Бронхипрет®

Код ATХ: 
R05X
Регистрационный номер: 
UA/8673/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
15.11.2013 до 15.11.2018
Название на английском: 
BRONCHIPRETГ’

Склад лікарського засобу:

діючі речовини:  100 г (що відповідає 100 мл) крапель містять

50 г

екстракту трави чебрецю рідкого (Нerba Thymi vulgaris) (1:(2-2,5)) (екстрагент: амонію розчин 10 %/ гліцерин 85 %/ етанол 90 %/ вода очищена (1:20:70:109));

 3 г

екстракту листків плюща рідкого (Folium Hederae helicіs) (1:1) (екстрагент: етанол 70 %);

допоміжні речовини: етанол 19 % (об/об), сахарину натрію дигідрат, кислоти лимонної моногідрат, вода очищена;

1 крапля (0,052 мл) містить 0,01 мл етанолу (19 %).

Лікарська форма

Краплі оральні.

Прозора рідина коричнюватого кольору з солодким, пряним смаком та запахом  чебрецю.

У процесі зберігання можливе помутніння та випадання осаду.

Назва і місцезнаходження виробника

Біонорика CE, Керхенштейнерштрассе, 11-15, 92318, м. Ноймаркт, Німеччина/

Bionorica SE, Kerschenstеinerstrasse, 11-15, 92318 Neumarkt, Germany.

Фармакотерапевтична група

Комбіновані засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях.  Код АТС  R05Х.

Рослинні компоненти, що входять до складу препарату, мають секретолітичні, спазмолітичні та частково протимікробні властивості.

Ефірні олії та флавоноїди трави чебрецю чинять бронхоспазмолітичну і секретолітичну дію. Сапоніни листків плюща також спричиняють секретолітичний ефект. Крім того, препарати  листків плюща чинять спазмолітичну дію на гладеньку мускулатуру і значно зменшують бронхоконстрикцію. Також був підтверджений антибактеріальний ефект препарату, зумовлений тимоловим компонентом ефірної олії  трави чебрецю.

Сапоніни плюща мають досить низький показник резорбції. Тимоловий компонент ефірної олії трави чебрецю виділяється переважно легенями. Флавоноїди (наприклад, апігенін, лютеолін) трави чебрецю розщеплюються кишковою флорою та добре всмоктуються в кров і виділяються або у незміненому вигляді, або у вигляді метаболітів, головним чином  нирками.

Показання для застосування. Лікування запальних захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів, у тому числі у складі комплексного лікування, зокрема гострого та хронічного бронхіту, що супроводжуються  утворенням мокротиння та кашлем.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, а також до інших лікарських рослин родини губоцвітних або аралієвих, до пилку берези, полину та селери. Препарат не рекомендується застосовувати дітям віком до 6 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Якщо симптоми зберігаються більше 1 тижня або погіршуються під час лікування, у випадку утруднення дихання, гарячки, виділення гнійного або кров’янистого мокротиння, хворому слід звернутися до лікаря.

Через вміст етанолу 19 % (об/об) препарат не слід приймати пацієнтам після успішного антиалкогольного лікування або тим, хто страждає на  алкоголізм. Також це слід приймати до уваги у випадку застосування препарату Бронхипрет® краплі оральні дітям у дозах, що перевищують рекомендовані та пацієнтам з груп ризику, а саме із захворюваннями печінки, головного мозку або з епілепсією. Не рекомендується одночасне застосування з протикашльовими препаратами, наприклад, кодеїн або декстрометорфан. З обережністю застосовувати пацієнтам з гастритом або виразкою шлунку.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

У зв’язку з відсутністю достатнього досвіду щодо застосування у період вагітності та годування груддю препарат не рекомендується застосовувати у ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Відомостей про безпосередній вплив препарату при застосуванні у рекомендованих дозах на здатність керувати  автотранспортом або працювати з іншими механізмами немає, але слід мати на увазі, що препарат містить етанол.

Діти

У зв’язку з відсутністю достатнього досвіду щодо безпеки застосування препарат не рекомендується дітям віком до 6 років.

Спосіб застосування та дози

Дорослим приймати по 50 крапель 3 рази на день. Діти віком 12- 17 років ‒ по 35 крапель 3 рази на день. При необхідності краплі можна застосовувати з невеликою кількістю рідини. Дітям віком 6-11 років слід  застосовувати  по 30 крапель 3 рази на день, розводячи в 1 столовій ложці рідини.

Зазвичай курс лікування становить 7 днів. У разі необхідності тривалішого лікування або якщо симптоми захворювання спостерігаються більше 7 днів, хворому слід звернутися до лікаря.

Під час зберігання можливе помутніння або випадання осаду: це не впливає на ефективність препарату. Перед вживанням розчин слід збовтувати.

Передозування. Можливі шлункові розлади, нудота, блювання, діарея та збудження. У випадку передозування слід звернутися до лікаря.

Лікування: симптоматична терапія.

Побічні ефекти

Можливі шлунково-кишкові розлади, включаючи спазми, нудоту, блювання та діарею. Також у разі підвищеної чутливості, можливі алергічні реакції,  включаючи утруднення дихання, купероз, шкірні висипи, свербіж, алергічний дерматит, кропив’янку, ангіоневротичний набряк.

При перших ознаках алергічної реакції Бронхипрет® краплі оральні  не можна застосовувати знову.

У разі виникнення будь-яких реакцій хворому слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не спостерігалася. Можливе застосування у комбінації з антибактеріальними лікарськими засобами.

Термін придатності.4 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Після відкриття флакона препарат можна застосовувати  протягом 6 місяців.

Термін придатності визначає застосування препарату до останнього дня місяця.

Умови зберігання

Для захисту від впливу світла зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ЛљС у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 50 мл або 100 мл у флаконі, вміщеному у картонну коробку.

Категорія відпуску

Без рецепта.
Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
комбинированный препарат, МНН не присвоен.
Фармакотерапевтическая группа: 
Комбіновані засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 66.
Консультации по препарату
Бронхипрет (Bronchipret)
Вопрос
07.09.2012 12:24:02
ТАблетки Бронхипрет (Bronchipret) нужно расмактывать или глотать целиком ?
Ответ специалиста
Таблетки "Бронхипрет" нужно принимать после еды, проглатывать целиком и запивать водой.
Аналоги Бронхипрет
Вопрос
14.05.2012 16:55:32
Ребенку назначили Бронхипрет. Читая дома состав, увидела, что он включает плющ, на который когда-то была аллергия. Чем можно заменить?
Ответ специалиста
Можно ли принимать Бронхипрет сироп больному сахарным диабетом? Спасибо.
Вопрос по применению
Вопрос
16.02.2011 09:25:45
Скажите, пожалуйста, если в больнице прописали мефенаминовую кислоту и бронхипрет, а в инструкции сказано, что беременным нельзя, что делать? чем лечиться?
Ответ специалиста
Дело в том, что перечень разрешенных медикаментов во время беременности довольно мал и если по оценке врача польза от применения лекарственного препарата превосходит по значимости возможный риск для плода, то доктор основываясь на своем практическом опыте прибегает к назначению препаратов, нерекомендованных производителем беременным женщинам, и несет за это ответственность. Соблюдайте рекомендации лечащего врача.