Зевесин®

Код ATХ: 
G04BD08
Регистрационный номер: 
UA/12692/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
18.01.2013 до 18.01.2018
Название на английском: 
ZEVESIN®

Склад

діюча речовина: соліфенацину сукцинат;

1 таблетка містить соліфенацину сукцинату 5 мг (еквівалентно 3,771 мг соліфенацину);

допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований, лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза, магнію стеарат, макрогол, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), тальк.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються в урології. Засоби для лікування частого сечовипускання та нетримання сечі. Код АТХ G04B D08.

Клінічні характеристики

Показання

Симптоматичне лікування ургентного (імперативного) нетримання сечі та/або частого сечовипускання, а також ургентних (імперативних) позивів до сечовипускання, характерних для пацієнтів з синдромом гіперактивного сечового міхура.

Протипоказання

Препарат протипоказаний пацієнтам із підвищеною чутливістю до активної субстанції або до будь-якої з допоміжних речовин; пацієнтам із затримкою сечовипускання, із тяжкими шлунково-кишковими захворюваннями (включаючи токсичний мегаколон), із міастенією гравіс чи із закритокутовою глаукомою та пацієнтам із ризиком розвитку цих станів; при проведенні гемодіалізу (див. розділ «Фармакокінетика»); із тяжкою печінковою недостатністю (див. розділ «Фармакокінетика»); пацієнтам із тяжкою нирковою недостатністю або печінковою недостатністю середнього ступеня тяжкості, які перебувають на лікуванні сильними інгібіторами цитохрому CYP3A4, наприклад, кетоконазолом (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Спосіб застосування та дози

Дорослі, включаючи осіб літнього віку: рекомендована доза – 5 мг препарату 1 раз на добу. Якщо необхідно, дозу можна підвищити до 10 мг 1 раз на добу.

Пацієнти з нирковою недостатністю: не потрібна корекція дози для пацієнтів з помірною та середнього ступеня тяжкості ниркової недостатності (кліренс креатиніну > 30 мл/хв). Пацієнтам з тяжким ступенем ниркової недостатності (кліренс креатиніну ≤ 30 мл/хв) слід з обережністю застосовувати препарат і застосовувати не більше ніж 5 мг 1 раз на добу (див. розділ «Фармакокінетика»).

Пацієнти з печінковою недостатністю: не потрібна корекція дози для пацієнтів з помірною печінковою недостатністю. Пацієнтам з помірною печінковою недостатністю (показник Чайлд-П’ю 7-9) слід приймати препарат з обережністю і не перевищувати дозування 5 мг 1 раз на добу (див. розділ «Фармакокінетика»).

При застосуванні потужних інгібіторів цитохрому P450 3A4: максимальна доза препарату Зевесин® має бути обмежена 5 мг при одночасному прийомі з кетоконазолом або терапевтичними дозами інших сильних інгібіторів ізоформи цитохрому CYP3A4, наприклад, ритонавіру, нелфінавіру, ітраконазолу (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Зевесин®  приймати перорально, ковтати цілі таблетки, запиваючи рідиною, незалежно від прийому їжі.

Побічні реакції

Побічні реакції згруповані відповідно до термінології (MedDRA) та за частотою: дуже часто (≥1/10); часто (1/100 до

Класифікація систем органів, за MedDRA

Дуже часто ≥1/10

Часто

>1/100, <1/10

Нечасто

> 1/1000, <1/100

Рідко

> 1/10000, <1/1000

Дуже рідко

<1/10000, невідомо (не можна оцінити за наявними даними)

Інфекції та інвазії

 

 

інфекції сечовивідних шляхів, цистит

 

 

З боку імунної системи

 

 

 

 

анафілактична реакція*

Метаболічні та аліментарні розлади

 

 

 

 

зменшення апетиту*,

гіперкаліємія*

З боку психіки

 

 

 

галюцина-ції*, сплутаність свідомості*

делірій*

З боку нервової системи та органів чуття

 

 

сонливість,

порушення смаку

Запаморо-чення*, головний біль*

 

З боку органів зору

 

нечіткість зору

cухість очей  

 

глаукома*

З боку серця

 

 

 

 

поліморфна шлуночкова тахікардія (torsade de pointes)*,

подовження інтервалу QT на ЕКГ*,

фібриляція передсердь*,

відчуття серцебиття*,

тахікардія*

З боку респіраторної системи, грудної клітки та середостіння

 

 

cухість слизової оболонки носової порожнини

 

