КАРБАЦИД ПЕЧАЄВСЬКИЙ

Код ATХ: 
A02AX
Регистрационный номер: 
UA/13520/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
18.03.2014 до 18.03.2019
Название на английском: 
СARBACID PECHAYEVSKIY

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 таблетка містить 680 мг кальцію карбонату та 80 мг магнію карбонату важкого;

допоміжні речовини: сорбіт (E 420), крохмаль прежелатинізований, крохмаль картопляний, тальк, магнію стеарат, олія мінеральна легка, ароматизатор м'ятний, ароматизатор лимонний, сахарин натрію.

Лікарська форма

Таблетки жувальні.

Одношарові таблетки круглої форми, з плоскими верхньою і нижньою поверхнями, білого або майже білого кольору. На розламі під лупою видно відносно однорідну структуру.

Назва і місцезнаходження виробника

ПрАТ «Технолог», Україна, 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Мануїльського, 8.

Фармакотерапевтична група. Препарати для лікування кислотозалежних захворювань. Антациди, інші комбінації.

Код АТС А02А Х.

Карбацид Печаєвський – це комбінація двох антацидів – кальцію карбонату та магнію карбонату, – які діють місцево за рахунок нейтралізації кислоти шлунка, що не залежить від системного всмоктування. Кальцію карбонат має тривалу та сильну нейтралізуючу активність. Цей ефект посилюється завдяки магнію карбонату, який також має потужну нейтралізуючу активність. Загальна нейтралізуюча ємність препарату становить 16 mEq H+ (титрування до кінцевої точки рН 2,5).

Швидке досягнення позитивного ефекту (протягом 3-5 хвилин після прийому) пов’язане з швидкою розчинністю таблеток і високим вмістом кальцію карбонату.

В результаті взаємодії компонентів препарату з соляною кислотою шлункового соку у шлунку утворюються розчинні солі кальцію та магнію.

CaCO3 + 2HCl → CaCl2 + H2O + CO2

MgCO3 + 2HCl → MgCl2 + H2O + CO2

Рівень абсорбції кальцію та магнію з цих сполук залежить від дози препарату. Максимальний рівень абсорбції – 10 % кальцію та 15-20 % магнію. У здорових осіб невелика кількість абсорбованого кальцію й магнію виводиться нирками. При порушенні функції нирок рівень концентрації кальцію та магнію у плазмі крові може зростати. У кишечнику з розчинних солей утворюються нерозчинні сполуки, які виводяться з калом.

Показання для застосування

Призначають дорослим та дітям віком від 15 років для полегшення симптомів, пов’язаних з підвищеною кислотністю шлункового соку (таких як печія, шлунково-стравохідний рефлюкс), що призводять до порушення травлення та диспепсії.

Протипоказання.

- Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату;

- гіперкальціємія та/або стани, що призводять до гіперкальціємії;

- нефролітіаз, зумовлений відкладенням каменів, що містять кальцій;

- виражена ниркова недостатність (кліренс креатиніну нижче 30 мл/хв);

- гіпофосфатемія.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Якщо симптоми не зникають, частково зберігаються або посилюються через 10 днів лікування, необхідно провести обстеження, щоб з’ясувати їхню природу та переглянути схему лікування. Курс лікування Карбацидом Печаєвським не повинен перевищувати 10 днів. Препарат не слід приймати одночасно із вживанням великої кількості молока або молочних продуктів. Тривале застосування Карбациду Печаєвського може підвищувати ризик утворення каменів у нирках. При застосуванні 4-5 таблеток на день курс лікування повинен бути коротким, лікування слід припинити одразу після зникнення симптомів.

Рекомендується звернутися до лікаря в разі: втрати маси тіла, проблем з ковтанням або постійним відчуттям дискомфорту в животі, прояву ознак порушень травлення, якщо вони з’явилися вперше або змінили свій характер, ниркової недостатності (необхідно контролювати рівень кальцію та магнію).

Кальцію карбонат та магнію карбонат не слід застосовувати при гіперкальціурії. Цей лікарський засіб потрібно застосовувати з обережністю хворим з порушеною функцією нирок. Якщо кальцію карбонат та магнію карбонат необхідно застосовувати цим хворим, то потрібно регулярно перевіряти рівень вмісту кальцію, фосфору та магнію у плазмі крові.

Препарат містить сорбіт, що може бути шкідливим для хворих із непереносимістю сорбіту.

