КАЛЕНДУЛИ КВІТКИ

Код ATХ: 
R02AA20
Регистрационный номер: 
UA/8282/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
07.06.2013 до 07.06.2018
Название на английском: 
FLORES CALENDULAE

Склад лікарського засобу

діюча речовина: flores calendulae;

1пачка міститьквітів календули лікарської 50 г.

Лікарська форма

Квітки.

Неподрібнені або такі, що частково обсипались, корзинки діаметром до 5 см, без квітконосів або з їх залишками, не довшими за 3 см. Обгортка сіро-зелена, одно-дворядна; листочки її лінійні, загострені, густоопушені. Квітколоже злегка опукле, голе. Крайові квітки язичкові, довжиною 15-28 мм, шириною 3-5 мм, із зігнутою короткою опушеною трубкою, тризубчастим відгибом, який вдвічі перевищує обгортку, і 4-5 жилками. Квітки розташовані у 2-3 ряди у немахрових і у 10-15 рядів у махрових форм. Маточка із вигнутою нижньою одногніздною зав’яззю, тонким стовпчиком і дволопатевою приймочкою. Серединні квітки трубчасті з п’ятизубчастим віночком.

Колір крайових квіток червонувато-оранжевий, оранжевий, яскраво- або блідо-жовтий; серединних – оранжевий, жовтувато-коричневий або жовтий. Запах слабкий. Смак солонувато-гіркий.

Назва і місцезнаходженнявиробника.

ПАТ «Лубнифарм».

Україна, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Барвінкова, 16.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні засоби. Код АТС R02А А20.

Календули квітки містять каротиноїди (каротин, лікопін, віолаксантин, цитраксантин, рубіксантин, флавохром), флавоноїди (нарцисин, рамнетин, ізорамнетин-3-триглюкозид, ізокверцитрин та інші), олію ефірну, сапоніни, гірку речовину календен, речовини смолисті і дубильні, слиз, інулін, кислоти органічні (яблучна, саліцилова, пентадецилова), фітостерин, ферменти, вітамін С, алкалоїди. Цей комплекс біологічно активних речовин чинить протизапальну, ранозагоювальну, бактерицидну, спазмолітичну і жовчогінну дію, прискорює процеси регенерації тканин. Препарати із квіток календули при внутрішньому застосуванні сприяють регенерації слизових оболонок шлунка і кишечнику, прискорюють загоєння виразок і ерозій, чинять седативну, м’яку гіпотензивну дію, сприяють нормалізації серцевої діяльності.

Показання для застосування

Внутрішньо у вигляді настою застосовують при гастритах, виразковій хворобі шлунку і дванадцятипалої кишки, колітах, ентероколітах, запальних захворюваннях печінки, жовчовивідних шляхів та селезінки;

Зовнішньо у вигляді настою – при захворюваннях ротової порожнини (молочниця у дітей, гінгівіти, піорея, запально-дистрофічна форма пародонтозу), ангінах, тонзилітах.

Протипоказання.

Індивідуальна підвищена чутливість до біологічно активних речовин, що містяться в лікарському засобі. Дитячий вік до 12 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Немає особливих заходів безпеки при застосуванні Календули квіток.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Безпека та клінічна ефективність препарату у період вагітності і годування груддю не вивчались.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Безпека та ефективність застосування внутрішньо Календули квіток у дітей віком до 12 років не встановлені, тому не рекомендується без призначення лікаря застосовувати препарат дітям.

Спосіб застосування та дози

Застосовують у вигляді настою: 2,5 г (1 столова ложка неподрібнених або 1 десертна ложка подрібнених) квіток поміщають в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/3 склянки 3 рази на день за 15 - 20 хв до їди. Діти, залежно від віку – від 1 десертної ложки до ¼ склянки 3 рази на день за 15 - 20 хв до їди. Зовнішньо застосовують для полоскання ротової порожнини і горла 3 - 4 рази на день.

Перед застосуванням настій рекомендується збовтувати.

Тривалість лікування визначається індивідуально з урахуванням перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Передозування.

Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.

Побічні ефекти

При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (гіперемія, висипи, свербіж та набрякання шкіри). При появі побічних реакцій прийом препарату слід припинити.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не відома.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в захищеному від світла та вологи місці при температурі від 15 ºС до 25 ºС. Приготовлений настій зберігати при температурі від 8 °С до 15 °С не більше 2 діб.

Зберігати в недоступному для дітей місці!

Упаковка

По 50 г у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата останнього перегляду.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Calendula officinalis
Фармакотерапевтическая группа: 
Антисептичні засоби.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 60.