Кестин

МНН: 
Код ATХ: 
R06AX22
Регистрационный номер: 
UA/3228/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
12.06.2017 до 12.06.2022
Название на английском: 
KЕSTINE®

Склад:

діюча речовина: ebastine;

1 мл сиропу містить 1 мг ебастину; 

допоміжні речовини:кислота молочна 85 %; гліцерину оксистеарат,  неогесперидину дигідрохалькон, анетол, натрію пропілпарабен (натрію пропілпарагідроксибензоат) (Е 217), натрію метилпарабен (натрію метилпарагідроксибензоат) (Е 219), гліцерин, сорбіту розчин 70 % (Е 420), диметилполісилоксан, натрію гідроксид до рН 4,2, вода очищена.

Лікарська форма

Сироп.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або злегка жовтуватого кольору розчин, практично вільний від осаду, із запахом анісу.

Фармакотерапевтична група

Антигістамінні засоби для системного застосування. Код АТХ R06A X22.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Ебастин спричиняє швидке і тривале інгібування ефектів, спричинених гістаміном, і тим самим проявляє високу афінність до зв’язування з Н1-рецепторами.

Після перорального застосування ні ебастин, ні його метаболіти не проникають через гематоенцефалічний бар’єр. Дана властивість вказує на низьку седативну дію, що спостерігалася під час досліджень впливу ебастину на цетральну нервову систему.

Дані invitro та invivo вказують на те, що ебастин є потужним високоселективним блокатором Н1-гістамінових рецепторів тривалої дії, що не спричиняє побічної дії на ЦНС та не має антихолінергічної активності.

Дослідження індукованих гістаміном папул вказують на клінічну та статистичну антигістамінну активність ебастину, що розпочинається через 1 годину і триває протягом більш ніж 48 годин. Після п’ятиденного курсу лікування Кестином  антигістамінна активність зберігається протягом більш ніж 72 годин після припинення застосування. Дана активність подібна до рівнів головного активного метаболіту каребастину у плазмі крові.

Після повторного прийому інгібування периферичних рецепторів залишається на сталому рівні без розвитку тахіфілаксії. Ці дані вказують на те, що ебастин у дозуванні щонайменше 10 мг спричиняє швидке, інтенсивне та довготривале інгібування периферичних  Н1-гістамінових рецепторів, що зберігається при прийомі одноразової добової дози.

Седативний вплив досліджували за допомогою енцефалограми, проведення оцінки когнітивної функції та тесту на зорово-моторну координацію, а також суб’єктивного оцінювання. При застосуванні рекомендованої дози значного підвищення седативної дії не спостерігалось. Ці результаті співпадають з даними, отриманими під час подвійних сліпих клінічних досліджень: розвиток седації у групі плацебо співставний з групою, в якій застосовували ебастин.

Вплив ебастину на серце досліджували під час клінічних досліджень. Під час детального аналізу при застосуванні доз до 100 мг ебастину на добу (в 10 разів вище  за рекомендовану добову дозу) не спостерігалося значних ефектів з боку серця.

Фармакокінетика.

Після прийому внутрішньо ебастин швидко всмоктується і майже повністю метаболізується у печінці, перетворюючись в активний метаболіт каребастин.

Після одноразового перорального застосування 10 мг препарату максимальна концентрація каребастину у плазмі крові досягається через 2,6-4 години і становить       80-100 нг/мл. Період напіввиведення активного метаболіту становить від 15 до      19 годин. 66 % препарату виводиться переважно у вигляді кон’югатів із сечею. При повторному прийомі препарату у дозі 10 мг 1 раз на добу концентрація у плазмі крові досягається через 3-5 днів і становить  130-160 нг/мл.

Дослідження на мікросомах печінки людини in vitro показують, що ебастин метаболізується до каребастину за допомогою ферментів CYP3A4. Сумісне застосування ебастину та кетаконазолу або еритроміцину (інгібіторів CYP3A4) здоровим добровольцям асоціювалося зі значним підвищенням рівня ебастину та каребастину у плазмі крові, особливо при сумісному застосуванні з кетоконазолом (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Зв’язок з білками плазми крові ебастину і каребастину – більше 97 %.

У пацієнтів літнього віку фармакокінетичні показники суттєво не змінюються порівняно з відповідними показниками у більш молодих добровольців.

