Піколакс®

Код ATХ: 
A06AB08
Регистрационный номер: 
UA/1522/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
19.06.2014 до 19.06.2019
Название на английском: 
Picolaх

Склад

діюча речовина: sodium picosulfate;

1 мл препарату містить натрію пікосульфату у перерахуванні на 100 % безводну речовину 7,5 мг (20 крапель);

допоміжні речовини: сорбіт (Е 420); натрію бензоат (Е 211); кислота лимонна, моногідрат; натрію цитрат; вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Краплі оральні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або жовтуватого кольору рідина.

Фармакотерапевтична група

Контактні проносні засоби. Код ATХ A06A В08.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Натрію пікосульфат, діюча речовина Піколаксу®, є проносним засобом місцевої дії триарилметанової групи. Натрію пікосульфат після бактеріального розщеплення у товстій кишці стимулює її слизову оболонку, прискорюючи перистальтику, сприяє кумуляції води та електролітів у просвіті товстої кишки. Результатом цього є стимуляція дефекації, зменшення часу транзиту і пом’якшення калу.

Фармакокінетика.

Після перорального застосування натрію пікосульфат досягає товстого кишечнику без суттєвої абсорбції.

Активний метаболіт біс-(п-гідроксифеніл)-піридил-2-метан утворюється після бактеріального розщеплення у товстій кишці, початок дії Піколаксу® зазвичай відбувається через 6-12 годин після прийому препарату, залежно від вивільнення активного метаболіту. Після перорального застосування лише незначна кількість лікарського засобу може бути виявлена в органах і системах організму.

Проносний ефект препарату не корелює з рівнем активного метаболіту у плазмі крові.

Клінічні характеристики

Показання

Запори або випадки, що потребують полегшення дефекації.

Як і інші проносні засоби, Піколакс® не слід застосовувати щодня або протягом тривалого періоду без встановлення причини запору.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини, інших триарилметанів або до будь-якого з допоміжних речовин препарату. Кишкова непрохідність або гостре захворювання органів черевної порожнини, наприклад апендицит. Гострі запальні захворювання кишечнику.

Гострий абдомінальний біль, що супроводжується нудотою та блюванням, що може вказувати на вищезазначені гострі захворювання. Сильне зневоднення.

Рідкісна спадкова непереносимість будь-якої з допоміжних речовин препарату, наприклад існує імовірність невстановленої непереносимості фруктози (див. розділ «Особливості застосування»). Піколакс® слід приймати під медичним наглядом при станах, пов’язаних із порушенням водного та електролітного балансу (наприклад при тяжкому порушенні функції нирок).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Одночасне застосування великих доз Піколаксу® та діуретиків або кортикостероїдів може збільшити ризик порушення електролітного балансу, що може призвести до підвищення чутливості до серцевих глікозидів.

Одночасне застосування з антибіотиками може послаблювати проносну дію Піколаксу®.

Особливості застосування

Пацієнтам, які страждають на хронічний запор, слід провести повну діагностику та встановити причину запору.

Тривале застосування препарату може призвести до порушень рідинного та електролітного балансу та до гіпокаліємії.

Повідомляли про випадки запаморочення та/або синкопе, які у часі збігалися з застосуванням натрію пікосульфату. Наявна інформація дає змогу припустити, що зазначені явища відповідають синкопе при дефекації (асоційованої з пробою Вальсальви) або пов’язані з вазовагальною відповіддю на біль у животі.

Пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати цей препарат, оскільки він містить сорбіт.

Цей лікарський засіб містить менше 1 ммоль/дозу натрію, тобто практично вільний від натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає достатніх досліджень застосування натрію пікосульфату з участю вагітних жінок. З огляду на безпеку, якщо можливо, Піколакс® не слід застосовувати у період вагітності.

Клінічні данні показують, що ні активний метаболіт біс-(п-гідроксифеніл)-піридил-2-метан (БГПМ), ні його глюкуроніди не проникають у грудне молоко. Таким чином, Піколакс® можна застосовувати у період годування груддю.

Дослідження з оцінки впливу на фертильність не проводилися.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Дослідження впливу на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами не проводилися.

Однак пацієнтів слід попередити про можливість розвитку внаслідок вазовагальної реакції (зокрема абдомінального спазму) таких побічних реакцій як запаморочення та/або синкопе. У разі виникнення абдомінального спазму хворому слід уникати таких потенційно небезпечних видів діяльності як керування автотранспортом або робота з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Препарат дозується за допомогою дозатора виробника.

Дорослим: 13-27 крапель (що відповідає 5-10 мг натрію пікосульфату);

дітям віком від 4 років (тільки за призначенням лікаря): 7-13 крапель (що відповідає 2,5-5 мг натрію пікосульфату).

