортання крові та фібриноліз. Ці зміни зазвичай лежать у рамках норми. Невідомо, якою мірою це стосується контрацептивів, що містять лише прогестаген.

Розламування або згинання імплантата в місці введення

Були повідомлення про розламування імплантата в руці пацієнта. Основуючись на даних досліджень in vitro, при розламуванні або згинанні імплантата, рівень вивільнення етоногестрелу може дещо збільшуватися. Ця зміна не передбачає клінічно значущого впливу.

При видаленні, важливо переконатися, що видалено весь імплантат.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не спостерігається.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Примітка. Слід уважно вивчити інструкцію для медичного застосування препарату, який призначають для одночасного застосування, щоб виявити можливі варіанти взаємодії.

 • Вплив інших лікарських засобів на Імпланон® НКСТ

Взаємодія між гормональними контрацептивами та іншими лікарськими засобами може призвести до менструальної кровотечі та/або неефективності контрацепції. Нижче описано види взаємодії з іншими лікарськими засобами (здебільшого це стосується комбінованих контрацептивів, але іноді також і контрацептивів, що містять лише прогестаген).

Печінковий метаболізм: взаємодія можлива з тими лікарськими засобами або препаратами рослинного походження, які спричиняють виділення мікросомальних ферментів печінки, зокрема цитохромів Р450 (CYP), що може призвести до збільшення кліренсу, зменшення концентрації статевих гормонів в плазмі та може зменшити ефективність препарату Імпланон® НКСТ. Такі препарати включають: фенітоїн, фенобарбітал, примідон, бозентан, карбамазепін, ріфампіцин та, можливо, також окскарбазепін, топірамат, фелбамат, гризеофульвін, деякі інгібітори ВІЛ-протеази (наприклад, ритонавір), ненуклеозидні інгібітори зворотної транскриптази (наприклад, ефавіренц) та рослинні препарати на основі звіробою.

Індукція ферментів може статися через декілька днів лікування. Максимум ферментативної індукції, загалом, спостерігається впродовж кількох тижнів. Після припинення лікування, ферментативна дія може тривати до 28 днів.

При одночасному застосуванні з гормональними контрацептивами багато комбінацій інгібіторів ВІЛ-протеази (наприклад, нелфінавір) і ненуклеозидних інгібіторів зворотної транскриптази (наприклад, невірапін) та/або комбінацій з лікарськими засобами для лікування вірусу гепатиту C (наприклад, боцепревір, телапревір) можуть збільшувати або зменшувати концентрацію прогестинів, включаючи етоногестрел, в плазмі. В деяких випадках сумарний ефект цих змін може бути клінічно значущим.

Жінки, які приймають будь-який із зазначених препаратів, що спричиняють виділення ферментів печінки, або препаратів рослинного походження, повинні знати про можливе зниження ефективності Імпланон® НКСТ. Якщо прийнято рішення продовжити використання Імпланон® НКСТ, слід рекомендувати застосовувати негормональні засоби контрацепції на додаток до імплантата протягом усього періоду одночасного застосування цих препаратів та ще 28 днів після припинення.

Одночасне застосування сильних (наприклад, кетоконазол, ітраконазол, кларитроміцин) або помірних (флуконазол, дильтіазем, еритроміцин) інгібіторів CYP3A4 може підвищувати рівень концентрації прогестинів, включаючи етеногестрел, у сироватці крові.

 • Вплив Імпланон® НКСТ на інші лікарські засоби

Гормональні контрацептивні засоби можуть впливати на метаболізм інших лікарських засобів. Відповідно, їх вміст у плазмі крові та тканинах може зростати (наприклад, циклоспорину) або зменшуватися (наприклад, ламотриджину).

