Терафлекс®

Код ATХ: 
M09AX
Регистрационный номер: 
UA/7749/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
29.12.2012 до 29.12.2017
Название на английском: 
THERAFLEX®

Склад

діючі речовини: D-глюкозаміну гідрохлорид та натрію хондроїтину сульфат;

1 капсула містить 500 мг D-глюкозаміну гідрохлориду, 400 мг натрію хондроїтину сульфату;

допоміжні речовини: желатин, кислота стеаринова, магнію стеарат, марганцю сульфат моногідрат.

Лікарська форма

Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості: тверді, прозорі желатинові капсули, що містять порошок від білуватого до світло-бежевого кольору з кристалічними частинками.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при патології опорно-рухового апарату.Код АТХ М09А Х.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Цей лікарський засіб стимулює регенерацію хрящової тканини. Хондроїтин та глюкозамін ефективні у пацієнтів при остеоартрозі. Лікарський засіб чинить протизапальну дію на клітинному рівні, стимулює синтез як ендогенних протеогліканів, так і ендогенної гіалуронової кислоти, знижує катаболічну активність хондроцитів шляхом інгібування деяких ферментів, що руйнують хрящ,  таких як колагеназа, есталаза, протеоглікіназа, фосфоліпаза-А2, N-ацетилглікозамінідаза тощо, а також інгібує: формування інших речовин, які можуть ушкоджувати хрящові тканини (in vitro), таких як супероксидні радикали; активність лізосомальних ферментів.

Хондроїтин – один з головних елементів хряща. Він знижує активність запального процесу на ранніх стадіях і, таким чином, сповільнює дегенерацію хрящової тканини. Сприяє зменшенню болю, поліпшує функцію суглобів та зменшує потребу у нестероїдних протизапальних засобах при остеоартрозі колінних та кульшових суглобів.

Глюкозамін фізіологічно присутній у людському організмі та має хондропротекторні властивості. Дослідження in vitro та in vivo показали, що глюкозаміну гідрохлорид стимулює синтез фізіологічних глікозаміногліканів та протеогліканів хондроцитами та синтез гіалуронової кислоти синовіоцитами.

Фармакокінетика.

Після одноразового перорального прийому терапевтичної дози максимальний рівень хондроїтину сульфату в плазмі досягається через 3-4 години. Біодоступність дози, що була застосована перорально, становить 12 %.

У крові 85 % хондроїтину та його деполімеризованих похідних зв’язуються з декількома протеїнами плазми.

Щонайменше 90 % застосованої дози хондроїтину спочатку метаболізуються лізосомальними фосфатазами, після чого деполімеризуються гіалуронідазою, ОІ-глюкуронідазою та ОІ-N-ацетилгексозамінідазою у печінці, нирках та інших органах.

Хондроїтин та його деполімеризовані похідні виводяться переважно шляхом ниркової екскреції. Період напіввиведення становить від 5 до 15 годин.

Після перорального застосування глюкозаміну гідрохлорид швидко та майже повністю всмоктується у кишечнику. Фармакокінетика глюкозаміну лінійна до стандартної дози 1500 мг один раз на день, а вищі дози не призведуть до пропорційно вищого збільшення максимальної концентрації глюкозаміну.

Більше 25 % прийнятої дози глюкозаміну переходять з плазми крові до хрящової тканини та синовіальної суглобової мембрани.

Згідно з ефектом першого проходження у печінці більше ніж 70 % глюкозаміну метаболізується до сечовини, вуглекислого газу та води.

Екскретується у незміненому вигляді переважно нирками із сечею та частково з калом. Період напіввиведення становить 68 годин.

Клінічні характеристики

Показання

Первинні та вторинні остеоартрози; остеохондрози; плечолопатковий періартрит; переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату (алергічні реакції).

Особливі заходи безпеки

- Не перевищувати рекомендовану добову дозу.

- З обережністю застосовувати пацієнтам з підвищеною чутливістю (алергією) до морепродуктів.

- Пацієнтам з цукровим діабетом доцільно частіше проводити контроль рівня цукру в крові, особливо на початку лікування.

- Було описано загострення симптомів астми у пацієнтів з астмою після початку лікування глюкозаміном, тому такі пацієнти мають знати про потенційне погіршення симптомів.

- У рідкісних випадках у пацієнтів з серцевою та/або нирковою недостатністю спостерігалися набряки та/або затримка води в організмі. Це може бути пов’язано з осмотичним ефектом хондроїтину сульфату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Жодних спеціальних досліджень лікарської взаємодії не було проведено, однак фізико-хімічні і фармакокінетичні властивості глюкозаміну та хондроітину свідчать про низьку імовірність взаємодії.

Лікарський засіб сумісний з нестероїдними протизапальними засобами та кортикостероїдами.

У деяких джерелах вказується, що при одночасному застосуванні глюкозаміну та варфарину можливе підвищення міжнародного нормованого співвідношення (INR) та розвиток кровотечі. Тому при одночасному застосуванні необхідно контролювати параметри згортання крові.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У зв’язку з тим, що клінічні дані щодо ефективності та безпечності застосування препарату у період вагітності відсутні, препарат у цей період слід застосовувати лише після консультації з лікарем.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не було проведено досліджень щодо впливу на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами. Однак, пацієнт має слідкувати за змінами у швидкості своєї реакції перед тим, як керувати автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Приймати внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води. Дорослим застосовувати по 1 капсулі 3 рази на добу. Мінімальна тривалість лікування – 2 місяці. Курс лікування зазвичай повторювати з інтервалом від 3 до 6 місяців.  Якщо необхідно, курс лікування можна повторити з інтервалом у 3 місяці.