Концентрації ебастину та каребастину у плазмі крові зберігалися з 1 по 5 день лікування у пацієнтів з легким, середнім або тяжким ступенем ниркової недостатності (20 мг на добу) та у пацієнтів із легким, середнім (20 мг на добу) та тяжким (10 мг на добу) ступенем печінкової недостатності, як і у здорових добровольців. Це означає, що фармакокінетичні показники ебастину та його метаболіту суттєво не змінюються  у пацієнтів з різними ступенями ниркової та печінкової недостатності.

Клінічні характеристики

Показання

Симптоматичне лікування:

- алергічні риніти (сезонні та цілорічні), пов’язані або не пов’язані з алергічними кон’юнктивітами;

- хронічна ідіопатична кропив’янка;

- алергічні дерматити.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дослідження взаємодії ебастину з кетоконазолом або еритроміцином вказують на подовження інтервалу QT на ЕКГ. Фармакокінетична та фармакодинамічна взаємодія спостерігалася при застосуванні обох комбінацій та призводила до підвищення концентрації ебастину, і меншою мірою – каребастину у плазмі крові, без будь-яких клінічно значущих фармакодинамічних наслідків. QT при сумісному застосуванні збільшувався лише на 10 мс порівняно із застосуванням кетоконазолу або еритроміцину окремо. Слід з обережністю застосовувати препарат Кестин пацієнтам, які приймають такі азольні протигрибкові засоби як кетоконазол та ітраконазол, та такі макролідні антибіотики як еритроміцин.

Фармакокінетична взаємодія спостерігалась при сумісному застосуванні ебастину та рифампіцину. Дана взаємодія спричиняє низькі концентрації препарату у плазмі крові та знижену антигістамінну активність.

Ебастин не взаємодіє з теофіліном, варфарином, циметидином, діазепамом та етанолом.

Під час прийому ебастину з їжею рівні основного метаболіту ебастину у плазмі крові та AUC (площа під кривою «концентрація-час») зростають від 1,5 до 2 разів. Це підвищення не змінює  Тmax (час досягнення максимальної концентрації). Прийом ебастину сумісно з їжею не впливає на його клінічні ефекти.

Ебастин може впливати на результати шкірних алергічних тестів, тому рекомендується припинити застосування препарату за 5-7 днів до їх проведення.  

Препарат може посилювати дію інших антигістамінних препаратів.

Особливості застосування

З особливим застереженням необхідно застосовувати препарат пацієнтам із наявним ризиком розвитку серцевих ускладнень, а саме – пацієнтам із пролонгованим QT синдромом, гіпокаліємією, при сумісному лікуванні з іншими лікарськими засобами, що подовжують інтервал QT або інгібують СYP3A4 ензим (наприклад, азольні протигрибкові засоби (кетаконазол, ітраконазол) та макролідні антибіотики (еритроміцин)) (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Можливе виникнення фармакокінетичних взаємодій при застосуванні ебастину з рифампіцином (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Слід з обережністю застосовувати ебастин пацієнтам із тяжким ступенем печінкової недостатності (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Оскільки терапевтичний ефект препарату настає через 1-3 години після прийому, Кестин не слід застосовувати при гострих алергічних реакціях.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Дані щодо застосування ебастину вагітним жінкам обмежені. Дослідження на тваринах не виявили прямого або непрямого шкідливого впливу з точки зору репродуктивної токсичності. В якості запобіжного заходу не рекомендується приймати препарат у період вагітності.

Годування груддю.

Невідомо, чи проникає ебастин у грудне молоко людини. Високе зв’язування ебастину та його основного метаболіту каребастину з білками крові (> 97 %) вказує на відсутність проникнення  препарату в грудне молоко. В якості запобіжного заходу не рекомендується приймати препарат під час годування груддю.

Фертильність.

Дані щодо впливу ебастину на фертильність людини відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Згідно з дослідженнями препарат не впливає на психомоторну функцію людини. Кестин у рекомендованих терапевтичних дозах не впливає на швидкість реакцій під час керування автотранспортом або роботі зі складними механізмами. Проте особам, чутливим до ебастину, слід враховувати виникнення індивідуальних реакцій, а саме – сонливості або запаморочення, до початку керування автотранспортом або роботи зі складними механізмами (див. розділ «Побічні реакції»).

Спосіб застосування та дози

Препарат Кестин призначений для перорального застосування. Препарат приймати незалежно від прийому їжі. Слід використовувати градований дозуючий пристрій, що міститься в картонній коробці. Необхідно виміряти призначену дозу в дозуючому пристрої та проковтнути препарат. Рекомендується промивати дозуючий пристрій після кожного застосування. Препарат слід приймати безпосередньо або змішувати з водою.