дисфонія*

З боку травної системи

сухість у роті

запор,

нудота,

диспепсія,

біль у животі

Гастроезофаге-альна рефлюксна хвороба,

сухість у горлі

непрохідність товстого кишечнику,

копростаз, блювання*

непрохідність кишечнику*,

відчуття дискомфорту в ділянці живота*

З боку гепатобіліарної системи

 

 

 

 

порушення функції печінки*,

відхилення від норми з боку показників функції печінки*

З боку шкіри і підшкірних тканин

 

 

сухість шкіри

свербіж*,

висипання*

мультиформна еритема*,

кропив’янка*,

ангіоневротичний

набряк*, ексфоліативний дерматит*

З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини

 

 

 

 

м’язова слабкість*

З боку нирок та сечовидільної системи

 

 

утруднене сечо-випускання

затримка сечо-випускання

ниркова недостатність*

Загальні розлади

 

 

підвищена втомлюваність,

периферичний набряк

 

 

* Небажані ефекти, повідомлення про які надійшли в період постмаркетингового нагляду.

Передозування

Симптоми. Передозування соліфенацину сукцинату потенційно може призвести до тяжких антихолінергічних ефектів. Найвища доза соліфенацину сукцинату, випадково прийнята одним пацієнтом, становила 280 мг; протягом 5 годин  спостерігалися зміни психічного стану, що не потребували госпіталізації.

Лікування. У разі передозування соліфенацину  сукцинату пацієнтові необхідно прийняти активоване вугілля. Може  бути  корисним  промивання  шлунка,  якщо  воно  виконане  протягом

1 години після прийому препарату, але не слід викликати блювання.

Лікування симптоматичне:

– тяжкі антихолінергічні ефекти з боку центральної нервової системи, такі як галюцинації або підвищена збудливість – фізостигмін або карбахол;

– судоми або підвищена збудливість – бензодіазепін;

– недостатність з боку органів дихання – проведення штучної вентиляції легенів;

– тахікардія – бета-блокатори;

– затримка сечовипускання – катетеризація;

– мідріаз – очні краплі, наприклад пілокарпін та/або перебування пацієнта в темній кімнаті.

Як і у разі передозування іншими антихолінергічними засобами, особливу увагу слід приділяти пацієнтам зі встановленим ризиком подовження інтервалу QT (при гіпокаліємії, брадикардії, при одночасному застосуванні препаратів, що подовжують інтервал QT) і пацієнтам із захворюваннями серця (ішемія міокарда, аритмії, застійна серцева недостатність).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Немає клінічних даних про жінок, які завагітніли під час застосування соліфенацину. Досліди на тваринах не виявили прямої несприятливої дії на фертильність, розвиток ембріона/плода або пологи. Потенційний ризик невідомий. Слід дотримуватися обережності при застосуванні даного препарату  вагітним жінкам.

Годування груддю.

Немає даних щодо екскреції соліфенацину у грудне молоко. У мишей соліфенацин та/або його метаболіти проникають у молоко і спричиняють дозозалежну недостатність росту у новонароджених мишей. Застосування Зевесину® не рекомендується у період годування груддю.

Діти

Не досліджували безпеку та ефективність застосування препарату дітям, тому Зевесин® не слід призначати цій категорії пацієнтів.

Особливості застосування

Перед початком лікування препаратом Зевесин® необхідно встановити ймовірність інших причин частого сечовипускання (серцева недостатність або захворювання нирок). Якщо виявлено інфекцію сечовивідних шляхів, слід розпочати відповідну антибактеріальну терапію.

Препарат необхідно приймати з обережністю пацієнтам:

– із клінічно значущою обструкцією вихідного отвору сечового міхура, за наявності ризику затримки сечовипускання;

– зі шлунково-кишковими обструктивними захворюваннями;

– із ризиком зниження моторики шлунково-кишкового тракту;

– із тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну 30 мл за хвилину); дози для таких пацієнтів не повинні перевищувати 5 мг;

– із помірною печінковою недостатністю (показник Чайлд-П’ю від 7 до 9); дози для таких пацієнтів не повинні перевищувати 5 мг;

– тим, хто одночасно приймає потужний інгібітор CYP3A4, наприклад кетоконазол;

– із грижею стравохідного отвору діафрагми та/або шлунково-стравохідним рефлюксом та/або тим, хто одночасно  приймає препарати (такі як бісфосфонати), які можуть спричинити або посилити езофагіт;

– із вегетативною нейропатією.