Цей лікарський засіб не призначений для лікування гострих больових відчуттів. Полегшення симптомів (особливо полегшення болю) може не спостерігатися навіть після декількох тижнів лікування, а в деяких випадках і довше. Якщо після 2-3 місяців лікування полегшення не спостерігається, слід звернутися до лікаря.

Пацієнти мають звернутися до лікаря, якщо симптоми посилюються після початку застосування цього лікарського засобу.

Діти

У зв’язку з тим, що досвіду застосування дітям недостатньо, не рекомендується застосовувати дітям.

Передозування

Не було описано жодних випадків передозування. За результатами досліджень гострої та хронічної токсичності, жодних токсичних симптомів не очікується, навіть за умов застосування високих доз. Однак якщо виникає передозування, його лікування має бути симптоматичним. Слід застосувати стандартні підтримувальні заходи.

Побічні реакції

Доступні дані вказують на те, що глюкозамін та хондроїтину сульфат дозах, що зазвичай призначаються (1500 мг/день та 1200 мг/день відповідно), не токсичні та не спричиняють відомих моделей несприятливих реакцій.

Нижчеописані побічні дії було відмічено у постреєстраційний період застосування лікарського засобу. Оскільки інформацію надавали добровільно із популяції невстановленої чисельності, частоту цих реакцій встановити не завжди можливо.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Біль в епігастральній ділянці, диспепсія, діарея, нудота та блювання.

З боку імунної системи.

Алергічні реакції. Якщо виникають алергічні реакції, лікування має бути припинене, необхідна консультація спеціаліста.

З боку нервової системи.

Запаморочення, головний біль, сонливість.

Інші побічні реакції, що згадуються у літературних джерелах.

Повідомлялося про екстрасистоли та алопецію при прийомі 1200 мг хондроїтину сульфату, однак вони дуже рідкісні.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оC. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

Пластиковий флакон по 30, або 60, або 120 капсул у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Контракт Фармакал Корпорейшн, США/

Contract Pharmacal Corporation, USA.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

135 Адамс авеню, Хопог, Нью-Йорк 11788, США/

135 Adams Avenue, Hauppauge, New York 11788, USA.

Місце провадження діяльності:

160 Коммерс Драйв, Хопог, Нью-Йорк 11788, США/

160 Commerce Drive, Hauppauge, NY 11788, USA.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
комбинированный препарат, МНН не присвоен.
Фармакотерапевтическая группа: 
Засоби, що застосовуються при патології опорно-рухового апарату.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 133.
Консультации по препарату
прием препаратов
Вопрос
04.07.2015 19:57:57
Добрый день. Мне проктолог назначил принимать препарат "Детралекс", а травматолог - "терафлекс". Можно ли эти таблетки одновременно пить. Не будет никакого взаимодействия? А то боюсь реакции какой-то?
Ответ специалиста
Да, эти препараты можно применять совместно, не беспокойтесь, нет никаких противопоказаний. Между приемами разных лекарств нужно делать временной промежуток в полчаса - час.
препараты
Вопрос
03.07.2015 19:22:40
Добрый день. Подскажите, пожалуйста, можно ли одновременно принимать "терафлекс адванс" и "детралекс"?
Ответ специалиста
Да, эти препараты можно принимать совместно, делая между приемами разных лекарств временной промежуток.
Терафлекс
Вопрос
29.06.2015 23:00:19
Добрый вечер ;) у меня как и у большинства людей остеохондроз, делала массаж, помогает непродолжительно. также появился хруст при движении, особенно когда делаешь круговые движения лопатками, моя мама тоже очень давно имела такие проблемы но щас уже у нее перешло это в коксартроз ей назначили терафлекс, я бы тоже хотела его попить для профилактики и конечно от этого хруста бы немного избавиться ну и плюс чтоб было лучше но вот есть сомнения боюсь каких либо побочных эффектов отзывы просто разные без назначения можно его принять и на что еще обратить внимание чтоб понять подойдет он или навредит ?
Ответ специалиста
"Терафлекс" - это стимулятор регенерации хрящевой ткани. Препарат принимается длительно от 3-х до 6-ти месяцев. Сначала в течение трех первых недель препарат назначают по 1 капсуле 3 раза в сутки, затем в последующие дни - по 1 капсуле 2 раза в сутки. Конечно, желательно посоветоваться предварительно с врачом, т. к. препарат имеет некоторые противопоказания (почечная недостаточность) и ограничения (с остророжностью можно использовать при сахарном диабете, склонности к кровотечениям, бронхиальной астме). Препарат может вызывать такие побочные эффекты: боли в эпигастрии, метеоризм, диарею, запор, головокружение, головную боль, сонливость, бессонницу, тахикардию, периферические отеки, боли в ногах, аллергические реакции. Чаще всего возникают боли в желудке. Если решите принимать препарат самостоятельно, смотрите по самочувствию. Кроме того, при приеме подобных лекарств могут появиться сильные обострения в проблемных зонах, в этом случае, или надо терпеть, или применять обезболивающие лекарства. Процесс обострения также может быть длительным (от нескольких месяцев до года), к этому нужно быть готовым и терпеть, так происходит процесс восстановления хряща. Также можно использовать гомеопатический препарат "Сольвенций", это довольно эффективное гомеопатическое средство. Сейчас лето, поэтому делайте и пейте соки из свежих фруктов и овощей, это тоже хорошо очищает и восстанавливает организм. Кроме того, можно делать медовый массаж как всего тела, так и проблемных зон. Технику исполнения можно найти в интернете. Попробуйте заняться йогой, плаванием, делайте гимнастику.