Імунофлазід®

Код ATХ: 
L03AX
J05AX
Регистрационный номер: 
UA/5510/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
15.09.2016 до 15.09.2021
Название на английском: 
IMMUNOFLAZIDUM®

Склад:

1 мл сиропу містить:

0,02 мл рідкого екстракту Протефлазід, отриманого із суміші трав (1:1) Щучки дернистої (Herba Deschampsia caespitosa L.) та Війника наземного (Herba Calamagrostis epigeios L.) (розчинник екстракції – етанол 96%), що еквівалентно не менше 0,0035 мг флавоноїдів у перерахунку на рутин;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, етанол 96 %, сорбіт (Е 420), метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), натрію сульфіт (Е 221), вода очищена.

Лікарська форма. Сироп.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора солодка рідина жовто-зеленого кольору зі слабким специфічним запахом.

Фармакотерапевтична група.

Противірусні засоби прямої дії. Код АТХ J05A X.

Імуностимулятори. Код АТХ L03A X.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Флавоноїди, які входять до складу препарату, мають здатність пригнічувати реплікацію ДНК- та РНК- вірусів як in vitro, так і in vivo. При проведенні доклінічних та клінічних досліджень виявлено інгібуючу активність препарату щодо вірусів грипу та гострих респіраторних інфекцій, вірусів герпесу.

Доведено, що механізм прямої противірусної дії полягає в інгібуванні синтезу вірусоспецифічних ферментів – ДНК- та РНК-полімераз, тимідинкінази, зворотної транскриптази, нейрамінідази та індукції синтезу ендогенного інтерферону.

Препарат захищає слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, нормалізуючи показники місцевого імунітету (лактоферин, sІgA та лізоцим).

Під час досліджень встановлено, що препарат нормалізує синтез ендогенних О±- та                 Оі-інтерферонів до фізіологічно активного рівня, що підвищує неспецифічну резистентність організму до вірусної та бактеріальної інфекцій.

Клінічні  дослідження  показали,  що за умови  щоденного прийому  препарату  згідно  з віковими дозами та схемами застосування не виникає рефрактерності імунної системи: не спостерігається пригнічення синтезу О±- та Оі-інтерферонів. Така властивість сиропу Імунофлазід® сприяє підтримці рівня інтерферонів, достатнього для адекватної імунної відповіді організму на інфекційний збудник. У свою чергу, це дає можливість, у разі необхідності, застосовувати препарат протягом тривалого часу.

Препарат має антиоксидантну активність, інгібує перебіг вільнорадикальних процесів, тим самим запобігає накопиченню продуктів перекисного окислення ліпідів, посилюючи антиоксидантний статус клітин, зменшує інтоксикацію, сприяє відновленню організму після перенесеної інфекції та адаптації до несприятливих навколишніх умов.

Препарат є модулятором апоптозу: підсилює дію апоптозіндукуючих факторів, а саме, активуючи каспазу 9, що сприяє більш швидкій елімінації уражених вірусом клітин та первинній профілактиці виникнення хронічних захворювань на тлі латентних вірусних інфекцій.

Фармакокінетика.

Діючі речовини препарату швидко абсорбуються з травного тракту в кров, досягаючи максимальних концентрацій вже через 20 хвилин після введення (дослідження in vivo). За наявною динамікою період напіввиведення із плазми крові становить близько 2,3 години. Біодоступність при пероральному введенні становить 80 %. Виведення з організму повільне. Рівень накопичення діючих речовин клітинами крові порівняно з плазмою крові значно вищий. Відповідні концентрації діючих речовин забезпечують пролонгацію дії препарату в організмі і накопичення в органах і тканинах внаслідок звільнення від них клітин крові. Така наявна фармакокінетична динаміка накопичення та вивільнення діючих речовин клітинами крові зумовлює необхідність дворазового прийому препарату протягом доби для досягнення ефективних концентрацій.

