Гидазепам IC

Код ATХ: 
N05BA24*
Регистрационный номер: 
UA/8579/01/02
Срок действия регистрационного удостоверения: 
05.04.2013 до 05.04.2018

Склад

діюча речовина: gidazepam;

1 таблетка містить 20 мг (0,02 г) або 50 мг (0,05 г) гідазепаму;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, кальцію стеарат, повідон.

Лікарська форма

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Анксіолітики. Код АТС N05В А24.

Клінічні характеристики

Показання

Застосовують як денний транквілізатор при невротичних, психопатичних астеніях, при станах, які супроводжуються тривогою, страхом (у тому числі перед хірургічними втручаннями та болісними діагностичними обстеженнями), підвищеною дратівливістю, порушенням сну, а також при емоційній лабільності. Застосовують також для купірування абстинентного синдрому при алкоголізмі та в якості підтримуючої терапії під час ремісії при хронічному алкоголізмі, при логоневрозах, мігрені.

Протипоказання

Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату. Виражена тяжка міастенія, значні порушення функцій печінки (цироз, хвороба Боткіна) та нирок.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Гідазепаму ІС® застосовують внутрішньо.

Приймати не розжовуючи по 20-50 мг 3 рази на добу, при необхідності поступово підвищуючи дозу в діапазоні від 50 до 200 мг на добу, до отримання терапевтичного ефекту. Курсова доза 100 мг на добу є оптимальнішою. Застосування вищих добових доз (150-200 мг) може супроводжуватись підвищеною денною сонливістю, відчуттям м’язової слабкості.

Як денний транквілізатор Гідазепам ІС® можна рекомендувати для лікування станів з астенічними, депресивними, фобічними та іпохондричними розладами у дозах 60-120 мг на добу.

Середня добова доза препарату при лікуванні хворих на невротичний, неврозоподібний, психопатичний, психопатоподібний стани становить 60-200 мг; при мігрені – 40-60 мг.

Для купірування алкогольної абстиненції початкова доза становить 50 мг, середня добова доза – 150 мг. Вища добова доза при цих станах становить 500 мг.

Тривалість курсу терапії становить від кількох днів до 1-4 місяців і визначається лікарем індивідуально залежно від стану хворого та перебігу захворювання.

Препарат можна застосовувати в амбулаторній практиці.

Побічні реакції

При застосуванні гідазепаму у великих дозах або при підвищеній індивідуальній чутливості в окремих хворих можуть спостерігатися явища, характерні для інших транквілізаторів похідних бенздіазепіну.

З боку нервової системи: сонливість, млявість, зниження швидкості реакцій, зниження уваги та працездатності.

З боку кістково-м’язової системи: м’язова слабкість.

З боку шкіри: висипання, свербіж, гіперемія шкіри, кропив’янка.

З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі ангіоневротичний набряк.

Інші: атаксія (повідомлялося про випадок атаксії у пацієнта, який за часом збігався із застосуванням гідазепаму).

При виникненні побічних реакцій дозу потрібно зменшити або відмінити прийом препарату.

Передозування

Можливе виникнення побічних ефектів, властивих іншим транквілізаторам бенздіазепінового ряду – сонливість, млявість, запаморочення, нудота, легка атаксія, алергічні реакції. У цих випадках слід зменшити дозу або відмінити прийом гідазепаму.

Лікування: терапія симптоматична.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю.

Діти

Застосування препарату дітям протипоказано.

Особливості застосування

Слід обмежити прийом гідазепаму особам з відкритокутовою глаукомою, хронічною нирковою та печінковою недостатністю, алкогольним ураженням печінки.

Препарат містить лактозу, тому його не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У період лікування слід утриматись від діяльності, що потребує підвищеної уваги та швидкої реакції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Засіб сумісний з іншими психотропними, снодійними та протисудомними препаратами. Гідазепам потенціює дію фенаміну, 5-окситриптофану, посилює ефект алкоголю, снодійних препаратів, нейролептиків, наркотичних аналгетиків.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Гідазепам належить до групи похідних бенздіазепіну. Має оригінальний спектр фармакологічної активності, поєднуючи анксіолітичну та активуючу дії з антидепресантними компонентами при незначному прояві побічних ефектів та низькій токсичності. Діє як денний транквілізатор та селективний анксіолітик. Відрізняється від інших бенздіазепінів наявністю вираженого активуючого ефекту, слабо вираженою міорелаксантною дією. У помірних терапевтичних дозах не чинить снодійної дії та не прискорює втомлювання в процесі оперантної діяльності.

