АМБРОКСОЛ-ТЕВА

МНН: 
Код ATХ: 
R05CB06
Регистрационный номер: 
UA/1853/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
07.08.2014 до 07.08.2019
Название на английском: 
Ambroxol-Teva

Cклад:

діюча речовина:амброксолу гідрохлорид;

1 капсула пролонгованої дії містить амброксолу гідрохлориду 75 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію карбоксиметилцелюлоза-целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза, триетилцитрат, кремнію діоксид колоїдний водний, метакрилатного сополімеру дисперсія, желатин, заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид чорний (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172), титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма

Капсули пролонгованої дії тверді.

Основні фізико-хімічні властивості: корпус капсули: безбарвний прозорий; кришечка: непрозора коричневого кольору. Вміст капсул: гранули від білого до світло-жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Код АТХ R05C B06.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Доведено, що амброксолу гідрохлорид збільшує секрецію залоз дихальних шляхів. Амброксол посилює виділення легеневого сурфактанта і стимулює циліарну активність, внаслідок чого полегшується відділення слизу та його виведення (мукоциліарний кліренс). Покращання мукоциліарного кліренсу було доведено під час клініко-фармакологічних досліджень. Активація секреції рідини і збільшення мукоциліарного кліренсу полегшують виведення слизу та зменшують кашель.

Місцевий анестезуючий ефект амброксолу гідрохлориду може пояснюватися здатністю блокувати натрієві канали. Дослідження in vitro показали, що амброксолу гідрохлорид блокує нейронні натрієві канали; зв'язування було оборотним і залежало від концентрації.

У дослідженнях in vitro виявили, що амброксолу гідрохлорид значно зменшує вивільнення цитокіну з крові та тканинне зв'язування мононуклеарних і поліморфнонуклеарних клітин.

Повідомлялося, про значне зменшення болю і почервоніння у горлі у пацієнтів з фарингітом при застосуванні амброксолу.

Повідомлялося, що ці фармакологічні властивості призводять до швидкого послаблення болю та пов'язаного з болем дискомфорту у носовій порожнині, у ділянці вуха і трахеї при вдиханні, при лікуванні верхніх відділів дихальних шляхів.

Застосування амброксолу підвищує концентрацію антибіотиків амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину та доксицикліну у мокроті та у бронхолегеневому секреті.

Фармакокінетика.

Абсорбція. Препарат має уповільнену абсорбцію. Після перорального застосування максимальна концентрація (Tmax) досягається приблизно через 9 годин.

Розподіл. Зв'язування з білками плазми крові становить близько 85 %. Лікарська форма Амброксол-Тевапролонгованої дії вирізняється тривалим періодом вивільнення діючої речовини.

Амброксол проникає у цереброспінальну рідину, через плацентарний бар'єр та виділяється в грудне молоко.

Метаболізм.Формування метаболітів (дібромоантранілова кислота, глюкуроніди) відбувається у печінці.

Виведення. Майже 90 % препарату виводиться нирками у формі метаболітів. Менше 10 % амброксолу виводиться нирками у незміненому вигляді.

Через високий ступінь зв'язування з білками крові великий обсяг розподілу та повільний перерозподіл препарату з тканин в кров, при діалізі або форсованому діурезі суттєве виведення амброксолу малоймовірне. Період напіввиведення з плазми крові становить близько 10 годин. Порушення функції печінки та нирок

У пацієнтів з тяжкими захворюваннями печінки кліренс амброксолу знижується на 20-40 %. У хворих із тяжким порушенням функції нирок спостерігається подовження періоду напіввиведення метаболітів амброксолу.

Клінічні характеристики

Показання

Секретолітична терапія при гострих і хронічних бронхопульмональних захворюваннях, пов'язаних із порушеннями бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.