Піколакс®необхідно приймати на ніч. Після застосування Піколаксу® випорожнення кишечнику відбувається через 10-12 годин. Препарат можна застосовувати як з рідиною, так і без неї.

Піколакс® не слід застосовувати щодня або протягом тривалого періоду без встановлення причини запору.

Діти

Препарат застосовувати дітям віком від 4 років тільки за призначенням лікаря.

Передозування

Передозування може призвести до рідкого випорожнення (діареї), кишкових спазмів та клінічно значущої втрати рідини, калію та інших електролітів.

При гострому передозуванні наслідки можуть бути мінімізовані або усунуті шляхом примусового блювання або промивання шлунка через короткий час після прийому Піколаксу®. Може виникнути необхідність у поповненні рідиною та корекції електролітного балансу. Можна застосовувати протиспазматичні засоби.

Повідомляли про ішемію слизової оболонки товстого кишечнику при застосуванні великих доз Піколаксу®, значно більших за зазвичай рекомендовані при запорах.

Піколакс®, як і інші проносні засоби, при тривалому передозуванні може призвести до хронічної діареї та болей у животі, гіпокаліємії, вторинного гіперальдостеронізму та, можливо, до утворення каменів у нирках. При тривалому зловживанні проносними засобами повідомлялося про ураження ниркових канальців, метаболічний алкалоз, послаблення м’язів у результаті гіпокаліємії.

Побічні реакції

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, шкірні реакції (висип, свербіж, кропив’янка).

З боку нервової системи: запаморочення, синкопе. Імовірність виникнення запаморочення та синкопе пов’язана з вазовагальною реакцією (такою як абдомінальний спазм або дефекація) (див. розділ «Особливості застосування»).

З боку шлунково-кишкового тракту: діарея, коліки у животі, абдомінальний біль, дискомфорт у животі, блювання, нудота.

Тривале та надмірне застосування препарату може призвести до втрати рідини, калію та інших електролітів. Це, у свою чергу, може призвести до послаблення м’язів і порушення серцевої функції, особливо при одночасному застосуванні препарату з діуретиками або кортикостероїдами.

Термін придатності

3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати воригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 15 мл або 30 мл у флаконі. По 1 флакону у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПАТ «Фармак».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.


Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Фармакотерапевтическая группа: 
Контактні проносні засоби.
Количество просмотров: 329.
Консультации по препарату
запор
Вопрос
10.08.2015 18:31:31
Добрый день! Какое средство из хим препаратов лучше применить для стимулирования дефекации. Запор вызван тем, что решил похудеть, стал просто оч.мало есть - диету не подобрал, не занимался этим вопросом, думал так сойдёт. Свою ошибку уже понял, частоту и состав питания буду менять. Ну а сейчас мне бы хотелось что-то принять, чтоб полегчало). Спасибо за ответ и совет!
Ответ специалиста
Можно принимать "Регулакс", "Пиколакс", "Дуфалак" или ставить "Глицериновые свечи". Это наиболее безопасные препараты. Если хотите получить быстрый эффект, иногда можно ставить свечи "Бисакодил" (слабительный эффект наступает в течении часа). Попробуйте натощак выпивать 1 - 2 стакана теплой воды, это должно стимулировать дефекацию.
Консультация
Вопрос
07.01.2015 11:15:12
Посоветуйте недорогой препарат при запорах
Ответ специалиста
"Глицериновые свечи", "Пиколакс", семя льна. Старайтесь соблюдать диету, больше двигаться. На ночь можно съесть несколько ягод чернослива и выпить стакан свежеприготовленного кефира.
слабительные
Вопрос
03.04.2014 08:52:04
Здравствуйте, посоветуйте какое слабительное можно принимать. Несколько лет назад были 2 операции на кишечнике(сигмовидная), после того начались проблемы со стулом.Диеты, чернослив, курага не помогают.Пользуюсь пиколакс и гуталакс, а что можно чередовать , что бы не было привыкания? Дуфалак и нормазе не подходит(вздутие).Спасибо.
Ответ специалиста
"Пиколакс" и "Гутталакс" - это одно и тоже лекарство, которое не рекомендуется принимать ежедневно без консультации врача более 10 дней. Длительный прием препарата в высоких дозах может приводить к обезвоживанию, нарушению электролитного баланса, гипокалиемии и т. д. Видимо, у Вас атония кишечника (http://hnb.com.ua/articles/s-zdorovie-atoniya_kishechnika-3657). Попробуйте каждое утро натощак выпивать стакан теплой воды. Можно также использовать "Глицериновые свечи", слабительные травы. Вы должны понимать, что нельзя постоянно пользоваться слабительными, даже если их чередовать, все равно будет привыкание и кишечник "разленится" окончательно. Обратитесь к проктологу для консультации, делайте специальные упражнения, пейте не менее 2-х литров воды, обязательно принимайте кисломолочные продукты. Можно также пропить курс пробиотиков.