Аспаркам

Код ATХ: 
A12C
Регистрационный номер: 
UA/4509/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
31.03.2016 до 31.03.2021
Название на английском: 
ASPARСAM

Склад

діючі речовини: 1 таблетка містить магнію аспарагінату 0,175 г; калію аспарагінату 0,175 г;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, полісорбат-80, кальцію стеарат, тальк.

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з гладкою поверхнею, плоскоциліндричні, з рискою, зі специфічним запахом. На поверхні таблеток допускається мармуровість.

Фармакотерапевтична група. Мінеральні добавки. Препарати магнію.

Код АТХ А12С.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Іони калію і магнію як важливі внутрішньоклітинні катіони включаються в роботу ряду ферментів, у процес зв’язування макромолекул з субцелюлярними елементами і в механізм м’язового скорочення на молекулярному рівні. Співвідношення поза- і внутрішньоклітинної концентрації іонів калію, кальцію, натрію і магнію впливає на скоротливу здатність міокарда. Аспартат як ендогенна речовина є переносником іонів калію та магнію, має виражений афінітет до клітин, його солі піддаються дисоціації лише незначною мірою. Внаслідок цього іони проникають у внутрішньоклітинний простір у вигляді комплексних сполук. Магнію аспартат та натрію аспартат покращують метаболізм міокарда. Недостатній вміст калію і магнію в організмі підвищує ризик розвитку артеріальної гіпертензії, атеросклеротичного ураження коронарних судин, порушень ритму серця, патології міокарда.

Фармакокінетика.

Не вивчалась.

Клінічні характеристики

Показання.

Додаткова терапія при хронічних захворюваннях серця (при серцевій недостатності, в постінфарктний період), при порушеннях ритму серця, насамперед при шлуночкових аритміях.

Додаткова терапія при лікуванні препаратами наперстянки.

При станах, які супроводжуються гіпокаліємією і гіпомагніємією (у тому числі передозуванням салуретиків).

Протипоказання

- Підвищена чутливість до компонентів препарату;

- гостра та хронічна ниркова недостатність;

- хвороба Аддісона;

- гіперкаліємія, гіпермагніємія;

- атріовентрикулярна блокада ІІ-ІІІ ступеня;

- кардіогенний шок (АТ 90 мм.рт.ст.).

Особливі заходи безпеки

При тривалому застосуванні препарату необхідно контролювати рівень калію і магнію в крові, а також необхідний регулярний моніторинг показників електролітного гемостазу та даних ЕКГ.

Аспаркам як препарат, що містить калій і магній, необхідно з обережністю застосовувати пацієнтам з міастенією гравіс; при станах, що можуть призводити до гіперкаліємії, таких як гостра дегідратація, поширене пошкодження тканин, зокрема при тяжких опіках. Для цієї категорії пацієнтів рекомендується регулярно досліджувати концентрацію електролітів у плазмі крові.

Аспаркам не слід призначати пацієнтам з гастродуоденальними виразками або обструкцією.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

У зв’язку з наявністю у складі препарату іонів калію при застосуванні Аспаркаму з калійзберігаючими діуретиками, інгібіторами АПФ, бета-адреноблокаторами, циклоспорином підвищується ризик розвитку гіперкаліємії (необхідний контроль рівня калію у плазмі крові) і посилюється пригнічувальний вплив на перистальтику кишечнику. Препарат гальмує всмоктування пероральних форм тетрацикліну, солей заліза і фториду натрію (необхідно дотримуватися тригодинного інтервалу між прийомами).

Аспаркам посилює ефект лікарських засобів, які стимулюють трофічні процеси в міокарді; запобігає розвитку гіпокаліємії, зумовленої застосуванням салуретиків, кортикостероїдів, серцевих глікозидів. Аспаркам зменшує кардіотоксичну дію серцевих глікозидів.

При одночасному застосуванні з антидеполяризуючими міорелаксантами підсилюється нервово-м’язова блокада, із засобами для наркозу (кетамін, гексанал, фторотан) − пригнічується центральна нервова система.

Аспаркам може знижувати ефективність неоміцину, поліміксину В, тетрацикліну і стрептоміцину.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю

Дані про несприятливий вплив препарату у період вагітності або годування груддю відсутні. Однак застосування препарату можливе, якщо, на думку лікаря, очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Аспаркам не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Звичайна добова доза для дорослих становить 1-2 таблетки 3 рази на добу. Дозу можна підвищувати до 3 таблеток 3 рази на добу. Шлунковий сік здатний зменшувати ефективність препарату, тому рекомендується приймати таблетки після їди.

Курс лікування визначає лікар.

Діти

Досвіду застосування препарату дітям немає.

Передозування.

На даний момент випадки передозування не зареєстровані. Теоретично при передозуванні можуть розвинутись симптоми гіперкаліємії (нудота, блювання, діарея, біль у животі, металевий присмак у роті, брадикардія, слабкість, дезорієнтація, м’язовий параліч, парестезії кінцівок) і гіпермагніємії (почервоніння шкіри обличчя, спрага, артеріальна гіпотензія, гіпорефлексія, порушення нервово-м’язової передачі, пригнічення дихання, аритмія, судоми). На електрокардіограмі реєструється підвищення висоти зубця Т, зниження амплітуди зубця Р, розширення комплексу QRS.

Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія (внутрішньовенне введення розчину кальція хлориду у дозі по 100 мг/хв), при необхідності − гемодіаліз.

Побічні реакції.

Побічні реакції розвиваються дуже рідко:

з боку травного тракту: нудота, блювання, діарея, біль у животі, відчуття дискомфорту або печіння в епігастральній ділянці, шлунково-кишкова кровотеча, виразки слизової оболонки травного тракту, сухість у роті;

з боку серцево-судинної системи: порушення провідності міокарда, зниження артеріального тиску, AV-блокада;

з боку центральної та периферичної нервової системи: можливі парестезії, гіпорефлексія, судоми;

алергічні реакції: свербіж, почервоніння шкіри обличчя, висип;

з боку дихальної системи: можливе пригнічення дихання (зумовлене гіпермагніємією);

інші: відчуття жару.

Термін придатності.3 роки.

Умови зберігання

В оригінальній упаковціпри температурі не вище 25 0С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 50 таблеток у блістерах; по 50 таблеток у блістері, 1 блістеру в пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПАТ «Галичфарм».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.


Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Magnesium (different salts in combination)
Фармакотерапевтическая группа: 
Мінеральні добавки. Препарати магнію.
Количество просмотров: 293.
Консультации по препарату
Реакция на препараты
Вопрос
18.10.2016 23:11:57
Здравствуйте. У меня лицевые тики, невропатолог назначил, аспаркам, глюконат кальция, комбилипен, фолиевая кислота. На второй день приема начались боли в мышцах от поясницы до коленей, боль похожа на крепатуру от физ нагрузки. И добавить гидазепам если через 10дней приема тик не пройдет, эффективны ли эти препараты при моем диагнозе. Стоит ли добавлять гидазепам? Спасибо
Ответ специалиста
Здравствуйте. Нервные тики, в том числе и на лице, возникают на фоне истощения нервной системы, хронической усталости, стрессов и т. д. В результате нарушения баланса нервной системы процессы возбуждения преобладают над процессами торможения и возникают нервные тики. При этом могут наблюдаться признаки расстройства нервной системы: страх, тревожность, хаотичность мышления, депрессия, неврозы. Препараты для лечения подбираются индивидуально. Назначенные Вам лекарства, а это в основном, витамины, должны помочь. Вам также можно делать расслабляющий массаж, акупунктуру (иглотерапия или су-джок), физиопроцедуры. Больше гуляйте, плавайте, освойте йоговское дыхание. Все это поможет укрепить нервную систему и быстрее справиться с проблемой. На ночь можно принимать успокоительные препараты (валериану, пустырник и т. п.). "Гидазепам" также обладает хорошим успокоительным эффектом, поэтому, при необходимости его тоже можно пропить. Реакция на препараты говорит о том, что лекарства "работают", скорее всего, это именно реакция со стороны нервных окончаний, а не мыщц. Такую реакцию может давать препарат "Аспаркам", поэтому, если боли будут все время усиливаться, стоит обратиться к лечащему врачу для консультации и возможной отмены этого препарата.
Магниий
Вопрос
30.06.2016 11:12:16
Добрый день. Нужен препарат магний. Но без витаминов группы в. Спасибо.
Ответ специалиста
Здравствуйте. Магний без витамина В6 содержится в таких препаратах, как: "Магния сульфат" (выпускается в порошке и ампулах), "Магния оксид" (выпускается в порошке и таблетках), таблетках "Аспаркам" (комплекс магния и калия), таблетках "Магнерот" (комплекс магния и оротовой кислоты).
Аспаркам
Вопрос
13.10.2015 15:54:19
Здравствуйте, скажите пожалуйста, можно ли принимать аспаркам в таблетках при высоком давлении, если постоянно в течении нескольких месяцев я принимаю таурин, омега-3 и магне В6 по 1-2 капс в день? И если можно, то посоветуйте оптимальную дозу. Сейчас у меня подскочило давление от 150-170 и держится около недели на этом уровне . Спасибо
Ответ специалиста
Здравствуйте. "Аспаркам" содержит калий и магний, принимается в комплексной терапии для лечения ишемии, сердечной недостаточности, аритмии, при повышении внутричерепного давления, эпилепсии и глаукоме. Вы с какой целью хотите принимать "Аспаркам"? Для снижения давления назначаются другие препараты. Вам нужно срочно обратиться к врачу для консультации, т. к. неделя, в течении которой у Вас держится высокое давление - это достаточно большой срок. Врач оценит ситуацию и сможет назначить нужный препарат от гипертонии. Не занимайтесь самолечением, высокое давление может привести к инсульту, инфаркту. Кроме того, самостоятельный прием "Аспаркама" может привести к гиперкалиемии, которая проявляется мышечной слабостью, аритмией или даже остановкой сердца. Вместо "Аспаркама" Вы можете есть курагу, мед, изюм - это натуральные источники калия и магния, которые не вызывают побочных эффектов.