Фуцис®

Код ATХ: 
J02AC01
Регистрационный номер: 
UA/7617/03/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
26.04.2016 до 26.04.2021
Название на английском: 
FUSYS®

Склад

діюча речовина: флуконазол / fluconazole;

1 г гелю містить 5 мг флуконазолу;

допоміжні речовини: карбомер, пропіленгліколь, полісорбат 80, октилдодеканол, спирт бензиловий, натрію гідроксид, ароматизатор Delite, вода очищена.

Лікарська форма

Гель.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвний прозорий або непрозорий однорідний гель з характерним запахом.

Фармакотерапевтична група

Протигрибкові засоби для місцевого застосування, похідні триазолу. Код АТХ J02A C01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Флуконазол – протигрибковий засіб нового класу триазольних сполук, потужний селективний інгібітор синтезу стеролів у клітинах грибів.

Було показано його активність при таких грибкових інфекціях як Candida spp. (включаючи системний кандидоз у тварин з пригніченим імунітетом), Сryptococcus neoformans (включаючи внутрішньочерепні інфекції); Місrоsporum spp. і Тychophyton spp.

Місцево флуконазол застосовується як засіб з широким протигрибковим спектром дії.

Показано його активність щодо дерматофітів та дріжджів. Флуконазол є високоспецифічним до цитохром Р450 залежних фунгальних ферментів. Він пригнічує фермент ланостерол-С-14-деметилази, що перетворює ланостерол у стерол, наявний у мембрані грибів, тобто ергостерол.

Фармакокінетичні дослідження гелю Фуцис® показали, що рівні флуконазолу у плазмі крові настільки низькі, що виключається системна дія препарату.

Фармакокінетика.

Фармакокінетичних досліджень гелю Фуцис® у дітей не проводили, але дослідження з участю дорослих показали, що препарат системно всмоктується дуже незначною мірою.

Дослідження, проведені для оцінювання переносимості шкірою та фототоксичності, показали, що у людини Фуцис®, гель добре переноситься шкірою та не є фототоксичним.

Клінічні характеристики

Показання

Дерматомікози, спричинені дріжджами та дерматофітами, а саме: епідермофітії стоп, трихофітії гладкої шкіри, пахові епідермофітії, різнобарвний лишай, інфекції, спричинені Candida.

Протипоказання

Підвищена чутливість до флуконазолу або до азольних сполук, близьких до нього за хімічною структурою чи до будь-яких допоміжних речовин препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Немає повідомлень щодо взаємодії або несумісності з іншими лікарськими засобами. Окремих досліджень взаємодії флуконазолу з іншими лікарськими засобами не проводили. Не наносити на шкіру одночасно з іншими засобами для місцевого застосування.

Особливості застосування

Застосування, особливо тривале, препаратів для зовнішнього застосування, включаючи Фуцис®, може призвести до сенсибілізації та побічних ефектів. У такому випадку необхідно припинити лікування та проконсультуватися з лікарем.

Фуцис® гель не застосовувати в офтальмології.

Застосування у період вагітності або годування груддю

У період вагітності або годування груддю препарат застосовувати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Препарат наносити 1 раз на добу, обережно втираючи в уражені ділянки шкіри та навколо них. На внутрішні ділянки гель слід наносити у невеликій кількості та добре розтирати по всій ураженій поверхні, щоб уникнути мацерації.

Тривалість лікування для інфекційних етіологічних чинників різниться, але для більшості пацієнтів для одужання зазвичай достатньо 1-3 тижнів лікування.

Зокрема, період лікування для резистентних форм може збільшуватися до 6 тижнів. Тривалість лікування визначає лікар.

Діти

Немає даних щодо застосування препарату дітям.

Передозування

Не було повідомлень щодо випадків передозування.

Побічні реакції

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості.

З боку шкіри: подразнення шкіри.

У випадку виникнення подібних реакцій лікування необхідно припинити.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці. Не заморожувати.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 30 г гелю у тубі, по 1 тубі у картонній упаковці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ ЛТД/

KUSUM HEALTHCARE PVT LTD.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

СП-289 (A), РІІКО Індастріал ареа, Чопанкі, Бхіваді, Діст. Алвар (Раджастан), Індія/

SP-289 (A), RIICO Industrial area, Chopanki, Bhiwadi, Dist. Alwar (Rajasthan), India.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Фармакотерапевтическая группа: 
Протигрибкові засоби для місцевого застосування, похідні триазолу.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 141.
Консультации по препарату
Молочница после приема сильных антибиотиков. доза флюцак для взрослых ? можно ли заменить на фуцис?
Вопрос
19.04.2017 19:01:09
Молочница после приема сильных антибиотиков. доза флюцак для взрослых ? можно ли заменить на фуцис?
Ответ специалиста
Обычно для лечения молочницы после приема антибиотиков назначается разовый прием флуконазола в дозировке 150 мг. Можно принимать "Фуцис", "Флюзак", "Флюконазол" в соответствующей дозировке, т. к. эти препараты являются аналогами.
передоз фуцисом
Вопрос
30.07.2016 03:28:49
Здравствуйте .Жена выпила сразу четыре таблетки Фуцис,теперь плохо себя чувствует,в голове шум ,головокружение не может заснуть.Скажите пожалуйста можно ли сделать укол Димедрола,не станет ли ей от этого хуже?
Ответ специалиста
Здравствуйте. При передозировке флуконазола (препарат "Фуцис") обычно применяют промывание желудка, форсированный диурез и симптоматическую терапию. От укола "Димедрола" хуже не должно стать. Лучше станет после того, как "Фуцис" начнет выводиться из организма. Половина принятой дозы выведется через 30 часов, поэтому желательно принять меры для ускорения этого процесса (сделать промывание желудка, принять мочегонный препарат и пить много жидкости).
Цефтриаксон и Флуконазол
Вопрос
05.07.2016 18:30:28
Ребёнку 9 лет. Сделали 2 дня инъекции цефтриаксона по 1,0 гр внутривенно и приписали ещё 3 дня по 1 гр внутримышечно. Одновременно с в/м введением назначили Фуцис по 1т/2р.день 2 дня. Фуцис - это тот же Флуконазол. А в инструкции на Цефтриаксон сказано: "Взаимодействие с другими лекарственными средствами Фармацевтически НЕСОВМЕСТИМ с амсакрином, ванкомицином, ФЛУКОНАЗОЛОМ и аминогликозидами." И так далее. Что делать? Давать ребёнку Фуцис (т.е. Флуконазол") или не давать?!
Ответ специалиста
Понятие "фармацевтически несовместимы" означает, что препараты нельзя вводить в одном шприце, т. к. между двумя лекарствами может произойти химическая реакция и лекарства потеряют свои лечебные свойства. Поэтому ставить уколы "Цефтриаксона" и принимать внутрь таблетки "Фуциса" можно, не беспокойтесь.