КИСЕНЬ МЕДИЧНИЙ ГАЗОПОДІБНИЙ

Код ATХ: 
V03AN01
Регистрационный номер: 
UA/7180/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
23.11.2012 до 23.11.2017
Название на английском: 
OXYGEN MEDICAL GAS

Склад

діюча речовина: кисень;

кисню не менше 99,5 %.

Лікарська форма

Газ.

Фармакотерапевтична група

Гази медичні. Код АТС V03A N01.

Клінічні характеристики

Показання

Захворювання, що супроводжуються гіпоксією:

органів дихання:

• пневмонія;

• набряк легенів;

• бронхіальна астма;

• пневмосклероз.

Серцево-судинна система:

• серцева недостатність;

• коронарна недостатність.

Отруєння:

• окисом вуглецю;

• синильною кислотою;

• задушливими газами.

При проведенні загальної анестезії в поєднанні з засобами інгаляційного наркозу; в післяопераційний період.

Приготування кисневих коктейлів, пінок.

Інфекційні хвороби: аскаридоз і трихоцефальоз.

Протипоказання

Для гіпербаричної оксигенації протипоказаннями є гострі респіраторні захворювання, наявність в анамнезії епілептиформних нападів, порушення прохідності слухових труб і каналів, які з’єднують придаткові пазухи, наявність порожнин у легенях, бронхоплевральних фістул, тяжкі форми артеріальної гіпертензії, новоутворення, підвищена індивідуальна чутливість до кисню.

Для дегельмінтизації киснем протипоказаннями є виразкові ураження шлунка та дванадцятипалої кишки, пухлини і гострі запальні захворювання травного тракту.

Спосіб застосування та дози

У госпітальних умовах частіше застосовують як інгаляції через спеціальні маски із гуми або пластичних мас, підключених безпосередньо до сталевих балонів, що містять кисень.

В амбулаторній практиці і вдома частіше використовують спеціальні гумові або пластикові контейнери (подушки), заповнені киснем або його сумішшю.

Для гіпербаричної оксигенації, тобто подачі кисню під підвищеним тиском, застосовують спеціальні вентиляційні, так звані барокамери, де кисень надходить як інгаляційним шляхом, так і через слизові оболонки та шкіру.

Найчастіше застосовують інгаляційно у вигляді суміші з повітрям у концентрації 40-60 % в об’ємі 4-5 літрів за хвилину. Використовують також суміш під назвою «карбоген», яка складається із 95 % кисню і 5 % вуглекислого газу. Звичайно суміш подають зволоженою.

При гіпербаричній оксигенації кисень подають під тиском 1,2-2 атм. З терапевтичною метою проводять 8-10 сеансів.

Для лікування аскаридозу кисень вводять у шлунок через тонкий шлунковий або дуоденальний зонд. Зонд бажано вводити через ніс. Кисень вводять 2 дні поспіль, уранці, натщесерце або через 4 години після їди. Дітям до 10 років вводять по 100 мл кисню на 1 рік життя, 10-12 років – по 1000-1100 мл, 13-14 років – 1250 мл, старше 15 років – 1250-1500 мл. Вводять повільно, порціями по 100-200-250 мл з інтервалом 1-2 хв. Всю кількість вводять не менше ніж за 15 хв, і після процедури хворий залишається у положенні лежачи не менше 2 годин.

Для лікування трихоцефальозу хворому роблять очищувальну клізму і через годину при положенні хворого на боці вводять у пряму кишку катетер (або гумовий наконечник від клізми) на глибину 25-30 см (за внутрішній сфінктер). Через катетер повільно нагнітають кисень невеликими порціями (по 200-250 мл) з інтервалом 2-3 хвилини. Дітям до 10 років застосовують по 100 мл кисню на 1 рік життя, 10-12 років по 1000-1100 мл, 13-14 років – 1250 мл, старше 15 років – 1250-1500 мл. Після закінчення процедури хворий повинен лежати на спині протягом 2-х годин. Лікування киснем проводять 5-7 днів поспіль, на 6-7-ий день дають сольовий проносний засіб.

Приготування кисневих коктейлів, пінок – суміш кисню з харчовими продуктами, соками, настоями лікарських трав.

Побічні реакції

В окремих пацієнтів можлива індивідуальна підвищена чутливість до кисню та його сумішей, запаморочення, нудота, підвищена сухість слизових оболонок, їх подразнення, кашель.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!

Передозування

При передозуванні можливі нудота, блювання, судоми.

Терапія симптоматична.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не застосовують у період вагітності терміном більше 5 місяців.

На період застосування препарату слід припинити годування груддю.

Діти

Препарат застосовують у педіатричній практиці.

Особливості застосування

Не застосовують жінкам у період менструації.

Рекомендовано застосування зі зволожувачами.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Через можливе запаморочення слід утриматись від керування автомобілем або виконання роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкої реакції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Нітрати, адреноблокатори, антагоністи іонів кальцію, ноотропні засоби сприяють більш економічному використанню тканинами кисню, його кращій утилізації і тим самим зменшенню гіпоксії та підвищенню стійкості організму до кисневої недостатності.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Кисень належить до препаратів групи антигіпоксантів і антиоксидантів. Має здатність зв’язуватися з гемоглобіном крові в легенях і в комплексній сполуці з гемом переноситься до клітин організму. Є сильним окисником і необхідним елементом у метаболічних перетвореннях вуглеводів, білків і жирів в енергетичний матеріал для забезпечення життєдіяльності організму.

Фармакокінетика. В організмі людини кисень дифундує через легеневу тканину в кров, з’єднуючись з гемоглобіном еритроцитів і частково розчиняючись у плазмі. Далі відбувається транспортування кисню до тканин організму, де він дифундує в міжклітинну рідину тканини. Кінцевий етап дихання - утилізація кисню при біологічному окисненні і утворення енергії в клітинах, далі через ряд змін виділяється легенями в сполученому вигляді як діоксид вуглецю (СО2).

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвний газ без запаху і смаку, підтримує горіння більш енергійно ніж повітря. Малорозчинний у воді (приблизно 1:43). Розчиняється у 3,6 об’ємах 95 % спирту етилового та 32 об’ємах води. Сильний окислювач.

Термін придатності

18 місяців.

Умови зберігання

Балони, наповнені киснем, слід зберігати у спеціальних чистих складських приміщеннях або на відкритих площадках під навісом, що захищає балони від атмосферних опадів та прямих сонячних променів, при температурі не вище 50 °С і не нижче мінус 50 °С. Наповнені і пусті балони розміщувати окремо від балонів з іншими газами. Не допускати контактів з відкритим полум’ям та джерелами теплоти , а також контактів з оліями, щоб уникнути вибуху. Уникаючи контамінації іншими газами, вентиль балону захищають термозбіжним ковпаком. Не кидати.

Упаковка

Газ під тиском (14,7±0,5) МПа у сталевих балонах по 40 л (дм3). Можливе наповнення балонів меншої ємності згідно з нормативною документацією. Балони пофарбовані в голубий або синій колір. На кожному балоні етикетка, з зазначенням складу; номеру серії/партії; дати виготовлення.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ «Дари природи».

Місцезнаходження

Україна, 86422, Донецька обл., м. Горлівка, вул. Горлівської дивізії, 58.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Oxygen
Реклама препарата: 
реклама препарата КИСЕНЬ МЕДИЧНИЙ ГАЗОПОДІБНИЙ на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Гази медичні.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 32.