ПЕЧАЄВСЬКИЙ ВАЛІДОЛ-НАТУР

Код ATХ: 
C01EX
Регистрационный номер: 
UA/7693/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
09.04.2013 до 09.04.2018

Склад лікарського засобу

діючі речовини: розчин ментолу у ментиловому ефірі кислоти ізовалеріанової, сухий екстракт квітів та листя глоду, сухий екстракт шишок хмелю, сухий екстракт кропиви собачої;

1 таблетка містить розчину ментолу у ментиловому ефірі кислоти ізовалеріанової 60 мг, сухого екстракту квітів та листя глоду (Crataegifoliicumflore) (4-6:1) (екстрагент – етанол 75 %) 50 мг, сухого екстракту шишок хмелю (Lupuliflos) (4-6:1) (екстрагент – метанол 30 %) 50 мг, сухого екстракту кропиви собачої (Leonuruscardiaca) (4:1) (екстрагент – етанол 50 %/вода 50 %) 25 мг;

допоміжні речовини: маніт (Е 421), сорбіт (Е 420), фруктоза, повідон 25, натрію цикламат, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Лікарська форма

Таблетки сублінгвальні.

Одношарові таблетки круглої форми, верхня і нижня поверхня яких опуклі, від світло-зеленого до коричнювато-зеленого кольору. На поверхні таблеток допускаються вкраплення зеленого та коричневого кольору. На розламі під лупою видно відносно однорідну структуру.

Назва і місцезнаходження виробника

ПрАТ «Технолог», 20300, Україна, Черкаська обл., місто Умань, вулиця Стара прорізна, будинок 8.

Фармакотерапевтична група

Комбіновані кардіологічні препарати. Код АТС С01Е Х.

Комбінований препарат, що містить розчин ментолу у ментиловому ефірі кислоти ізовалеріанової та екстракти глоду, шишок хмелю та собачої кропиви. Розчин ментолу у ментиловому ефірі кислоти ізовалеріанової чинить седативну та помірну рефлекторну судинорозширювальну (у тому числі коронарозширювальну) дію за рахунок подразнення нервових рецепторів. Цей процес супроводжується індукцією вивільнення ендогенних фізіологічно активних речовин, які беруть участь у регуляції функціонування нервової та серцево-судинної систем.

Фітоекстракти (глоду, собачої кропиви та хмелю), що входять до складу препарату, мають седативний ефект, виявляють вегетостабілізуючу та помірну спазмолітину дію.

Препарат зменшує психоемоційне напруження, підвищену чутливість до зовнішніх подразників та пов’язані з цим прояви вегетативної дисфункції, у тому числі порушення сну. Дія препарату при сублінгвальному застосуванні розвивається через 5 хвилин.

Фармакокінетичні дослідження препарату не проводились.

Показання для застосування

– Функціональна кардіалгія;

– нейроциркуляторна дистонія за кардіальним типом;

– неврози, у тому числі з порушенням нічного сну;

– істерія;

– морська та повітряна хвороба (симптоматична терапія);

– головний біль, пов'язаний із прийомом нітратів.

Протипоказання. Гіперчутливість до компонентів препарату. Виражена артеріальна гіпотензія, гострий інфаркт міокарда, брадикардія.

Належні заходи безпеки при застосуванні

У випадках, коли біль у ділянці серця не минає після прийому препарату, необхідно обов’язково звернутися до лікаря для виключення гострого коронарного синдрому.

При застосуванні препарату у складі комбінованої терапії нападів стенокардії у випадку відсутності ефекту у перші 5 хвилин слід призначати нітрати.

З обережністю слід застосовувати препарат при захворюваннях шлунково-кишкового тракту у стадії загострення та у пацієнтів з артеріальною гіпертензією.

Пацієнти, хворі на цукровий діабет, перед застосуванням препарату повинні проконсультуватися з лікарем, оскільки 1 таблетка містить 35 мг фруктози.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування препарату у період вагітності протипоказане. Невідомо, чи потрапляє препарат у грудне молоко, тому при необхідності застосування препарату годування груддю необхідно припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Під час застосування препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи, що потребує підвищеної уваги, тому що можливе запаморочення, сонливість та зниження швидкості психомоторних реакцій.

Діти

Досвіду застосування препарату дітям немає.

Спосіб застосування та дози

Таблетки тримати у ротовій порожнині (під язиком) до повного розсмоктування.

Разова доза для дорослих становить 1-2 таблетки 2 рази на добу; добова доза – 2-4 таблетки.

Тривалість лікування визначається індивідуально.

Передозування.

Симптоми: головний біль, нудота, запаморочення, збудження, порушення діяльності серця, зниження артеріального тиску, пригнічення центральної нервової системи, реакції гіперчутливості до компонентів препарату (ангіоневротичний набряк, кропив’янка, свербіж, висипання). Посилення проявів інших побічних реакцій.

Лікування: відміна препарату та симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

У деяких хворих можливий прояв побічних дій препарату, а саме:

з боку серцевої-судинної системи: брадикардія, короткочасна артеріальна гіпотензія;

з боку нервової системи: запаморочення, сонливість;

з боку шлунково-кишкового тракту: дискомфорт у животі, легка нудота, блювання, кишкові розлади;

з боку органів зору: сльозотеча;

з боку імунної системи: реакції гіперчутливості до компонентів препарату (включаючи ангіоневротичний набряк, кропив’янку, свербіж, висипання, гіперемію, набряк шкіри);

інші: підвищена втомлюваність.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Зменшує інтенсивність головного болю, обумовленого прийомом нітратів. Може потенціювати фармакологічні ефекти серцевих глікозидів, антиаритмічних та антигіпертензивних засобів. Посилює дію седативних, снодійних, психотропних засобів, алкоголю, засобів для наркозу та опіоїдних анальгетиків.

Не рекомендується застосовувати препарат одночасно із солями алкалоїдів через утворення осаду.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 8 °С до 15 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері;

по 10 таблеток у блістері; по 1 блістері у пачці з картону;

по 10 таблеток у контейнері; по 1 контейнеру у пачці з картону.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
комбинированный препарат, МНН не присвоен.
Фармакотерапевтическая группа: 
Комбіновані кардіологічні препарати.
Количество просмотров: 98.