Хлоргексидин

Код ATХ: 
D08AC02
Регистрационный номер: 
UA/13263/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
13.09.2013 до 13.09.2018

Склад лікарського засобу

діюча речовина:хлоргексидину біглюконат;

100 мл розчину містять розчину хлоргексидину біглюконату (20 %) 0,25 мл;

допоміжна речовина: вода очищена.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування.

Прозора безбарвна рідина без запаху.

Назва і місцезнаходженнявиробника.

ТОВ «Славія 2000».

Україна, 25005, м. Кіровоград, вул. Варшавська, 91.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфекційні засоби.

Код АТС D08А С02.

Хлоргексидин (1,6-ді-(пара-хлорфеніл-гуанідо)-гексан належить до групи антисептичних засобів. Чинить швидко виражену бактерицидну дію щодо грампозитивних та грамнегативних бактерій (не впливає на кислотостійкі форми останніх), мікробних спор, вірусів та найпростіших, грибів; слабко впливає на деякі види протею та псевдомонад. Активний також стосовно трепонем, гонококів, трихомонад. Через свою стабільність після обробки шкіри рук, операційного поля, залишаючись у певній кількості, продовжує виявляти бактерицидний ефект. Зберігає активність при наявності крові, гною, хоч і дещо знижену.

Через інтактну шкіру не проникає.

Показання для застосування

Гнійно-септичні процеси, дезінфекція мікротравм (ран, подряпин, опіків), а також профілактика венеричних захворювань (сифіліс, гонорея, трихомоніаз).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до хлоргексидину. Схильність до алергічних реакцій і алергічних захворювань, дерматити, вірусні захворювання шкіри. Не рекомендується застосовувати для обробки кон'юнктиви і промивання порожнин, на рани з великою поверхнею, при операціях у ділянках ЦНС і слухового каналу, в офтальмології, для введення у слуховий канал.

Належні заходи безпеки при застосуванні

У пацієнтів з відкритою черепно-мозковою травмою, ушкодженнями спинного мозку, перфорацією барабанної перетинки слід уникати потрапляння препарату на поверхню головного мозку, мозкові оболонки та в барабанну порожнину.

У випадку потрапляння на слизові оболонки очей їх слід швидко та ретельно промити водою.

При випадковому потраплянні в шлунок практично не адсорбується (слід зробити промивання шлунка, використовуючи сире молоко, сире яйце, желатин). За необхідності проводиться симптоматична терапія.

Не розводити жорсткою водою. Можна стерилізувати в автоклаві при температурі 116 ºС протягом 30 хв. Не стерилізувати з допомогою іонізуючого випромінювання.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу, це може зашкодити здоров’ю.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосовувати препарат у період вагітності та годування груддю дозволяється у випадках, якщо користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини. Не обробляти поверхню молочних залоз перед годуванням.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Не застосовують дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози

Препарат тільки для зовнішнього та місцевого застосування. При мікротравмах шкіру навколо рани обробляють розчином, після чого на рану накладають серветку, змочену розчином, і фіксують її пов'язкою або пластиром.

Перед застосуванням препарату з метою профілактики венеричних захворювань слід помочитися, вимити руки і статеві органи. Після цього слід зняти кришку, натиснути на стінки флакона і струменем розчину обробити шкіру лобка, внутрішніх поверхонь стегон, статевих органів. У зовнішній отвір сечовивідного каналу слід ввести носик насадки, щільно притиснути його до стінки сечовивідного каналу і видавити 2-3 мл розчину (для чоловіків) або 1-2 мл розчину (для жінок). Потім, не розтуляючи пальців, витягнути насадку із сечовивідного каналу, а розчин затримати протягом 2-3-х хвилин. Розчином, що залишився, жінки обприскують вагіну. Після процедури рекомендується не мочитися протягом 2 годин. Антисептична обробка шкіри та слизових хлоргексидином ефективна, якщо вона проведена не пізніше 2 годин після статевого акту.

Передозування.

Не спостерігалося.

Побічні ефекти

Препарат може спричиняти швидкоминучу сухість і свербіж шкіри, дерматити, липкість шкіри рук, яка спостерігається протягом 3-5 хв.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Для уникнення небезпеки розвитку дерматиту одночасно застосовувати хлоргексидин і препарати йоду не бажано. Хлоргексидину диглюконат є катіонною речовиною та несумісний з милом та іншими аніонними речовинами (колоїди, гуміарабік, карбоксиметилцелюлоза). Сумісний з препаратами, які містять катіонну групу (бензалконію хлорид, цетримонію бромід). Етанол посилює дію препарату.

У концентрації 0,05 % хлоргексидину диглюконат несумісний з боратами, карбонатами, хлоридами, цитратами, фосфатами, сульфатами, оскільки утворюються важкорозчинні осади.

Термін придатності.

3 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ºС в оригінальній упаковці, у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 100 мл у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Фармакотерапевтическая группа: 
Антисептичні та дезінфекційні засоби.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 37.
Консультации по препарату
Хлоргексидин
Вопрос
31.05.2015 19:19:26
Добрый день! Можно ли использовать хлоргексидин для обработки пупочной ранки? У ребёнка пупочная ранка немного кровит и обработка перекисью и зеленкой результат не дают.
Ответ специалиста
Вы можете попробовать для обработки пупка новорождённого ребенка 1% спиртовой раствор "Хлорофиллипта" или "Хлоргексидин". Также стоит пригласить педиатра для осмотра ребенка и консультации.
Хлоргексидина биглюконат
Вопрос
25.04.2015 17:44:48
Примерно пол года назад у меня в горле был обсцез ,мне вскрывали его и вытекал гной ,сейчас открываю рот и мне кажется что там что-то похожее на совсем маленький гнойник ,скажите можно полоскать рот этим припоратом ?в больницу пойду завтра но не хочу чтобы стало хуже и мне его вскрывали ..скажите этот припорат поможет ?
Ответ специалиста
Можно полоскать "Хлоргексидином" или спиртовым раствором "Хлорофиллипта". Эти препараты обладают антисептическим действием на микробные клетки, поэтому должны помочь.
Применение Хлоргексидина биглюконат
Вопрос
06.10.2014 21:31:52
Добрый вечер, подскажите, пожалуйста можно ли использовать препарат Хлоргексидин биглюконат" для удаления молочницы у ребенка.возраст 9 месяцев.
Ответ специалиста
Да, можно использовать 0,05% раствор "Хлоргексидина". Также можно использовать масляный раствор "Хлорофиллипта". Желательно предварительно проконсультироваться с лечащим врачом.