У пацієнтів з відповідними факторами ризику, такими як діагностований синдром подовження інтервалу QT та гіпокаліємія, на тлі прийому препарату спостерігалися подовження інтервалу QT та поліморфна шлуночкова тахікардія (torsade de pointes).

Ангіоневротичний набряк з обструкцією дихальних шляхів спостерігався у кількох пацієнтів при застосуванні соліфенацину сукцинату. При ангіоневротичному набряку застосування соліфенацину сукцинату слід негайно припинити та призначити відповідну терапію та/або вжити необхідних заходів.

Повідомлялося, що у деяких пацієнтів, які отримували сукцинат соліфенацину, виникала анафілактична реакція. Якщо у пацієнтів розвинулися анафілактичні реакції, застосування сукцинату соліфенацину слід припинити і призначити належну терапію та/або вжити належних заходів.

Безпека та ефективність застосування препарату не досліджена для хворих із підвищеною активністю сфінктера нейрогенного походження. 

Оскільки препарат містить лактозу, пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, Lapp-дефіцитом лактази або з порушенням глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід приймати препарат.

Максимальний ефект від застосування препарату досягається через 4 тижні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

У зв'язку з тим, що соліфенацин, як і інші антихолінергічні препарати, може спричинити нечіткість зору, і нечасто сонливість та підвищену втомлюваність (див. розділ «Побічні ефекти»), прийом препарату може негативно впливати на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Фармакологічні взаємодії.

Одночасний прийом інших лікарських препаратів з антихолінергічними властивостями може мати виразніші терапевтичні, а також небажані ефекти. Після припинення застосування Зевесину® до прийому наступних лікарських засобів антихолінергічної терапії необхідно витримати приблизно однотижневий інтервал. Терапевтичний ефект соліфенацину може зменшитися при супутньому застосуванні агоністів холінергічних рецепторів. Соліфенацин може знижувати ефект лікарських препаратів, які стимулюють перистальтику шлунково-кишкового тракту, таких як метоклопрамід і цизаприд.

Фармакокінетичні взаємодії.

Дослідження invitro показало, що соліфенацин у терапевтичних концентраціях не пригнічує мікросоми печінки CYP1A1/2, 2C9, 2C19, 2D6, чи 3A4. Таким чином, малоймовірно, що соліфенацин впливає на кліренс лікарських засобів, що метаболізуються ферментами CYP.

Вплив інших лікарських засобів на фармакокінетику соліфенацину.

Соліфенацин   метаболізується   ферментом   CYP3A4.   Одночасне   застосування    кетоконазолу (200 мг/добу), сильного інгібітора CYP3A4 призводило до двократного підвищення AUC соліфенацину, в той час як прийом кетоконазолу  в дозі 400 мг/добу спричиняє підвищення AUC соліфенацину в 3 рази. Таким чином, максимальну дозу Зевесину® необхідно обмежити до 5 мг при одночасному застосуванні з кетоконазолом чи терапевтичних доз інших активних інгібіторів ферменту CYP3A4 (наприклад, ритонавіру, нелінавіру, ітраконазолу) (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Одночасне застосування соліфенацину та сильного інгібітора ферменту CYP3A4 протипоказане пацієнтам із тяжкою нирковою або помірно вираженою печінковою недостатністю.

Не досліджували вплив ферментів індукції на фармакокінетику соліфенацину і його метаболітів, а також дію субстратів з підвищеною спорідненістю CYP3A4 та його метаболітів на експозицію соліфенацину. Оскільки соліфенацин метаболізується ферментом CYP3A4, фармакокінетичні взаємодії можливі з іншими субстратами цього ферменту, що  мають підвищену спорідненість (наприклад, верапамілом, дилтіаземом), та індукторами ферменту CYP3A4 (наприклад, рифампіцином, фенітоїном, карбамазепіном).

Вплив соліфенацину на фармакокінетику лікарських засобів.

Пероральні контрацептиви.

Прийом препарату Зевесин® не впливає на фармакокінетичну взаємодію соліфенацину з комбінованими пероральними контрацептивами (етинілестрадіол/левоноргестрел).

Варфарин.

Прийом препарату Зевесин® не впливає на фармакокінетичну взаємодію R-варфарину чи S‑варфарину або його вплив на протромбіновий час.

Дигоксин.

Прийом препарату Зевесин® не впливає на фармакокінетику дигоксину.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Соліфенацин – конкурентний специфічний антагоніст холінергічних рецепторів переважно М3 підтипу, що має слабку спорідненість з іншими рецепторами і тестованими іонними каналами.

