Листеда

Код ATХ: 
B02AA02
Регистрационный номер: 
UA/13648/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
28.05.2014 до 28.05.2019
Название на английском: 
ЛИСТЕДА

(LYSTEDA®)

Склад:

діючаречовина:1 таблетка містить транексамової кислоти 650 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, крохмаль прежелатинізований кукурудзяний, повідон, гіпромелоза, кислота стеаринова, магнію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Інгібітори фібринолізу. Кислота транексамова.

Код АТС В02А А02.

Клінічні характеристики

Показання

Лікування тяжких менструальних кровотеч.

Протипоказання

Препарат Листеда протипоказаний жінкам:

· які застосують комбіновані гормональні контрацептивні засоби;

· за наявності будь-яких з нижчезазначених умов:

- Тромбоемболічна хвороба в активній формі (наприклад тромбоз глибоких вен, тромбоемболія легеневої артерії або тромбоз судин головного мозку).

- Наявність тромбозу або тромбоемболії в анамнезі, включаючи оклюзію вени або артерії сітківки.

- Суттєвий ризик тромбозу або тромбоемболії (наприклад тромбогенна вада серця, тромбогенне порушення частоти серцевих скорочень або гіперкоагулопатія).

· Підвищена чутливість до транексамової кислоти або будь-якого компонента препарату.

Спосіб застосування та дози

Рекомендована доза препарату для жінок з нормальною функцією нирок становить 2 таблетки 3 рази на день (3900 мг/день) протягом не більше 5 днів упродовж щомісячної менструації.

Препарат можна приймати незалежно від прийому їжі. Таблетки слід ковтати цілими, не розжовуючи та не розламуючи.

Пацієнтки з порушенням функції нирок.

У пацієнток з порушенням функції нирок концентрація транексамової кислоти у плазмі крові збільшується по мірі підвищення концентрації креатиніну в сироватці крові. Пацієнткам з концентрацією креатиніну в сироватці крові > 1,4 мг/дл необхідна корекція дози.

Дози для пацієнток з порушенням функції нирок:

Креатинін сироватки крові (мг/дл)

Скоректована доза

Загальна добова доза

Креатинін від 1,4 до 2,8

1300 мг (2 таблетки по 650 мг) двічі на добу до 5 днів протягом менструації

2600 мг

Креатинін від 2,8 до 5,7

1300 мг (2 таблетки по 650 мг) один раз на добу до  5 днів протягом менструації

1300 мг

Креатинін > 5,7

650 мг (1 таблетка по 650 мг) один раз на добу до 5 днів протягом менструації

650 мг

Якщо пацієнтка пропустила прийом препарату, її слід повідомити про необхідність прийому відповідної дози одразу, коли вона згадала про це. Пацієнтку необхідно попередити про те, що не можна перевищувати добову дозу препарату та вживати подвійну дозу.

Побічні реакції

У таблиці наведено небажані реакції, про які повідомляли ≥ 5 % пацієнток, що отримували лікування препаратом Листеда.

З боку нервової системи

Головний біль, головний біль напруги, мігрень

З боку ЛОР-органів

Закладеність носа, дихальних шляхів і навколоносових пазух, синусит, гострий синусит, синусний головний біль, алергічний синусит і біль у навколоносових пазухах, а також поліалергічні реакції та сезонні алергії

З боку кістково-м'язової системи

Біль у спині, кістково-м'язовий біль, кістково-м'язовий дискомфорт, м'язові судоми та спазми, міалгія, артралгія, скутість і набряки суглобів

З боку травної системи

Біль у животі, включаючи біль у м’язах передньої черевної стінки та неприємні відчуття в животі

З боку крові

Анемія

Загальні порушення

Втома

Перелічені нижче побічні реакції спостерігалися протягом післяреєстраційного застосування препарату. Оскільки повідомлення щодо таких реакцій отримані в добровільному порядку, не завжди є можливість достовірно оцінити частоту їх виникнення або установити причинно- наслідковий зв’язок з прийомом препарату:

· нудота, блювання, діарея;

· алергічні шкірні реакції;

· анафілактичний шок та анафілактоїдні реакції;

· тромбоемболічні ускладнення (наприклад, тромбоз глибоких вен, тромбоемболія легеневої артерії, тромбоз судин головного мозку, гострий кортикальний некроз нирок і оклюзія центральної артерії або вени сітківки);

· порушення кольорового зору та інші розлади зору;

· запаморочення.

Передозування

Відомостей про випадки навмисного передозування Листеди немає; жоден із учасників програми клінічних досліджень не приймав Листеду у дозі, що перевищувала б призначену більш ніж удвічі, протягом доби (> 7800 мг на добу).

Однак повідомлялося про випадки передозування транексамової кислоти. Виходячи з цих повідомлень, можливі наступні симптоми передозування: нудота, блювання, діарея; ортостатична гіпотензія; артеріальні, венозні, емболічні симптоми; порушення зору; зміни психічного стану; міоклонічні судоми; висипи.

Лікування: симптоматична та підтримуюча терапія. Специфічний антидот відсутній.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат не показаний для застосування вагітним. Безпека транексамової кислоти в період вагітності не встановлена. Повідомлень щодо небажаних ефектів немає.