Протипоказання

Підвищена чутливість до амброксолу та/або до інших компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Амброксол-Теване рекомендується приймати одночасно із засобами, що мають протикашльову активність (наприклад, кодеїном), бо це призведе до утруднення виведення мокротиння з бронхів на тлі зменшення кашлю.

Застосування Амброксол-Тевакапсул пролонгованої дії по 75 мг у поєднанні з антибіотиками (з амоксициліном, цефуроксимом, еритроміцином, доксицикліном) може поліпшити надходження антибіотиків до легеневих тканин. Така взаємодія з доксицикліном широко застосовується з терапевтичною метою.

Особливості застосування

Повідомлялося про розвиток тяжких шкірних реакцій (мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла) та гострий генералізований екзантематозний пустульоз)), пов’язаних із застосуванням амброксолу. При виникненні або прогресуванні шкірних висипань (іноді асоційованих з пухирями або ураженням слизових оболонок) слід негайно припинити застосування амброксолу та звернутися до лікаря.

На початковій стадії синдрому Стівенса-Джонсона або синдрому Лайєлла у пацієнтів можуть бути неспецифічні, подібні до ознак початку грипу симптоми, такі як пропасниця, ломота, риніт, кашель і біль у горлі. Помилково при таких неспецифічних, подібних до ознак початку грипу симптомах може застосуватися симптоматичне лікування препаратами проти кашлю і застуди.

Оскільки амброксол може посилювати секрецію слизу, Амброксол-Тевакапсули слід застосовувати з обережністю при порушенні бронхіальної моторики та посиленій секреції слизу (наприклад, при такому рідкісному захворюванні як первинна циліарна дискінезія).

У хворих із тяжкою нирковою недостатністю можливе накопичення печінкових метаболітів амброксолу. Пацієнтам із порушеннями функцій нирок та тяжкими захворюваннями печінки слід застосовувати амброксол тільки після консультації з лікарем.

Слід з обережністю застосовувати амброксол пацієнтам з існуючими виразками шлунково-кишкового тракту.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність

Амброксолу гідрохлорид проникає через плацентарний бар'єр. Дослідження на тваринах не виявили прямих чи непрямих шкідливих впливів на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи чи постнатальний розвиток.

У результаті клінічних досліджень застосування препарату після 28-го тижня вагітності не виявлено жодного шкідливого впливу на плід.

Однак потрібно дотримуватися звичних застережних заходів стосовно прийому ліків у період вагітності. У І триместрі вагітності не рекомендується застосовувати цей препарат.

Годування груддю

Амброксолу гідрохлорид проникає у грудне молоко. Хоча не очікується небажаного впливу на немовлят, амброксол не рекомендується застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Немає даних щодо впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Дослідження впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводилися.

Спосіб застосування та дози

Амброксол-Тевакапсули пролонгованої дії по 75 мг можна приймати незалежно від прийому їжі з достатньою кількістю теплої рідини. Муколітичний ефект амброксолу посилюється при вживанні великої кількості рідини.

Дорослі: 1 капсула на добу. Тривалість лікування залежить від особливостей перебігу захворювання. Не рекомендується приймати Амброксол-Тевакапсули пролонгованої дії по 75 мг без призначення лікаря довше 4-5 днів.

Якщо симптоми не зникають та/або посилюються, незважаючи на прийом препарату − слід проконсультуватися з лікарем.

При порушеннях функції нирок і тяжких захворюваннях печінки препарат можна приймати тільки під наглядом лікаря. У цьому випадку рекомендується зменшувати дозу та збільшувати час між прийомами препарату.

Діти

Не рекомендується застосовувати препарат Амброксол-Тева, капсули пролонгованої дії дітям. Для дітей рекомендується застосування Амброксол-Тевау вигляді сиропу та крапель.

Передозування

На даний час немає повідомлень щодо специфічних симптомів передозування у людей. Симптоми, відомі з поодиноких повідомлень про передозування і/або випадки помилкового застосування ліків, відповідають відомим побічним ефектам амброксолу у рекомендованих дозах і потребують симптоматичного лікування.