Рекомендована доза для дорослих та дітей віком від 12 років становить 10 мл препарату (10 мг ебастину) 1 раз на добу.

Дітям віком від 6 до 11 років – 5 мл (5 мг ебастину) 1 раз на добу.

Дітям віком від 2 до 5  років – 2,5 мл (2,5 мг ебастину) 1 раз на добу.

Пацієнти літнього віку не потребують коригування дози.

Пацієнти з нирковою недостатністю легкого, середнього або тяжкого ступеня не потребують коригування дози.

Пацієнти з печінковою недостатністю легкого або середнього ступеня не потребують коригування дози. Досвід застосування доз більше 10 мг пацієнтам із тяжким ступенем печінкової недостатності відсутній, тому цим пацієнтам не слід перевищувати максимальну рекомендовану дозу 10 мг ебастину на добу.

Лікування може бути тривалим до зникнення симптомів.

Діти

Не застосовувати дітям віком до 2 років, оскільки безпека застосування препарату Кестин дітям до 2 років не встановлена.

Передозування

У ході досліджень із застосуванням високих доз препарату (до 100 мг 1 раз на добу) не спостерігалося значних клінічних ознак або симптомів передозування.

Спеціального антидоту немає. У випадку передозування рекомендується промивання шлунка, медичний нагляд за життєво важливими функціями (ЕКГ), симптоматичне лікування.

Побічні реакції

Під час сукупного аналізу плацебо-контрольованих клінічних досліджень із залученням 5708 пацієнтів, які застосовували ебастин, найчастіше повідомлялося про розвиток таких побічних реакцій як сухість у роті та сонливість.

Побічні реакції, які спостерігались у ході клінічних досліджень у дітей (n = 460), були такими ж, як і у дорослих пацієнтів.

Метилпарагідроксибензоат і пропілпарагідроксибензоат, які містяться у складі препарату, можуть спричинити алергічні реакції (зазвичай сповільненого типу).

Пацієнтам зі спадковими порушеннями толерантності до фруктози не слід приймати препарат, оскільки він містить сорбіт.

Олія рицинова поліетоксильована, гідрогенізована, що міститься у складі препарату, може спричиняти розлад шлунка та діарею.

Небажані ефекти за частотою виникнення класифікують за такими категоріями: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 і Л‚ 1/10), нечасто (≥ 1/1000 і Л‚ 1/100), рідко         (≥ 1/10000 і

З боку імунної системи.

Рідко: реакції гіперчутливості (такі як анафілаксія та ангіоневротичний набряк).

З боку психіки.

Рідко: знервованість, безсоння.

З боку нервової системи.

Дуже часто: головний біль.

Часто: сонливість.

Рідко: запаморочення, гіпестезія, дисгевзія.

Дуже рідко: агевзія.

З боку серця.

Рідко: відчуття серцебиття, тахікардія.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Часто: сухість у роті.

Рідко: блювання, абдомінальний біль, нудота, диспепсія.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів.

Рідко: гепатит, холестаз, зміни показників функції печінки (підвищення рівня трансаміназ, гамма-глутамілтрансферази, лужної фосфатази та білірубіну).

З боку шкіри та підшкірних тканин.

Рідко: кропив’янка, висип, дерматит.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз.

Рідко: порушення менструального циклу.

З боку нирок та сечовивідних шляхів.

Дуже рідко: хлорурія, хроматурія.

Загальні розлади.

Рідко: набряк, астенія.

Термін придатності

2 роки.

Після першого відкриття флакона – не більше 6 місяців.

Умови зберігання

Зберігати при температурі 15 - 25 °С у недоступному для дітей та захищеному від світла місці.

Упаковка

По120 мл у флаконі; по 1 флакону і дозуючому пристрою у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Індастріас Фармасьютікас Алмірал СА, Іспанія/Industrias Farmaceuticas Almirall S.A., Spain;

Алмірал Хермал ГмбХ, Німеччина/Almirall Hermal GmbH, Germany.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Національне шосе ІІ, км 593, 08740 Сант Андреу де ла Барка (Барселона), Іспанія/ Ctra. Nacional II, km 593, 08740 Sant Andreu de la Barca (Barcelona), Spain;

Шольтцштрассе 1, 3 та 6, 21465 Рейнбек, Німеччина/Scholtzstrasse 1, 3 und 6, 21465 Reinbek, Germany.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Фармакотерапевтическая группа: 
Антигістамінні засоби для системного застосування.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 25.