Хворі на цукровий діабет: 1 таблетка препарату містить близько 300 мг сорбіту і сахарину натрію.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Дотепер після призначення кальцію карбонату та магнію карбонату протягом вагітності не спостерігалося підвищення ризику вад розвитку плода. Карбацид Печаєвський можна призначати протягом вагітності, якщо застосовувати препарат згідно з інструкцією, але уникати тривалого застосування високих доз препарату. Слід також враховувати, що наявність солей магнію може спричинити діарею, а наявність кальцію в підвищених дозах, що застосовуються тривалий час, збільшує ризик гіперкальціємії з кальцинозом різних органів, зокрема нирок.

Потрібно враховувати, що протягом вагітності та годування груддю кальцію карбонат та магнію карбонат забезпечують значну кількість кальцію в доповнення до тієї, що надходить з їжею. Тому вагітні жінки повинні обмежити застосування препарату до 1 тижня та під час застосування уникати постійного вживання молока (1 л містить до 1,2 г елементарного кальцію), а також молочних продуктів для попередження надлишку кальцію, який може призводити до так званого молочно-лужного синдрому (синдром Бернетта), що є рідкісним, але тяжким захворюванням, яке потребує медичної допомоги.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Не застосовувати дітям віком до 15 років.

Спосіб застосування та дози

Препарат для перорального застосування дорослим та дітям віком від 15 років. Звичайна добова доза становить 1-2 таблетки жувальні в період больових відчуттів або печії; у випадку болю дозу можна збільшити на короткий період до 5 таблеток на день. Тривалість лікування не повинна перевищувати 10 днів.

Передозування.

Тривале застосування високих доз кальцію карбонату та магнію карбонату, особливо хворими з порушеннями функцій нирок, може призводити до ниркової недостатності, гіпермагніємії, гіперкальціємії та алкалозу, що проявляється у вигляді симптомів з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, запор) та м’язової слабкості. У такому разі слід припинити застосування препарату та забезпечити достатнє надходження рідини в організм. У тяжких випадках передозування (наприклад, при синдромі Бернетта) необхідно проконсультуватися з лікарем, тому що може бути необхідною додаткова регідратація (наприклад інфузії). У разі передозування можливий також розвиток діареї.

Побічні ефекти

З боку імунної системи.

Можуть спостерігатися реакції гіперчутливості, які проявляються у вигляді висипань, кропив’янки, ангіоневротичного набряку та анафілаксії.

Розлади метаболізму та харчування.

У хворих, особливо з порушеною функцією нирок, тривале застосування високих доз може призводити до гіпермагніємії (при застосуванні антацидів, що містять магній) або гіперкальціємії та алкалозу, який проявляється у вигляді симптомів з боку шлунка та м’язової слабкості.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Може спостерігатися нудота, блювання, дискомфорт у шлунку та діарея.

З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини.

Можлива м’язова слабкість.

Побічні ефекти, що спостерігаються лише при молочно-лужному синдромі (синдром Бернетта):

- шлунково-кишкові розлади (агевзія);

- загальні розлади (кальциноз та астенія);

- розлади з боку нервової системи (головний біль);

- розлади з боку нирок та сечовивідних шляхів (азотемія).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Інші лікарські засоби рекомендується застосовувати за 1-2 години до або через 1-2 години після застосування препарату.

У разі одночасного застосування Карбациду Печаєвського з антибіотиками (тетрацикліни, хінолони) та серцевими глікозидами (дигоксин), фосфатами, сполуками фтору та залізовмісними препаратами, левотироксином та ельтромбопагом відбувається зниження всмоктування останніх.

Тіазидні діуретики зменшують екскрецію із сечею кальцію та підвищують його рівень у сироватці крові. Через підвищений ризик гіперкальціємії при одночасному застосуванні тіазидних діуретиків необхідно регулярно перевіряти рівень кальцію у сироватці крові.

Також потрібно робити перерву 2 години між застосуванням Карбациду Печаєвського і таких препаратів: антигістамінні, атенолол, метопролол або пропанолол, хлорохін, дифлюнізал, дигоксин, дифосфонати, фексофенадин, глюкокортикоїди (преднізолон та дексаметазон), індометацин, кетоконазол, фенотіазидні нейролептики, пеніциламін, тироксин.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25оС. Зберігати в недоступному для дітей місці!

Упаковка

По 10 таблеток у блістері. 2 блістери у пачці з картону.

По 10 таблеток у контейнері полімерному. 2 контейнери у пачці з картону.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
комбинированный препарат, МНН не присвоен.
Фармакотерапевтическая группа: 
Препарати для лікування кислотозалежних захворювань. Антациди, інші комбінації.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 28.