Енерлів®

Код ATХ: 
A05BA
Регистрационный номер: 
UA/5631/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
22.12.2016
Название на английском: 
ENERLIVГў

Склад

діюча речовина: 1 капсула м’яка містить знежирених збагачених соєвих фосфоліпідів 300 мг;

допоміжні речовини: моно-, ди- ефіри жирних харчових кислот і гліцерину, тригліцериди середнього ланцюга, олія соєва рафінована, альфа-токоферол, желатин; гліцерин 85 %.

Лікарська форма

Капсули м’які.

Основні фізико-хімічні властивості: довгасті безбарвні прозорі желатинові капсули, що містять в’язку рідину від золотисто-жовтого до жовто-коричневого кольору.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що застосовуються при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини. Код АТХ А05В А.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

При ушкодженнях печінки мембрани гепатоцитів та їх органели завжди зазнають ушкоджень, що може призводити до зміни активності мембрано-зв’язаних ферментів та рецепторних систем, порушення метаболічної функції клітини та зниження інтенсивності регенерації печінки. Фосфоліпіди, що містяться у препараті, за своєю хімічною структурою подібні до ендогенних фосфоліпідів, але набагато переважають їх за рахунок високого вмісту поліненасичених жирних кислот. Ці високоенергетичні сполуки вбудовуються переважно у структури клітинних мембран та полегшують відновлення ушкоджених тканин печінки. Оскільки цис-подвійні зв’язки цих полієнових кислот перешкоджають паралельному розташуванню вуглеводних ланцюгів мембранних фосфоліпідів, щільність розташування фосфоліпідних структур зменшується, внаслідок чого швидкість надходження та виведення речовин зростає. Зв’язані з мембраною ферменти утворюють функціональні одиниці, які можуть посилювати їх активність та забезпечувати фізіологічний перебіг основних метаболічних процесів.

Фосфоліпіди впливають на порушений ліпідний обмін шляхом регуляції метаболізму ліпопротеїдів, у результаті чого нейтральні жири та холестерин перетворюються на форми, придатні для транспортування, особливо завдяки збільшенню здатності ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ) приєднувати холестерин, та спрямовуються для подальшого окислення. Під час виведення фосфоліпідів через жовчовивідні шляхи літогенний індекс знижується і відбувається стабілізація жовчі.

Фармакокінетика.

При пероральному застосуванні більша частина препарату всмоктується у тонкому кишечнику. Основна його кількість розщеплюється під дією фосфоліпази-А до 1-ацил-лізо-фосфатидилхоліну, 50 % якого одразу реацилюються у поліненасичений фосфатидилхолін ще під час всмоктування у кишечнику. Поліненасичений фосфатидилхолін проникає у кров через лімфатичні шляхи і далі, переважно у комплексі з ЛПВЩ, транспортується у печінку. Максимальний вміст фосфатидилхоліну у крові через 6-24 години після перорального застосування становить у середньому 20 %. Період напіввиведення для холінового компонента становить 66 годин, для ненасичених жирних кислот – 32 години.

Клінічні характеристики

Показання.

Жирова дегенерація печінки (у тому числі ураження печінки при діабеті), гострі та хронічні гепатити, цироз печінки, перед- та післяопераційне лікування хворого при хірургічному втручанні на печінці та жовчовивідних шляхах, токсичні ураження печінки, токсикози вагітності, радіаційний синдром.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Особливі заходи безпеки

Вказівка для хворих на цукровий діабет: 1 капсула містить менше 0,1 хлібної одиниці.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Можлива взаємодія ЕнерлівуГў з антикоагулянтними засобами на зразок кумарину (варфарин,  фенпрокумон), тому може виникнути необхідність у корекції дози цього лікарського засобу.

Особливості застосування

Лікарський засіб містить соєву олію. Пацієнти, у яких є алергія на арахіс або сою не повинні застосовувати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Інформація, що свідчила б про ризик застосування сої у період вагітності або годування груддю, на сьогодні відсутня. Однак не проведено достатніх досліджень. У зв’язку з цим застосування лікарського засобу Енерлів® не рекомендується у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не змінюється.

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти старше 12 років. Початкова доза становить 2 капсули ЕнерлівуГў 3 рази на добу, а підтримуюча – 1 капсула 3 рази на добу.

Препарат застосовують під час вживання їжі, не розжовують та запивають достатньою кількістю рідини (наприклад склянкою води).

Рекомендована тривалість лікування становить не менше 3 місяців.

Діти

Лікарський засіб призначений для застосування дітям старше 12 років.

Передозування

Повідомлень про передозування ЕнерлівуГў або про інтоксикацію ним досі не надходило.

Побічні реакції

Частота явищ визначається таким чином: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥ 1/100 до

З боку імунної системи: дуже рідко – соєва олія може спричинити алергічні реакції.

З боку шлунково-кишкового тракту: частота невідома – відчуття дискомфорту у шлунку, рідкі випорожнення, діарея, абдомінальний біль, нудота.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: частота невідома – екзантема та кропив’янка, петехії, висипання на шкірі, свербіж.

З боку статевих органів та молочних залоз: частота невідома – кровотечі у міжменструальний період.

Термін придатності

2 роки. Не застосовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Лікарський засіб зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 або по 20 капсул м’яких у блістері; по 3 або по 5 блістерів по 10 капсул у картонній коробці; по 5 блістерів по 20 капсул у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Глінікер Вег 125, 12489 Берлін, Німеччина.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Mono
Фармакотерапевтическая группа: 
Препарати, що застосовуються при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 720.
Консультации по препарату
Энерлив или Ливолин
Вопрос
07.04.2014 17:53:41
Подскажите можно ли принимать Ливолин вместо Энерлива?
Ответ специалиста
Да, можно заменить. Желательно проконсультироваться с врачом, т. к. в состав "Ливолина", кроме фосфолипидов, входят также витамины, которые могут вызывать аллергические реакции.
в
Вопрос
16.03.2014 12:45:17
Здравствуйте. Можно ли заменить гепабене на енерлив?
Ответ специалиста
Это разные препараты. "Гепабене" оказывает детоксикационное и желчегонное действие, а "Энерлив" восстанавливает поврежденные клетки печени. Поэтому, если врач назначил "Гепабене", нужно принимать именно этот препарат.
энерлив
Вопрос
06.02.2014 18:34:48
здравствуйте подскажите есть препараты подобные энерливу,но чтобы вводить его внутримышечно
Ответ специалиста
Препараты, подобные "Энерливу", содержат так называемые "эссенциальные фосфолипиды". Эссенциальные фосфолипиды восстанавливают структуру мембран гепатоцитов, регенерируют поврежденные митохондрии, повышают нарушенную активность ферментных систем и, таким образом, нормализируют функцию и увеличивают детоксикационную роль печени, т. е. они действуют в печени. Выпускаются подобные препараты только для внутривенного введения и приема внутрь. При этих способах использования лекарство сразу попадает в печень и начинает действовать. Если фосфолипиды ввести внутримышечно, они просто будут неэффективными, т. к. мышцы не имеют гепатоцитов и препарату нечего будет восстанавливать. При этом какая-то часть фосфолипидов будет инактивирована, какая-то - выведется почками, какая - то - дойдет до печени. Для внутривенного введения выпускаются - "Эссенциале" и "Фосфоглив".