КИСЕНЬ МЕДИЧНИЙ ГАЗОПОДІБНИЙ

Код ATХ: 
V03AN01
Регистрационный номер: 
UA/3603/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
21.05.2015 до 21.05.2020
Название на английском: 
OXYGEN MEDICAL GAS

Склад

діюча речовина: об`ємна частка кисню не менше 99,5 %.

Лікарська форма

Газ.

Основні фізико-хімічні властивості: нетоксичний, безбарвний газ без запаху і смаку; малорозчинний у воді (приблизно 1:43). Щільність газоподібного медичного кисню при нормальному атмосферному тиску і температурі 20 ºС – 1,33 кг/м3; не горючий, не вибухонебезпечний газ, але є сильним окисником, тому різко збільшує здатність інших матеріалів до горіння.

Фармакотерапевтична група

Гази медичні.

Код АТХ V03A N01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Кисень належить до препаратів групи антигіпоксантів і антиоксидантів. Має здатність зв’язуватися з гемоглобіном крові в легенях і в комплексній сполуці з гемом переноситься до клітин організму. Є сильним окисником і необхідним елементом у метаболічних перетвореннях вуглеводів, білків і жирів в енергетичний матеріал для забезпечення життєдіяльності організму.

Фармакокінетика.

В організмі людини кисень дифундує через легеневу тканину в кров, з’єднуючись з гемоглобіном еритроцитів і частково розчиняючись у плазмі. Далі відбувається транспортування кисню до тканин організму, де він дифундує в міжклітинну рідину тканини. Кінцевий етап дихання – утилізація кисню при біологічному окисненні і утворення енергії в клітинах, далі через ряд змін виділяється легенями в сполученому вигляді як діоксид вуглецю (СО2).

Клінічні характеристики

Показання

Захворювання, що супроводжуються гіпоксією:

органів дихання:

• пневмонія;

• набряк легенів;

• бронхіальна астма;

• пневмосклероз.

Серцево-судинна система:

• серцева недостатність;

• коронарна недостатність.

Отруєння:

• окисом вуглецю;

• синильною кислотою;

• задушливими газами.

При проведенні загальної анестезії в поєднанні з засобами інгаляційного наркозу; в післяопераційний період.

Приготування кисневих коктейлів, пінок.

Інфекційні хвороби: аскаридоз і трихоцефальоз.

Протипоказання

Для гіпербаричної оксигенації протипоказаннями є гострі респіраторні захворювання, наявність в анамнезії епілептиформних нападів, порушення прохідності слухових труб і каналів, які з’єднують придаткові пазухи, наявність порожнин у легенях, бронхоплевральних фістул, тяжкі форми артеріальної гіпертензії, новоутворення, підвищена індивідуальна чутливість до кисню.

Для дегельмінтизації киснем протипоказаннями є виразкові ураження шлунка та дванадцятипалої кишки, пухлини і гострі запальні захворювання травного тракту.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Нітрати, адреноблокатори, антагоністи іонів кальцію, ноотропні засоби сприяють більш економічному використанню тканинами кисню, його кращій утилізації і тим самим зменшенню гіпоксії та підвищенню стійкості організму до кисневої недостатності.

Особливості застосування

Не застосовують жінкам у період менструації.

Рекомендовано застосування зі зволожувачами.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовують у період вагітності терміном більше 5 місяців.

На період застосування препарату слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Через можливе запаморочення слід утриматись від керування автомобілем або виконання роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкої реакції.

Спосіб застосування та дози

У госпітальних умовах частіше застосовують як інгаляції через спеціальні маски із гуми або пластичних мас, підключених безпосередньо до сталевих балонів, що містять кисень.

В амбулаторній практиці і вдома частіше використовують спеціальні гумові або пластикові контейнери (подушки), заповнені киснем або його сумішшю.

Для гіпербаричної оксигенації, тобто подачі кисню під підвищеним тиском, застосовують спеціальні вентиляційні, так звані барокамери, де кисень надходить як інгаляційним шляхом, так і через слизові оболонки та шкіру.

Найчастіше застосовують інгаляційно у вигляді суміші з повітрям у концентрації 40-60 % в об’ємі 4-5 л/хв. Використовують також суміш під назвою «карбоген», яка складається із 95 % кисню і 5 % вуглекислого газу. Звичайно суміш подають зволоженою.

При гіпербаричній оксигенації кисень подають під тиском 1,2-2 атм. З терапевтичною метою проводять 8-10 сеансів.

Для лікування аскаридозу кисень вводять у шлунок через тонкий шлунковий або дуоденальний зонд. Зонд бажано вводити через ніс. Кисень вводять 2 дні поспіль, уранці, натщесерце або через 4 години після їди. Дітям до 10 років вводять по 100 мл кисню на 1 рік життя, 10-12 років – по 1000-1100 мл, 13-14 років – 1250 мл, старше 15 років – 1250-1500 мл. Вводять повільно, порціями по 100-200-250 мл з інтервалом 1-2 хвилини. Всю кількість вводять не менше ніж за 15 хвилин, і після процедури хворий залишається у положенні лежачи не менше 2 годин.

Для лікування трихоцефальозу хворому роблять очищувальну клізму і через годину при положенні хворого на боці вводять у пряму кишку катетер (або гумовий наконечник від клізми) на глибину 25-30 см (за внутрішній сфінктер). Через катетер повільно нагнітають кисень невеликими порціями (по 200-250 мл) з інтервалом 2-3 хвилини. Дітям до 10 років застосовують по 100 мл кисню на 1 рік життя, 10-12 років по 1000-1100 мл, 13-14 років – 1250 мл, старше 15 років – 1250-1500 мл. Після закінчення процедури хворий повинен лежати на спині протягом 2-х годин. Лікування киснем проводять 5-7 днів поспіль, на 6-7-ий день дають сольовий проносний засіб.

Приготування кисневих коктейлів, пінок – суміш кисню з харчовими продуктами, соками, настоями лікарських трав.

Діти

Препарат застосовують у педіатричній практиці.

Передозування

Симптоми: при передозуванні можливі нудота, блювання, судоми.

Лікування: терапія симптоматична.

Побічні реакції

В окремих пацієнтів можлива індивідуальна підвищена чутливість до кисню та його сумішей, запаморочення, нудота, підвищена сухість слизових оболонок, їх подразнення, кашель.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря.

Термін придатності

18 місяців.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Балони з киснем медичним газоподібним зберігати у недоступному для сторонніх осіб, захищеному від прямих сонячних променів місці при температурі не вище плюс 50 ºС. Не допускати контакту з відкритим полум’ям та джерелами теплоти. Зберігання має забезпечувати відсутність забруднення оливами та жирами. Уникати падіння та ударів балонів, встановлення їх в одному приміщенні з горючими газами та ближче ніж 5м від джерел з відкритим полум’ям

Кисень медичний газоподібний з газифікаторів кріогенних зберігати у кисневому трубопроводі, не допускати контакту з оліями, відкритим полум`ям та джерелами тепла.

Упаковка

Газ у балонах об’ємом по 1 л, 2 л, 3 л, 5 л, 8 л, 10 л, 40 л та з газифікаторів кріогенних.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Приватне акціонерне товариство «Харківський автогенний завод».

Місцезнаходження

Україна, 61046, м. Харків, вул. Автогенна, 10.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Oxygen
Реклама препарата: 
реклама препарата КИСЕНЬ МЕДИЧНИЙ ГАЗОПОДІБНИЙ на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Гази медичні.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 34.