Клінічні характеристики.

Показання.

· Етіотропне лікування та профілактика ГРВІ;

· етіотропне лікування та профілактика грипу, у тому числі спричиненому вірусами пандемічних штамів.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки у стадії загострення. Аутоімунні захворювання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Під час клінічного застосування встановлено можливість комбінації сиропу Імунофлазід® з антибіотиками та протигрибковими препаратами для лікування вірусно-бактеріальних і вірусно-грибкових захворювань. Негативних проявів унаслідок взаємодії з іншими лікарськими засобами не встановлено.

Особливості застосування.

Пацієнтам з хронічним гастродуоденітом, у разі загострення гастродуоденіту, при виникненні гастроезофагеального рефлюксу необхідно приймати сироп через 1,5-2 години після їди.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

При проведенні доклінічних досліджень тератогенного, мутагенного, ембріотоксичного, фетотоксичного та канцерогенного впливів не виявлено. Клінічний досвід застосування препарату у I-III триместрах вагітності та в період годування груддю негативного впливу не виявив. Проте необхідно дотримуватись правил призначення лікарських засобів у період вагітності або годування груддю, оцінюючи співвідношення користь/ризик та проконсультуватися з лікарем.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Негативного впливу на виконання потенційно небезпечних видів діяльності, які потребують особливої уваги та швидкої реакції, не виявлено.

Спосіб застосування та дози.

Перед вживанням флакон із сиропом необхідно збовтати.

Сироп слід дозувати за допомогою дозуючої ємності та приймати перорально за                   20-30 хвилин до їди. Для досягнення більшого терапевтичного ефекту при контакті з респіраторними вірусами бажано затримувати сироп на 20-30 секунд в роті, прополоскавши горло перед проковтуванням.

Дози та тривалість лікування залежать від характеру захворювання та віку пацієнта.

Схема дозування (мл) та кратність прийому препарату

Вік пацієнта (роки)

Дозування (мл) та кратність прийому

з народження до року

по 0,5 мл 2 рази на добу

від 1 до 2 років

по 1 мл 2 рази на добу

від 2 до 4 років

по 3 мл 2 рази на добу

від 4 до 6 років

по 4 мл 2 рази на добу

від 6 до 9 років

по 5 мл 2 рази на добу

від 9 до 12 років

по 6 мл 2 рази на добу

від 12 років та дорослі

по 9 мл 2 рази на добу

Для лікування грипу та ГРВІ (при неускладненому перебігу захворювання) сироп застосовувати протягом 5 днів. Для досягнення найбільшої ефективності терапії застосування сиропу необхідно починати при перших проявах захворювання або після контакту з хворими. Залежно від перебігу захворювання курс лікування може бути продовжено до 2 тижнів.

Для профілактики грипу та ГРВІ сироп застосовувати протягом від 1 до 4 тижнів в дозі, яка складає половину лікувальної дози.

Під час епідемії пандемічних штамів термін застосування сиропу у профілактичній дозі можна подовжити до 6 тижнів.

У разі виникнення бактеріальних ускладнень грипу та інших ГРВІ з метою нормалізації показників імунної системи сироп можна застосовувати протягом 4 тижнів і довше.

Діти.

Імунофлазід® застосовувати дітям від народження.

Передозування.

Випадки передозування невідомі. У разі виникнення передозування сиропу слід звернутися до лікаря.

Побічні реакції

Алергічні реакції: в осіб із підвищеною чутливістю можуть мати місце реакції     гіперчутливості. Можуть виникати алергічні реакції, включаючи висипання, свербіж, кропив’янку, гіперемію шкіри.

З боку травної системи: спостерігаються випадки шлунково-кишкових розладів – біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, діарея (при наявності даних симптомів необхідно приймати сироп через 1,5-2 години після їди). У пацієнтів з хронічним гастродуоденітом можливе загострення гастродуоденіту, виникнення гастроезофагеального рефлюксу (рефлюкс-езофагіту).

