Неоваскулген®

Код ATХ: 
V03AX
Регистрационный номер: 
899/13-300200000
Срок действия регистрационного удостоверения: 
25.01.2013 до 25.01.2018

Загальна характеристика:

міжнародна непатентована назва: deoxyribonucleic acid plasmid (two-chain supercircular convoluted).

основні властивості лікарської форми: порошок або пориста маса білого кольору, гігроскопічний. Представляє собою високоочищену надскручену форму плазміди pCMV- VEGF165, що кодує ендотеліальний фактор росту судин. При проникненні молекул цієї плазміди всередину клітин ссавців відбувається вироблення VEGF, який стимулює клітини ендотелію, що призводить до росту кровоносних судин (васкуляризації) у місці введення препарату.

Якісний та кількісний склад:

діюча речовина: дезоксирибонуклеїнова кислота плазмідна (надскручена кільцева двох ланцюгова pCMV-VEGF165) - 1,2 мг;

допоміжні речовини: декстрози моногідрат - 60,0 мг, натрію гідрофосфат додекагідрат - 3,94 мг, натрію дигідрофосфат дигідрат - 0,160 мг.

Форма випуску. Ліофілізат для розчину для ін'єкцій.

Код АТС. V03AX.

Репарації тканин стимулятор.

Імунологічні та біологічні властивості.

Препарат НЕОВАСКУЛГЕН® представляє собою високоочищену надскручену форму плазміди pCMV-VEGF165, що кодує ендотеліальний фактор росту судин (Vascular endothelial growth factor, VEGF) під контролем промотора (керуючої ділянки ДНК). Молекулярна маса плазміди - 2817091,85 г/моль. Розмір - 4559 пар основ. Особливістю надскрученої кільцевої ДНК є чутливість до розриву одного з 9116 фосфодиефірних хімічних зв'язків. Молекула ДНК з єдиним розірваним зв'язком втрачає надскрученість, переходячи в релаксовану кільцеву форму (споріднена сполука).

Рекомбінантна плазмідна ДНК складається з наступних компонентів:

- фрагменту регуляторної ділянки (22 нуклеотидні пари), який визначає транскрипцію гена;

- мінігена VEGF, при експресії якого синтезується ізоформа VEGF, що складається з 165

амінокислот;

- сигналу сплайсингу;

- сигналу поліаденілування;

- термінатора транскрипції SV40, що забезпечує синтез зрілої РНК гена і допоміжних ділянок, необхідних для ефективного біосинтезу плазмідної ДНК в клітинах штамма- продуцента Е.соli.

Існує два різних, але структурно близьких рецептори ендотеліального фактору росту судин, що розміщені на поверхні ендотеліальних клітин судин. Ці рецептори, відомі, як рецептор VEGF 1 типу (Flt-1) та рецептор VEGF 2 типу (KDR/Flk-1). При проникненні (Цолекул шіазміди pCMV- VEGF165 всередину клітин ссавців відбувається вироблення ендотеліального фактору росту судин VEGF165, який зв'язується з відповідними рецепторами ендотеліальних клітин. Активація цих рецепторів веде до старту багаточисельних внутрішньоклітинних пост- рецепторних сигнальних каскадів, що запускають ангіогенез - ділення та міграцію клітин ендотелію в навколишні тканини, що призводить до утворення нових кровоносних судин капілярного типу (васкуляризації) у місці введення препарату.

Проникнення плазміни всередину клітин є спонтанним процесом, причому розмножуватись в клітинах ссавців плазмідна ДНК не зможе.

В експерименті in vitro НЕОВАСКУЛГЕН® стимулював проліферацію клітин ендотелію людини на рівні з рекомбінантним фактором росту ендотелію судин, в експерименті in vivo - значно стимулював ріст кровоносних судин миші.

Препарат створений в якості лікувального засобу для зниження частоти ампутації та смертності в популяції хворих на хронічну ішемію кінцівок, особливо у пацієнтів, яким не може бути проведена стандартна реваскуляризація з приводу окклюзивного ураження периферичних артерій.

Показання до застосування. Препарат застосовують в комплексній терапії з метою реваскуляризації при ішемії нижніх кінцівок атеросклеротичного ґенезу (ІІа-ІІІ ступеню за А.В. Покровським-Фонтейном).

Спосіб застосування і дози. Препарат використовують у вигляді розчину. Розчин Неоваскулгену® вводять внутрішньом'язово двічі в дозі 1,2 мг з інтервалом в 14 днів, по можливості в місце, максимально близьке до ішемізованої ділянки по ходу магістральних кровоносних судин.

Приготування розчину препарату.

Розчин препарату готують безпосередньо перед його введенням. В якості розчинника використовують воду для ін'єкцій, при цьому воду беруть з розрахунку 1,2 мл на одну дозу (1,2 мг) препарату. Розчинюють вміст флакону, погойдуючи його протягом не менш ніж 4 хв. Перед введенням хворому розчин повинен бути кімнатної температури.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату; дитячий вік до 18 років.

Особливості застосування. Розведений згідно інструкції препарат після стандартної обробки шкіри, дотримуючись правил асептики, вводять дробно через декілька вколів так, щоб весь масив м'язів ураженого сегменту був інфільтрований розчином. З цією метою спочатку НЕОВАСКУЛГЕН® розчиняють у воді для ін'єкцій (з розрахунку 1,2 мл на 1 дозу препарату, що вводиться), потім потрібну кількість препарату (дозу в 1,2 мл водного розчину) відбирають у шприц і доводять водою для ін'єкцій загальний об'єм розчину до необхідного, але не більш, ніж 20 мл.

Не підлягає до застосування препарат у флаконах з порушеною цілісністю, маркуванням, а також - при зміні кольору порошку, при закінченні терміну придатності, при неправильному зберіганні.

Лікування препаратом повинно проводитись під спостереженням лікарів-хірургів в амбулаторних або стаціонарних умовах.

Застосування в період вагітності і годування груддю. У період вагітності та годування груддю застосування препарату протипоказано.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дані про взаємодію препарату з іншими лікарськими засобами відсутні.

Вплив на здатність керування автотранспортом. Слід дотримуватись обережності, оскільки даних про вплив препарату на здатність управляти транспортними засобами, механізмами немає.

Умови зберігання

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 2°С до 8°С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності. 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Пакування. По 1,2 мг ліофілізату для розчину для ін'єкцій у скляному флаконі. По 1 флакону вкладають в пачку разом з інструкцією про застосування.

Виробник

Федеральна державна бюджетна установа «Гематологічний науковий центр» Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації (ФДБУ ГНЦ Мінздоровсоцрозвитку РФ, РФ).

Адреса: Російська Федерація, 125167, м. Москва, Новий Зиковський проїзд, буд. 4, тел. 7(495) 612-21-23.

У випадку побічної дії (ускладнення) після застосування препарату необхідно направити термінове повідомлення до: Управління лікарських засобів та медичної продукції МОЗ України (01021, м. Київ, вул. Грушевського, 7, тел. (044)253-61-94);

Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України» (03151, м. Київ, вул.. Ушинського, 40, тел.. (044)393-75-86), та на адресу підприємства-виробника.

Заявник та тримач сертифікату про державну реєстрацію: ВАТ «Інститут Стовбурових Клітин Людини».

Адреса: Російська Федерація, 119991 м. Москва, вул. Губкіна 3 буд. 2, тел. 7(495) 646-80-76, 7(906)093-67-21

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Mono
Реклама препарата: 
реклама препарата Неоваскулген® на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Репарації тканин стимулятор.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 58.