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Імпланон® НКСТ – рентгеноконтрастний імплантат, що не біодеградує та містить етоногестрел, призначений для підшкірного введення, розміщений у стерильному, готовому до використання одноразовому аплікаторі. Етоногестрел є біологічно активним метаболітом дезогестрелу, прогестагеном, який широко застосовується у КПК. Він є структурним похідним 19-нортестостерону і зв'язується з високою спорідненістю з прогестероновими рецепторами в органах-мішенях. Контрацептивний ефект етоногестрелу досягається насамперед інгібуванням овуляції. Овуляції не спостерігалися у перші два роки застосування імплантата і лише зрідка протягом третього року. Крім інгібування овуляції етоногестрел також спричиняє зміни цервікального слизу, що перешкоджає проходженню сперматозоїдів. Клінічні дослідження проводилися за участю жінок віком від 18 до 40 років. Хоча прямого порівняння не робили, ефективність контрацепції виявилася принаймні порівнянною з відомою для комбінованих ПК (більше 99 %). Високий ступінь захисту від вагітності досягається, серед іншого, також завдяки тому, що контрацептивна дія Імпланон® НКСТ не залежить від того, чи дотримується сама жінка графіка щоденного, щотижневого або щомісячного введення. Контрацептивна дія етоногестрелу є оборотною, що видно зі швидкого відновлення нормального менструального циклу після видалення імплантата. Хоча етоногестрел інгібує овуляції, діяльність яєчників пригнічена не повністю. Середні концентрації естрадіолу залишаються на рівні вищому за той, що спостерігається на ранній фолікулярній фазі. В ході дворічного дослідження, під час якого мінеральна щільність кісткової тканини у 44 жінок, які користувалися імплантатом, порівнювалася з цим показником у контрольній групі з 29 жінок, які застосовували ВМП, не було виявлено небажаних впливів на масу кісток. Не спостерігалося жодних клінічно значущих впливів на ліпідний обмін. Застосування контрацептивних засобів, що містять прогестаген, може впливати на інсулінорезистентність та толерантність до глюкози. Результати клінічних досліджень також говорять про те, що у жінок, які застосовують Імпланон® НКСТ, часто бувають менш болючі менструації (дисменорея).

Фармакокінетика.

Розподіл

95,5-99 % етоногестрелу зв’язується з протеїнами сироватки крові, переважно з альбуміном та меншою мірою з глобуліном, що зв’язує статеві гормони. Центральний та загальний об’єм розподілу становлять 27 л та 220 л відповідно і практично не змінюються протягом усього часу застосування імплантата.

Метаболізм

Етоногестрел метаболізується шляхом гідроксилювання та скорочення. Метаболіти утворюють сульфатні та глюкуронові кон'югати. Результати досліджень на тваринах свідчать про те, що, можливо, печінково-кишкова рециркуляція не впливає на прогестагенну активність етоногестрелу.

Виведення

Після внутрішньовенного введення етоногестрелу середній період напіввиведення становить близько 25 годин, а сироватковий кліренс - близько 7,5 л/год. Кліренс і період напіввиведення залишаються незмінними протягом усього періоду застосування імплантата. Виведення етоногестрелу та його метаболітів, як у вигляді вільних стероїдів, так і у вигляді кон’югатів, відбувається разом із сечею та фекаліями (у співвідношення 1,5:1). Після введення імплантата жінці, яка годує груддю, етоногестрел проникає у грудне молоко у співвідношенні молоко/сироватка крові 0,44-0,5 протягом перших чотирьох місяців. У жінки, яка годує груддю, середнє значення переходу етоногестрелу до дитини становить близько 0,2 % оціненої абсолютної материнської добової дози етоногестрелу (2,2 % у перерахунку на 1 кг маси тіла). Концентрації поступово і статистично значуще зменшуються з часом.

Доклінічні дані з безпеки.

Токсикологічні дослідження не виявили ніякої побічної дії, окрім тієї, яку можна пояснити гормональними властивостями етоногестрелу, незалежно від шляху введення.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: гладкий, гнучкий стержень від білого до світло-жовтого або світло-коричневого кольору.

Термін придатності. 5 років.

Імпланон® НКСТ не можна вводити після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

Упаковка містить один імплантат, який знаходиться в канюлі одноразового стерильного аплікатора. Аплікатор складається з акрилонітрилбутадієнстиролового корпусу з голкою із нержавіючої сталі та захисного покриття з поліпропілену. Стерильний аплікатор, в якому знаходиться імплантат, запакований у блістер з прозорого поліетилентерафталату, закритий папером з плівковим покриттям. Упаковка знаходиться в коробці разом з інструкцією для медичного застосування, карткою пацієнта та 2 стикерами для амбулаторної картки.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Н. В. Органон/N.V.Organon.

Місцезнаходження

5349 AB Occ, Клоостерштраат, 6, Нідерланди/5349 AB Oss, Kloosterstraat, 6, the Netherlands.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Реклама препарата: 
реклама препарата Импланон НКСТ на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Прогестагени.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 40.