Бронхипрет®

Код ATХ: 
R05X
Регистрационный номер: 
UA/8673/02/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
18.07.2013 до 18.07.2018
Название на английском: 
Bronchipret ®

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 10 г (що відповідає 8,92 мл) сиропу містять

1,5 г

екстракту трави чебрецю рідкого (1: (2-2,5)) (Нerba Thymi vulgaris)

(екстрагент: амонію розчин 10 %/гліцерин 85 %/етанол 90 %/вода очищена (1:20:70:109));

0,15 г

екстракту з листків плюща рідкого (1:1) (Folium Hederae helicіs) (екстрагент: етанол 70 %);

допоміжні речовини: етанол 7 % (об/об), мальтит рідкий, калію сорбат, кислоти лимонної моногідрат, гідроксипропіл бетадекс, вода очищена.

1 мл сиропу містить 0,07 мл етанолу (7 %).

Лікарська форма

Сироп.

Прозора рідина, світло-коричневого кольору з солодким смаком та ароматним запахом.

У процесі зберігання можливе помутніння та випадання осаду.

Назва і місцезнаходження виробника

Біонорика CE, Керхенштейнерштрассе, 11-15, 92318, м. Ноймаркт, Німеччина/

Bionorica SE, Kerschenstеinerstrasse, 11-15, 92318 Neumarkt, Germany.

Фармакотерапевтична група

Комбіновані засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Код АТС R05Х.

Рослинні компоненти, що входять до складу препарату мають, секретолітичні, спазмолітичні та частково протимікробні властивості.

Ефірні олії та флавоноїди трави чебрецю чинять бронхоспазмолітичну і секретолітичну дію. Сапоніни з листків плюща також спричиняють секретолітичний ефект. Крім того, препарати з листків плюща виявляють спазмолітичну дію на гладеньку мускулатуру і значно зменшують бронхоконстрикцію. Також був підтверджений антибактеріальний ефект препарату, зумовлений тимоловим компонентом ефірної олії з трави чебрецю.

Сапоніни плюща мають досить низький показник резорбції. Тимоловий компонент ефірної олії трави чебрецю виділяється переважно легенями. Флавоноїди (наприклад, апігенін, лютеолін) трави чебрецю розщеплюються кишковою флорою та добре всмоктуються в кров і виділяються або у незміненому вигляді, або у вигляді метаболітів, головним чином нирками.

Показання для застосування

Лікування, у тому числі у складі комплексного лікування, запальних захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів, зокрема гострого та хронічного бронхіту, що супроводжуються утворенням мокротиння та кашлем.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, а також до інших лікарських рослин родини губоцвітих або аралієвих, до пилку берези, полину та селери. Сироп Бронхипрет не слід приймати хворим зі спадковою непереносимістю фруктози.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Якщо симптоми зберігаються більше 1 тижня або погіршуються під час застосування, якщо виникає утруднення дихання, гарячка, виділення гнійного або кров’янистого мокротиння, хворому слід звернутися до лікаря.

Через вміст етанолу 7 % (об/об) не слід приймати препарат пацієнтам після успішного антиалкогольного лікування або тим, хто страждає на алкоголізм. Також це слід приймати до уваги у випадку застосування препарату Бронхипрет® сироп дітям у дозах, що перевищують рекомендовані та пацієнтам з груп ризику, а саме – із захворюваннями печінки, головного мозку або з епілепсією. Не рекомендується одночасне застосування з протикашльовими препаратами, наприклад, кодеїн або декстрометорфан. З обережністю застосовувати пацієнтам з гастритом або виразкою шлунку.

Примітка для хворих на діабет. Разова доза сиропу для дорослих містить у середньому 0,18 хлібних одиниць (ХО).

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

У зв’язку з недостатністю даних щодо безпеки застосування препарат не рекомендується застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Відомостей про безпосередній вплив препарату у рекомендованих дозах на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами немає, але пацієнтам слід враховувати, що препарат містить етанол.