Відомо, що транексамова кислота проникає крізь плацентарний бар’єр, а її концентрація приблизно дорівнює або є нижчою концентрації в крові матері. Адекватних та суворо контрольованих досліджень застосування вагітним не проводилося.

Транексамова кислота проникає в грудне молоко, де її концентрація становить близько 1 % відповідної концентрації в сироватці крові матері. В період годування груддю препарат слід застосовувати тільки у разі крайньої необхідності.

Діти

Базуючись на фармакокінетичних дослідженнях у дівчаток-підлітків віком від 12 до 16 років, коригування дози не потрібно у підлітковій популяції.

Особливості застосування

До початку застосування препарату необхідно виключити патологію ендометрія, яка може бути пов'язана з тяжкими менструальними кровотечами.

Відомо, що комбіновані гормональні контрацептивні препарати підвищують ризик венозної тромбоемболії, а також артеріальних тромбозів, зокрема інсульту та інфаркту міокарда. Оскільки Листеда є антифібринолітичним засобом, одночасне застосування з гормональними контрацептивами може підвищити ризик виникнення венозної тромбоемболії, а також артеріальних тромбозів, таких як інсульт. Цей факт має суттєве значення для жінок з ожирінням, а також жінок, що палять, особливо у віці від 35 років.

Тому супутнє застосування Листеди та комбінованих гормональних контрацептивних засобів протипоказано.

Не рекомендується прийом Листеди жінкам, які приймають комплексні концентрати фактору IX або антиінгібіторні коагулянтні концентрати, оскільки може зростати ризик тромбозу.

Слід з обережністю призначати Листеду жінкам з гострим промієлоцитарним лейкозом, які приймають політрансретиноєву кислоту для індукції ремісії, у зв’язку з можливим підсиленням прокоагулянтної дії політрансретиноєвої кислоти.

Є повідомлення про випадки оклюзії вен і артерій сітківки у пацієнток, що вживали транексамову кислоту. Пацієнткам слід дати вказівку про необхідність негайно повідомити про будь-які зміни з боку органів зору. У випадку таких симптомів пацієнткам слід дати вказівку негайно припинити вживання Листеди та направити їх до офтальмолога для проведення повного офтальмологічного обстеження з метою виключення можливості оклюзії вени або артерії сітківки.

Є повідомлення про гостру алергічну реакцію на Листеду у ході клінічного випробування, в учасниці якого спостерігалася задишка, стискання в горлі та почервоніння обличчя, що зумовило потребу в невідкладній медичній допомозі. Також є дані про випадок анафілактичного шоку в пацієнтки після внутрішньовенного струменевого введення транексамової кислоти.

Застосування Листеди жінкам з субарахноїдальним крововиливом може викликати набряк головного мозку та ішемічний інсульт.

Є повідомлення про дерев’янистий кон’юнктивіт у пацієнток, що застосовували транексамову кислоту. Кон’юнктивіт минув після припинення застосування препарату.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Листеда має незначний або помірний вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з іншими механізмами. Транексамова кислота може викликати запаморочення, тому слід утримуватися від застосовування водіям та користувачам механізмів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Одночасне застосування з комбінованими гормональними контрацептивними засобами може підвищити ризик тромботичних ускладнень. Тому супутнє застосування Листеди та комбінованих гормональних контрацептивних засобів протипоказано.

При застосуванні комплексних концентратів фактору IX або антиінгібіторних коагулянтних концентратів ризик тромбозів може підвищитися.

При одночасному застосуванні препарату з тканинними активаторами плазміногену може знижуватися їх ефективність та ефективність Листеди.

Слід проявляти обережність при призначенні препарату жінкам із гострим промієлоцитарним лейкозом, що приймають політрансретиноєву кислоту для індукції ремісії, оскільки можливе посилення прокоагулюючої дії політрансретиноєвої кислоти.

Фармакологічні властивості

Транексамова кислота є синтетичною похідною амінокислоти лізину, що зменшує розщеплення гемостатичного фібрину плазміном. У присутності транексамової кислоти відбувається заповнення лізинових рецепторних ділянок плазміну для фібрину, що перешкоджає зв’язуванню з мономерами й таким чином зберігає та стабілізує матричну структуру фібрину.

Антифібринолітична дія транексамової кислоти опосередковується оборотними взаємодіями у множинних ділянках зв’язування у плазміногені. Нативний плазміноген людини містить 4–5 лізинових рецепторних ділянок із низьким спорідненням до транексамової кислоти (константа дисоціації = 750 мкмоль/л) і 1 ділянку із високим спорідненням (константа дисоціації =

1,1 мкмоль/л). Високоспоріднена лізинова ділянка плазміногену бере участь у його зв’язуванні з фібрином. Внаслідок насичення високоспорідненої ділянки зв’язування транексамовою кислотою відбувається витіснення плазміногену з поверхні фібрину. Хоча можливе утворення плазміну шляхом конформаційних змін у плазміногені, зв’язування та розчинення фібринової матриці інгібується.

Фармакодинаміка.

