МОРІАМІН® С-2

Код ATХ: 
B05BA01
Регистрационный номер: 
UA/12803/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
15.03.2013 до 15.03.2018
Название на английском: 
MORIAMIN® S-2

Склад

діючі речовини: 1 мл розчину містить L-ізолейцину 5,5 мг, L-лейцину 12,3 мг, L-лізину гідрохлориду 22,3 мг, L-метіоніну 7,1 мг, L-фенілаланіну 8,7 мг, L-треоніну 5,4 мг, L‑триптофану 1,8 мг, L-валіну 6,1 мг, L-аргініну гідрохлориду 8 мг, L-гістидину гідрохлориду моногідрату 4 мг, гліцину 10 мг, D-сорбіту 50 мг;

допоміжні речовини: L-цистеїну гідрохлорид, моногідрат; натрію метабісульфіт (Е 223); натрію гідроксид; вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група

Розчини для парентерального харчування. Амінокислоти. Код ATC B05B A01.

Клінічні характеристики

Показання

Забезпечення амінокислотами пацієнтів з гіпопротеїнемією під час парентерального харчування, при підготовці до операції та після оперативного втручання.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Печінкова кома або небезпека її розвитку, тяжка ниркова або печінкова недостатність або гіперазотемія, порушення метаболізму амінокислот, вроджена непереносимість фруктози, метаболічний ацидоз, декомпенсована серцева недостатність, гострий набряк легень, шок, гіпоксія, гіпергідратація, гіперкаліємія.

Спосіб застосування та дози

Дорослим препарат вводять внутрішньовенно повільно або краплинно зазвичай в дозі 20-500 мл розчину для інфузій за 1 раз. Рекомендована швидкість введення – приблизно 10 г амінокислот протягом 60 хвилин, тобто звичайну дозу 200 мл вводять протягом 80-100 хвилин (при швидкості приблизно 30-40 крапель на хвилину). Літнім пацієнтам і тяжкохворим препарат вводять повільніше. Дози коригують залежно від віку, симптомів захворювання і маси тіла хворого, але при цьому доза D-сорбіту не повинна перевищувати 100 г на добу.

Побічні реакції

У поодиноких випадках можуть розвиватися реакції підвищеної чутливості у вигляді шкірних висипань. При перших ознаках гіперчутливості застосування препарату слід припинити.

Інколи відзначаються такі побічні реакції, як нудота, блювання, дискомфорт у грудній клітці, прискорене серцебиття, озноб, гарячкові стани, відчуття жару, головний біль, судинні спазми. Швидке введення препарату у великих об’ємах може спричинити ацидоз.

Передозування

При передозуванні препарату може виникнути перевантаження серцево-судинної системи в об’ємному вираженні, що може розвинутись у гостру недостатність лівого шлуночка та набряк легень, або гіперамоніємію та печінкову енцефалопатію, особливо у пацієнтів з ураженням печінки або функції нирок.

При передозуванні або при введенні препарату з великою швидкістю можуть виникнути такі симптоми: озноб, відчуття жару, головний біль, судинні спазми, нудота, блювання, підвищене потовиділення, гарячка та тахікардія. Ці побічні реакції є оборотними і зникають після припинення застосування препарату або після зниження швидкості інфузії.

Швидке введення препарату у великих об’ємах може спричинити ацидоз.

Лікування: слід припинити подальше введення препарату. Терапія симптоматична. Специфічного антидоту немає.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Ефективність і безпека застосування препарату у період вагітності або годування груддю не досліджувалися.

Діти

Препарат застосовують тільки дорослим.

Особливі заходи безпеки

Застосовувати тільки прозорий розчин з непошкодженого флакона.

Слід дотримуватися нижчезазначених запобіжних заходів.

Перед введенням препарату

У холодну пору року може спостерігатися кристалізація препарату. У такому разі перед
введенням його слід нагріти до температури 50-60 °C і після розчинення охолодити приблизно до температури тіла (37 °C).

Не допускається застосування препарату у разі його помутніння.

Ніколи не слід використовувати залишок препарату після попереднього застосування.