У хворих на алкоголізм у період терапевтичної ремісії вже в перші дні призначення препарату спостерігався м’який транквілізуючий та анксіолітичний ефекти, значною мірою знижувалось психомоторне збудження, тривога й роздратованість. Найбільший вплив препарат має на прояви абстинентного синдрому та в рамках ремісії у хворих на алкоголізм.

Фармакокінетика. При пероральному застосуванні гідазепам швидко абсорбується. Після прийому одноразових доз дія препарату проявляється через 30-60 хв, досягаючи максимуму протягом 1-4 годин, з подальшим поступовим послабленням. Гідазепам найбільше розподіляється у печінці, нирках та жировій тканині. Біологічна доступність достатньо висока. Показано, що в плазмі крові реєструється тільки дезалкілований метаболіт, незмінений препарат не визначається навіть у слідових кількостях.

Особливістю фармакокінетики гідазепаму є низька швидкість елімінації його основного метаболіту при одноразовому прийомі. Період напіввиведення з плазми крові становить 86,7 години, кліренс – 3,03 л/год, МRT – 127,32 години.

Фармакокінетичні характеристики гідазепаму дають змогу застосовувати його як транквілізатор із зниженим ризиком розвитку побічних явищ.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з кремуватим відтінком кольору, плоскоциліндричної форми, з фаскою. З одного боку таблетки нанесений товарний знак підприємства.

Термін придатності

4 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері; по 1 (для дозування 50 мг) або по 2 (для дозування 20 мг) блістери у пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Товариство з додатковою відповідальністю «ІНТЕРХІМ».

Місцезнаходження

Україна, 65080, Одеська обл., м. Одеса, Люстдорфська дорога, буд. 86.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Hydazepam
Реклама препарата: 
реклама препарата Гидазепам IC на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Анксіолітики.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 279.
Консультации по препарату
обезболивание при эписиндроме
Вопрос
14.11.2018 11:01:26
Добрый день. Подскажите пожалуйста, какое местноанестезирующее средство для проведения обезболивания в стоматологии можно применять, если есть эписиндром и принимается карбамазепин? Можно перед днем посещения стоматолога принять гидазепам или афобазол, не повлияют эти препараты на обезболивание?Спасибо.
Ответ специалиста
Здравствуйте. "Гидазепам" или "Афобазол" перед использованием местных анестетиков принимать нельзя, т. к. эти препараты усиливают действие друг друга, а это нежелательно во время лечения у стоматолога. В настоящее время в стоматологии в качестве местного анестетика используется, в основном, "Ультракаин", который можно сочетать с препаратом "Карбамазепин".
Успокоительное
Вопрос
18.05.2018 02:33:12
Здравствуйте. Посоветуйте какое-то успокоительное, антидепресант . Очень сильно за все переживаю, постоянно выискиваю у себя болезни, не могу выкинуть из головы плохие мысли. Пила глицисед, афобазол, бифрен, ново пассит-ничего не помогло. Сама понимаю, что все из-за нервов, да и врачам уже надоела. Скоро на море, а я боюсь из-за этого ехать, радости никакой, только паника. Спасибо
Ответ специалиста
Здравствуйте. Врачи Вам какие-то лекарства назначали, кроме вышеперечисленных? Дело в том, что препараты - антидепрессанты отпускаются только по рецепту врача и в свободной продаже их нет. Поэтому Вам стоит посетить врача - невропатолога и попросить его назначить Вам лекарство, например, "Триттико", "Гидазепам" и т. п. Существует группа растительных антидепрессантов на основе зверобоя ("Деприм", "Гелариум гиперикум"), которые продаются без рецепта, но, скорее всего, эффект от них будет небольшой.
ГИДАЗЕПАМ И КАРБАМАЗЕПИН
Вопрос
17.04.2018 12:22:16
Добрый день. Является Карбамазепин и гидазепам наркотическим средством? Можно его брать в другую страну(Россию) для личного пользования по назначению врача и по состоянию здоровья, так как на таможне могут не пропустить?
Ответ специалиста
Здравствуйте. Ни "Карбамазепин", ни "Гидазепам" не являются наркотическими препаратами. Для личного пользования их вывозить можно, желательно, с предоставлением рецепта врача. Конкретное количество упаковок, которое можно вывозить, лучше уточнить по интернету на сайте таможенной службы.