Ефективність препарату спостерігалася вже на першому тижні лікування та стабілізувалася протягом наступних  12  тижнів  лікування. Максимальний ефект препарату може виявлятися вже через 4 тижні.

Фармакокінетика. Абсорбція. Після прийому препарату максимальна концентрація соліфенацину у плазмі крові (Cmаx) досягається через 3-8 годин. Час досягнення максимальної концентрації (tmax)не залежить від дози препарату. Значення Cmаx і площі під кривою (AUC) збільшуються пропорційно до дози у проміжку від 5 мг до 40 мг. Абсолютна біодоступність становить приблизно 90 %. Прийом їжі на значення Cmаx та AUC соліфенацину не впливає.

Розподіл. Соліфенацин значною мірою (майже 98 %) зв'язується з білками плазми крові, головним чином з a1-кислим глікопротеїном.

Біотрансформація. Соліфенацин значною мірою метаболізується у печінці, головним чином цитохромом   Р450   3А4   (CYP3A4).   Системний   кліренс   соліфенацину   становить   приблизно 9,5 л/годину, і термінальний період його напіввиведення становить 45-68 годин. Після перорального прийому препарату у плазмі крові, крім соліфенацину, був ідентифікований
1 фармакологічно активний (4R-гідроксисоліфенацин)  і  3  неактивні  метаболіти  (N-глюкуронід,
N-оксид і 4R-гідрокси-N-оксид соліфенацину). Елімінація. Після одноразового застосування 10 мг [14C-міченого]-соліфенацину приблизно 70 % радіоактивної мітки виявляється у сечі і 23 % – у фекаліях  впродовж  26  днів.  У  сечі  приблизно 11 % радіоактивної  мітки виводиться у вигляді незміненої активної субстанції; приблизно 18 % – у вигляді метаболіту N-оксиду, 9 % – у вигляді метаболіту 4R-гідрокси-N-оксиду і 8 % – у вигляді 4R-гідроксиметаболіту (активний метаболіт).

Пропорційність дози. У проміжку терапевтичних доз фармакокінетика препарату лінійна.

Особливості фармакокінетики в окремих категорій пацієнтів.

Літні пацієнти. Немає необхідності коригувати дозу залежно від віку хворих. Експозиція соліфенацину (5 і 10 мг), виражена у вигляді AUC, подібна у здорових добровольців літнього віку (від 65 до 80 років) і у здорових добровольців молодого та зрілого віку (max,є дещо нижчою, а кінцевий період напіввиведення приблизно на 20 % триваліший у людей літнього віку. Ці незначні відмінності не є клінічно значущими.

Стать. Фармакокінетика соліфенацину не залежить від статі пацієнта.

Раса. Расова приналежність не впливає на фармакокінетику соліфенацину.

Ниркова недостатність. AUC та Cmаx соліфенацину у пацієнтів із легкою та помірною нирковою недостатністю незначно відрізняються від відповідних показників у здорових добровольців. У пацієнтів із тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну 30 мл за хвилину) експозиція соліфенацину значно вища: збільшення Cmаx  становить приблизно 30 %, AUC – понад 100 % та періоду напіввиведення – понад 60 %. Відзначено статистично значущий взаємозв’язок між кліренсом креатиніну і кліренсом соліфенацину.  Фармакокінетика у пацієнтів, які проходили гемодіаліз, не вивчалася.

Печінкова недостатність. У пацієнтів із помірною печінковою недостатністю (показник Чайлд-П’ю від 7 до 9) значення Cmаx не змінюється, AUC зростає на 60 %, а період напіввиведеннязбільшується вдвічі. Фармакокінетика у пацієнтів із тяжкою нирковою недостатністю не вивчалася.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості:білі або жовтуваті двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Не потребує спеціальних умов зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці. 

Упаковка

№10, №30 (10х3): по 10 таблеток у блістері; по 1 або по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ «Зентіва».

Zentiva k.s.

АТ «Санека Фармасьютікалз».

Saneca Pharmaceuticals a.s.

Місцезнаходження

У кабеловни 130, 102 37 Прага 10, Долні Мєхолупи, Чеська Республіка.

U kabelovny 130, 102 37 Prague 10, Dolni Mecholupy, Czech Republic.

Нітрянська 100, 920 27 Глоговець, Словацька Республіка.

Nitrianska 100, 920 27 Hlohovec, Slovak Republic.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Реклама препарата: 
реклама препарата Зевесин® на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Засоби, що застосовуються в урології. Засоби для лікування частого сечовипускання та нетримання сечі.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 223.