Транексамова кислота у концентраціях in vitro 25–100 мкмоль знижує максимальну швидкість плазмінового лізису фібрину, що каталізується тканинним активатором плазміногену (ТАП).

У жінок із тяжкими менструальними кровотечами (ТМК) спостерігається підвищена концентрація ТАП в ендометріальній, матковій та менструальній крові порівняно з жінками із нормальним об’ємом менструальних кровотеч. У жінок із ТМК, що отримують транексамову кислоту перорально у загальній дозі 2–3 г на добу протягом 5 днів, спостерігається вплив транексамової кислоти на зниження ендометріальної активності ТАП та фібриноліз менструальної рідини.

У здорових жінок транексамова кислота при концентрації в крові

Фармакокінетика.

Всмоктування. Після одноразового перорального прийому двох таблеток по 650 мг Листеди максимальна концентрація у плазмі крові (Cmax) досягалась приблизно через 3 години (Tmax). Абсолютна біодоступність Листеди у жінок у віці від 18 до 49 років становить приблизно 45 %. Після багатократного перорального прийому відповідної дози (дві таблетки 650 мг 3 рази на день) Листеди протягом 5 днів середнє значення Cmax збільшилось приблизно на 19 %, а середня площа під кривою «концентрація–час» (AUC) залишилась без змін в порівнянні з одноразовим пероральним прийомом відповідної дози (дві таблетки 650 мг). Концентрація в плазмі досягла стабільного стану після прийому 5-ої дози Листеди на другий день.

Середні фармакокінетичні параметри транексамової кислоти у плазмі крові у 19 здорових жінок після одноразового (дві таблетки по 650 мг) та багаторазового (дві таблетки по 650 мг 3 рази на добу протягом 5 днів) перорального прийому Листеди вказані в Таблиці 1.

Таблиця 1

Параметр

Середнє арифметичне значення (CV %)

Одноразовий прийом

Багаторазовий прийом

Cmax (мкг/мл)

13,83 (32,14)

16,41 (26,19)

AUCtldc (мкг·год/мл)

77,96 (31,14)

77,67 (29,39)

AUCinf (мкг·год/мл)

80,19 (30,43)

-

Tmax (год)b

2,5 (1–5)

2,5 (2–3,5)

t1/2 (год)

11,08 (16,94)

-

Cmax – максимальна концентрація;

AUCtldc – площа під кривою концентрації в інтервалі часу від 0 до моменту останньої концентрації, яку можна визначити;

AUCinf – площа під кривою концентрації в інтервалі часу від 0 до безкінечності;

Tmax – час досягнення максимальної концентрації;

t1/2 – кінцевий період напіввиведення;

a AUC0-tau (мкг·год/мл) – площа під кривою концентрації в інтервалі часу від 0 до 8 годин;

b Дані представлені в наступному вигляді: медіана (розмах).

Вплив прийому їжі: Листеду можна приймати незалежно від прийому їжі. Після прийому разової дози (дві таблетки по 650 мг) Листеди під час їжі Cmax та AUC підвищуються на 7 % та 16 % відповідно.

Розподіл: Зв’язування транексамової кислоти з білками плазми становить 3 %. Транексамова кислота не зв’язується з альбуміном плазми. При розподілі транексамової кислоти початковий об’єм розподілу становить 0,18 л/кг, а уявлений об’єм розподілу в рівноважному стані дорівнює 0,39 л/кг.

Транексамова кислота проникає крізь плацентарний бар’єр. Концентрація транексамової кислоти в пуповинній крові після внутрішньовенної ін’єкції 10 мг/кг вагітним жінкам становила приблизно 30 мг/л – на тому ж рівні, що концентрація в крові матері.

Концентрація транексамової кислоти в спинномозковій рідині становить біля 1/10 від плазмової.

Препарат проникає у внутрішньоочну рідину, досягаючи концентрації близько 1/10 від плазмової.

Метаболізм. Транексамова кислота метаболізується незначною мірою.

Виведення. Транексамова кислота виводиться нирками, головним чином шляхом гломерулярної фільтрації. 95 % транексамової кислоти виводиться в незміненому вигляді. Після внутрішньовенного введення у дозі 10 мг/кг близько 90 % транексамової кислоти виводиться через 24 год. Після внутрішньовенного введення виведення відбувалось головним чином протягом перших 10 годин; при цьому період напіввиведення становив приблизно 2 години. Середній кінцевий період напіввиведення Листеди становить приблизно 11 годин. Плазмовий кліренс транексамової кислоти становить 110–116 мл/хв.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі таблетки овальної форми, гладенькі з одного боку та з тисненням «FP650» – на другому.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Не потребує особливих умов зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 6, 30 або 100 таблеток у флаконі в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Феррінг Інтернешнл Сентер СА, Швейцарія/Ferring International Center SA, Switzerland.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Чемін де ла Вергогнаусаз 50, 1162, Сан-Пре, Швейцарія/Chemin de la Vergognausaz 50, 1162,

St-Prex, Switzerland.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Реклама препарата: 
реклама препарата Листеда на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Інгібітори фібринолізу. Кислота транексамова.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 111.