Діти

Не слід застосовувати дітям віком молодше 1 року.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймати за допомогою мірного ковпачка 3 рази на день у дозах наведених у таблиці відповідно до віку:

Вік

Дозування у мл (3 рази на день)

Добова доза

від 1 до 5 років

3,2 мл

9,6 мл

від 6 до 11 років

4,3 мл

12,9 мл

від 12 років та дорослим

5,4 мл

16,2 мл

Нерозведений сироп рекомендується запивати невеликою кількістю рідини (водою, соком або чаєм), для дітей віком до 6 років разову дозу сиропу треба розвести в 1 столовій ложці рідини. Під час зберігання можливе помутніння або випадання осаду: це не впливає на ефективність препарату. Перед вживанням сироп слід збовтувати.

Зазвичай курс лікування становить 7 днів, при необхідності тривалішого лікування або якщо симптоми захворювання тривають більше тижня, хворому слід звернутися до лікаря.

Передозування. Передозування може спровокувати шлункові розлади, нудоту, блювання, діарею та збудження. У випадку передозування слід звернутися до лікаря.

Лікування симптоматичне.

Побічні ефекти

Нечасто виникають шлунково-кишкові розлади, включаючи спазми, нудоту, блювання, діарею. У поодиноких випадках можливі реакції гіперчутливості, включаючи утруднення дихання, шкірні висипи, купероз, свербіж, алергічний дерматит, кропив’янку, набряк обличчя, рота та/або глотки.

При перших ознаках алергічної реакції Бронхипрет® сироп не можна застосовувати знову.

У разі виникнення будь-яких побічних реакцій слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Взаємодія з іншими лікарськими засобами не спостерігалася. Можливе застосування у комбінації з антибактеріальними лікарськими засобами.

Термін придатності. 3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Після відкриття флакона препарат можна застосовувати протягом 6 місяців.

Термін придатності визначає застосування препарату до останнього дня місяця.

Умови зберігання

Для захисту від впливу світла зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 50 мл або 100 мл у флаконі з мірним ковпачком, вміщеним у картонну коробку.

Категорія відпуску

Без рецепта.
Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
комбинированный препарат, МНН не присвоен.
Фармакотерапевтическая группа: 
Комбіновані засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 51.
Консультации по препарату
Бронхипрет (Bronchipret)
Вопрос
07.09.2012 12:24:02
ТАблетки Бронхипрет (Bronchipret) нужно расмактывать или глотать целиком ?
Ответ специалиста
Таблетки "Бронхипрет" нужно принимать после еды, проглатывать целиком и запивать водой.
Аналоги Бронхипрет
Вопрос
14.05.2012 16:55:32
Ребенку назначили Бронхипрет. Читая дома состав, увидела, что он включает плющ, на который когда-то была аллергия. Чем можно заменить?
Ответ специалиста
Дело в том, что Бронхипрет в разных формах имеет разный состав. Бронхипрет капли и сироп содержат в своем составе экстракты травы чабреца и листьев плюща. В свою очередь, Бронхипрет ТП таблетки (чабрец и первоцвет) не содержит плющ, но назначается с 12 лет. Если Вашему ребенку более 12 лет, что Вы можете использовать Бронхипрет в таблетках. Если же у Вас маленький малыш, то альтернативой могут выступать следующие препараты: Эвкабал сироп (детям с 6 месяцев), Эхинасаль ( с 7 лет), Стоптуссин фито ( с 1 года) и т.д.
Вопрос по применению
Вопрос
16.02.2011 09:25:45
Скажите, пожалуйста, если в больнице прописали мефенаминовую кислоту и бронхипрет, а в инструкции сказано, что беременным нельзя, что делать? чем лечиться?
Ответ специалиста
Дело в том, что перечень разрешенных медикаментов во время беременности довольно мал и если по оценке врача польза от применения лекарственного препарата превосходит по значимости возможный риск для плода, то доктор основываясь на своем практическом опыте прибегает к назначению препаратов, нерекомендованных производителем беременным женщинам, и несет за это ответственность. Соблюдайте рекомендации лечащего врача.