КАЛІЮ ПЕРМАНГАНАТ

Код ATХ: 
D08AX06
V03AB18
Регистрационный номер: 
UA/0283/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
25.04.2013 до 25.04.2018

Склад лікарського засобу

діюча речовина: калію перманганат;

1 банка містить 3 г або 5 г калію перманганату.

Лікарська форма

Порошок.

Гранульований порошок темно-фіолетового або коричневого-чорного кольору, або кристали темно-фіолетового або майже чорного кольору, зазвичай з металевим блиском.

Назва і місцезнаходження виробника

ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

69063, м. Запоріжжя, вул. Кірова, 75.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Код АТС D08A Х06. Антидоти. Код АТС V03A B18.

Калію перманганат – сильний окиснювач. У присутності органічних речовин, що легко окиснюються (компоненти тканин, гнійні виділення), легко відщеплює кисень і перетворюється у діоксид марганцю, який залежно від концентрації розчину виявляє в’яжучу, подразливу, припікальну дію. Кисень, що вивільнився, зумовлює протимікробний і дезодораційний вплив. Застосовується як антидот при отруєнні фосфором, опіоїдами.

Показання для застосування

Інфіковані рани, опіки, виразки шкіри, дерматомікози, вагініт, уретрит, цистит, баланопостит, фарингіт, ларингіт, тонзиліт.

Отруєння опіоїдами, алкалоїдами, фосфором, нікотином, синильною кислотою, хініном; для промивання шлунка; при потраплянні аніліну на шкіру; для припікання місця укусу комах і змій.

Протипоказання. Підвищена чутливість до калію перманганату.

Належні заходи безпеки при застосуванні

При застосуванні у високій концентрації можливе подразнення шкіри. Окиснення ціанідів у присутності калію перманганату спостерігається лише у лужному середовищі.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає даних щодо застосування у період вагітності або годування груддю, тому препарат слід призначати тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Ефективність і безпека застосування препарату дітям не встановлені, тому його застосування можливе тільки під наглядом або за призначенням лікаря.

Спосіб застосування та дози

Калію перманганат застосовувати у вигляді водних розчинів зовнішньо, для полоскання, спринцювання. Вводити у шлунок для промивання.

Для полоскання, спринцювання у хірургічній, гінекологічній, урологічній, оториноларингологічній, стоматологічній практиці застосовувати 0,01-0,02-0,1 % розчини, для промивання ран застосовувати 0,1-0,5 % розчини, для змазування (зрошення) виразкових і опікових поверхонь застосовувати 2-5 % розчини.

При отруєннях – для промивання шлунка, застосовувати 0,01-0,1 % розчин.

Передозування. При потраплянні внутрішньо спричиняє різкий біль у порожнині рота, по ходу стравоходу, блювання, понос; слизова оболонка рота і глотки – набрякла, темно- коричневого, фіолетового кольору, можливий набряк гортані і розвиток механічної асфіксії, опікового шоку, рухового збудження, судом. Часто виникають тяжкі пневмонії, геморагічний коліт, нефропатія, гепатопатія, явища паркінсонізму. При зниженій кислотності шлункового соку можливий розвиток метгемоглобінемії з вираженим ціанозом і ядухою. Летальна доза для дітей – близько 3 г, для дорослих – 0,3-0,5 г/кг. Як антидот застосовувати метиленовий синій (дорослим – 50 мл 1 % розчину), аскорбінову кислоту (дорослим – 30 мл 5 % розчину внутрішньовенно), вітаміни В12 – до 1000 мкг та В6 (дорослим – 3 мл 5 % розчину нутрішньом'язово). Внутрішньо призначати молоко з яєчним білком, після чого викликати блювання.

Показаний гемодіаліз, обмінне переливання крові.

Побічні ефекти

Калію перманганат у розчинах високої концентрації може спричинити подразнення тканин, при підвищеній чутливості тканин – опік. При потраплянні внутрішньо у людей зі зниженою кислотністю шлункового соку спричиняє гемотоксичну дію (метгемоглобінемія).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При взаємодії препарату з деякими органічними (танін, цукор, вугілля, спирт, гліцерин, органічні кислоти) або легкоокиснювальними речовинами (сірка, натрію тіосульфат, натрію нітрат, залізо відновлене) може статися вибух.

При взаємодії з бромідами, йодідами, хлоридами виділяються вільні галоїди.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 3 г або 5 г у банках.

Категорія відпуску

Без рецепта.
Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Potassium permanganate
Реклама препарата: 
реклама препарата КАЛІЮ ПЕРМАНГАНАТ на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Антисептичні та дезінфікуючі засоби.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 59.