Під час введення препарату

Оскільки Моріамін® С-2 містить Na+ (≈ 18 мЕкв/л) і Cl (≈ 182 мЕкв/л), необхідно контролювати електролітний баланс при введенні великих доз препарату або застосуванні його в комбінації з розчинами електролітів.

Швидкість введення препарату

Препарат слід вводити у вену повільно або краплинно.

Особливості застосування

Необхідно постійно контролювати кислотно-лужний і електролітний баланс, баланс рідини в організмі і стан функції нирок.

При наявності гіпонатріємії при призначенні цього розчину слід звернути увагу на рівень натрію у крові.

Введення препарату у великих кількостях мoжe спричинити гіпeркaліємію, oсoбливо у хворих на цукровий діабет. Тому хворим, які перебувають у стані стресу, і хворим на цукровий діабет як

І-го, так і ІІ-го типу при застосуванні даного розчину призначають невеликі дози інсуліну.

Аргінін, що входить до складу препарату, може призвести до зменшення концентрації фосфору і збільшення концентрації калію в плазмі. Ці зміни особливо виражені у хворих на цукровий діабет.

Слід приділяти особливу увагу при введенні препарату пацієнтам, яким застосування розчинів обмежене при різних захворюваннях: при сепсисі, есенціальній гіпертензії, цукровому діабеті, гіпертермії, захворюваннях печінки різної етіології. При введенні великої кількості амінокислот може розвинутися печінкова кома.

При додаванні стандартного парентерального харчування необхідно звернути увагу на його сумісність із препаратом.

Препарат слід з обережністю вводити пацієнтам з тяжким ацидозом та застійною серцевою недостатністю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Препарат застосовують тільки в умовах стаціонару.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Даних немає.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат Моріамін® С-2, який є збалансованою сумішшю амінокислот (відповідно до формули Vuj-N), легко засвоюється організмом і може служити повноцінним джерелом білка при гіпопротеїнеміях різного генезису, а також забезпечує нормалізацію альбуміно-глобулінового коефіцієнта.

D-сорбіт, який входить до складу препарату, ефективно метаболізується навіть за наявності у пацієнта порушень вуглеводневого обміну (внаслідок оперативного втручання, цукрового діабету тощо), що сприяє засвоєнню амінокислот.

Фармакокінетика.

Амінокислоти

Введені внутрішньовенно амінокислоти включаються у тканини і застосовуються для біосинтезу білків. Швидкість захвату зазвичай велика, доза препарату 20 мл майже повністю виводиться з крові протягом 30 хвилин після введення. При введенні 9 % розчину амінокислот концентрації амінокислот у крові різко знижуються протягом 1 години після закінчення введення, а через 6 годин повертаються до вихідних рівнів, зареєстрованих до початку введення препарату. У разі комбінованого застосування разом з сахаридами (5 % розчином глюкози або сорбітом, як у препараті Моріамін® С-2) суміші амінокислот можуть засвоюватися організмом приблизно на

95 %.

Сорбіт

Через 3 години після введення сорбіту зі швидкістю 0,25 г/кг маси тіла на годину його концентрація у сироватці крові становить приблизно 20 мг/дл. Проте при введенні зі швидкістю 0,5 г/кг маси тіла на годину 10-20 % дози екскретується з сечею. Тому рекомендуються тривалі інфузії препарату.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна або світло-жовта прозора рідина.

Несумісність

Протягом 3 годин після змішування Моріаміну® С-2 з тіамілалом натрію, тіопенталом натрію і амобарбіталом було відмічено помутніння розчинів або випадіння осаду.

Протягом 24 годин після змішування Моріаміну® С-2 з амінофіліном і гідрокортизону натрію фосфатом було відмічено знебарвлення або зміну забарвлення розчинів.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

Упаковка

По 200 мл, 250 мл або 500 мл у флаконі.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Дженерал Хоспітел Продактс Паблік Ко., Лтд.

Місцезнаходження

101/99 Соі Наванакорн 7, Фахоліотін Роуд, Тамбол Клонгнуенг, Амфур Клонг Луанг, Патумтані, Таїланд.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Amino acids
Реклама препарата: 
реклама препарата МОРІАМІН® С-2 на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Розчини для парентерального харчування. Амінокислоти.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 26.