Загальні розлади: можливе транзиторне підвищення температури тіла до 38 °С на 3-10-й день терапії препаратом, головний біль.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій необхідно звертатися за консультацією до лікаря.

Термін придатності. 2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

Після першого відкриття флакона зберігати його закритим в оригінальній упаковці не більше 30 діб.

Упаковка.

По 30 мл або 50 мл, або 60 мл у флаконах із темного скла або пластику. В картонну пачку вкладається дозуюча ємність.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

ПАТ «Фармак».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності. Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63

Виробник.

ТОВ «Тернофарм».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності. Україна, 46010, Тернопільська обл., м. Тернопіль, вул. Фабрична, 4.

Заявник.

ТОВ «НВК «Екофарм».

Місцезнаходження заявника.

Україна, 04073, м. Київ, просп. Степана Бандери, 9-В.


Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
комбинированный препарат, МНН не присвоен.
Фармакотерапевтическая группа: 
Противірусні засоби прямої дії. Імуностимулятори.
Нозологическая классификация (МКБ-10): 
Острая инфекция верхних дыхательных путей множественной и неуточненной локализации
Грипп, вызванный идентифицированным вирусом гриппа
Грипп, вирус не идентифицирован
Острая респираторная инфекция нижних дыхательных путей неуточненная
Количество просмотров: 313.
Консультации по препарату
беременность
Вопрос
25.02.2014 20:52:24
подскажите пожалуйста в каких дозах применять флавозид и протефлазид при беременности для профилактики?
Ответ специалиста
"Флавозид" для профилактики применяется: с 1-го по 3-й день — по 5 мл 2 раза в сутки; с 4-го дня — по 8 мл 2 раза в сутки. Курс 14 дней. "Протефлазид" применяют по следующей схеме: : 1 неделя - по 5 капель 3 раза а сутки; 2-3 неделя - по 10 капель 3 раза в сутки; 4 неделя - по 8 капель 3 раза в сутки. Прием - 1 месяц. Но, перед применением данных препаратов, Вам обязательно нужно проконсультироваться с врачом.
бромгексин или амбробене
Вопрос
11.12.2013 10:56:59
Есть два препарата и кашель третий день (и насморк начался). Какой из препаратов принять? По инструкции, как для меня, нет отличий. А что бы такое ещё ускоряющее лечение пропить да и профилактическое (на будущее)?
Ответ специалиста
Вы правы, это в принципе одно и тоже. Амброксол (амбробене) является метаболитом бромгексина, отличается немного по химическому строение, но лечебное действие оказывает такое же, поэтому можно применять любой из этих препаратов. Для профилактики и укрепления иммунитета можно пропить "Протефлазид", "Иммунофлазид", какие-то витимины. Ешьте апельсины, лимоны, лук, чеснок, салаты из капусты и свежих овощей, пейте травяные чаи.
ИРС 19 и Имунофлазид
Вопрос
15.10.2013 18:19:29
Подскажите пожалуйста можно ли совмещать эти два имуномодулирующие препараты для ребенка 3,5лет?
Ответ специалиста
Детям от 2 до 4 лет "Иммунофлазид" дают по следующей схеме: с 1-го по 3-й день – по 1,5 мл 2 раза в день; с 4-го дня – по 3 мл 2 раза в день. Принимать нужно 2-4 недели. В год можно провести 2-4 курса, в зависимости от состояния ребенка. Лучше этот вопрос обсудить с педиатром. Одновременный прием препарата "ИРС-19" возможен. "ИРС-19" назначают по 1 дозе (1 доза = 1 короткое нажатие пульверизатора) препарата в каждую ноздрю 2-4 раза в сутки после предварительного освобождения от слизистого отделяемого до исчезновения симптомов инфекции. Я Вам отвечала 2.10.2013, видимо, Вы не увидели мой ответ.