Побічні реакції

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, анафілактичні реакції (включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, свербіж.

З боку травної системи: нудота, блювання, діарея, диспепсія, біль у животі, запор, сухість у роті, сухість у горлі, гіперсалівація, гіпестезія ротової порожнини.

З боку нервової системи: дисгевзія (порушення смакових відчуттів).

З боку дихальної системи: ринорея, гіпестезія глотки, диспное і бронхоспазм, диспное як симптом реакції гіперчутливості.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: висип, кропив’янка, тяжкі ураження шкіри (включаючи синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла, мультиформну еритему та гострий генералізований екзантематозний пустульоз).

З боку нирок та сечовидільної системи: дизурія.

Загальні розлади: лихоманка, реакції з боку слизових оболонок.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у блістері, по 1 блістеру у коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Меркле ГмбХ.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Людвіг-Меркле-Штрассе 3, 89143 Блаубойрен, Німеччина.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Фармакотерапевтическая группа: 
Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 1982.
Консультации по препарату
лечение ларингита
Вопрос
05.10.2015 11:05:54
Здравствуйте! Пожалуйста, подскажите, какими препаратами лучше лечить ларингит. Мне 55 лет, 2 недели болела ОРЗ, а еще имею хронический тонзилит. Вроде бы все прошло, но сегодня ночью стало очень плохо, задняя стенка гортани очень болела и дышать было трудно, а к утру пропал голос. Кашля нет, но в горле как будто бы пленка какая-то.Я думала купить амброксол или бромгексин, как по Вашему, я правильно решила?
Ответ специалиста
Здравствуйте. "Амброксол" или "Бромгексин" - это отхаркивающие препараты, а Вам нужно использовать противоспалительные. Например, можно полоскать горло разбавленным спиртовым раствором "Хлорофиллипта", а через час после полоскания использовать "Облепиховое масло", чайную ложку которого нужно взять в рот и держать на языке как можно дольше, не глотая. На ночь можно делать ингаляции с травами или эфирными маслами ("Ингалин", "Смесь для ингаляций"). Все это поможет снять воспалительный процесс. Также желательно посетить лечащего врача, возможно понадобится принимать антибиотики, но, это назначение может сделать только врач.
непереносимость
Вопрос
11.03.2014 22:30:13
здравствуйте ! у моих детей непереносимость препаратов новокаиновой группы пиницелиновой группы и ледокаин хотелось бы узнать амброксол сироп не относится ли к пиницелиновой группе лазолван нам не пошел ребенок начил задыхатся
Ответ специалиста
Нет, амброксол не относится к пенициллинам, но, действующим веществом "Лазолвана" является амброксол, поэтому все препараты с амброксолом применять нельзя (лазолван, амбробене, амброгексал, флавамед, медокс и т.д.). Вам необходимо сделать дополннительные аллергопробы, т. к.,видимо, Вы знаете не все аллергены Ваших детей.
Какие препараты от кашля можно применять во время беременности и лактации?
Вопрос
29.07.2013 11:58:34
Какие препараты от кашля можно применять во время беременности и лактации?
Ответ специалиста
Во время беременности и лактации все препараты должен назначать только врач. "Бронхипрет" - известные таблетки от кашля, в состав которого входит трава чабреца и корни первоцвета. Эти таблетки очень хорошо переносятся будущими мамочками и самим плодом. Они оказывают на организм секретолитическое, бронхоспазмолитическое и в какой-то степени антибактериальное действие. Поэтому этим препаратом можно лечить кашель разного происхождения. Таблетки "Амброксола" могут назначаться на втором и третьем триместре беременности, употребляя их нужно быть очень осторожными и строго придерживаться инструкций по применению. Можно применять настои трав: мать-и-мачеха, чабрец или сделать ингаляцию с эфирными маслами или травами.